• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1064
 • چهارشنبه 1383/11/7
 • تاريخ :

استقلال 2بار جام قهرمانی گرفت!

پرسپولیس در جام پیشکسوتان 2 بار سوم شد


دیروز ورزشگاه حیدرنیا شاهد حضور بزرگان و پیشکسوتان تاریخ فوتبال ایران بود آنها که تاریخ پر فراز و نشیب فوتبال ما را به جانفشانی ها و بذل جوانی، سلامتی و شادابی خود نگاشتند، مراسم دیروز به قدری جذاب بود که در پایان خستگی کار روزانه از تن تمامی افرادی که شاهد حضور این بازیها بودند خارج شد.

در زیر گزارش کاملی از آنچه را که در روز آخر پیشکسوتان گذشت برایتان به رشته تحریر در می آوریم.

استقلال و پرسپولیس مساوی شدند!

مسابقات پیشکسوتان در حالی به اتمام رسید که سرانجام دو تیم استقلال در رده سنی 38 و 56 به مقام قهرمانی دست یافتند اما حریف دیرینه آنها پرسپولیس نتوانست در این دو رده به مقامی بهتر از سومی دست پیدا کند.

قراب جام را بالای سر گرفت

جواد قراب هافبک استقلال در دهه 50 مرد همه کاره آبی پوشان بود او توانست تیم 56 ساله های استقلال را به خوبی هدایت کند و در نهایت این تیم در دیدار فینال با ضربات پنالتی جام را تصاحب کرد.

بانک سپه اسپانسر استقلال

علیرغم آن که مدیران استقلال در جلسات مختلف خود خبر از حضور 13 اسپانسر در کنار تیم بزرگسالان می دهند اما دریغ از یک حامی مالی از تیم پیشکسوتان البته این مشکل توسط جواب قراب مدیر باشگاه بانک سپه حل شد استقلال با آرم این بانک به مسابقات آمد و مشکلات البسه ورزشی آنها حل شد!

رشیدی پنالتی گرفت جباری استقلال را قهرمان کرد

بازی استقلال – نادر در نهایت با تساوی یک بر یک خاتمه یافت تا کار به پنالتی کشیده شود در این میان نقش منصور رشیدی در مهار2 ضربه پنالتی حریف غیر قابل انکار بود اما ضربه آخر علی جباری که منجر به گل پیروزی بخش استقلالی ها شد حال و هوای خاصی به ورزشگاه حیدرنیا داد.

دادکان و پل مونی هم بودند

نیمه دوم بازی استقلال و نادر چند تماشاگر ویژه داشت. محمد دادکان، تیمسار نوآموز محمد رضا پهلوان و پل مونی مسئول پروژه گل فیفا مهمانان ویژه مسابقات بودند که مورد توجه تیمها و تماشاگران قرار گرفتند.

بهزادی برنامه های آینده را تشریح کرد

همایون بهزادی، رئیس کمیته پیشکسوتان فدراسیون فوتبال، در آغاز مراسم اختتامیه ضمن تشکر و قدردانی از رئیس فدراسیون فوتبال از پرسنل ورزشگاه حیدرنیا، کمیته داوران، زمانی، ممیز، سیار و ستاد فرماندهی نیروی دریابی قدردانی کرد او برنامه های آینده این کمیته را تشریح کرد.

ظلی گزارش داد

فرامرز ظلی مسئول کمیته مسابقات پیشکسوتان ضمن ارائه گزارشی از چگونگی این مسابقات آمار و ارقام بازیها، تیم اخلاق، آقای گل و ... را به حاضران معرفی کرد.

خیابانی نیامد! حاجیلو همه را خنداند

قرار بود مجری مراسم پیشکسوتان جواد خیابانی باشد اما وقتی 10 دقیقه از آغاز مراسم گذشت و خبری از آقا جواد نشد دست اندرکاران مراسم میکرفن را به حاجیلو دادند تا او هم مجری گری کند و هم با طنزهای جالب خود خنده را بر لبان حاضران بنشاند.

اعتراض جباری به دادکان و نوآموز!

محسن حاجیلو مجری برنامه بارها به تمجید از بازیکنان پیشکسوت پرسپولیس پرداخت و فقط از یکی دو استقلالی نام برد. در لحظاتی که محسن حاجیلو داشت از اصغر داداش حرف می زد جباری آمد و با اعتراض گفت این آقا فقط اسم بعضی ها را می آورد خلاصه تلاش دست اندر کاران برای ساکت کردن علی آقا نتیجه نداد او به سمت دادکان و نوآموز رفت و از آنها خواست تا به دست اندرکاران و مجری برنامه تذکر بدهند که اتفاقاً این کار انجام شد و بارها اسم او و سایر همدوره هایش به صدا در آمد.

صالح نیا: لذت بردم

مراسم اختتامیه دیروز یک تماشاگر ویژه داشت؛ بهمن صالح نیا. او در خصوص این مراسم گفت: خیلی خوشحالم که کنار مربیان سابق خود و همبازیانم قرار دارم من چند روزی است که در تهران هستم و اتفاقاً در این مدت همه بازیها را از نزدیک تماشا کردم و لذت بردم.

پهلوان: لیگ پیشکسوتان راه اندازی می شود

محمدرضا پهلوان، دبیر فدراسیون فوتبال که خودش زمانی سکاندار فوتبال کشور بود در خصوص این رقابتها گفت: این تجربه مفیدی بود واقعاً برگزاری این رقابتها شور و شعف خاصی را بین این عزیزان به وجود آورد. ما در صدد هستیم تا سال آینده تیم منتخب تهران را شکل بدهیم و با تشکیل تیم های منتخب پیشکسوتان لیگ کشوری را راه اندازی کنیم.

پاداش نقدی برای تیمها

کار قشنگ فدراسیون فوتبال پاداش نقدی بود که برای تیمهای اول تا چهارم در نظر گرفته بودند در هر سه رده تیمهای اول دو میلیون تومان تیم دوم یک میلیون و پانصد هزار تومان، تیم سوم یک میلیون تومان و تیم چهارم 500 هزار تومان دریافت کردند.

حجازی. دادکان را ندید!

وقتی رئیس فدراسیون فوتبال آمد تقریباً همه مربیان و پیشکسوتان نزد او رفته و با او به خوش و بش پرداختند.

زمانی که حجازی قصد داشت از جلوی دادکان عبور کند خیلی ها منتظر بودند تا او هم مثل بعضی دوستانش به صورت دادکان بوسه بزند اما حجازی رفت و مهندس کلانی را در آغوش گرفت! مثل اینکه حجازی، دادکان را که در چند قدمی کلانی بود، ندید!

UserName