• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 837
 • چهارشنبه 1383/10/30
 • تاريخ :

علی مرادی: ایـوانف را خرد نكنید

قدرت فكر كردن را از قهرمانان گرفتـه‌اند!

تعیین تكلیف نه به صلاح وزنه برداران است و نه به صلاح ما


در حالی كه گروهی از وزنه‌برداران تیم‌های نوجوانان، جوانان و امید راهی اردوی بلغارستان شدند اما وزنه‌برداران تیم ملی بزرگسالان همچنان بر تصمیم‌ گروهی خود مبنی بر عدم حضور در این اردو پافشاری دارند و وضعیت حضور آنها در اردوی تیم ملی مشخص نیست، در حالی كه طبق گفته‌ی رییس فدراسیون برخی از آنها با مشكل روادید و مشكلات شخصی مواجهند و طی روزهای آینده به اردوی تیم ملی ملحق می‌شوند.

علی مرادی رییس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: برخی از اعضای تیم ملی روی مربی خاصی برای همراهی ایوانف تاكید دارند. در حالی كه ایوانف خودش باید تشخیص دهد، حاضر به همكاری با چه دستیاری است. ما اعتقاد داریم دست سرمربی تیم باید در هر انتخابی باز باشد.

وی افزود: در اردوی بلغارستان رییس فدراسیون مصر نیز حضور خواهد یافت در این راستا من نمی‌خواهم با شرایطی كه قهرمانان تیم ملی ایجاد كرده‌اند این مربی بزرگ خرد شده و وی را از دست بدهیم.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری با بیان این كه تعیین تكلیف این افراد نه به صلاح خودشان است و نه به صلاح ما، افزود: ما تا این لحظه به صورت تعامل با آنها صحبت كرده‌ایم، ما راه را نبسته‌ایم و از آنها حمایت می‌كنیم، اگر ایوانف نیز نظری داشته باشد از او حمایت می‌كنیم.

وی ادامه داد: این اولین بار است كه چنین اتفاقی در اردوی تیم ملی رخ می‌دهد. سوال ما این است «اگر ایوانف با یك اقبال عمومی به ایران بازگشته است، چرا شاهد چنین برخوردهایی هستیم؟» پس بگذارید نظم و دیسیپلین مانند گذشته به اردوی تیم بازگردد. ایوانف مربی بزرگی است و حق استادی به گردن قهرمانان ما دارد.

مرادی با بیان این كه برخی قهرمانان در بیان عقاید خود دچار توهم شده‌اند اظهار كرد: آنها می‌گویند ایوانف دستیاران خود را انتخاب نكرده است. اصلا فكر كنید فدراسیون این تصمیم را گرفته است، آیا ورزشكاران در هر زمانی نباید تابع نظر فدراسیون و سرمربی خود باشند، ورزشكاران نمی‌توانند وظیفه‌ای را به فدراسیون دیكته كنند چرا كه فدراسیون هر تصمیمی كه اتخاذ كنند در نهایت خودش پاسخگوست نه ورزشكاران!

وی تاكید كرد: واقعا ورزشكاران ما اشتباه می‌كنند. ما همواره به این نوع خواسته‌ها گوش می‌دهیم. اما اجرای آن در صورتی است كه ما همه‌ی جوانب امر را در نظر بگیریم. همه با هم باید یك نتیجه واحد برسیم. من تصور می‌كنم تبعات ایجاد دموكراسی در یك مجموعه چنین اتفاقاتی باشد. پس اگر قهرمانان فكر می‌كنند از چنین تصمیمی ناراحت می‌شوند باید در كار خود تجدید نظر كنند. بی‌تردید این گونه رفتارها در آستانه‌ی مسابقات بزرگی مانند المپیك سو تفاهم‌هایی را ایجاد می‌كند كه جلوی كار را می‌گیرد.

وی با بیان این كه هم اكنون گروهی قهرمانان ما را تحت فشار قرار می‌دهند كه واقعا قدرت فكر كردن را از آنها گرفته‌اند به ایسنا گفت: از این قضیه واقعا ناراحت هستم. آنها در یك شرایط روحی و اخلاقی قرار داده شده‌اند و گروهی دایه مهربان تر از مادرند و نمی‌گذارند آنها به درستی فكر كنند و واقعا تحت فشار قرار گرفته‌اند.

به هر جهت در رابطه با بحث فنی و انضباطی خود سرمربی تیم تصمیم می‌گیرد كه در بحث فنی از چه شیوه‌ای در اردوهای بعدی خودش برای دعوت از وزنه‌برداران استفاده كند.

مرادی در رابطه با این كه وزنه‌برداران چه بهانه‌هایی را برای عدم حضور در اردو بیان كرده‌اند گفت: فلاحتی نژاد بیشتر روی مربی تیم بحث دارد. باقری از ابتدا نیز اعلام كرده بود كه در این اردو شركت نمی‌كند. برخواه امتحان دارد و خودش با من هماهنگ كرده است. رضازاده نیز كه قبلا گفته بود در اردو شركت نمی‌كنم غیر مستقیم اعلام حضور كرده كه در این اردو شركت كند. به هر جهت بلیت‌های همه‌ی اعضای تیم ملی بزرگسالان آماده است و هر زمان كه آنها اعلام آمادگی كنند ما از آنها حمایت می‌كنیم.

UserName