abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 )رسول کشت پور شهردار منطقه 2 در جلسه ممیزی تمدید گواهینامه HSE-MS منطقه که توسط نماینده شرکت QMS ایتالیا و مدیران ارشد سامانه مدیریت HSE شهرداری تهران برگزار شد گفت: به منظور حفظ ایمنی و جان شهروندان از تیم ممیزی HSE می خواهیم که با دقت و سخت گیرانه شرایط ایمنی ، بهداشت و محیط زیست این منطقه را ارزیابی کنند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2، رسول کشت پور شهردار منطقه با بیان این که شهرها کانون توجه مردم و مرکز توسعه و پیشرفت هستند و شهروندان نیزگاهی از پیامدهای منفی رشد و توسعه رنج می برند گفت: از مهم ترین مسایل شهری موضوع ایمنی و سلامت شهروندان به ویژه در محیط های عمومی شهری مانند پارک ها، محوطه های بازی کودکان در پارک ها، محوطه های و زمین های ورزشی، محیط های کارگاهی ، معابر خیابان ها و... است که مدیریت و مسئولیت حفظ و نگهداری این محیط ها با شهرداری است .
شهردار منطقه 2 با تاکید بر لزوم ارزیابی و بررسی دقیق و سخت گیرانه رعایت الزامات HSE توسط تیم ممیزی در سطح منطقه 2 اظهار کرد: حفظ ایمنی و جان شهروندان در محیط های شهری از مهمترین اولویت ها و وظایف مدیریت شهری است و همه مدیران در تمامی سطوح مدیریت شهری منطقه در حفظ ایمنی و جان تک تک شهروندان و جلوگیری از بروز هر گونه آسیب و حادثه ای که در حیطه نظارت آنهاست مسئولند.
رسول کشت پور با تاکید بر اهمیت و لزوم پیاده سازی مدیریت یکپارچه ی ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) در سطح مناطق افزود: ایجاد امنیت در فضاهای عمومی شهر سرزندگی و پویایی را در جامعه به دنبال خواهد داشت و شهروندان با خیال آسوده می توانند در محیط های شهری حضور یابند .
وی با بیان اینکه جلوگیری از بروزآسیب ها و حوادث ناشی از چاله و گودال های موجود در معابر و خیابانها و یا ایمن نبودن محیط های کارگاهی از مهمترین وظایف مدیریت شهری است گفت: پیاده سازی الزامات ایمنی باید به عنوان یک باور انسانی در ذهن مدیران ما باشد و هر کدام به نوبه خود در کم کردن مشکلات مردم با تمام توان بکوشند.
گفتنی است فرایند ارزیابی و ممیزی شهرداری منطقه 2 توسط 3 تیم جداگانه با روش HSE-MS ، طی یک روز در سطح منطقه انجام می شود .

زمان آخرین مطلب این کاربر: 22ساعت و 23دقيقه قبل
شنبه 23/6/1398 - 17:21
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 )با ابلاغ دستورالعمل HSE از سوی مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، اصول ده‌گانه بهداشت، ایمنی و محیط زیست در این سازمان اجرا می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با اعلام اینکه سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار با هدف ایجاد تسهیلات لازم در امر تهیه و توزیع فرآورده‌های کشاورزی، محصولات خام دامی و سایر مایحتاج شهروندان ایجاد شده است، گفت: این سازمان همزمان با حمایت از تولیدکنندگان، از شهروندان به عنوان مصرف‌کنندگان نیز حمایت می‌کند تا از طریق مدیریت فرآیند توزیع، زنجیره محصولات را نیز از تولید تا مصرف با اصول صحیح، هدایت و ساماندهی کند.
وی با تاکید بر اینکه سازمان مدیریت میادین، تبعیت از قوانین و مقررات بهداشتی، ایمنی و محیط زیستی را وظیفه خود می‌داند، افزود: این سازمان در جهت تکریم و رضایتمندی شهروندان و در راستای تحقق شعار محوری تبدیل تهران به شهری برای همه از طریق بهبود مداوم و ارتقای مستمر عملکرد بهداشتی، ایمنی و محیط زیستی مراکز تحت پوشش خود، مبتنی بر اصول HSE و استانداردهای ایزو 14001 که در این سازمان مستقر و اجرا شده است، تلاش می‌کند.
بر اساس این گزارش، به موجب خط مشی ابلاغی، سازمان مدیریت میادین، ضمن استقرار مدیریت یکپارچه بهداشتی، ایمنی و محیط زیستی در تمامی فعالیت‌ها و خدمات خود و تبعیت از قوانین و الزامات مربوطه، نسبت به شناسایی، حذف، کاهش یا کنترل مخاطرات حوزه HSE تا حد ممکن و نیز ترویج فرهنگ و ارتقای آگاهی‌های بهداشتی، ایمنی و محیط زیستی، متعهد شده است.
همچنین بر مبنای این خط مشی، ضمن استفاده بهینه و پایدار و صرفه‌جویی در مصرف انرژی و الزام پیمانکاران به اجرای الگوی مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست، بهره‌مندی از فن‌آوری‌های نوین اطلاعات و ارتباطات در عرضه و توزیع محصولات، رعایت اصول بهداشتی، ایمنی و محیط زیستی در انتخاب و مکان‌یابی مراکز جدید، نوسازی و ایمن‌سازی مراکز قدیمی، اعمال مدیریت تغییر، ارزیابی و بازنگری در سیستم HSE و افزایش آمادگی و واکنش به موقع و اثربخش در مقابل شرایط اضطراری، مورد تاکید قرار گرفته است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 22ساعت و 23دقيقه قبل
شنبه 23/6/1398 - 14:54
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

به دلیل درخواست مکرر هنرمندان مجسمه ساز در خصوص تمدید مهلت ثبت نام نهمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، براساس اعلام قبلی مهلت ثبت نام در سمپوزیم بین المللی مجسمه سازی تهران تا روز چهارشنبه ۲۰ شهریور بود اما به علت استقبال و همچنین درخواست شرکت کنندگان این زمان تمدید شد.

برهمین اساس ثبت نام در این سمپوزیم تا روز چهارشنبه ۲۷ شهریور به مدت یک هفته تمدید شد.علاقه مندان برای حضور در این سمپوزیم باید هرچه سریعتر برای تکمیل ثبت نام خود اقدام کنند.

تاکنون هشت دوره از سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران برگزار شده و آخرین دوره آن هم سال 1396 بوده است. با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور سال گذشته این سمپوزیوم برگزار نشد و برگزاری مرحله نهم آن به زمان دیگری موکول شد تا بتوانیم با بودجه مناسب و برنامه ریزی بهتری آن را برگزار کنیم.

موسوی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفته بود: سمپوزیوم تهران به علت نوع برگزاری و همچنین سطح بین‌المللی آن و تعداد هنرمندانی که در آن حضور پیدا می‌کنند مورد استقبال خوبی قرار می‌گیرد. در مدت زمانی هم که سمپوزیوم برگزار نشد و به تعویق افتاد پیگیری‌هایی از طرف هنرمندان خارجی داشتیم که می‌خواستند اطلاع پیدا کنند سمپوزیوم تهران برگزار می‌شود یا نه. این اتفاق برای ما جای خوشحالی دارد که سمپوزیوم‌ مجسمه سازی تهران توانسته در بین سمپوزیوم‌های دنیا جایگاه خودش را پیدا کند و از اعتبار خوبی برخوردار شود به همین علت انگیزه ما برای برگزاری دوره نهم سمپوزیوم بیشتر است و امیدوارم زودتر این اتفاق بیفتد و وقفه بیشتری نداشته باشیم.

آثار سمپوزیوم‌های قبلی به جز دو دوره اول که مجسمه‌ها در فضاهای مختلف پخش شدند از دوره سوم به بعد سیاست بر تجمیع نصب مجسمه‌ها قرار گرفت، بنابراین از دوره سوم تا هشتم در یک مکان به طور مشخص در پارک‌ها قرار گرفت. https://t.me/khadamatdarshahr:red_circle:مهلت ثبت نام در نهمین سمپوزیم مجسمه سازی تمدید شد

زمان آخرین مطلب این کاربر: 22ساعت و 23دقيقه قبل
شنبه 23/6/1398 - 14:51
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 )


با عنایت به تدابیر شهردار تهران و نظر به مصوبه جلسات ستاد اربعین حسینی شهرداری تهران ، کلیه امور و ماموریت های مربوط به مرز خسروی به شهرداری منطقه۱۳ محول شده است ، در این راستا این منطقه با استفاده از ظرفیت های موجود و پتانسیل دستگاه ها ، شهرداری ها و ادارات مستقر در منطقه مرزی و مسئولین محلی و جلب مشارکت خیرین و شهروندان در جهت ارائه خدمات شایسته به سوگواران و زائران ابا عبدالله الحسین (ع) با تمام قوا گام برداشته است .
شایان ذکر است ، علاوه بر حضور مستمر شهردار و مدیران منطقه ۱۳ در کرمانشاه و تعامل با مسوولان این شهر، ستادی برای برنامه ریزی و هماهنگی اقدامات و تقسیم وظایف در مورد فعالیت منطقه در مرز خسروی در ایام اربعین با تاکید بر مدیریت هزینه در جلسات مختلف تشکیل شد .
علاوه بر تجهیز و آماده سازی ملزومات و تجهیزات و آماده باش نیروی خدماتی و فراهم کردن محل اسکان ، نسبت به مناسب سازی و ساماندهی فضای سبز ، زیبا سازی و سرویس های بهداشتی محدوده تعیین شده ، آماده باش کارگران برای نظافت مسیر ، استقرار مخازن زباله و توزیع کیسه زباله در بین مواکب در سایت مرزی و....اقدام می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 22ساعت و 23دقيقه قبل
شنبه 23/6/1398 - 14:47
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 )


با برگزاری مجمع عادی به طور فوق العاده، اعضای اصلی و علی البدل بانک ملت برای مدت دو سال انتخاب شدند.
 

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، در این مجمع که به ریاست دکتر مرادپور نماینده دولت و سهام عدالت و حضور امیرحسین تقدیسی به نمایندگی از شرکت پخش سراسری ایران و دکتر محمدرضا صادقی مقدم نماینده شرکت سرمایه گذاری ملی به عنوان اعضای ناظر و سیدمحمد نورمحمدحسینی مدیر حقوقی بانک ملت به عنوان منشی برگزار شد، دکتر محمد بیگدلی، علیرضا لگزایی، بهمن اسکندری، مرتضی نجف و دکتر محمدتقی صمدی به عنوان اعضای اصلی و حسین بهاری به عنوان عضو علی البدل بانک ملت برای یک دوره دوساله برگزیده شدند.
بر اساس این گزارش، مرتضی نجف و دکتر محمدتقی صمدی دو عضو جدید هیات مدیره بانک ملت هستند که با رای سهامداران، به ترکیب هیات مدیره این بانک اضافه شدند.
دکتر مرادپور در این مجمع از خدمات و تلاش های حسن روستا و دکتر حمید تاجیک، اعضای قبلی هیات مدیره بانک ملت قدردانی کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 22ساعت و 23دقيقه قبل
شنبه 23/6/1398 - 14:45
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

کنفرانس اختصاصی شرکت «هوآوی» در جریان نمایشگاه IFA 2019، به بخش‌های مهمی از جمله امکانات جدید دوربین‌ پرچمداران Huawei P30 و قابلیت‌های رابط کاربری جدید EMUI10 اختصاص داشت. در ادامه به سراغ بخش‌هایی از این دو قسمت مهم کنفرانس خواهیم رفت.

 

کاربران زیادی منتظر دریافت نسخه جدید رابط کاربری هوآوی با نام EMUI10 هستند. این رابط کاربری در به روزسانی آخر خود، قابلیت‌های متعددی را دریافت می‌کند که مهم‌ترین آنها عبارت هستند از:

حالت تاریک گسترده

با گسترش ویژگی‌های Dark Mode در برنامه‌های متعدد، هوآوی متوجه اهمیت این قابلیت شده و به همین دلیل رابط کاربری EMUI10 دارای حالت تاریک گسترده است. این شرکت برای ساخت بهترین حالت شب یا Dark Mode از بسیاری از کاربران نظرسنجی کرده است. در حالت تاریک صرفاً تنها شاهد رنگ‌های سیاه و سفید در محیط سیستم عامل نبوده و بخش اعظم رنگ‌ها، به سطح خاکستری نزدیک شده‌اند.

حالت تاریک تنها برای رابط کاربری نبوده و به چند اپلیکشن کاربردی و اصلی از جمله گالری، ساعت و تقویم، ایمیل، یادداشت و... هم گسترش یافته است.

انیمیشن های روان و جدید

از جمله تغییرات ظاهری EMUI10 می‌توان به طبیعی‌تر شدن انیمیشن‌ها، تغییرات در ظاهر آیکون‌ها و افزایش سرعت جا به جایی اشاره کرد. هوآوی برای این منظور به بازطراحی موارد بسیاری پرداخته و جا به جایی بین اپلیکیشن ها به دلیل افزایش نرخ فریم ریت، بسیار روان‌تر به نظر می‌رسد.

 

هوآوی سرعت انیمیشن و حرکت در EMUI10 را با توجه به میزان درک مغز انسان طراحی کرده است. امکان حرکت پنجره‌‌ی یک اپلیکیشن با سرعت بالا و رهاسازی آن با برگشت خودکار به جایگاه اولیه، دیگر ویژگی قابل اشاره در این بخش است.

استفاده از بهترین طیف رنگی

EMUI10 در قسمت‌هایی از جمله کلیدهای شماره گیری، تماس و پاسخ، از طیف رنگ Morandi استفاده کرده است. Morandi یک نقاش مشهور ایتالیایی است. رنگ‌هایی کاملاً مه آلود و آرامی که در این بروزرسانی استفاده شده‌اند، احساس لطیفی را به کاربر منتقل خواهد کرد.

Huawei HiCar برای ارتباط کم نظیر با اتومبیل

از جمله دیگر ویژگی‌های EMUI10، قابلیت HiCar است. امکان ارتباط بین گوشی هوشمند با نمایشگر داخلی اتومبیل‌ها، توسط HiCar امکان‌پذیر شده است. شما می‌توانید انواع برنامه‌های مسیریاب، پخش موسیقی و محتوای مولتی مدیا، اشتراک گذاری انواع فایل و حتی استفاده از دوربین خودرو به منظور تصویربرداری را توسط این فناوری تجربه کنید.

با HiCar می‌توانید در طول مسیر به تصویربرداری از مناظر پرداخته و حتی آن را با گوشی هوشمند هوآوی به اشتراک بگذارید. بررسی وضعیت خودرو و حتی روشن کردن سیستم‌های تهویه مطبوع پیش از سوار شدن به آن، از جمله قابلیت‌های دیگری است که در HiCar قرار دارد.

 

دوربین چهارگانه ساخت Leica؛ نگرشی نو در دنیای عکاسی گوشی‌های هوشمند

دوربین HUAWEI P30 Pro مجهز به دوربین چهارگانه Leica است که شامل یک لنز 40 مگاپیکسلی، یک لنز فوق عریض 20 مگاپیکسلی، یک لنز 8 مگاپیکسلی با قابلیت زوم بسیار بالا و یک لنز ToF (زمان پرواز) است. به لطف استفاده از سنسور تصویر جدید، ماژول لنز و واحد شبکه عصبی یکپارچه، تصاویری در سطح حرفه‌ای را شاهد هستیم. از جمله ویژگی‌های کم نظیر در این دوربین، قابلیت پردازش تصویر خصوصاً در شب است که تصاویری واضح و شفاف ثبت می‌کند.

 

به تازگی یک ویژگی جدید به نام Super Night Selfie در بخش «حالت شب» افزوده شده است؛ این ویژگی با استفاده از یک الگوریتم سنجش پرتره، می‌تواند تصاویر چهره را به شکلی واقعی روشن‌تر کرده و وضوح آن را بالا ببرد. این حالت در عین حال، نور پس زمینه را کاهش داده و جزئیات بخش‌های تاریک را بدون افزایش نور، بهبود می‌بخشد تا در نهایت یک سلفی کاملاً طبیعی و با کیفیت را ثبت کنید.

از عکس‌برداری گرفته تا ویرایش، قابلیت‌های هوش مصنوعی ثبت تصاویر و فیلم را ساده کرده و نتیجه نهایی شگفت انگیز خواهد بود. ویژگی HUAWEI Vlog AI در رابط جدید EMUI10 با یک موتور منحصر به فرد همراه است؛ سیستم هوش مصنوعی در Vlog در شناسایی چهره انسان بسیار عالی عمل کرده و حتی قادر به تشخیص حرکات فیزیکی انسانی است. ویدئوهای منتخب یا همان های‌لایت‌ها با استفاده از فیلترهای جذاب و هیجان انگیز ویرایش شده و چندین گزینه به منظور مدیریت افکت‌ها،  سرعت، زمان‌بندی و حتی موسیقی پس‌زمینه را نیز در اختیار خواهید داشت.

 

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید رابط کاربری EMUI10 که دوربین گوشی پرچمدار Huawei P30 Pro را تحت‌ تأثیر قرار می‌دهد، حالت Super Portrait است که از اواخر سپتامبر در دسترس قرار خواهد گرفت. حالت Super Portrait، یک اثر تاری (بلور شدن) از دیافراگم بزرگ حرفه‌ای را برای عکاسی پرتره ارائه می‌دهد که به شکل کاملاً طبیعی پس‌زمینه را محو کرده و با استفاده از دوربین‌ ToF، قابلیت تشخیص عمق و الگوریتم یادگیری عمیق، باعث می‌شود تصویر فرد از پس‌زمینه به طور طبیعی و یکنواخت جدا شود.

این موارد تنها بخشی از قابلیت‌های رابط کاربری جدید EMUI10 است. با عرضه رسمی این بروزرسانی برای عموم کاربران، قطعاً تجربه لذت‌بخشی برای دارندگان گوشی هوآوی رقم خواهد خورد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 22ساعت و 23دقيقه قبل
شنبه 23/6/1398 - 14:33
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

طرح ساماندهی تجریش حد فاصل میدان تجریش تا قدس با همکاری کسبه و هیات امنای بازار تجریش اجرایی می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در جمع نمایندگان کسبه و هیات امنای بازار تجریش با بیان خبر فوق اظهار داشت: طرح ساماندهی تجریش در چند مرحله در حال اجراست که در اولین قدم بساط گستران و سد معبر کنندگان ضلع جنوب خیابان شهرداری جمع آوری و گذر عمومی برای تردد شهروندان ساماندهی شد و تداوم این طرح با مشارکت کسبه و همکاری آنها با مدیریت شهری امکان پذیر است.

وی با اشاره به دستور شهردار تهران مبنی بر اولویت فعالیت در حوزه هایی که بیشترین مخاطب را دارند و قلمرو عمومی محسوب می شوند افزود: ساماندهی محدوده تجریش شامل بازار تجریش ، کوچه ذغالی ها، میادین تجریش ، قدس و خیابان شهرداری بعنوان بیشترین جاذب شهروندان و گردشگران از اهمیت بالایی برخوردار است که ساماندهی بصری، ترافیکی، خدمات شهری و... در آن در دستور کار قرار دارد.

موسوی با اشاره به موقعیت هویتی بازار تجریش خاطر نشان ساخت: محدوده تجریش به خصوص بازار تجریش بعنوان نقطه گردشگری مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی ، تداعی کننده بسیاری از خاطرات تهران قدیم است.بر همین اساس مهمترین و ماندگارترین اقدام شهرداری ساماندهی این محدوده از منظر حفظ طبیعت، زیبایی های بصری ، پاکیزگی و... است.

وی گفت: اولین اقدام برای ساماندهی، تهیه طرح موضعی و طرح تفصیلی آن است که از اداره کل شهرسازی و معماری در حال پی گیری هستیم و همچنین اجرای طرح ساماندهی آن که با نقطه نظر مردم از بین طرح های ارایه شده یک طرح جامع برگزیده و اجرایی خواهد شد

زمان آخرین مطلب این کاربر: 22ساعت و 23دقيقه قبل
شنبه 23/6/1398 - 14:29
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

لواف‌زاده، معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه از کنترل ترافیکی و ایمن‌سازی اطراف مدارس همزمان با فرارسیدن ماه مهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه 15، لواف‌‌زاده درباره این خبر گفت: کارگروه ایمنی حمل و نقل دانش‌آموزی منطقه برای افزایش ایمنی معابر و ایجاد هماهنگی‌های بهتر بین حوزه‌های مرتبط در مدیریت شهری منطقه تشکیل شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه با اشاره به اقداماتی که از سوی این معاونت برای حل مشکلات ترافیکی این ایام انجام می‌گیرد، ادامه داد: بازدید وکنترل مسیرهای منتهی به مدارس منطقه و ورودی مدارس به منظور شناسایی مشکلات ترافیکی و در صورت نیاز نصب علائم هشداردهنده در محل‌های مورد نظر توسط مسؤولان ترافیک نواحی با هماهنگی حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه در دستور کار این معاونت قرار دارد.

لواف‌زاده همچنین از ساماندهی روزبازارهای مجاور و نزدیک مدارس در فصل بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: به دلیل مزاحمت‌های ایجادشده برای دانش‌آموزان، پرسنل و همچنین اولیای دانش‌آموزان هنگام فعالیت این روزبازارها با همکاری نیروی انتظامی و پلیس راهور منطقه در طول سال تحصیلی جاری کنترل و نظارت ویژه خواهد شد.

به گفته وی اجرای برنامه آموزش ترافیکی به دانش‌آموزان توسط پلیس راهور و حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی و پلیس راهور منطقه و با استفاده از ظرفیت موجود منطقه از جمله بوستان ترافیک، سرای محلات و فرهنگسرای خاوران، همچنین ارائه برنامه آموزشی (ترافیکی و دانش‌آموزی) به رانندگان اتوبوس‌های شرکت واحد و تاکسی با همکاری پلیس راهور منطقه توسط مدیر  اتوبوسرانی و مدیر تاکسیرانی به معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه از دیگر اقدامات این حوزه در آستانه ماه مهر خواهد بود.

شایان به ذکر است، طرح نگهداشت تجهیزات ترافیکی در محلات نواحی هفت گانه به طور مستمر اجرا می‌شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 22ساعت و 23دقيقه قبل
شنبه 23/6/1398 - 14:21
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

بر اساس نظرسنجی انجام شده درباره نگرش مردم تهران نسبت به اجرای طرح کاهش و کنترل مکانیزه معاینه فنی خودروها توسط دوربین‌ها، ۵۱ درصد پاسخگویان معتقدند که طرح کاهش «به میزان زیاد» در کاهش آلودگی هوای شهر تهران موثر بوده است.
به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛ بر اساس نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) درباره «نگرش مردم شهر تهران پیرامون معاینه فنی خودرو» بیش از ۶۰ درصد پاسخگویان با برخورد شدید پلیس با خودروهای فاقد معاینه فنی، افزایش جریمه و هم‌چنین اِعمال شرایط سخت نسبت به ضوابط معاینه فنی موافق‌ هستند.
۶۰.۴ درصد از پاسخگویان نیز خواستار تغییر قانون معافیت ۴ ساله خودروهای صفرکیلومتر از معاینه فنی و کارشناسی آن براساس واقعیت‌های روز و کاهش سن معاینه فنی هستند.
گزارش اجمالی این نظرسنجی به شرح زیر است:
۲۰۳۱ نفر در این نظرسنجی شرکت کرده و شیوه گردآوری اطلاعات به‌صورت تلفنی و جامعه آماری طرح شامل کلیه مردان و زنان ۲۵ سال به بالای شهر تهران بوده‌اند. از کل پاسخگویان ۵۰.۳ درصد مرد و ۴۹.۷ درصد زن بوده‌اند.
بخشی از پرسش‌های این نظرسنجی درباره طرح کاهش آلودگی هوا است. فاز نخست این طرح از شهریور ۹۵ و فاز دوم آن از آذر ۹۷ آغاز شد و بر اساس فاز دوم، معاینه فنی همه خودروها در سراسر شهر تهران در همه روزهای سال و در همه ساعات شبانه‌روز توسط دوربین‌ها کنترل می‌شود و خودروهایی که معاینه فنی ندارند هر روز ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.
نتایج نظرسنجی نشان داد ۷۵.۶ درصد از کل پاسخگویان از طرح کاهش آلودگی هوا اطلاع داشتند اما ۱۵.۷ درصد از افرادی که خودرو دارند از این طرح اطلاعی ندارند.
طبق یافته‌های نظرسنجی حاضر، اجرای طرح کاهش و کنترل مکانیزه معاینه فنی خودرو توسط دوربین‌ها، ازنظر ۵۰.۸ درصد از پاسخگویان به میزان زیاد در کاهش آلودگی هوای شهر تهران موثر است.
۶۲.۶ درصد از پاسخگویان با برخورد شدید پلیس با خودروهای فاقد معاینه فنی و افزایش جریمه نسبت به این‌گونه خودروها موافق‌اند.
همچنین ۵۶.۱ درصد از کل پاسخگویان و ۶۰.۱ درصد از کسانی که خودرو دارند با اِعمال شرایط سخت نسبت به ضوابط معاینه فنی وسایل نقلیه و حدود مجاز آلایندگی در مراکز معاینه فنی موافق‌ هستند.
نظرسنجی از شهروندان تهرانی درباره «هدف استفاده از خودرو» نشان داد ۵۴.۲ درصد از پاسخگویان در مواقع ضروری، ۳۶.۴ درصد از پاسخگویان برای تردد روزانه در شهر تهران و ۹.۵ درصد از پاسخگویان برای کسب درآمد از خودرو استفاده می‌کنند. مردان بیشتر از زنان برای کسب درآمد و تردد روزانه در سطح شهر و زنان بیشتر از مردان در مواقع ضروری از خودروی خود استفاده می‌کنند.
ارزیابی دیدگاه پاسخگویان در خصوص «تغییر قانون معافیت ۴ ساله خودروهای صفرکیلومتر از معاینه فنی براساس واقعیت‌های روز» نشان داد ۶۰.۴ درصد از پاسخگویان با تغییر قانون معافیت ۴ ساله خودروهای صفرکیلومتر از معاینه فنی و کارشناسی آن براساس واقعیت‌های روز و کاهش سن معاینه فنی موافق‌اند.
توزیع پاسخگویان برحسب «اطلاع و استفاده از سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۱۲» نشان داد از بین کسانی که برای گرفتن گواهی معاینه فنی به مراکز معاینه فنی خودرو مراجعه کرده‌اند ۷۹ درصد بیان کرده‌اند از سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۱۲ که طول صف و مدت انتظار در مراکز معاینه فنی را اعلام می‌کند اطلاعی ندارند. فقط ۲۱ درصد از پاسخگویان از این سامانه پیامکی اطلاع دارند. ۵۲ درصد از پاسخگویانِ مطلع از سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۱۲ بیان کرده‌اند از این سامانه استفاده نمی‌کنند.
توزیع پاسخگویان برحسب «میزان اطلاع و استفاده از سیستم نوبت‌دهی آنلاین از طریق سایت ستاد معاینه فنی خودرو» نشان داد ۷۷.۹ درصد از پاسخگویان گفته‌اند از سیستم نوبت‌دهی آنلاین اطلاعی ندارند و فقط ۲۲.۱ درصد گفته‌اند از این سیستم اطلاع دارند. ۵۴.۳ درصد از پاسخگویانِ مطلع از سیستم آنلاین نوبت‌دهی بیان کرده‌اند تاکنون از این سیستم جهت تعیین وقت قبلی برای مراجعه به مراکز معاینه فنی استفاده نکرده‌اند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 22ساعت و 23دقيقه قبل
شنبه 23/6/1398 - 14:3
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 )


كارگاه آموزشی «خانواده و مهارتهای زندگی در بستر فرهنگ و ارزشهای دینی بانگاهی به ارزشهای دفاع مقدس» روز ششم مهرماه سالجاری با حضور دكتر غلامعلی افروز استـاد ممتاز دانشگاه تهران و چهره ماندگار عرصه روان‎شناسی در مرکز همایش های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، كارگاه آموزشی «خانواده و مهارتهای زندگی در بستر فرهنگ و ارزشهای دینی بانگاهی به ارزشهای دفاع مقدس» از سوی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس روز ششم مهرماه سالجاری با حضور دكتر غلامعلی افروز استـاد ممتاز دانشگاه تهران و چهره ماندگار عرصه روان‎شناسی در مرکز همایش های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود.
بنابراین گزارش موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس این كارگاه آموزشی مشترك را بین سازمان فرهنگی خانواده سپاه ‍‍‍‍پاسداران وسازمان زنان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در حوزه روانشناسی و مشاوره خانواده با عنوان «خانواده و مهارتهای زندگی در بستر فرهنگ و ارزشهای دینی بانگاهی به ارزشهای دفاع مقدس» برگزار می کند.
كارگاه آموزشی در حوزه روانشناسی و مشاوره خانواده با عنوان «خانواده و مهارتهای زندگی در بستر فرهنگ و ارزشهای دینی با نگاهی به ارزشهای دفاع مقدس» ویژه بانوان شاغل، همسران پرسنل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سپاه ‍‍‍‍پاسداران و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با حضور دكتر غلامعلی افروز استـاد ممتاز دانشگاه تهران و چهره ماندگار عرصه روان‎شناسی در روز شنبه ششم مهرماه در مرکزهمایش های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می گردد .
همچنین كارگاه آموزشی دیگر درهمان روز ویژه دختران نوجوان با حضوردكترعزتی با عنوان «كارگاه دخترانه در حوزه آسیب های اجتماعی دختران» برگزارمی گردد .این دونشست مصادف با گرامیداشت هفته دفاع مقدس وبا توجه به نامگذاری یك روزاز این هفته به نام «خانواده»، دراین تاریخ قرارداده شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 22ساعت و 23دقيقه قبل
شنبه 23/6/1398 - 13:59
  • تعداد رکورد ها : 648745