abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10071 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه5، از حذف تقاطع همسطح بزرگراه اشرفی اصفهانی - ناطق نوری و احداث دور برگردان و اصلاح هندسی محدوده با هدف تسهیل تردد خودروها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5، یکی از مهم ترین گره های ترافیکی منطقه 5 با احداث دوربرگردان بزرگراه اشرفی اصفهانی ناطق نوری رفع شد.

حبیب پوش پارس معاون فنی و عمرانی منطقه در تشریح عملیات اجرایی این پروژه گفت : بنا بر طرح مصوب سازمان حمل ونقل وترافیک، حوزه فنی و عمرانی منطقه از اواخر مرداد ماه سال جاری، نسبت به احداث دوربرگردان مذکور اقدام‌ کرده و این طرح، طی سه هفته کاری انجام شد.

وی افزود: دوربرگردان بزرگراه اشرفی اصفهانی ناطق نوری در سه شنبه هفته جاری به طور رسمی افتتاح می شود.

محمد باقر اسدی معاون حمل ونقل وترافیک منطقه نیز به شهروندان این مژده را داد که با بهره برداری از این پروژه و گذر از این محور، رانندگان در مسیر دوربرگردان، از این پس سهولت تردد را تجربه می کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 35دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 17:43
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10071 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

شهردار منطقه 13 از اجرای طرح لوله گذاری برای انتقال آب خام در پارک جنگلی سرخه حصار به طول بیش از 25 هزار متر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13، مرتضی رحمان زاده در خصوص اجرای طرح لوله گذاری انتقال آب خام گفت: پارک جنگلی سرخه حصار با قدمت بیش از نیم قرن، از گذشته به صورت کاملا سنتی و با استفاده از شبکه نهرهای خاکی آبیاری می شد که با شروع احداث ، تجهیز و راه اندازی مخازن ذخیره آب ژئوممبران و اجرای شبکه انتقال آب خام در بخش وسیعی از پارک جنگلی سرخه حصار توانستیم تا حدود زیادی شبکه آبیاری پارک سرخه حصار را از روش سنتی خارج نموده و به سمت مکانیزه شدن سوق دهیم.

وی افزود: در این طرح به جهت بالابردن راندمان آبیاری و پوشش دهی کامل پارک، مخازن ژئوممبران اصلی به تعداد 10 عدد در حاشیه جنوبی پارک و با ظرفیت ذخیره آب 12 هزار متر مکعب احداث گردیده اند به طوری که در مجاورت نهر اصلی آبیاری پارک واقع شوند.

شهردار منطقه 13 با بیان اینکه تعداد 5 مخزن با ظرفیت ذخیره آب 4 هزار و 200 مترمکعب نیز در حاشیه شمالی پارک و در مجاور چاهها احداث شده اند، تصریح کرد: شبکه انتقال آب خام توسط دو عدد لوله پلی اتیلن به قطر 250 میلیمتر در حاشیه نهر اصلی آب خام به طول 16 هزار و 700 متر اجرا شده است به طوری که یک لوله فقط وظیفه انتقال آب از یک مخزن به مخزن دیگر را به عهده دارد و لوله دیگر جهت برداشت آب و اجرای عملیات آبیاری استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه کلیه چاه ها نیز به مخازن سرچاهی مجاور خود وصل شده اند، اذعان داشت: مخازن سرچاهی نیز با لوله های 200 میلیمتری به طول 8 هزار و 685 متر به مخازن اصلی وصل شده اند.

رحمان زاده در عین حال از کاهش هدر رفت آب در نهر های خاکی ، افزایش راندمان آبیاری و افزایش بهره وری از منابع آبی به عنوان مزایای اجرای این طرح یاد کرد و اظهار داشت: کلیه این مخازن مجهز به ایستگاه پمپاژ آب بوده و به منظور تامین برق این ایستگاهها، شبکه برق 20 کیلو ولت به این نقاط انتقال داده شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 35دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 17:41
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10071 ) ( تعداد نظرات : 46 ) معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به افزایش 40 درصدی ترافیک در اول مهر ماه گفت: مشکل ترافیک تنها با برنامه‌های شهرداری تهران حل نمی شود بلکه به رفتار رانندگان بستگی دارد.به گزارش شهرنوشت، امروز دوشنبه -۲۵شهریورماه- نشست خبری اعلام برنامه‌های معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید با حضور محسن پورسیدآقایی برگزار شد.

افزایش 40 درصدی ترافیک در اول مهر ماه 

معاون حمل ‌و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ابتدای نشست خبری دوشنبه‌های پاسخگویی با بیان اینکه مهرماه با پایان فصل تابستان همراه است، تصریح کرد: اول مهر ترافیک به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند و آمارها از افزایش 40 درصدی ترافیک خبر می دهد. در ابتدای مهرماه شهر ترافیک جدیدی را به خود می‌بیند. نیمه‌ دوم سال، نیمه ترافیکی شهر است و به دلیل ایجاد وارونگی هوا این در ایام، تهران با آلودگی هوا در نیمه دوم روبرو می‌شود.

وی با اعلام اینکه  بخشی از برنامه‌های ما برای اعمال محدودیت تردد کامیونت‌های حمل کالا است، گفت: این وسایل نقلیه  از ساعت ۶ تا ۹ صبح در تمام معابر شهر حق تردد نخواهند داشت  و در صورتی که با دوربین‌ها رصد شوند و حضور داشته باشند متوقف خواهند شد. این محدودیت تنها دو هفته ابتدایی مهر رخ خواهد داد. این محدودیت تنها  مختص به مرکز شهر نیست و در تمام شهر انجام خواهد شد.

پورسیدآقایی با اشاره به اینکه اقدام دیگر شناور شدن ساعت کارکنان اداری است، توضیح داد: سال گذشته برای شروع کار ادارات، با شناور شدن ساعات کار موافقت شده،  اما امسال پیشنهاد دادیم که کارکنان اجازه داشته باشند ۹ صبح به سر کار بیایند و به همین مقدار در بعد از ظهر نیز شناور باشد. به همین ترتیب پیشنهاد دادیم که کارمندان در بعد از ظهر یک ساعت زودتر بتوانند به خانه بروند اما با رعایت ساعت کاری این طرح صورت گیرد.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه امیدواریم با توجه به محدودیت‌های کاهش آلودگی هوا مقدار خودروها کم شود، افزود: از شهروندان درخواست داریم که در دو هفته اول مهر از مجوز ۲۰ روز طرح کاهش آلودگی هوا استفاده نکنند، چرا که موجب افزایش امکان ترافیک در سطح شهر می‌شود ‌؛ شهروندان باید روز مجاز خود را در ترافیک بگذرانند.

مشکل ترافیک با برنامه های شهرداری حل نمی شود

وی با تأکید براینکه مشکل ترافیک تنها با برنامه‌های شهرداری تهران حل نمی شود بلکه به رفتار رانندگان بستگی دارد، گفت: برخی رانندگان رفتار خودخواهانه‌ای دارند و در نزدیک ترین و راحت ترین نقطه می‌خواهند توقف داشته باشند و یا پارک دوبله انجام می دهند و سر تقاطع می‌ایستند. این نوع توقف‌ها سبب افزایش ترافیک شهر خواهد شد.

پورسید آقایی در پاسخ به این سوال که جزئیات نظارت شهرداری بر تاکسی های اینترنتی که قرار است از اول مهرماه اجرایی شود چگونه است و آیا بنا است که قیمت‌ها افزایش پیدا کند، بیان کرد: قیمت تاکسی‌های اینترنتی تحت کنترل هیچ نهادی نیست و خودشان قیمت‌ها را افزایش یا کاهش می‌دهند. تاکسی‌های اینترنتی در تیر ماه بیش از ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته‌اند. دستورالعمل نحوه کنترل بر رانندگان بنا است تحت نظارت شهرداری باشد از این رو پس از آنکه دستورالعمل نهایی شد جزئیات بیشتری در اختیار همگان قرار خواهد گرفت.

معاون شهردار تهران در مورد فرونشست منطقه ۲۰ به علت حفاری تونل خط ۶ مترو، گفت:زمانی که خط مترو در عمق ۱۷ متری ساخته می‌شود لرزش ها و فشار دستگاه باعث ریزش خواهد شد. اگر در بالای خیابان حفره‌هایی بر اثر چیزهای دیگری وجود داشته باشد، خاک حفره ها را پر می‌کند و ریزش ایجاد می‌کند که ناشی از خود مترو نیست بلکه ناشی از خلل و فرج لایه های بالایی است، بدین ترتیب حفره هایی که به دلیل دیگری ایجاد شده، جابجا می شود و باعث ایجاد ترک  در سطح خیابان خواهد شد. خوشبختانه مترو از زیر بافت مسکونی عبور کرده و هیچ گونه حادثه‌ای در این بافت رخ نداده است. دستگاه‌های مختلف در حال مراقبت هستند تا مشکلی ایجاد نشود.

وی در مورد حمل و نقل افراد معلول و کم توان، بیان کرد: تمهیدات ویژه‌ای برای تردد افراد معلول در سطح شهر در مهرماه اندیشیده نشده است.

پورسیدآقایی با اعلام اینکه در بحث دوچرخه سواری تسهیلاتی برای دانشجویان و خبرنگاران در نظر گرفته شده، گفت: هزینه اولیه و ودیعه ثبت‌نام دوچرخه‌ها از سوی شهرداری پرداخت می‌شود و افراد تنها هزینه بیمه و تردد خود را می‌پردازند  که این پیشنهاد در دست بررسی است.

آخرین وضعیت پارک حاشیه ای 

معاون شهردار تهران در پاسخ به این سوال که وضعیت پارک حاشیه ای به کجا رسیده و امروز افراد با گذاشتن صندلی برای خود و کارکنان یک اداره جای پارک می گیرند، بیان کرد : هیچ فرد و دستگاهی حق ندارد مقابل ساختمان خود را پارکینگ اختصاصی کند. طی هفته گذشته یکی از نهادهای نظامی هنگام پلاک برداری،خودرو را توقیف کردند که البته هماهنگی‌های لازم انجام شد. همچنین برخی از کسبه تابلو پارک هوشمند را کندند ولی توجیه شدند و توضیح دادیم. پارک حاشیه‌ای هوشمند به زودی در مناطق مرکزی شهر نیز راه‌اندازی خواهد شد. بدین ترتیب در آینده هیچ فردی، هیچ خیابانی را نمی تواند در اختیار داشته باشد و به صورت شبانه‌روزی و رایگان از پارک آن استفاده کند.

وی اضافه کرد: طرح پارک حاشیه‌ای منطقه۲ به خوبی درحال پیشبرد است و میزان پارک خودرو در معابراصلی این منطقه کاهش پیدا کرده است.

پورسیدآقایی با اعلام اینکه درحال پیگیری برای ثبت گزارشات تأمین وسایل حمل و نقل عمومی از درآمد وصولی طرح ترافیک در سامانه تهران من هستیم، تصریح کرد: این اقدام به منظور انجام شفافیت برای شهروندان است. امیدوارم تا پایان سال این اقدام صورت گیرد.

به گفته‌ی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران فعالیت کلیه کارگاه‌های عمرانی از ۱۵ شهریورماه تا ۱۵ مهرماه در سطح شهر تهران متوقف خواهد شد.

هیچ قطار متوقفی نداریم 

پورسیدآقایی در پاسخ به این سوالی درباره برنامه های این معاونت برای بکارگیری حمل و نقل عمومی با شروع ماه مهر دارد، گفت: امروزه هیچ قطار متوقفی نداریم و در گذشته قطارهایی که به دلیل کمبود قطعات متوقف بودند درحال حاضر به مدار بازگشتند. شهرداری تهران همه توان خود را برای آمادگی مهرماه به کار خواهد گرفت. ایستگاه خط ۶ برای مهرماه آمادگی انتقال شهروندان را نیز خواهد داشت. همچنین سرفاصله خط ۱،۲ و ۴ به ۴ دقیقه کاهش پیدا کرده و حدود ۸ دقیقه از سرفاصله خط ۳ کم شده و سرفاصله سایر خطوط ده دقیقه است.

وی با بیان اینکه حدود ۱۶۰ میلیارد تومان وصولی امسال از محل طرح ترافیک بوده است، گفت: بخشی از آن در اتوبوسرانی و مترو هزینه شده است و پولی در اختیار صندوق کارآفرین امید قرار گرفته تا بتواند به افراد وام ارائه دهد، بدین ترتیب ۲۸ دستگاه اتوبوس، دو ایستگاه تاکسی و دو هزار دوچرخه در دست تامین است.

معاون شهردار در پاسخ به این سوال که رییس راهور کل کشور از افزایش ترافیک با شروع طرح ترافیک جدید خبر داده و چرا این تناقض گویی بین شهرداری و پلیس وجود دارد، بیان کرد: به جای اینکه رییس راهور کل کشور نظر بدهند، رییس راهور تهران اظهار نظر کنند. براساس آمارهای شرکت کنترل و کفیت، ترافیک تهران نسبت به تیرماه و مردادماه سال گذشته کاهش داشته است.

وی در مورد اظهارنظر زهرا نژادبهرام مبنی براینکه لازم نیست همه‌ی ایستگاه‌های مترو دارای پله برقی و آسانسور باشند، گفت: از این پس هیچ ایستگاهی در مترو تهران راه اندازی نمی‌شود مگر اینکه همراه با پله برقی باشد. اظهارنظر ایشان مربوط به ایستگاه‌های قدیمی ا‌ست که برای آسانسور و پله برقی هیچ جانمایی انجام نشده است.

شلوغی مترو در ساعت اوج یک اتفاق طبیعی است

پورسیدآقایی در واکنش به این سوال که مترو تهران گنجایش افزایش جمعیت بیشتری را ندارد، گفت: هیچ شهری در دنیا، در ساعت اوج پیک مترو خلوتی ندارد. مترو تهران متناسب با شرایط شهرهای توسعه یافته بسیار استاندارد است. شلوغی مترو در ساعت اوج یک اتفاق طبیعی است، خطوط BRT و مترو دارای استانداردهای جهانی هستند. شناور بودن ساعت کار کارکنان بیشترین اثر را در ترافیک دارد اما مقاومت‌هایی برای اجرای این طرح در همه‌ روزهای سال وجود دارد که اجرای آن راحت نیست.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 35دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 17:4
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10071 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 معاونت موزه داری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در نظر دارد پنج بخش دیگر با عنوان بخش انقلاب اسلامی، دفاع مقدس استان تهران، مقاومت اسلامی، زنان در انقلاب و دفاع مقدس، اصلاح وضع موجود موزه اصلی را به موزه اضافه کند، لذا از طراحان متخصص در زمینه طراحی و ساخت موزه ها طی اعلام فراخوانی دعوت به همکاری می نماید.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ بدین وسیله از تمام شرکتها و گروه های تخصصی و طراحان که در زمینه طراحی و ساخت موزه ها و نمایشگاه های مهم فعالیت داشته اند، دعوت به عمل می آید جهت طراحی ، نظارت عالیه و یا ساخت چهار بخش جدید در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اعلام آمادگی نمایند .

موضوع : طراحی و ساخت بخش های جدید موزه  با عناوین ذیل:

-        بخش انقلاب اسلامی ( حدود 3500 متر مربع )

-        بخش دفاع مقدس استان تهران ( حدود 2500 متر مربع)

-        بخش مقاومت اسلامی (حدود 2500 متر مربع)

-        بخش زنان در انقلاب و دفاع مقدس ( حدود 1800 متر مربع)

-        اصلاح وضع موجود موزه اصلی (موردی - پروژه ای)

 

   علاقمندان می توانند در دو قالب شرکت های رسمی مشاور و گروه های تخصصی در این فراخوان شرکت نمایند .شایان ذکر است متخصصانی که علاقمند هستند بصورت گروه تخصصی اعلام آمادگی نمایند می بایست در قالب گروه های حداقل 4 نفره و با معرفی مدیریت گروه مدارک لازم را ارائه نمایند.

 

مراحل انتخاب مشاور:

1-      فراخوان عمومی

2-      ارزیابی رزومه ها و بررسی صلاحیتهای تخصصی

3-      دعوت از شرکتها و یا گروه های تخصصی دارای شرایط برتر

4-      برگزاری جلسه حضوری کارشناسی جهت بررسی پیشنهادات و ایده های اصلی شرکت کنندگان

5-      انتخاب شرکت ها و گروه های تخصصی برتر

6-      درخواست اعلام هزینه از شرکتها و گروه های تخصصی منتخب

 

مدارک مورد نیاز :

1-      رزومه تخصصی شرکت یا گروه تخصصی

2-      رزومه اعضای اصلی و مدیریت گروه طراحی و سایر تخصصهای مرتبط

3-      کپی مدارک صلاحیت های تخصصی ( ویژه شرکتها )

4-      کپی اساسنامه و روزنامه رسمی ( ویژه شرکتها )

5-      گروه تخصصی یا شرکتها میبایست طی نامه ای مکتوب علاقمندی خود را جهت شرکت در هر یک یا همه بخشهای ذیل اعلام نمایند:

 الف) تولید محتوای موزه 

  ب) تولید سناریو 

 ج) طراحی فاز یک معماری

 د)طراحی فاز دو و جزِئیات خاص

 ه) طراحی سازه

 و)طراحی تاسیسات

 ز) طراحی تکنولوژی های مدرن ارائه محتوا به مخاطب

 ح) اجرا و ساخت

  ط) نظارت

همچنین شرکت کننده می بایست در همان نامه بر اساس اولویت علاقه و تخصص شرکت یا گروه ، آمادگی خود را  جهت طراحی یکی یا چند بخش از موضوعات : « 1- انقلاب اسلامی 2- بخش دفاع مقدس استان تهران 3- بخش مقاومت اسلامی 4- بخش زنان در انقلاب و دفاع مقدس 5- اصلاح بخش های موجود موزه اصلی » به تفکیک مشخص نماید .

علاقمندان میتوانند مدارک خود را بصورت کاغذی تا تاریخ  31/7/98 به آدرس : تهران ، میدان ونک – بزرگراه حقانی – بعد از پل مدرس – خیابان سرو – موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس – دبیرخانه موزه تحویل داده و یا پست نمایند

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 35دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 16:53
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10071 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

 

این تراشه بالاترین تعداد ترانزیستور در صنعت نیمه هادی را ارائه می‌دهد؛ این بدین معناست که از این پس انتقال اطلاعات از یک بخش تراشه به بخش دیگر، با سرعت بیشتری نسبت به قبل انجام می‌شود. به علاوه هوآوی هم‌اکنون طراحی و معماری خود را در بخش های پردازشی و ارتباطی 5G یکپارچه کرده و همین باعث شده تا این تراشه یکی از پربازده‌ترین و کارآمدترین تراشه‌های بازار جهانی باشد.

 

 

در 35 سال گذشته تکنولوژی به سرعت پیشرفت کرده و پس از عرضه رایانه‌های شخصی غول پیکر در دهه 80 میلادی، هم اکنون شاهد گوشی‌های هوشمند با ابعاد بسیار کوچک‌تر در دستان کاربران هستیم که امکان دسترسی به اطلاعات را با سرعت بسیار بالایی فراهم می‌کند. گوشی‌های هوشمند برای عملکرد مناسب با کارایی بالا، مانند کامپیوترهای خانگی نیازمند راهکارهای سخت افزاری و نرم افزاری پیچیده هستند تا بتوانند تجربه‌ای بدون نقص را در اختیار کاربران قرار دهند.

 

معماری بخش 5G پردازنده

اوایل سال 2019 شرکت هوآوی پرچمدار Huawei Mate 20 X 5G را  به همراه تراشه Kirin 980 و مودم Balong 5000 معرفی کرد که  تجربه فوق‌العاده‌ای از شبکه 5G را در اختیار کاربران قرار می‌داد. مهندسی این محصول به شکل جداسازی سنتی انجام شده است که واحد پردازش را از مودم جدا می‌کند که در نهایت این دو قطعه در دو ناحیه جداگانه کار خود را انجام می‌دهند.

در حال حاضر روش جداسازی یکی از راه‌های ایده آل به شمار می‌رود و اکثر شرکت‌ها برای تولید محصولات خود در بازار از این روش استفاده کرده‌اند. متاسفانه در این روش به دلیل این که در یک بخش کار ارتباطات و در بخش دیگر کار پردازش‌های عمومی انجام می‌شود، در نهایت شاهد تولید حرارت و پردازش‌های بیش از حد هستیم که در نهایت باعث مصرف انرژی بیشتر و اتمام سریع‌تر شارژ باتری می‌شود. در همین راستا و برای حل این مشکل، شرکت هوآوی از تراشه جدید خود با نام Kirin 990 5G رونمایی کرده است.

در زمینه فناوری‌های جدید، گوشی‌های هوشمند جزء مهمترین فناوری‌های روز به شمار می‌روند؛ زیرا هر روز در جیب شما قرار دارند. این نکته بسیار مهم است که تراشه‌های پرچمدار بتوانند با توجه به قیمتی که برای آن‌ها پرداخته می‌شود، تجربه بهینه‌ای را در اختیار کاربران قرار دهند. هوآوی موفق شده است تا در این تراشه شگفت انگیز، اتصالات پر سرعت، انتقال اطلاعات با سرعت بالا، پردازش گرافیکی کارآمد، محاسبات با سرعت بالا و کاهش حرارت را محقق کند. نکته جالب این است که تراشه هوآوی Kirin 990 5G موفق شده است تا پیشرفت‌های شگفت انگیزی را در بخش‌های مختلف بدست بیاورد. بیایید کمی دقیق‌تر به قابلیت‌های تراشه Kirin 990 5G نگاه کنیم.

هم اکنون این اولین تراشه تجاری 5G در جهان است که سرعت بسیار بالایی را به خصوص در زمینه دانلود اطلاعات در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این سریعترین تراشه 5G است که تا به امروز مشاهده کرده‌ایم. این تراشه سرعت دانلود 2.3 گیگابیت در ثانیه و سرعت آپلود 1.25 گیگابیت در ثانیه را ارائه می‌دهد. برای کسانی که متوجه معنی این اعداد نیستند، باید بگوییم که با استفاده از این تراشه می‌توانید یک فایل 300 مگابایتی را در مدت زمان 1 ثانیه دانلود کنید و آپلود فایلی با حجم 160 مگابایت تنها در مدت زمان 1 ثانیه انجام خواهد شد. تراشه Kirin 990 5G از معماری‌های NSA و SA در شبکه 5G نیز پشتیبانی می‌کند. این بدان معناست که با وجود شبکه‌های مختلف در سراسر جهان، با استفاده از انواع و ساختارهای مختلف شبکه 5G، این تراشه قادر به پشتیبانی از همه شبکه‌های 5G در آینده خواهد بود که در کشورهای گوناگون استفاده می‌شود.

تراشه Kirin 990 5G به یک پردازنده سفارشی سازی شده با طراحی نوآورانه مجهز شده است. این پردازنده هشت هسته‌ای از دو هسته بسیار بزرگ A76، دو هسته بزرگ A76 و چهار هسته کوچک‌تر A55 تشکیل شده است که عملکرد آن بسیار خوب و مصرف انرژی آن بهینه سازی شده است. در مقایسه با تراشه اسنپ دراگون 855، سرعت اجرای برنامه‌ها در این تراشه بین 20 تا 30 درصد افزایش یافته است. در این تراشه مصرف انرژی تا 60 درصد کاهش یافته و این بسیار خوب است. 

تراشه Kirin 990 5G از یک واحد پردازش گرافیکی کاملا جدید استفاده می‌کند. این واحد پردازش گرافیک 16 هسته‌ای از نوع Mali-G76 است که در مقایسه با واحد پردازش گرافیکی Kirin 980 شش هسته بیشتر دارد و همچنین از یک کامپایلر واحد پردازش گرافیکی و فناوری Smart Cache تشکیل شده است که دستورالعمل های GPU را ساده سازی می‌کند که باعث صرفه جویی در مصرف پهنای باند حافظه DDR می‌شود و بار پردازنده گرافیکی را کاهش می‌دهد. این بدان معنی است که قدرت پردازش گرافیکی تا 38 درصد افزایش می‌‌یابد و مصرف انرژی تا 44 درصد کاهش پیدا می‌کند.

 

هوش مصنوعی:

هوآوی به خاطر رونمایی از چیپست Huawei Kirin 970 که برای اولین بار پردازنده اختصاصی هوش مصنوعی را به دنیا معرفی کرد، بر سر زبان ها افتاد. همچنین پردازنده هوش مصنوعی مجزای هوآوی به عنوان پردازنده شبکه عصبی یا  NPU نیز شناخته می شود. NPU هوآوی با سرعت‌بخشی هرچه بیشتر به دسترسی به اطلاعات، یک تجربه بی‌نظیر از هوش مصنوعی را به مصرف‌کنندگان ارائه کرد تا بدانند چگونه هوش مصنوعی زندگی روزمره شما را غنی‌تر می‌کند.

پس از Kirin 970، هوآوی Kirin 980 را معرفی کرد که دارای NPU دوگانه است و امکان دست‌یابی به سرعت بالاتر و دسترسی به اطلاعات بر پایه هوش مصنوعی را می‌دهد. حالا با معرفی چیپست Kirin 990 5G، شاهد معماری جدید داوینچی (  DaVinci ) برای NPU هستیم که عملکرد خیره‌کننده‌ای در ارائه تجربه هوش مصنوعی به مصرف کنندگان دارد. در عین حال هوآوی با پیشگامان هوش مصنوعی و حوزه‌های مختلف برای ارائه فناوری‌های بر پایه صدا همچون HiVoice، فناوری‌های بر پایه غذا چون محاسبه و تشخیص کالری مواد غذایی با استفاده از هوش مصنوعی، وارد همکاری شده است. همچنین هوآوی عناصر دیگری چون لمس تعاملی ارائه کرده است؛ هنگامی که بر روی یک گوشی چیزی را مشاهده می‌کنید که نمی‌دانید چیست یا می‌خواهید درباره آن اطلاعات به دست بیاورید، کافی است یک دستگاه هوآوی را دست بگیرید و بر روی شیء مورد نظر ضربه بزنید. سپس فناوری هوش مصنوعی جدید هوآوی قادر به تشخیص آن شیء و ارائه اطلاعات برای همان شیء است که واقعاً شگفت انگیز است.

این اولین NPU دنیا با طراحی بزرگ-کوچک برای هسته‌های پردازشی است که تجربه‌ای بهتر از هوش مصنوعی را به کاربران در کار کردن با این چیپست جدید در فناوری‌های بر پایه هوش مصنوعی ارائه می‌کند. هسته اصلی این NPU در حقیقت بیش از 300 عملیات منحصر به فرد انجام می‌دهد که به شما امکان یک تجربه روان و بی‌نقص را می‌دهد و هنگامی که به مسئله دوام باتری می‌رسیم، این هسته با راندمان انرژی بالا، سازگاری بهتر و بالاترین عملکرد در پردازش هوش مصنوعی را به هرکسی در سراسر دنیا ارائه می‌کند. 

بخش دیگر پرداشگر NPU در چیپستKirin 990 5G  امکان دستیابی به مصرف انرژی کمتر و همچنین قدرت پردازشی بیشتر را فراهم می‌کند. بنابراین عملکرد NPU قوی‌تر و مصرف انرژی چیپست جدید Kirin 990 کمتر خواهد شد.

به لطف طراحی NPU، این واحد همچنین پیشرفت‌های شگرفی در ضبط ویدئو بر پایه هوش مصنوعی ارائه می‌کند. چیپست جدید Kirin 990 5G از تفکیک آنی اشخاص موجود در تصویر با استفاده از هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کند. بنابراین می‌توانید انسان‌ها را از صفحه حذف کرده و از پس زمینه ویدئو برای مقاصد خود استفاده کنید. این قابلیت از جداسازی سه تا چهار نفر در صحنه ویدئو پشتیبانی می‌کند که می‌توان زمینه یا تصویر را با حفظ اشخاص موجود در تصویر، تعویض کرد. در واقع این تلاشی است تا با پیچیدگی کمتر، کارکردی مشابه زمینه سبز در سینما را در زندگی روزمره تجربه کنیم. این ویژگی از الگوریتم‌های هوشمند یادگیری ماشین و قابلیت‌های گرافیکی پیشرفته چیپست Kirin 990 در زمینه ویدئو بهره می‌گیرد و آن را در اختیار مصرف کنندگان در سراسر دنیا قرار می دهد.

 

مدیریت حافظه:

تراشه Kirin 990 5G در زمینه حافظه رم، بهترین کارایی را در قیاس با سایر گوشی‌های اندرویدی بازار ارائه می‌دهد؛ چرا که از حافظه نوع LPDDR4X استفاده می‌کند که در ترکیب با فناوری UFS 3.0+ عملکرد بسیار مطلوبی دارد.

هوآوی در چیپست Kirin 990 از فناوری ساخت جدید 7nm FF+ EUV استفاده کرده که منجر به کاهش مصرف انرژی تا 10 درصد شده است. وقتی به چیپست Kirin 980 که با فناوری 7 نانومتری ساخته شده بود نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که حدود 6.9 میلیارد ترانزیستور در آن استفاده شده است. ترانزیستورها در واقع به مانند جریان‌های الکتریکی هستند که از مغز شروع می‌شوند و اطلاعات را از یک نقطه به نقطه دیگر می‌برند. اکنون تراشه Kirin 990 5G با داشتن 10.3 میلیارد ترانزیستور سطح جدیدی از سرعت انتقال اطلاعات را ارائه می‌کند. این درحالی است که سایز این تراشه تنها به اندازه یک نوک انگشت است.

این تراشه بالاترین تعداد ترانزیستور در صنعت نیمه هادی را ارائه می‌دهد؛ این بدین معناست که از این پس انتقال اطلاعات از یک بخش تراشه به بخش دیگر، با سرعت بیشتری نسبت به قبل انجام می‌شود. به عنوان مثال اموری نظیر باز کردن برنامه‌ها و هر آنچه شما با گوشی خود انجام می‌دهید، با داشتن تراشه Kirin 990 5G سریع‌تر از قبل خواهد بود. به علاوه هوآوی هم‌اکنون طراحی و معماری خود را در بخش های پردازشی و ارتباطی 5G یکپارچه کرده و همین باعث شده تا این چیپست یکی از پربازده‌ترین و کارآمدترین تراشه‌های بازار جهانی باشد.

اکنون هوآوی اعلام می‌کند که چیپست جدید Kirin 990 5G در محصولات جدید سری Mate که بزودی معرفی می‌شود، به کار رفته است و این واقعاً هیجان‌انگیز است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 35دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 16:46
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10071 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

شهردار تهران گفت: افتخارمان این است که کوچه های شهر به نام شهدا مزین شوند، شهدایی که در این محلات زندگی می کردند و عطر و  یادشان هنوز وجود دارد و خانواده هایشان هنوز در این مناطق زندگی می کنند.


به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی در گفت و گو با خبرگزاری صدا و سیما درباره شایعات حذف نام شهدا از تابلوهای معابر با بیان اینکه در دوره جدید نه تابلویی حذف و نه نصب کردیم، اظهار کرد: اینها همه آن چیزهایی است که ظرف پنج سال اخیر اتفاق افتاده است. البته ممکن است برخی تابلوها فرسوده شده باشند و آن را اصلاح کرده باشیم، اما به شکل گسترده که معمولاً در شهرداری رخ می دهد کاری انجام ندادیم.

وی با بیان اینکه تابلوها دو دسته هستند، ادامه داد: یک سری از آن ها دیوارکوب هستند که معمولا مناطق این کار را انجام می دهند و همه آن ها به نام شهید مزین هستند. یک سری از تابلوها هم عبوری هستند؛ یعنی برای سرعت متوسط 30 کیلومتر به بالاست و شما بلافاصله باید بتوانید ببنید و تشخیص دهید که بپیچید یا مسیر را انتخاب کنید.

به گفته شهردار تهران؛ تابلوهایی که معمولاً به سرعت اختصاص دارند حداکثر اختصار را دارند که دلایل آن فنی است.

وی تصریح کرد: افتخارمان این است که کوچه های شهر به نام شهدا مزین شود، شهدایی که در این محلات زندگی می کردند و عطر و  یادشان هنوز وجود دارد و خانواده هایشان هنوز در این مناطق زندگی می کنند.

حناچی با تاکید بر اینکه شهدا افتخار ما هستند، گفت: همه ایرانی ها در زمان جنگ و بعد از آن هر کاری که می توانستند انجام دادند. 

شهردار تهران با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام (ص) اظهار کرد: فردی نزد پیامبر آمد و اقرار به گناه کرد و پیامبر عبای خود را کشید و نشنیده گرفت. ما باید در این زمینه به رهبر دینی‌مان تاسی کنیم.

وی این را هم گفت که؛ تمام همکاران ما در شهرداری بسیج هستند؛ سامانه 137 مامور شده که گزارش‌ها را بررسی کند شهرداران مناطق هم بسیج هستند. فکر می کنم برخی از دوستانمان که این موضوع را خیلی پیگیری می کنند به دنبال اعتلای نام شهید نیستند و به دنبال مسائل دیگری هستند.
 
 
 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 35دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 16:34
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10071 ) ( تعداد نظرات : 46 )


ملاقات مردمی 94 منطقه9 هم این بار برای دومین بار متوالی در ورودی ساختمان شهرداری منطقه با حضور شهردار و مدیران شهری بی واسطه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه9؛ در نود و چهارمین ملاقات مردمی شهردار منطقه9 با شهروندان که برخلاف رویه های پیشین، این بار نیز در طبقه همکف برگزار شد؛ شهروندان بدون واسطه و تشریفات اداری با ورود به ساختمان شهرداری منطقه9، شاهد حضور شهردار منطقه و مدیران شهری برای انجام ملاقات مردمی هفتگی دوشنبه ها بودند.
ملاقات مردمی نود و چهارم که مردمی تر از هفته های پیشین در حالی در طبقه همکف برگزار شد که مفاخریان شهردار منطقه9 به درخواست 24نفر از شهروندان با موضوعات مرتبط با شهرسازی رسیدگی و دستورات لازم را برای رفع مشکلات شهروندان به منظور خدمت رسانی و افزایش رضایتمندی آنها همسو با رویکرد مدیریت ارشد شهری صادر کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 35دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 16:31
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10071 ) ( تعداد نظرات : 46 )


ایستگاه های منتخب متروی تهران در هفته پایانی تابستان ۹۸ شاهد اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی متنوعی است.

به گزارش مدیریت ارتباطات شركت بهره برداری متروی تهران و حومه معاونت فرهنگی و اجتماعی این شركت با هدف تقویت حس انسان دوستی در حوزه حمایت از كودكان و زنان بی سرپرست و با همكاری مؤسسه نیكوكاران شریف اقدام به برپایی "كانتر جذب حامی" كرده است.
در این برنامه اجتماعی كه در ایستگاه های تهران (صادقیه)، تئاتر شهر، شهید بهشتی، قلهك و میدان شهدا برگزار می شود، مسافران مترو می توانند از ۲۳ تا ۲۷ شهریور ماه از ساعت ۹ تا ۱۹ به پیشخوان های جذب حامی مراجعه نمایند.
همچنین به مناسبت ایام ماه محرم و با همكاری موسسه فرهنگی هنری منتظران منجی نمایشگاه عكسی با عنوان "ملودی قدم ها" با موضوع جهانی پیاده روی اربعین حسینی با هدف آشنایی بیشتر مسافران با این حركت عظیم مردمی از ۲۴ تا ۲۶ شهریور در ایستگاه تجریش در معرض نگاه مسافران قرار می گیرد.
در برنامه ای دیگر معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شركت بهره برداری مترو به مناسبت ماه محرم در نظر دارد با همكاری هیئت خدام الحسین(ع) موكبی با همین عنوان در ایستگاه امام خمینی(ره) برپا كند. این برنامه بصورت نمایشگاه عكس سوگواره حسینی و نمایشگاه محیطی جهت بازدید و همچنین پذیرایی از مسافران برگزار می‌شود. این برنامه با هدف آشنایی بیشتر مسافران با فرهنگ شهادت و عاشورا از روز سه شنبه ۲۶ شهریور به مدت یك هفته در ایستگاه متروی امام خمینی (ره) پذیرای مسافران خواهد بود.
كارگاه طراحی پوستر محاق نیز با هدف ترویج فرهنگ حیا و عفاف از طریق طراحی پوستر و اكران؛ در ایستگاه متروی امام خمینی (ره) برگزار شد.
در این كارگاه در خصوص چگونگی استفاده از نمادها و طرح های هنری و گرافیكی برای ترویج فرهنگ حیا و عفاف بحث و تبادل نظر شد.
این كارگاه یك روزه با حضور جمعی از هنرمندان و طراحان گرافیست مسعود پورزارعی، عباس شریف، مسعود علیزاده، ثریا شریعت، مهسا كیانی و سحر سرزعیم برپا شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 35دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 16:28
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10071 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

شهردار منطقه ۲۰ در جلسه کمیته هماهنگی برنامه‌های استقبال از مهر ١٣٩٨ گفت: همکاری و  تعامل شهرداری و آموزش و پرورش برای اجرای فعالیتهاى ترافیكى، عمرانى، خدمات شهرى، اجتماعى و فرهنگى و آموزشى و ایجاد بسترى مناسب برای ارتقاء كمى و كیفى آموزش در مدارس حائز اهمیت است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20؛فرهاد افشار با بیان اینکه اجرای برنامه های آموزشی باید از لحاظ کمی و  کیفی متناسب با فضای مدارس و یک مکان آموزشی باشد گفت: انجام فعالیتهای موثر در راستای ارتقاء تکالیف شهروندی و همکاری و تعامل بهینه بین شهرداری و آموزش و پرورش برای بهینه سازی فضاهای آموزشی و کسب مهارتهای خاص برای دانش آموزان ضروریست.

افشار با اشاره به اهمیت آموزش،مهارت آموزی و آسیب شناسی اجتماعی گفت: کسب مهارتهایی نظیر کنترل خشم، نه گفتن و ارتباطات صحیح کلامی و رفتاری موجب جلوگیری از بسیاری از مشکلات فردی و اجتماعی می شود.

وی به اهمیت نقش پرورش در کنار آموزش اشاره کرد و افزود: اقدامات موثر در راستای ارتقاء مهارت آموزش شهروندی و حس تعلق شهروندان نظیر حفاظت از محیط زیست و المانهای شهری، اهمیت تفکیک پسماندها،کاهش زباله و استفاده از ظروف یکبار مصرف و یا حمل و نقل عمومی ضروریست.

افشار استفاده از پتانسیلهای موجود در شهرری از جمله فضاهای فرهنگی برای گذران ساعات آموزشی-تفریحی و ورزشی دانش آموزان را مهم برشمرد و گفت: ارائه تسهیلات برای استفاده دانش آموزان از مرکز آموزش و تفکیک پسماند، بوستان آموزش ترافیک، مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره گل و گیاه، ستاد مدیریت بحران، فرهنگسرای ولاء، سینما راگا و دیگر مراکز تفریحی- ورزشی برای ارتقاء مهارتهای جسمی و روانی آنان امکان پذیر است.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام شاهین معبودی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 20 با اشاره به برنامه‌های استقبال از مهر گفت:  تهیه و توزیع کتابچه و بروشور آموزشی با موضوع استفاده از سرویس مدرسه، تهیه و توزیع اقلام آموزشی (شامل cd ، بروشور ، کتابچه و ...) با موضوع حقوق و تکالیف شهروندی و  مهارت های زندگی ، تهیه سبد فرهنگی و لوازم التحریر برای دانش آموزان بی بضاعت از جمله ویژه برنامه های اجرایی در منطقه 20 است.

در این جلسه توزیع مخازن پسماند خشک، آذیین بندى كلبه هاى بازیافت در مدارس فعال، رنگ آمیزى نماى بیرونى مدارس، بازپیرایى فضاى بیرونى و داخلى مدارس، برگزارى كلاسهاى آموزشى بازیافت و محیط زیست و توزیع بسته هاى آموزشى و تشویقى از جمله برنامه های استقبال از مهر حوزه خدمات شهری عنوان شد.

همچنین بهسازى مدارس در قالب توزیع آسفالت، تجهیز سرویس هاى بهداشتى،رفع مشکلات عمرانی، ایمن سازی ترافیکی محورهای اصلی و منتهی به مدارس در قالب خط کشی و نصب تابلوی گذر دانش آموز از جمله اقدامات حوزه های فنى عمرانی و ترافیك بیان شد.

جلسه کمیته هماهنگی برنامه‌های استقبال از مهر ١٣٩٨ با حضور شهردار، معاونین، مدیران ارشد و شهرداران نواحی هفتگانه منطقه ٢٠ و معاونان مالى آموزش و پرورش نواحی یك و دو شهررى برگزار شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 35دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 16:4
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10071 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 
 

 

 

معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 3 گفت: با توجه به غیر مسطح بودن بستر کانال زیر گذر بزرگراه همت-شریعتی، عملیات لایروبی مکانیکی این محدوده در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3، عباس فخارمنش گفت: لایروبی مکانیکی کانال سرپوشیده و زیرگذر بزرگراه همت – شریعتی در انتهای مسیل زرگنده در محدوده زیر بزرگراه همت ( تقاطع همت -  شریعتی ) در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه این عملیات از نهم شهریورماه به مدت 22 روز در محدوده مذکور اجرا می شود، افزود: از آنجایی که در فصل بارندگی با توجه به غیر مسطح بودن بستر کانال مقداری زیادی شن و ماسه و لجن در سرتاسر کانال جمع آوری و رسوب می کند این عملیات به منظور جلوگیری از احتمال آبگرفتگی بزرگراه و پاکیزگی محیط زیست و جلوگیری از استشمام بوی تعفن ناشی از لجن انجام می شود.

فخارمنش با بیان اینکه این کانال در سال نیاز به لایروبی دستی و مکانیکی دارد تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی و نزدیک شدن به فصل بارندگی لایروبی مکانیکی این کانال یک یا دو سال در سال اجرا می شود.

وی ادامه داد: ماشین آلات سنگین مانند: دستگاه لودر، کامیون، مایلر و بابکت از جمله وسایل مورد استفاده در این عملیات است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 3 اظهار داشت: جنس دیواره، بستر و سقف کانال زیرگذر بزرگراه همت – شریعتی بتنی است، طول آن600 متر، عرض آن 8-6 متر و ارتفاع کانال 4 متر است.

فخارمنش اذعان کرد: شن و ماسه و لجن استحصالی از داخل کانال زیرگذر بزرگراه همت – شریعتی توسط کامیون ها به مراکز مجاز تخلیه ، حمل می شود.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 35دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 15:59
  • تعداد رکورد ها : 648757