abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10071 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

بر اساس نظرسنجی انجام شده درباره نگرش مردم تهران نسبت به اجرای طرح کاهش و کنترل مکانیزه معاینه فنی خودروها توسط دوربین‌ها، ۵۱ درصد پاسخگویان معتقدند که طرح کاهش «به میزان زیاد» در کاهش آلودگی هوای شهر تهران موثر بوده است.
به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛ بر اساس نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) درباره «نگرش مردم شهر تهران پیرامون معاینه فنی خودرو» بیش از ۶۰ درصد پاسخگویان با برخورد شدید پلیس با خودروهای فاقد معاینه فنی، افزایش جریمه و هم‌چنین اِعمال شرایط سخت نسبت به ضوابط معاینه فنی موافق‌ هستند.
۶۰.۴ درصد از پاسخگویان نیز خواستار تغییر قانون معافیت ۴ ساله خودروهای صفرکیلومتر از معاینه فنی و کارشناسی آن براساس واقعیت‌های روز و کاهش سن معاینه فنی هستند.
گزارش اجمالی این نظرسنجی به شرح زیر است:
۲۰۳۱ نفر در این نظرسنجی شرکت کرده و شیوه گردآوری اطلاعات به‌صورت تلفنی و جامعه آماری طرح شامل کلیه مردان و زنان ۲۵ سال به بالای شهر تهران بوده‌اند. از کل پاسخگویان ۵۰.۳ درصد مرد و ۴۹.۷ درصد زن بوده‌اند.
بخشی از پرسش‌های این نظرسنجی درباره طرح کاهش آلودگی هوا است. فاز نخست این طرح از شهریور ۹۵ و فاز دوم آن از آذر ۹۷ آغاز شد و بر اساس فاز دوم، معاینه فنی همه خودروها در سراسر شهر تهران در همه روزهای سال و در همه ساعات شبانه‌روز توسط دوربین‌ها کنترل می‌شود و خودروهایی که معاینه فنی ندارند هر روز ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.
نتایج نظرسنجی نشان داد ۷۵.۶ درصد از کل پاسخگویان از طرح کاهش آلودگی هوا اطلاع داشتند اما ۱۵.۷ درصد از افرادی که خودرو دارند از این طرح اطلاعی ندارند.
طبق یافته‌های نظرسنجی حاضر، اجرای طرح کاهش و کنترل مکانیزه معاینه فنی خودرو توسط دوربین‌ها، ازنظر ۵۰.۸ درصد از پاسخگویان به میزان زیاد در کاهش آلودگی هوای شهر تهران موثر است.
۶۲.۶ درصد از پاسخگویان با برخورد شدید پلیس با خودروهای فاقد معاینه فنی و افزایش جریمه نسبت به این‌گونه خودروها موافق‌اند.
همچنین ۵۶.۱ درصد از کل پاسخگویان و ۶۰.۱ درصد از کسانی که خودرو دارند با اِعمال شرایط سخت نسبت به ضوابط معاینه فنی وسایل نقلیه و حدود مجاز آلایندگی در مراکز معاینه فنی موافق‌ هستند.
نظرسنجی از شهروندان تهرانی درباره «هدف استفاده از خودرو» نشان داد ۵۴.۲ درصد از پاسخگویان در مواقع ضروری، ۳۶.۴ درصد از پاسخگویان برای تردد روزانه در شهر تهران و ۹.۵ درصد از پاسخگویان برای کسب درآمد از خودرو استفاده می‌کنند. مردان بیشتر از زنان برای کسب درآمد و تردد روزانه در سطح شهر و زنان بیشتر از مردان در مواقع ضروری از خودروی خود استفاده می‌کنند.
ارزیابی دیدگاه پاسخگویان در خصوص «تغییر قانون معافیت ۴ ساله خودروهای صفرکیلومتر از معاینه فنی براساس واقعیت‌های روز» نشان داد ۶۰.۴ درصد از پاسخگویان با تغییر قانون معافیت ۴ ساله خودروهای صفرکیلومتر از معاینه فنی و کارشناسی آن براساس واقعیت‌های روز و کاهش سن معاینه فنی موافق‌اند.
توزیع پاسخگویان برحسب «اطلاع و استفاده از سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۱۲» نشان داد از بین کسانی که برای گرفتن گواهی معاینه فنی به مراکز معاینه فنی خودرو مراجعه کرده‌اند ۷۹ درصد بیان کرده‌اند از سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۱۲ که طول صف و مدت انتظار در مراکز معاینه فنی را اعلام می‌کند اطلاعی ندارند. فقط ۲۱ درصد از پاسخگویان از این سامانه پیامکی اطلاع دارند. ۵۲ درصد از پاسخگویانِ مطلع از سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۱۲ بیان کرده‌اند از این سامانه استفاده نمی‌کنند.
توزیع پاسخگویان برحسب «میزان اطلاع و استفاده از سیستم نوبت‌دهی آنلاین از طریق سایت ستاد معاینه فنی خودرو» نشان داد ۷۷.۹ درصد از پاسخگویان گفته‌اند از سیستم نوبت‌دهی آنلاین اطلاعی ندارند و فقط ۲۲.۱ درصد گفته‌اند از این سیستم اطلاع دارند. ۵۴.۳ درصد از پاسخگویانِ مطلع از سیستم آنلاین نوبت‌دهی بیان کرده‌اند تاکنون از این سیستم جهت تعیین وقت قبلی برای مراجعه به مراکز معاینه فنی استفاده نکرده‌اند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 56دقيقه قبل
شنبه 23/6/1398 - 14:3
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10071 ) ( تعداد نظرات : 46 )


كارگاه آموزشی «خانواده و مهارتهای زندگی در بستر فرهنگ و ارزشهای دینی بانگاهی به ارزشهای دفاع مقدس» روز ششم مهرماه سالجاری با حضور دكتر غلامعلی افروز استـاد ممتاز دانشگاه تهران و چهره ماندگار عرصه روان‎شناسی در مرکز همایش های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، كارگاه آموزشی «خانواده و مهارتهای زندگی در بستر فرهنگ و ارزشهای دینی بانگاهی به ارزشهای دفاع مقدس» از سوی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس روز ششم مهرماه سالجاری با حضور دكتر غلامعلی افروز استـاد ممتاز دانشگاه تهران و چهره ماندگار عرصه روان‎شناسی در مرکز همایش های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود.
بنابراین گزارش موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس این كارگاه آموزشی مشترك را بین سازمان فرهنگی خانواده سپاه ‍‍‍‍پاسداران وسازمان زنان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در حوزه روانشناسی و مشاوره خانواده با عنوان «خانواده و مهارتهای زندگی در بستر فرهنگ و ارزشهای دینی بانگاهی به ارزشهای دفاع مقدس» برگزار می کند.
كارگاه آموزشی در حوزه روانشناسی و مشاوره خانواده با عنوان «خانواده و مهارتهای زندگی در بستر فرهنگ و ارزشهای دینی با نگاهی به ارزشهای دفاع مقدس» ویژه بانوان شاغل، همسران پرسنل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سپاه ‍‍‍‍پاسداران و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با حضور دكتر غلامعلی افروز استـاد ممتاز دانشگاه تهران و چهره ماندگار عرصه روان‎شناسی در روز شنبه ششم مهرماه در مرکزهمایش های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می گردد .
همچنین كارگاه آموزشی دیگر درهمان روز ویژه دختران نوجوان با حضوردكترعزتی با عنوان «كارگاه دخترانه در حوزه آسیب های اجتماعی دختران» برگزارمی گردد .این دونشست مصادف با گرامیداشت هفته دفاع مقدس وبا توجه به نامگذاری یك روزاز این هفته به نام «خانواده»، دراین تاریخ قرارداده شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 56دقيقه قبل
شنبه 23/6/1398 - 13:59
haji bina ( تعداد مطالب : 11016 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 15ساعت و 23دقيقه قبل
جمعه 22/6/1398 - 21:59
mohsen_yahoo ( تعداد مطالب : 2583 ) ( تعداد نظرات : 2637 )

ای منتظر، غمگین مباش قدری تحمل بیشتر، امام زمان(عج) خواهد آمد و حضورش تسلاى دل یاس‏هاى كبود خواهد بود.

همه در انتظار توایم، بیا كه عشاق زیر سقف خیمه اسلام در میان شقایق و آلاله، با صفا و بی ریا، همچون آب در پی چشمه سار نورانی ولایت، حدیث «عجل علی ظهورك» را تلاوت می‌كنند، بیا و با طلوعت جهان را در حیرت نور بیفشان، بیا و سقف خیمه انتظار را بشكاف و دریچه‌های ملكوتی دیدار را برایمان بگشای.

ما پیروان راه هزاران ساله انبیا هستیم و به عهد ازلی خویش با آفریدگار متعال لبیك گفته‌ایم و برای تحقق آن عصر موعود، عصر عدالت و حاكمیت احكام خدا، قیام كرده‌ایم تا راه تاریخ را به سوی نور بگشاییم و اگر چشم دل باشد، خواهد دید كه این راه با بال‌های ملایك فرش شده است.
رایحه ظهور موعود، دل شیفتگان حق را بی‌تاب كرده و آنان را به صحنه حضور كشانده است. اما مهدی جان! این قرن قرنی است كه حق در كره زمین به حاكمیت خواهد رسید آینده در انتظار توست...
در میان بیدار دلان سراسر كوه ارض هستند بسا دلدادگانی كه به خیل منتظران موعود پیوسته‌اند.
منتظران موعود اهل مبارزه‌اند و می‌دانند خلوص عشق موحدین جز به ظهور كامل نفرت از مشركان و منافقان میسر نخواهد شد، اما از آن فراتر اهل ولایت و اطاعتند و انتظار می‌كشند تا فرمان چه در رسد.
مولای من غیبتت مصیبت است و نبودنت فاجعه، روزی كه بی انتظار تو سپری شود روز نیست ظلمات محض است، دست گرم نوازش است، روزی كه نباشد، زندگی انجمادی بیش نیست.
پر و بال وجودم تنها در امتداد چشم‌های زیبایت باز می‌شوند و اوج می‌گیرند، بی تو بودن غیر ممكن‌ترین تصور است، ای پیوند خورده با جاودانگی ‌ای تنها سیراب‌كننده همه تشنگی‌هایم، رضایت تو... مولا، سخت دلتنگم.
چرا ظهورت را بشارت نمی‌دهی؟ تنها نور جمال تو ظلمات دلتنگی را می‌شكافد سخت محتاج ظهورت نشسته‌ام تا از پشت كوه‌های سر به فلك كشیده فراق، بار دیگر نگاهم مهمان شود بر نظاره تو.

زجاده‌های خطر بوی یاس می‌آید كسی از آنسوی مرز محال می‌آید
صدای كیست؟ خدایا درست می‌شنوم؟ دوباره بوی صدای بلال می‌آید
مشام جنگل آتش گرفته می‌سوزد كه بوی سوختن از یك نهال می‌آید
زبس فرشته به تشییع لاله آمد و رفت صدای مبهم برخورد بال می‌آید
مپرس از دل خود: لاله‌ها چرا رفتند كه بوی كافران از این سؤال می‌آید
بیا و راست بگو، چیست مذهبت ای عشق كه خون لاله به چشمت حلال می‌آید؟
به لحظه لحظه این روزهای سرخ قسم كه بوی سبزترین فصل سال می‌آید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4روز قبل
جمعه 22/6/1398 - 21:14
haji bina ( تعداد مطالب : 11016 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 15ساعت و 23دقيقه قبل
جمعه 22/6/1398 - 20:48
haji bina ( تعداد مطالب : 11016 ) ( تعداد نظرات : 586 )