abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

پایگاه مشاوره سلامت محور با موضوع اصلاح الگوی تغذیه و رژیم غذایی سالم برگزار شد.


به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به مناسبت هفته جهانی غذا، معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو با همكاری و مشاركت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی استان تهران برنامه ای را با هدف ارتقاء بیشتر سطح آگاهی مسافران مترو در زمینه سلامت غذا در ایستگاه تئاترشهر برگزارکرد.
در این برنامه فرهنگی و اجتماعی كارشناسان امور تغذیه ضمن توزیع بروشورهای اطلاع رسانی و آموزشی به مسافران در خصوص رعایت رژیم های صحیح غذایی و راه‌های شناسایی اصالت كالای غذایی مشاوره رایگان ارایه دادند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 20/7/1398 - 15:18
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )


 
نشست خبری تولید آلبوم سرود «همصدا با اربعین» و شروع گام سوم طرح ملی هوای تازه در حوزه هنری برگزار شد.
 
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نشست خبری تولید آلبوم «همصدا با اربعین» و شروع گام سوم طرح ملی «هوای تازه» صبح چهارشنبه ۱۷ مهرماه در حوزه هنری با حضور سعید سعادتی معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور، امیرحسین سمیعی آهنگساز آلبوم «همصدا با اربعین»، سعید عنایتی دبیر اجرایی طرح ملی «هوای تازه» و میلاد عرفان‌پور مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری برگزار شد.

عرفان‌پور در این نشست با توضیحاتی در مورد فعالیت‌های مرکز موسیقی حوزه هنری در حوزه سرود گفت: آلبوم سرود «همصدا با اربعین» دومین اثر در زمینه سرود است که در یک‌سال گذشته از سوی مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر می‌شود. پیش از این نیز مرکز موسیقی حوزه هنری آلبوم سرود «ما غروب نمی‌کنیم» را به مناسبت چهلمین سال‌ پیروزی انقلاب اسلامی ایران منتشر کرده بود.

وی افزود: طرح ملی «هوای تازه» به همت ستاد عالی امور مساجد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت مرکز موسیقی حوزه هنری آغاز شد. طرحی که به احیا و فعال‌سازی سرود و گروه‌های سرود در سطح کشور اختصاص داشت. طرح ملی «هوای تازه» کار خود را در شش مرحله آغاز کرد که مرحله اول شناسایی گروه‌های سرود بود. مرحله دوم آموزش مربیان سرود بود. در مرحله سوم تولید آثار شاخص برای الگوی دیگر گروه‌های سرود کشور مد نظر بود که آلبوم سرود «هم‌صدا با اربعین» تولید شده است.

عرفان‌پور ادامه داد: آلبوم سرود «همصدا با اربعین» با ۱۲ قطعه موسیقی به همت ۱۵ آهنگساز و با اشعاری از شعرای خوب کشور از هفته آینده منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

وی این اثر را در نوع خودش بی‌نظیر دانست و گفت: بیش از ۱۰ موسیقی‌دان در تولید این آلبوم حضور دارند. همچنین ما به موسیقی هیئت نگاه خاصی داریم. چرا که ما معتقدیم حتی نوحه‌ای هم که مداح در هیئت می‌خواند باید از حیث موسیقی حمایت و تقویت گردد.

وی در پایان گفت: از دلایل چنین تولیدی در فضای اربعین حسینی،  نیاز به زمزمه آثار موسیقایی در همایش عظیم اربعین است.

اربعین نشانه جاودانگی نهضت حسینی است

سعید سعادتی معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور نیز در این نشست گفت: اربعین آمادگاه ظهور حضرت ولی عصر است. به این ترتیب ما باید از رویداد اربعین به آمادگی برای ظهور امام زمان(عج) داشته باشیم. مقام معظم رهبری نیز در مورد اربعین می‌فرمایند که اربعین نشانه جاودانگی نهضت حسینی و اسلام ناب محمدی است.

سعادتی افزود: اربعین یک تنه در برابر تمامی رسانه‌های ضد اسلامی ایستاده است. هنرمندان ما نیز با فعالیت‌های خود در فضای اربعین کاری مشابه اقدامات زینب کبری(س) پس از روز عاشورای حسینی است، چرا که به هنرمندان با آثار خود به ثبت و ضبط چنین رویداد مهمی می‌پردازند و در راستای جاودانگی آن گام برمی‌دارند.

وی ادامه داد: رسانه‌های نظام سلطه جهانی این روزها در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی مستقر هستند تا از کوچک‌ترین رویدادهای حاشیه‌ای در مسیر یک جریان و موجی منفی علیه این جنبش بهره‌برداری کنند. به این ترتیب رسانه‌های ما نیز باید بیش از رسانه‌های غربی در در این زمینه در کشور و سراسر دنیا فعالیت کنند.

سعادتی با اشاره به نگاه این رویداد فرهنگی و هنری به بیانات مقام معظم رهبری گفت: عنوان «هوای تازه» از بیانات مقام معظم رهبری گرفته شده است. ایشان سرود را هوایی تازه می‌دانند و جامعه را نیازمند هوای تازه می‌دانند. در تلاشیم تا جریان سرود را همانند دهه ۶۰ و ۷۰ زنده کنیم. سرود جذابیت‌هایی دارد که نسل امروز از آن استقبال می‌کند، چرا که سرود مجموعه‌ای از مهارت‌ها و هنرها از جمله موسیقی، حرکت و نمایش، نظم و نظام جمع و تجربه کار گروهی است. همچنین سرود تمرین شنیدن و تبعیت از رهبری است و از همه مهم‌تر رقابت در عین رفاقت است.

وی افزود: طرح ملی هوای تازه در شش گام اجرا می‌شود و تلاش داریم این طرح در سراسر کشور و نه صرفا در پایتخت و مراکز استان ها اجرا شود.

سعادتی در پایان گفت: زبان هنر بهترین ابزار برای ماندگار کردن اربعین حسینی و زمینه‌سازی برای شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی است.

حوزه هنری موج جدیدی در حوزه سرود ایجاد کرده است

سعید عنایتی دبیر اجرایی این رویداد فرهنگی و هنری در خصوص فعالیت‌های این طرح گفت: برای به ثمر رساندن این برنامه تصمیم گرفتیم تا تعدادی از کارشناسان سرود کشور را گرد هم آوریم و از تجارب و دانش آنان در این زمینه استفاده کنیم. به این ترتیب طی چند جلسه کارشناسی، مقرر شد طرح ملی هوای تازه در شش گام اجرا شود.

عنایتی افزود: طی فراخوانی بهترین مربیان فنی گروه‌های سرود از جمله آنهایی که در کانون‌های مساجد فعال هستند، شناسایی شده و آموزش های لازم را دریافت کردند.

وی ادامه داد: تعدادی از گروه‌های سرود کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی حاضر می‌شوند و قطعاتی را اجرا می‌کنند.

عنایتی در ادامه گفت: وحدت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و حوزه هنری در رشته‌های مختلف از جمله سرود را بسیار ارزشمند و مهم است. این همکاری توانسته جریان‌ساز باشد، به طوری‌که توجه دستگاه‌ها و نهادهای مختلف به گروه‌های سرود طی سالیان اخیر افزایش یافته است.

عنایتی در پایان افزود: سرود برای رسیدن به اهداف عالی و تربیتی کارکرد بسیار مهم و اثرگذاری دارد. هرچه از دهه ۶۰ گذشت این موضوع کمرنگ‌تر شد به طوری‌که توجهات به سرود هر سال کمتر و کمتر می‌شد تا اینکه اقدامات کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و حوزه هنری توانست موج جدیدی در حوزه سرود و احیای سرود به ویژه در مناطق محروم کشور ایجاد کند.

آلبوم «همصدا با اربعین» بسیار پرمحتوا و غنی است

امیرحسین سمیعی آهنگساز آلبوم «همصدا با اربعین» نیز در این نشست گفت: تلاش کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نیز در شناسایی استعدادهای برتر در حوزه سرود قابل تقدیر است.

سمیعی افزود: در جهان غرب از آواز دسته جمعی یا همان سرود برای انتقال پیام‌های مهم و ارزشمندشان به جهانیان استفاده می‌کنند. اقدام مرکز موسیقی حوزه هنری و ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در برجسته کردن آوازهای دسته جمعی و شناسایی و حمایت از گروه‌های سرود بسیار خوب و قابل تقدیر و کم‌نظیر است. شعر و نغمه‌هایی که در حوزه اربعین در هیئت‌ها شنیده‌ایم در اجرای آلبوم سرود «هم‌صدا با اربعین» به کار گرفته شده است.

سمیعی ادامه داد: برای بالا بردن سطح کیفی آلبوم سرود «همصدا با اربعین» از تجارب و دانش آهنگسازان بسیار خوبی استفاده شده است. در نتیجه انتظار داریم که این آلبوم بسیار پرمحتوا و غنی است.

وی افزود: امیدواریم آلبوم «همصدا با اربعین» و سایر آوازهای دسته جمعی بتواند با حمایت دستگاه‌ها و همچنین در پی استقبال مردمی در سطح کشور جریان‌ساز باشد.

سمیعی در پایان با ابراز تاسف از نگاه نادرست به سرود و استفاده از آن گفت: نگاه درستی به سرود در کشور وجود ندارد. امید است اقدامات مرکز موسیقی حوزه هنری و ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور توانسته در توجه بیشتر به سرود جریان‌ساز باشد.

انتهای پیام/

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 20/7/1398 - 14:46
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )سازندگان بازی موبایلی کوییز آوکینگز، تجربیات مارکتینگ و رشد اقتصادی محصول طی مدت 4 سال فعالیت را در نشست GDX02 برای علاقه‌مندان و دانش‌ پژوهان شرح دادند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای؛ روز چهارشنبه 17 مهرماه انستیتو ملی بازی‌سازی، میزبان سازندگان بازی ایرانی کوییز آو کینگز بود و تیم فنی آن در قالب نشست GDX02 تجربیات مارکتینگ و رشد اقتصادی این بازی را برای علاقه‌مندان و دانش پژوهان حوزه بازی‌سازی شرح دادند.

امیر حسین ناطقی؛ مدیر تیم بازی‌سازی کوییز آوکینگز با اشاره به محبوبیت این بازی در بین بازی‌های موبایلی گفت: در کوییز آو کینگز  هرماه 1.5 میلیون نفر بازی می‌کنند و طی 4 سال فعالیت 20 میلیون کاربر فعال در این بازی ثبت نام کرده‌اند.

ناطقی ادامه داد: در آینده نزدیک با کمک بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، مسابقات استانی این بازی برگزار می شود.

وی افزود: از هفته‌های آینده دورهمی‌های این بازی را با حضور علاقه‌مندان و بازی‌سازان مستقل و جوان برگزار می‌کنیم تا در این جلسات ضمن هم‌اندیشی، برای ارتقاء بازی با آ‌ن‌ها نیز همکاری کنیم.

گفتنی است، انستیتو ملی بازی‌‌سازی؛ تجربیات ساخت بازی‌های ایرانی را در قالب نشست‌های GDX  در محل شرکت هوشمند اول بهشتی(هاب) واقع در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌کند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 20/7/1398 - 14:40
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران در مهران از آمادگی کامل نیرو های خدمات رسان به زائرین ابا عبدالله الحسین (ع) در 7 روز مانده به اربعین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5، فریدون حیدری شهردار منطقه و رئیس ستاد اربعین حسینی (ع ) شهرداری تهران در مرز مهران با اعلام جمع آوری 406 تن زباله در محدوده مرزی مهران گفت : نیروهای خدمات رسان شهرداری منطقه 5 از تاریخ 13 مهر ماه در محدوده مرزی مهران مستقر شده و درحال جمع آوری زباله ، نظافت، نگهداشت سرویس بهداشتی ،کمک به حفظ ایمنی زوار الحسین (ع) توسط آتش نشانی و ستاد مدیریت بحران در این محدوده هستند.

وی با اشاره به محدوده 124 هکتاری تحت پوشش منطقه 5 در مرز مهران اعلام کرد: روز گذشته به تنهایی 70 تن زباله در محدوده شهر مهران تا بخشی از خاک عراق جمع آوری و تفکیک شد.

حیدری به فعالیت 350 نیروی خدمات شهری از 13 مهر ماه اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش چشمگیر زائران در سال جاری و بنا بر برنامه ریزی های انجام شده پیش از آغاز مراسم اربعین در ستاد اربعین حسینی (ع)منطقه 5 از امروز یکصد نیروی خدمات شهری به جمع خادمان زائرین امام حسین (ع) در مرز مهران افزود ه می شود.

وی همچنین به برگزاری جلسه ای در ستاد اربعین مرز مهران در استانداری ایلام اشاره کرد و گفت: با توجه به ضرورت دقت در نظافت و رفت و روب مسیر زائران ، صبح امروز دبیر ستاد اربعین حسینی مرز مهران از انبوه فعالیت های منطقه 5 بازدید و از فعالیت خاص انجام شده قدردانی کرد.

رئیس ستاد اربعین حسینی همچنین از نگهداشت 650 چشمه سرویس بهداشتی در محدوده مرزی مهران خبر داد و تصریح کرد: 510 چشمه سرویس بهداشتی برای زوار در نظر گرفته شده بود که با توجه به افزایش جمعیت یک ساختمان با 140 چشمه سرویس بهداشتی به این تعداد افزوده شد تا شاهد بهبود خدمت رسانی به زائران باشیم.

حیدری ادامه داد : هم اکنون 20 پرسنل آتش نشانی شهرداری تهران با تجهیزات و خودروهای لازم در مرز مهران در کنار ستاد مدیریت بحران منطقه مستقر هستند تا به صورت مداوم ایمنی محدوده مرزی مهران را رصد کنند.

وی در پایان از ادامه عملیات نظافت ، نگهداشت و حفظ ایمنی تا روز 30 مهرماه در این محدوده خبر داد

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 20/7/1398 - 14:33
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )


 
 

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران برنامه‌های اجرایی این سازمان را در روز اربعین حسینی تشریح کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ علیرضا قنادان با بیان این‌که مراسم جاماندگان اربعین 27 مهرماه برگزار می‌شود، تصریح کرد: برای برگزاری هرچه با شکوه‌تر این مراسم تمهیداتی از سوی سازمان تاکسیرانی پیش بینی شده است به این صورت که تاکسیرانان از خطوط مختلف سطح شهر تهران به سمت مسیر راهپیمایی تعیین شده برای خدمت رسانی به شهروندان حضور خواهند داشت.
وی با اعلام این‌که تاکسیرانان از ساعت 6 الی 14، شهروندان را به سمت مسیرهای راهپیمایی در شهرری منتقل خواهند کرد، گفت: البته سرویس‌دهی در خطوط دیگر تاکسیرانی تا پایان روز شنبه ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران اظهار داشت: همچنین یک سرویس ویژه رایگان با 50 دستگاه تاکسی ون به صورت رایگان (در مسیر مترو شهرری تا میدان شهرری و از میدان نماز تا مترو جوانمرد) به شهروندان از مترو به حرم عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) در مسیر رفت و برگشت سرویس‌ خواهند داد.
به گفته‌ی قنادان شهروندانی که با خودروی شخصی به سمت مسیر راهپیمایی حرکت می‌کنند، امکان پارک رایگان در پارکینگ‌های تعیین شده را خواهند داشت.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در پایان از نظارت گشت‌های مستقر در محل‌های تعیین شده بر فعالیت تاکسیرانان در روز راهپیمایی جاماندگان اربعین خبر داد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 20/7/1398 - 14:31
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )


 
 

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران برنامه‌های اجرایی این سازمان را در روز اربعین حسینی تشریح کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ علیرضا قنادان با بیان این‌که مراسم جاماندگان اربعین 27 مهرماه برگزار می‌شود، تصریح کرد: برای برگزاری هرچه با شکوه‌تر این مراسم تمهیداتی از سوی سازمان تاکسیرانی پیش بینی شده است به این صورت که تاکسیرانان از خطوط مختلف سطح شهر تهران به سمت مسیر راهپیمایی تعیین شده برای خدمت رسانی به شهروندان حضور خواهند داشت.
وی با اعلام این‌که تاکسیرانان از ساعت 6 الی 14، شهروندان را به سمت مسیرهای راهپیمایی در شهرری منتقل خواهند کرد، گفت: البته سرویس‌دهی در خطوط دیگر تاکسیرانی تا پایان روز شنبه ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران اظهار داشت: همچنین یک سرویس ویژه رایگان با 50 دستگاه تاکسی ون به صورت رایگان (در مسیر مترو شهرری تا میدان شهرری و از میدان نماز تا مترو جوانمرد) به شهروندان از مترو به حرم عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) در مسیر رفت و برگشت سرویس‌ خواهند داد.
به گفته‌ی قنادان شهروندانی که با خودروی شخصی به سمت مسیر راهپیمایی حرکت می‌کنند، امکان پارک رایگان در پارکینگ‌های تعیین شده را خواهند داشت.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در پایان از نظارت گشت‌های مستقر در محل‌های تعیین شده بر فعالیت تاکسیرانان در روز راهپیمایی جاماندگان اربعین خبر داد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 20/7/1398 - 14:31
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

 

نخستین دورهمی «بازی، بازی، آموزش» ویژه کودکان زیرهفت سال با حضور مدرس تربیت و ارتباط با کودک از طریق هنر و بازی، در فروشگاه شکرستان حوزه هنری کودک و نوجوان برگزار شد.

فریبا اباذری در گفتگو با روابط عمومی حوزه هنری کودک و نوجوان با اشاره به این دورهمی گفت: در این دورهمی ابتدا درباره بازی و نقش آن در ارتباط موثر بین والدین و کودکان صحبت کردیم.

وی افزود: همچنین پیش از آغاز بازی درباره قوانینی که باید والیدن رعایت کنند صحبت شد؛ یکی از مهمترین این قوانین این است که مدیریت و رهبری بازی باید با بچه ها باشد.

تهیه کننده مجموعه جهان کودک در نقاشی ادامه داد: باید پیشنهاد بازی را بچه ها بدهند و اگر پیشنهاد بازی از طرف والدین باشد، اجازه دهند کودکان بازی را پیش ببرند تا خلاقیت و مدیریت آن ها شکوفا شود.

اباذری در ادامه گفت: در ابتدای دورهمی، کلبه ای را والدین و کودکان با هم ساختند، البته حضور والدین بیشتر نظارتی بود.

وی اضافه کرد: قرار شد این کلبه را کودکان در خانه هم بسازند؛ اتاقکی کوچک که هر روز روی یک بخش آن کار کنند، مثل پنجره، پرده، درها و...

این مدرس تربیت و ارتباط موثر با کودک از طریق هنر و بازی با بیان این که برای کودکان بسیار جذاب است که یک خانه و حریمی را برای خودشان ایجاد کنند، گفت: نیاز نیست والدین حتما هزینه کنند و چادر و اتاق های خاص و گران قیمت برای این منظور تهیه کنند، این خانه ها را می توان حتی با کارتن گاز و یخچال هم ساخت.

وی اضافه کرد: کافی است به صورت کاردستی و با مشارکت همدیگر این خانه را بسازند، و اجازه دهند کودک هر روز این خانه را نقاشی کند و اسباب بازی هایش را درون آن بچیند.

اباذری گفت: ما چنین کلبه ای را در دورهمی بازی، بازی، آموزش درست کردیم و هر کودک بخشی از آن را رنگ و آماده کرد.

این پژوهشگر حوزه کودک و نوجوان با اشاره به بازی دیگر در این دورهمی گفت: بازی دیگری هم با موضوع تمرکز آموزش دادیم. در این بازی از طریق اعداد و رنگ ها کد گذاری هایی انجام شد. بچه ها باید یادشان می ماند که هر رنگی چه حرکتی دارد تا به کلبه برسند. وقتی به کلبه می رسیدند جایزه ای دریافت می کردند.

تهیه کننده مجموعه جهان کودک در نقاشی ادامه داد: کودکان باید از این بازی ها مهارت های حرکتی را بیاموزند و با تخلیه انرژی به آرامش برسند؛ ضمن اینکه با حضور والدین در بازی ها نیاز بچه ها به توجه هم تامین می شود و به ارتباط های بعدی و آموزش های رفتاری و... کمک کند

اباذری تاکید کرد: قصد داریم این دورهمی ها را با همکاری حوزه هنری کودک و نوجوان ادامه دهیم و هر بار در این دورهمی که عنوانش بازی، بازی، آموزش است مسائل مختلف را آموزش دهیم. این بار بیش از همه توجه ما به «تمرکز» بود و بالا بردن توجه و تمرکز در کودکان و والدین را مدنظر قرار دادیم.

وی در خاتمه گفت: در دورهمی های دیگر، بر روی هوش های مختلف تمرکز می کنیم و مهارت های مختلف را مورد توجه قرار می دهیم و در نهایت تئوری ها را تبدیل به بازی خواهیم کرد.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 20/7/1398 - 14:27
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )
معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران در بازدید از غرفه شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در هفدهمین نمایشگاه بین المللی حمل ونقل عمومی و خدمات شهری از انقلاب مترو در سرویس دهی به شهروندان و مسافران تقدیر کرد.


به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شبهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه دکتر پورسیدآقایی افزود: افزایش ۷۵۰ حرکت مسافری انقلاب بزرگی بود که بعد از سیزده سال رخ داد.
وی تصریح کرد:خوشبختانه این کار با تکیه بر توان داخلی محقق شده است.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه تمامی قطارهای مترو وارد مدار شده اند گفت: طی ۱۳سال گذشته کاهش فاصله حرکت قطارها و رسیدن به روزانه دو هزار و ۱۰۰حرکت، انقلابی بود که در شرکت بهر ه‌برداری متروی تهران اتفاق افتاد.
پور سید آقایی گفت: خاطره ی عده ای از افراد در مترو شلوغی آن است اما پیشنهاد می کنم سری به مترو برنند و ببینند با کاهش زمانبندی حرکت قطارها انتظار در ایستگاه ها چقدر سریع قطارها وارد ایستگاه می شوند.
وی خاطرنشان کرد: در دوسال گذشته فاصله حرکت قطارها در خطوط یک، دو و چهار مترو از پنج دقیقه به سه و نیم دقیقه رسیده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 20/7/1398 - 14:20
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )


کارگروه تخصصی- مشورتی شهر دوستدار کودک در هفته کودک با میزبانی شهرداری منطقه 2 برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2، این کارگروه تخصصی – مشورتی، با هدف ایجاد شهری امن، سلامت و مناسب برای کودکان و با حضور نمایندگان وزارت کشور، دفتر یونیسف در ایران، شورای اسلامی شهر تهران، مدیرکل هماهنگی، نظارت و ارزیابی امور مناطق، مدیر کل آموزش های شهروندی، روسای کارگروه های تخصصی معاونت های حمل و نقل و ترافیک، شهرسازی و معماری، فنی و عمران شهرداری تهران و معاونین امور اجتماعی و فرهنگی، خدمات شهری و محیط زیست، حمل و نقل و ترافیک و مدیران آموزش های شهروندی مناطق 2، 8 و 18 برگزار شد.
رسول کشت پور شهردار منطقه 2 در این نشست با بیان این که کودکان پادشاهان شهر ما هستند، گفت: با در نظر گرفتن مصوبه شهر دوستدار کودک به عنوان سند بالادستی می بایست استراتژی مدونی در این خصوص داشته باشیم و با مهیا کردن زیرساخت ها و تامین منابع مالی از فرصت های پیش آمده استفاده کرده و در این زمینه از تجارب کشورهای موفق بهره ببریم.
مجتبی دانشور مدیرکل آموزش های شهروندی نیز در بخشی از این نشست هفته ملی کودک را گرامیداشت و ضمن ابراز امیدواری از عملکرد مدیران حوزه های شهری و اعضای شورای اسلامی شهر، آینده روشنی را برای داشتن شهری امن، سلامت و مناسب کودکان پیش بینی کرد. وی یکی از اهداف شهر دوستدار کودک را ایجاد بستری مناسب برای تربیت، رشد، خلاقیت و استعداد کودکان دانست و از اقدامات انجام شده در این زمینه راه اندازی خانه های آموزش شهروندی کودک در سرای محلات، ساماندهی سرویس مدارس، بهسازی و مناسب سازی بوستان ها و ... نام برد که نیازمند آموزش مربیان و استاندارد سازی بیشتر می باشند.
سید مصطفی موسوی لاری مدیر کل هماهنگی، نظارت و ارزیابی امور مناطق نیز در ادامه این نشست گفت: تهران یکی از وسیع ترین و پرجمعیت ترین شهرهای دنیاست لذا برنامه ریزی در هر بخشی برای کودکان و معلولان کاری بسیار دشوار است و تجارب اجرای طرح در مناطق نمونه را گامی اساسی در پیشبرد اهداف مصوبه شهر دوستدار کودک و بسط آن به دیگر مناطق شهرداری تهران بیان نمود.

ژیل شوالیه، معاون دفتر یونیسف در ایران ضمن تشکر از شهر تهران بابت فعالیت های مرتبط با شهر دوستدار کودک گفت: باعث افتخار من و خانواده ام و مایه بسی خوشحالی است که در شهر مهمان نواز تهران زندگی می کنیم. وی بیان داشت: همکاری خوبی با وزارت کشور داریم و اظهار کرد: در هفته آینده کنفرانسی با موضوع "شهر دوستدار کودک " در آلمان خواهیم داشت که هیاتی بلند پایه از ایران نیز در این کنفرانس حضور خواهند داشت و این کنفرانس فرصت خوبی برای برقراری ارتباط با شهرهای بسیاری از سرتاسر جهان است.
ژیل شوالیه، معاون دفتر یونیسف در ایران در تعریف شهر دوستدار کودک گفت: "شهر دوستدار کودک شهری است که کودکان می توانند در محیطی امن بازی و زندگی کنند، شهری است که صدای آن ها در آن شنیده می شود و استعدادهایشان شکوفا" امروز بیش از 3000 شهر و اجتماع محلی در سرتاسر جهان رهنمود شهر دوستدار کودک یونیسف را بومی سازی کرده و بیش از 30 میلیون کودک در بیش از 40 کشور در این شهرها زندگی می کنند. یونیسف از رویکرد منطقه محور دوستدار کودک در کلان شهرها از جمله تهران تقدیر می کند. یونیسف همچنین از مشارکت فعالانه ی شهرداری ها در زمینه شهر دوستدار کودک تشکر کرده و از فرایند موثر تبدیل مفاهیم شهر دوستدار کودک به اقدامات عملی بسیار خوشحال است. تلاش های بسیاری برای پیشبرد رفاه کودکانی که در شهر زندگی می کنند پیشنهاد شده است. این روشی قابل تقدیر برای بزرگداشت سی امین سالگرد کنوانسیون حقوق کودک است.
ژیل شوالیه با اشاره به اینکه شهرداری تهران می تواند الگوی خوبی برای دیگر شهرها در زمینه شهر دوستدار کودک باشد اظهار کرد: یونیسف و هیئت عالی رتبه ایران از به اشتراک گذاشتن این تجربیات با سایر کشورها از طریق " نشست جهانی شهر دوستدار کودک " که به ابتکار یونیسف هفته آینده در آلمان برگزار می شود، اطمینان حاصل خواهند کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 20/7/1398 - 14:4
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

شهردار منطقه چهار تهران از بهسازی و آماده سازی پایانه مرزی چذابه برای تردد زائران اربعین حسینی خبر داد و گفت: با اجرای برخی اقدامات زیرساختی در پایانه مرزی چذابه ورود و خروج زائران در این پایانه با سرعت و امنیت بیشتری انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، "محمد محمددوست" با اعلام این خبر و با بیان اینکه در سال های گذشته نصب داربست موقت در گیت های پایانه مرزی چذابه جهت تردد زائران صورت می گرفت، افزود: به منظور رفاه حال زائران اربعین حسینی و افزایش ایمنی تردد در این پایانه مرزی، محل های ورودی و خروجی زائران در داخل پایانه مرزی با نصب نرده های ثابت استیل کانالیزه شد تا به عنوان خدمتی ماندگار از سوی شهرداری در سال های بعد نیز مورد استفاده قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به سایر اقدامات منطقه چهار تهران در پایانه مرزی چذابه افزود: به منظور خدمات رسانی مطلوب به زائران اربعین حسینی ایستگاه خدمات شهری منطقه چهاردر فضایی به مساحت 300 متر مربع از ابتدای مهر ماه در مرز چذابه جانمایی و احداث شد.

محمددوست افزود: با توجه به افزایش حجم تردد زوار از مسیر چذابه که پیش بینی می شود نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی خواهد داشت،بیش از یکصد و چهل چشمه سرویس بهداشتی ، چهار نمازخانه با گنجایش 7 هزار نفر احداث و با استفاده از روزانه پنجاه کارگر خدمات رسانی به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به زایران خواهیم بود.

شهردار منطقه چهار گفت: در ادامه این اقدامات، به صورت روزانه هجده تن زباله جمع آوری و 6 هکتار از سطح مسطح مسیر تردد زوار، گیت های ورودی و محدوده مین زدایی و همچنین مسیرهای برگشت زائران از چذابه به بستان رفت و روب شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: تامین روشنایی گیت های ورودی، نصب سه راه بند ترافیکی و احداث موکب شهرداری منطقه چهار از دیگر اقدامات صورت گرفته در پایانه مرزی چذابه است. منطقه چهار تهران با بکار گیری بیش از یکصد نیروی خدماتی و کارشناس آماده خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی در مرز چذابه است

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 20/7/1398 - 13:59
  • تعداد رکورد ها : 649276