abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10421 ) ( تعداد نظرات : 46 )مسایل شهری باید مبتنی بر دو رویکرد اصلی ، روش های علمی و جلب مشارکت حوزه های مختلف حل شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یك محمد حسین بوچانی رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر در هجدهمین جلسه شورای پژوهشی و نوآوری مناطق 22 گانه شهرداری تهران که در شهرداری منطقه یک با حضور سید حمید موسوی شهردار این منطقه ، مریم ابهری مدیریت مطالعات و برنامه ریزی امور مناطق ، حمیدی فرهودی مشاور معاون هماهنگی امور مناطق، معاونان ، شهرداران نواحی، مدیران برگزار شد با حمایت از تشکیل شورای پژوهش و نوآوری این منطقه اعلام کرد: اکنون باور جدی در شهرداری تهران شکل گرفته که حل مشکلات شهر تهران باید با دو رویکرد استفاده از روش های علمی با توجه به مقتضیات محلی و سرزمینی و چارچوب های اجتماعی و فرهنگی و جلب مشارکت در حوزه های مختلف اداری ، مردمی و... انجام شود
وی افزود: با تشکیل شورای پژوهش ، مناطق به دنبال پروژه های کاربردی خواهند رفت و از ظرفیت نیروهای تحصیل کرده خود نیز می توانند بهره مند شوند که منطقه یک نیز با بیش از 330 نیروی فوق لیسانس و دکترا می تواند از این سرمایه علمی خود استفاده کند.
بوچانی هدف از تشکیل کمیته پژوهش در منطقه را کم کردن این فاصله ها و پیوند پژوهش و اجرا دانست و افزود: شهرداران مناطق بعنوان رییس کمیته پژوهش منطقه خود می توانند در طرح و برنامه هایشان از پژوهش و نوآوری استفاده کنند چرا که نوآوری روش بهینه حل مسئله است.
شهردار منطقه یک نیز شورای پژوهش را محل تلاقی فضای دانشگاهی با مدیریت شهری و نقطه عطفی در ارتباطات و تبادل نظر حوزه دانشگاهی و اجرایی دانست و افزود: تفاوت جوامع از نظر پیشرفت، مربوط به تحقیق و پژوهش آنهاست و از آنجا که بخش تحقیقات و پژوهش مغز متفکر سازمان است وجود این شورا می تواند به ساماندهی و ارتقاء پژوهش در منطقه یک کمک شایانی نماید.
وی تفاهم نامه اقدامات مشترک بین دانشگاه شهید بهشتی و شهرداری را در راستای توسعه پژوهش و نوآوری در منطقه دانست و افزود: اولین تفاهم نامه با جامعه علمی در منطقه یک منعقد شده تا با همت نخبگان دانشگاهی بتوانیم بسیاری از امور اجرایی را با رویکرد علمی به اجرا برسانیم و در حال حاضر نیز برخی امور زیباسازی شهری و بصری نیز در این منطقه با همکاری دانشجویان هنر و گرافیک با نقاشی های دیواری در سطح منطقه در حال انجام است.
وی پژوهش در خصوص ساماندهی بافت های فرسوده، تفکیک پسماند، سیما و منظر شهری، ایمن سازی شهر، ساماندهی مشاغل، حفظ حریم شهر و جلوگیری از منابع طبیعی ، توسعه گردشگری و... را از مهمترین اموری دانست که نیازمند پژوهش و نوآوری است.
گفتنی است شورای پژوهش و نوآوری شهرداری منطقه یک در این جلسه تشکیل و احکام اعضا به 14 نفر از معاونین ، کارشناسان و... ابلاغ شد .
بر همین اساس طی حکمی از طرف محمد حسین بوچانی، شهردار منطقه یک بعنوان رییس شورای پژوهش و نوآوری این منطقه منصوب و از ایشان خواسته شد با بهره مندی ازدانش و رویکردهای نوگرایانه ، شورای مذکور را به یکی از کانون های سیاستگذاری و ارایه راهکارهای علمی ، اجرایی و کاربردی برای حل مسایل شهری منطقه در راستای تحقق تهران شهری برای همه تبدیل کند

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 29دقيقه قبل
سه شنبه 30/7/1398 - 14:34
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10421 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

کمپین «نما» فردا با برپایی نمایشگاه و کارگاه های آموزشی در حضور مدیران شهری، معماران، طراحان، سازندگان و علاقمندان این حوزه در منطقه 15 به اجرا درمی آید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مسعود رضایی معاون شهرسازی و معماری منطقه با اعلام مطلب فوق افزود: این کمپین با هدف معرفی مصالح ساختمانی نما متناسب با الگوی بومی شهرها، معرفی نماهای ساختمانی براساس شاخص معماری ایرانی و اسلامی، فرهنگ سازی، دانش افزایی و ارتقای میزان مشارکت مردمی و متخصصین در این حوزه، آسیب شناسی نمای ساختمان و معرفی مصالح ساختمانی استاندارد برگزار می شود.

به گفته وی فردا در این راستا 4 کارگاه آموزشی – تحلیلی در حیطه نما با موضوعات آسیب شناسی نماهای شهر تهران، اجرای نمای آجر،  سنگ، سرامیک، ورق و –شیشه و تشریح ضوابط معماری نما اجرا می شود.

رضایی افزود: برگزاری نمایشگاه از انواع نما ها، جلسه پرسش و پاسخ شرکت کنندگان با اعضای کمیته نما و معرفی و تقدیر از طراحان و سازندان در حوزه نما از دیگر برنامه های این همایش است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 29دقيقه قبل
سه شنبه 30/7/1398 - 14:32
haji bina ( تعداد مطالب : 11328 ) ( تعداد نظرات : 587 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 30/7/1398 - 14:26
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10421 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

دانش آموزان دختر مقاطع مختلف تحصیلی منطقه21 همزمان با روز "سه شنبه بدون خودرو" در فضایی امن و مفرح میهمان پارک آموزش ترافیک ورودی غربی پایتخت شدند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، محمدرضا سالمی معاون حمل ونقل و ترافیک این منطقه ضمن بیان اهمیت روز "سه شنبه های بدون خودرو" و پیوستن همه اقشار جامعه شهروندی به این کمپین محیط زیستی گفت: وجود بستر مناسبی مانند پارک آموزش ترافیک در ورودی غربی پایتخت، این فرصت را فراهم کرد تا دانش آموزان دختر مقاطع مختلف تحصیلی منطقه21 در فضای امن این پارک پا به رکاب شوند.

وی در ادامه افزود: تشویق و ترغیب شهروندان و خانواده ها به استفاده از "دوچرخه به عنوان تنها وسیله حمل ونقل پاک"، تنها از طریق دانش آموزان و فرزندان آنان میسر است و با این اقدام پسندیده نسل آینده نیز آمادگی و پذیرش لازم برای دوچرخه سواری و کمک به کاهش ترافیک و آلودگی هوا را خواهد داشت.

سالمی در خاتمه ابراز امیدواری کرد که با هماهنگی های لازم با مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و مدارس طی سال تحصیلی جاری؛ زمینه حضور بیشتر دانش آموزان و کودکان در پارک آموزش ترافیک منطقه21 و فراگیری نکات ایمنی و ترافیکی در کنار بازی و سرگرمی و دوچرخه سواری فراهم شود.

 

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 29دقيقه قبل
سه شنبه 30/7/1398 - 14:26
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10421 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 


در راستای تسهیل در رفت و آمد شهروندان و کاهش بار ترافیکی در معابر شریانی منطقه 19، دسترسی به رینگ بوستان ولایت از خیابان مهران، طی 2 ماه آینده محقق می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، توکلی شهردار منطقه با اعلام این خبر بیان کرد: مسیر ارتباطی از خیابان مهران، مقابل کوچه شهید اسماعیلی به رینگ بوستان ولایت، پس از عملیات خاک برداری، زیرسازی، احداث نهر و جدول و پیاده روسازی به مراحل پایانی خود نزدیک شده است.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح با پیش بینی صرف هزینه اجرایی بالغ بر 4 میلیارد ریال انجام می شود در ادامه افزود: عملیات عمرانی این معبر از مرداد ماه سال جاری آغاز شده است که ضلع شرقی پیاده رو این معبر احداث و ضلع غربی پس از رفع معارض پست برق تکمیل خواهد شد.

ضمن اینکه 450 تن آسفالت برای این معبر با طول 100 متر و عرض 24 متر پیش بینی می شود.

شایان ذکر است این خیابان پیش از این توسط پیمانکاران انبوه ساز ساختمانی تصرف شده بود که پس از پیگیری های متعدد و برخوردهای قانونی از سوی شهرداری منطقه رفع تصرف شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 29دقيقه قبل
سه شنبه 30/7/1398 - 14:25
haji bina ( تعداد مطالب : 11328 ) ( تعداد نظرات : 587 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 30/7/1398 - 14:24
haji bina ( تعداد مطالب : 11328 ) ( تعداد نظرات : 587 )