abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10350 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه21 از اجرای پنجاه عنوان ویژه برنامه به مناسبت "هفته ملی و روز جهانی کودک" با شعار "تهران؛ شهری برای همه کودکان" در حوزه های فرهنگی، هنری، ورزشی و سلامت در این منطقه خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، حسین معینی کربکندی معاون امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه بااشاره به اینکه برای "رشد فرهنگی" در یک جامعه باید شرایطی مناسب برای کلیه افراد فراهم شود و بدیهی است این شرایط باید از زمان کودکی ایجاد گردد،گفت: بیشترین و تاثیرگذارترین آموزه ها در سنین کودکی و نوجوانی حاصل می شود و امروزه در شکل گیری شخصیت کودکان تنها خانواده تاثیرگذار نیست بلکه؛ محیط های آموزشی، همسالان، وسایل ارتباط جمعی و فضای مجازی نیز در رشد فکری و اخلاقی کودکان نقش بسزایی دارند.

 

وی در ادامه افزود: کودکان؛ ارزشمندترین سرمایه‌ ملی هر جامعه‌ای محسوب می‌شوند و ما امانت‌داران این هدیه‌های الهی هستیم، به همین جهت "هفته‌ ملی و روز جهانی کودک" فرصت مغتنمی برای معطوف‌ کردن توجه مسئولان نسبت به مسائل و نیازهای این قشر حساس و مهم از جامعه است.

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه21 در ادامه با بیان اینکه رشد و توسعه فرهنگی را باید از توجه و آموزش به کودکان آغاز کرد و مفاهیمی چون احترام به خانواده، احترام به قانون، دوستی با طبیعت، مسئولیت پذیری و رفتارهای اجتماعی را می بایست در عمل به کودکان آموزش داد، یادآور شد: باتوجه به تقارن زمانی ایام ماه محرم و هفته ملی کودک و به‌منظور نهادینه کردن ارزش‌های تربیتی و سیره اهل بیت(علیهم السلام) در ذهن و روح کودکان و ترویج این فرهنگ در جامعه ویژه‌ برنامه‌های گرامیداشت این هفته با رویکرد آموزه‌های عاشورا اجرا می‌شود.

 

معینی کربکندی درخصوص محتوای ویژه برنامه‌های "هفته ملی کودک" در ورودی غربی پایتخت خاطرنشان کرد: این برنامه ها شامل برگزاری جشنواره مادر و کودک در قالب بازی های مشارکتی، اجرای تئاتر و نمایش خیابانی، اجرای مسابقات آموزشی، برپایی نمایشگاه از کارهای دستی کودکان در سرای محله ها، برگزاری اردوهای علمی و آموزشی، انجام تبلیغات شهری و اطلاع رسانی در اماکن پرتردد منطقه21 و سرای محله ها و برگزاری ویژه برنامه های جشن روز جهانی کودک است.

 

شایان ذکر است؛ ویژه برنامه های "هفته ملی کودک از تاریخ13 لغایت 19 مهر ماه" به همت اداره آموزش و مشارکت های اجتماعی منطقه ۲۱، به عنوان دبیر کمیته اجرایی بزرگداشت هفته کودک و با مشارکت سایر ادارات حوزه معاونت اجتماعی در سرای محله های ۱۳گانه، مدارس و خانه های کودک سطح منطقه21 در حال اجراست.

زمان آخرین مطلب این کاربر: قبل
دوشنبه 15/7/1398 - 17:30
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10350 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

شهردار منطقه 19 گفت: عملیات عمرانی احداث میدان و بلوار شهریار واقع در منطقه 19 به پایان رسیده و آماده بهره برداری و افتتاح می باشد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، علی توکلی شهردار منطقه  با بیان اینکه اجرای این طرح با صرف هزینه اجرایی 150 میلیارد ریال انجام شده است افزود: با بهره برداری از این میدان و  بلوار ، دسترسی اتصال شرق به غرب منطقه 19 که با احداث بلوار شکوفه – ورامینی  آغاز شده بود، فراهم گشت.

شهردار منطقه  ادامه داد: همچنین با تکمیل این قطعه بار ترافیکی منطقه کاهش چشمگیری پیدا خواهد کرد و دسترسی شهروندان به نیمه غربی بزرگراه شهید ورامینی و بزرگراه آیت ا... سعیدی آسانتر و روانتر می شود.

به گفته وی این معبر پس از گذشت 10 ماه با عملیات جدول گذاری، تراش و روکش آسفالت بلوار شکوفه مسیر رفت و برگشت و میدان شهریار با مساحت 9 هزار مترمربع و پیاده رو سازی اطراف برای استفاده شهروندان آماده بهره برداری شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: قبل
دوشنبه 15/7/1398 - 17:28
azemandias ( تعداد مطالب : 247 ) ( تعداد نظرات : 2 )

یکی از اهداف مهم در نظام بانکی کشور ارائه خدمات سریع وآسان به مشتریان خود است. در این میان بانکداری دیجیتال ابزاری مناسب برای تحقق این هدف است. بر همین اساس با فرهاد اینالوئی معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین در این خصوص گفتگو کردیم و نظر وی را جویا شدیم:

به گزارش تبیان، آقای اینالویی با توجه به افزایش کاربران بانکداری دیجیتال، آیا کاهش شعب می تواند گامی موثر در ارائه خدمات بهتر به مشتریان باشد؟

در بحث بانکداری دیجیتال نکته مهم این است که شعبه، یک مرکز تماس با مشتری است نه یک مرکز ارائه سرویس.

بنابراین شعب به سمت شعب سلف سرویس و بدون کارمندخواهند رفت. همچنین بازیگران جدیدی به نام فین تک وارد این عرصه شده اند که آنها بعضی از خدمات بانکی را از طریق تولید اپلیکیشن در اختیار مشتریان قرار می دهند.

مدل بانکداری دیجیتال در کشورهای پیشرفته این است که ما در نهایت مراکز متمرکز ارائه سرویس خواهیم رسید که آنها همان دفاتر ما در استان ها خواهند بود. یعنی نیروهای ما در آنجا تجمیع و از آن طریق هدایت خواهند شد.

اگر از منظر کارمندان بخواهیم نگاه کنیم ممکن است این تفکر ایجاد شود که کاهش شعبه موجب کاهش کارکنان خواهد شد. در صورتی که اینطور نیست. اتفاقا نسبت کارکنان بانکی ما به جمعیت کشورمان بسیار کم است. برای مثال در کشور انگلستان نسبت کارکنان بانکی به جمعیت بسیار بیشتر از نسبت آن در کشور ماست. در بانکی با ظرفیت حدود ۳۰۰ شعبه نزدیک به پنج هزار نفر کارمند حضور دارند. در صورتی که در بانک های مشابه کشور ما حدود نصف این تعداد مشغول به کار هستند. بنابراین این جابجایی در محل کار کارکنان پیش خواهد آمد، و ما حتما با کمبود نیرو مواجه خواهیم بود.

آیا با تعدیل شعب، تعداد همکاران شاغل در شعب هم کم می شوند یا به بخش دیگری منتقل می شوند؟

قطعا تعدادی از شعب حذف خواهند شد. اگر بخواهیم با کشورهایی که جمعیت شان با ما یکسان هست مقایسه کنیم، ما حدودا دوبرابر آنها شعبه داریم و باید این تعدیل تعداد شعب صورت پذیرد. اما نیروهای فعال در شعب باید به دفاتر مرکزی در استان ها منتقل شوند و برنامه های روزانه ای خواهند داشت که از همان جا متمرکز باید مدیریت شوند. نوع فعالیت ها از جنس بانکداری خرد و افتتاح حساب، انتقال وجه و خدماتی از این شکل نیست. یعنی خدمات به صورت متمرکز از ستاد مرکزی مدیریت خواهد شد.

منظورم از ستاد فقط تهران نیست. هر شهر بزرگی می تواند یک ستاد داشته باشد و بسیاری از خدماتی که مشتریان می خواهند ارائه دهند. این نکته کلیدی است. پل ارتباطی مشتریان و بانک، یک واحد مرکزی و تعدادی از شعب که در شهر باقی می مانند خواهد بود.

در بحث نسبت میزان نیروی انسانی به تعداد شعب باید اضافه کنم در دنیا این نسبت به گونه ای است که حداکثر ۴۰ درصد نیروها در شعب قرار دارند. ما اگر این نسبت را در بانک خودمان رعایت کنیم وضعیت بهتری خواهیم داشت. در حال حاضر با توجه به وضعیتی که بانکداری متمرکز و بانکداری الکترونیک دارد، باید جابجایی از شعب به ستاد داشته باشیم. قاعدتا برای کسی که از سمت شعبه به ستاد بیاید دانش های دیگری نیاز داریم. مثلا بحث های فرهنگی وجود دارد که ما باید به آنها توجه کنیم. ما باید به تغییرات و آن مزیت رقابتی که در بانک مان وجود دارد، کاملا احترام بگذاریم و آن را بشناسیم. کارکنان باید پاسخگو باشند و نقش آنها باید به واضح و کاملا مشخص باشد. بباید بر روی خدماتی که برای بانک ارزش افزوده دارد تمرکز کنیم. وقتی نسبت شما ۸۰ درصد شعب است و۲۰ درصد ستاد، شعب کاری که به آنها دیکته شده است را انجام می دهند ولی وقتی تعدادشان از ستاد کمتر باشد متوجه خواهند شد که خدماتی که برای بانک ارزش افزوده دارد باید انجام شود. ما در این حالت می توانیم تجربه های خودمان را به اشتراک بگذاریم تا دیگران هم بتوانند از آن استفاده کنند. در یک بانک دیجیتال انتظار می روداین زیر ساخت ایجاد شود.سواد دیجیتالی و آشنایی با محصولات بانک برای کسانی که میخواهند به این حوزه بیایند قطعا لازم و مورد نیاز است. همچنین وظیفه آموزش بانک است که این دانش ها را به کارکنان منتقل کنند. خلاصه همه ما در بانک یک شغل بیشتر نداریم و آن فروش و ارائه خدمات بانکی به مشتریان است. این امر نیاز به توانمندی دارد و ما باید به آن توجه کنیم.

ما هیچ وقت نباید به صورت مستقیم در امور سرپرستی ها دخالت کنیم. ما باید به تجربیات محلی آنها احترام بگذاریم. آنها بهتر می توانند آن تجربیات و دانشی که کسب کرده اند را در آنجا استفاده کنند. ما مسئول آن چیزی که تا به حال در سیستم بانکی طراحی شده است نیستیم. ما موظف هستیم که تجربیات خودمان را اجرا کنیم تا پویایی در نظام بانکی بیشتر باشد.

با دیجیتالی شدن بانک، بحث احراز هویت مشتریان به چه شکل خواهد بود و بانک برای این موضوع چه برنامه ای دارد؟

ما باید به سمت احراز هویت الکترونیک برویم. آن کلمه ای که از لحاظ فنی برای این موضوع استفاده می شود KYC است. یعنی احراز هویت مشتریان . الان بحث ما EKYC است. یعنی احراز هویت الکترونیکی به این مفهوم که مشتری را بدون حضور در شعبه و از طریق یکی از کانال های بانک احراز کنیم و بعد خدمات بدهیم.

مهم است که بانک مرکزی قوانین اش را به گونه ای تغییر دهد که این شکل احراز هویت ها پذیرفته باشد. البته قطعا با توجه به سیاست های معاونت فناوری اطلاعات بانک مرکزی ما به زودی در کشورمان بحث احراز هویت الکترونیک را خواهیم داشت.

کارمندانی که از شعبه به ستاد بیایند قطعا دید بازتر و دو طرفه ای پیدا می کنند نسبت به بقیه. نظر شما در این خصوص چیست؟

شعب و ستاد ها باید روی ایده ها ی جدید تمرکز کنند و فکر کنند. ما باید ایده ها را به سادگی با یکدیگر به تعامل بگذاریم. بحث تغییر فرهنگ از بانکداری موجود به سمت بانکداری به سبک فردا تغییرات اساسی هست و نیاز دارد که ما خودمان را با آن هم راستا کنیم و با تمام سختی ها و هزینه ها در این راه پیشرو باشیم.همه باید در رشد و پیشرفت یکدیگر که در نهایت به پیشرفت بانک مان منجر می شود بکوشیم. پیشرو بودن آسان نیست.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 22دقيقه قبل
دوشنبه 15/7/1398 - 15:0
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10350 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

میادین میوه و تره بار با ورود نوبرانه‌های پاییزی همچون زالزالک، زنجبیل و زرشک تازه و همچنین مرکباتی مانند بِه و گریپ فروت رونق بیشتری گرفت.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ هر کیلوگرم زالزالک 5900 تومان، بِه 5900 تومان، گریپ فروت 4200 تومان و همچنین زنجبیل تازه 25 هزار تومان، زرشک تازه با ساقه و برگ 17 هزار تومان و زرشک تازه پاک شده 34 هزار تومان در میادین میوه و تره بار نرخ‌گذاری شده‌اند.
براساس این گزارش، انار با قیمت هر کیلوگرم 5 هزار تومان، انجیر سیاه 6500 تومان، انجیر زرد 11500 تومان، انواع آلو 6300 تومان و انواع انگور از 4900 تومان تا 7400 تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود، ضمن اینکه هر کیلوگرم خربزه مشهدی 2 هزار تومان و خربزه گرمساری 2400 تومان به فروش می‌رسد.
گفتنی است، انواع سیب گلاب از 3900 تومان تا 5800 تومان، انواع هلو از 4900 تومان تا 6600 تومان، انواع گلابی از 7 هزار تومان تا 9700 تومان، شلیل و شبرنگ 7600 تومان، طالبی و گرمک 2400 تومان و نارنگی 3700 تومان، در میادین میوه و تره بار قیمت‌گذاری شده‌اند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: قبل
يکشنبه 14/7/1398 - 12:36
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10350 ) ( تعداد نظرات : 46 )


معاونت امور صنایع وزارت صمت با اشاره به امکانات نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب ،گفت: باید از ظرفیت های این نمایشگاه برای سوق دادن هیات های تجاری خارجی استفاده بیشتری کرد.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب مهدی صادقی نیارکی معاونت امور صنایع وزارت صمت در حاشیه بازدید از سومین دوره نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی در محل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب ،گفت: از آن جهت که ما نیازمند برگزاری یک نمایشگاه حرفه ای در حوزه چاپ و بسته بندی و ماشین آلات وابسته در سطح بین المللی بودیم از اولین سال برگزاری تا به حال از این رویداد حمایت کردیم و خوشبختانه هر سال این نمایشگاه پررونق تر می شود و حضور شرکت های داخلی و خارجی پررنگ تر می شود.

صادقی نیارکی افزود: حضور کنسرسیومی سازندگان ماشین آلات یکی از نقاط مثبت برگزاری این نمایشگاه است که باعث قوام و استحکام آن می شود و امیدوارم در سال های آینده شاهد حضور تورهای تجاری بین المللی باشیم تا تعداد بازدیدکنندگان خارجی افزایش یابد تا از ظرفیت های موجود استفاده بهینه صورت گیرد.

معاون امور صنایع وزارت صمت با بیان ظرفیت های صنعت چاپ و بسته بندی در کشور،خاطر نشان کرد: با توجه به پتانسیل های موجود در این صنعت امروز ما توان رقابت با کشورهای منطقه را داریم و در بسیاری از زمینه ها به خصوص ماشین سازی و تجهیز قطعات و دانش فنی و مهندسی در منطقه سرآمد هستیم و برگزاری این نمایشگاه کمک شایانی به بروز و ظهور توانمندی های داخلی می کند.

وی در پایان با اشاره به ظرفیت های بالای شرکت نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب گفت: شهرآفتاب دارای امکانات مناسب و حرفه ای است و از لحاظ جایابی نیز به دلیل نزدیکی به فرودگاه امام خمینی نیز جهت سوق دادن مخاطبان بین المللی بسیار مناسب است و اگر از این ظرفیت برای افزایش بازدید هیات های خارجی استفاده شود نتایج آن در صنایع مختلف مشاهده خواهد شد و امیدواریم نمایشگاه های تخصصی بیشتری در این مجموعه برگزار شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: قبل
يکشنبه 14/7/1398 - 12:33
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10350 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه چهار از  برگزاری تورهای نیم روزه در محلات 20گانه این منطقه خبر داد و گفت: به مناسبت هفته تهران، تورهای گردشگری نیم روزه برای شهروندان شمال شرق تهران  برپا می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار تهران؛" معصومه سادات عمارتی " با بیان این خبر افزود:  این تورها با هدف بازشناسی هویت شهر تهران و آشنایی شهروندان با اماکن گردشگری این شهر  و با برگزاری برنامه‌های متنوع برپا می شود.

وی در ادامه به مهمترین برنامه هاین این هفته در منطقه چهار اشاره کرد و افزود: در چهارمین رو از این هفته تهران اولین بوستان بانوان منطقه چهار  به مساحت 35 هکتار در فضای جنگلی بوستان لویزان در ضلع جنوبی بزرگراه شهید  بابایی و ضلع غربی باغ پرندگان  به همت سازمان پارکها به بهره برداری خواهد رسید.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه چهار همچنین از برگزاری اولین پاراتورگردشگری شهرداری تهران به میزبانی ستاد گردشگری این منطقه و با حضور معلولین شهر تهران خبر داد و افزود :جامعه معلولین به لحاظ شرایط خاصی که دارند در همه حال امکان دسترسی به اماکن گردشگری را ندارند لذا برپایی اولین پاراتور گردشگری در منطقه چهارشرایطی را فراهم خواهد تا پس از بازدید از اماکن تاریخی ارباب هرمز و عمارت عین الدوله ، با برگزاری جشنواره بادبادکها در فضای باز باغ پرندگان ، یک روز به یاد ماندنی برای این عزیزان فراهم شود.

وی در پایان افزود: با تلاش ستادگردشگری منطقه از این پس  تورهای گردشگری با تنوع و کیفیت بیشتر برای شهروندان منطقه چهار برپا خواهد شد.

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: قبل
يکشنبه 14/7/1398 - 12:23
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10350 ) ( تعداد نظرات : 46 )


رسول کشت پور شهردار منطقه 2 ضمن گرامیداشت روز 14 مهر( روز تهران)، این روز را فرصتی برای شناخت هر چه بهتر هویت تاریخی پایتخت دانست.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2، رسول کشت پور شهردار منطقه با بیان اینکه نامگذاری 14 مهر به نام روز تهران در تقویم رسمی کشورمان طی یک طرح فوریتی در 273 امین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با پذیرش اعضاء شورای چهارم در سال 95 به تصویب رسید گفت: تهران تاریخی کهن دارد و ری روزگاری صاحب تمدن درخشانی بوده است اما اکنون گویی سابقه تاریخی تهران با تغییرات بسیاری که در معماری و شکل بافت های شهری صورت گرفته است به دست فراموشی سپرده شده است.
رسول کشت پور با اشاره به اینکه می توان تهران را پایتخت 200 ساله ایران دانست افزود: انتخاب تهران به عنوان پایتخت دلایل استراتژیک بسیاری چون مشرف بودن به سراسر فلات ایران، وجود سواحل دریای خزر در پشت این شهر و همچنین آب و هوای متبوع آن بود.آقا محمد خان قاجار که حدود 200 سال قبل در کاخ گلستان تاج سلطنت ایران را بر سر گذاشت و تهران را به عنوان پایتخت کشور معرفی کرد مطمنا تصورش را هم نمی کرد که این تصمیم روزی کلانشهری با بیش از 12 میلیون نفر را به وجود آورد.
شهردار منطقه 2 احترام به تاریخ و فرهنگ پایتخت ایران را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: شهر تهران دارای موزه های متنوع، ده ها عمارت و خانه تاریخی، کاخ موزه ها، مراکز تفریحی، ارتفاعات نزدیک به شهر و محلات قدیمی مانند محله قدیمی فرحزاد با باغهای زیبایش که زمانی مسیر تردد مردم به امام زاده داوود(ع) و تفریحگاه بیشتر مردم تهران بوده است، کوچه باغهای طرشت و بقعه شیخ عبدالله طرشتی، امام زاده عینعلی زینعلی، امامزاده ابوطالب و صالح فرحزاد، بافت قدیمی پونک، دره خرمنک ،خیابان 30 ام تیر با چندین کنیسه، کلیسا و آتشکده روشن، ده ونک با زورخانه و کلیسای ارامنه سنت میناس واقع در آن، باغ نگارستان که قصر تابستانه شاهان قاجار بوده است، کافه طهرون که زمانی محل همنشینی هنرمندان قدمی بود، آرامستان ظهیرالدوله محله دربند که برجسته ترین چهره های هنری و ادبی کشور همچون ایرج میرزا، فروغ فرخزاد و محمد تقی بهار در آن آرام گرفته اند، خیابان ناصر خسرو که دارالفنون اولین مدرسه ایران را در خود جای داده است، برج دوقولوی شمس العماره و بازار بزرگ تهران برخی از جاذبه های این شهر کهن و بخش مهمی از هویت تاریخی تهران هستند.
شهردار منطقه 2 با تاکید بر اینکه حفظ هویت تاریخی در شهر های مدرن یا شهر های در حال پیشرفت، دغدغه ای است که نه تنها در ایران بلکه در کشورهای دیگر نیز وجود دارد اظهار داشت: در تمام شهرهای دنیا که به سرعت پیشرفت می کنند بیشترین نگرانی ها در نگهداری از هسته تاریخی شهرهاست که باید بتوانیم میان این دو مسئله داشتن شهر مدرن و حفظ بناهای تاریخی و هویت تاریخی تعادل ایجاد کنیم.
شهردار منطقه 2 در پایان برخی از برنامه های این منطقه به مناسبت گرامیداشت " روز تهران "را تشریح کرد و گفت : برگزاری نشست تخصصی تهران پژوهان با حضور نخبگان، اندیشمندان و نویسندگان عرصه تاریخ تهران در برج میلاد مصادف با روز 14 مهر ، رونمایی از جدیدترین اثر مکتوب تهران، رونمایی از مجموعه تمبر و کارت پستال های جاذبه های گردشگری منطقه 2، اجرای سرود منطقه 2 با عنوان " سبز-آبی"، دیدار با نخبگان و چهره های ماندگار تهرانی با حضور مدیران ارشد شهری و اعضای شورای اسلامی شهر تهران، 30 تا 60 درصد تخفیف شهربازی بیلینو بوستان نهج البلاغه، 30 درصد تخفیف سینماهای 5 بعدی منطقه، 30 درصد تخفیف مجموعه ایران فان با ارائه حواله های شهرداری، 50درصد تخفیف خانه های کودک محلات، 50 درصد تخفیف خدمات سرای محلات بخشی از برنامه های شهرداری منطقه 2 در" روز تهران " می باشد و امیدواریم انتخاب این روز در شناخت بهتر و بیشتر هویت تهران و شناسایی فرصت ها و تهدیدهای این کلان شهر موثر واقع شود و موجب نشاط و همبستگی اجتماعی هر چه بیشتر شهروندان عزیز پایتخت باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: قبل
يکشنبه 14/7/1398 - 12:22
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10350 ) ( تعداد نظرات : 46 )مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به طرح بازآفرینی فضای فوقانی خط آهن تهران-تبریز، گفت: این پروژه، پروژه‌ای بلند مدت و دارای اهمیت بسیار ویژه است.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کاوه حاجی علی اکبری در گفتگو با خبرنگار شهرنوشت، با اشاره به پروژه بازآفرینی فضای فوقانی خط آهن تهران- تبریز، گفت: اولین آشنایی من با محدوده خط آهن تهران - تبریز به سال 81 بر می گردد؛ هنگامی که اولین همایش نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد برگزار شد، در آن همایش، مستندی از خسرو سینایی کارگردان و مستندساز صاحب نام کشور، با تمرکز بر منطقه 17، بافت فرسوده و خط آهن تهران- تبریز به نمایش درآمد. در این مستند، عبور خط آهن از منطقه 17 به عنوان یکی از معضلات تشدید کننده فرسودگی در منطقه عنوان شده بود.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در ادامه با اشاره به برخی معضلاتی که این خط آهن برای منطقه 17 و 18 ایجاد کرده بود، گفت: خط آهن تهران- تبریز باعث ایجاد مجموعه ای از معضلات شده بود؛ یکی از معضلات مهم ایجاد شده در این مناطق که باعث اعتراض ساکنان شده بود، گسست و چند پارگی فضای مناطق بود. ضمن اینکه آلودگی صوتی و خطراتی که عبور قطار برای شهروندان داشت هم مزید علت محسوب می شد؛ و البته فضای بی دفاعی هم که این خط آهن ایجاد کرده بود و تمرکز بزه های اجتماعی را در اطراف خود موجب شده بود.
وی افزود: با بالاگرفتن اعتراضات مردم، پروژه ای توسط شرکت راه آهن تعریف شد که به زیرزمینی کردن این خط آهن می پرداخت. در سال 86 اجرای این پروژه شروع شد و انجام آن حدود ده سال طول کشید.
حاجی علی اکبری تصریح کرد: سرانجام در سال 96 خط آهن تهران – تبریز زیرزمینی شد و دیوارها و حصارهای اطراف آن برداشته شد و با حذف این موانع، بخشی از مشکل یعنی انقطاع فضایی محله های مجاور رفع شد.


دلایل برگزاری مسابقه طراحی شهری برای پروژه

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ادامه داد: با برداشته شدن مانع کالبدی (خط آهن)، با سوال جدیدی روبه رو بودیم؛ اینکه این محدوده به مساحت 27 هکتار که مساحت آن با گذرها و فضاهای اطرافش به 50 هکتار می رسد، چه کارکردی می تواند برای شهروندان این محدوده داشته باشد.
وی افزود: این سوال از این نظر جدی تر می شد که محله های مجاور این بافت، جزو محله هایی هستند که بالاترین تراکم بافت فرسوده و ناکارآمد را در شهرتهران دارند و علاوه بر ساختمان های کم دوام، که ایمنی شهروندان را به خطر می اندازند، دارای کمبودهای جدی در حوزه فضاهای شهری و خدمات پشتیبان سکونت مانند کاربری‌های آموزشی، درمانی، ورزشی، فضای سبز و... هستند. بر این اساس، هدف اصلی بازآفرینی این است که فضای فعلی را به محله های مجاور متصل کرد تا برای جبران برخی فضاهای خدماتی نقش آفرینی کند.
حاجی علی اکبری با بیان این مطلب که طرحی برای این محدوده طراحی شده بود که در آن، 92درصد فضای باز و 8 درصد بارگذاری پیش بینی شده بود، ادامه داد: بعد از اینکه دکتر حناچی عهده دار ریاست هیئت مدیره سازمان نوسازی شدند، این جمع بندی به دست آمد که در حوزه طراحی منظر و طراحی شهری، فضای فوقانی خط آهن تهران – تبریز، یکی از فضاهای منحصر به فرد در شهر تهران است و فرصت های طراحی مشابه در این مقیاس به دست نمی آید.
وی گفت: نمونه های مشابه این طرح ها در کشورهای دیگر نشان می داد چنین طراحی هایی با مشارکت حداکثری جامعه حرفه ای انجام می شد؛ بنابراین ما هم به این نتیجه رسیدیم که در فرایند طراحی پروژه امکان حضور حداکثری حرفه مندان را فراهم کنیم.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران تاکید کرد: بر این اساس، برنامه ریزی مسابقه طراحی شهری در مقیاس بین المللی با هدف بازآفرینی فضای شهری فوقانی تونل راه آهن تهران- تبریز و فضاهای مجاور آن برنامه ریزی و از حدود یک سال گذشته آغاز شد.

آغاز اقدامات اجرایی پروژه از نیمه دوم سال 98

حاجی علی اکبری در ادامه گفت: بعد از تعیین هیئت داوران، تشکیل شورای سیاست گذاری به طور مشترک بین راه آهن و شهرداری و تدوین برنامه برگزاری مسابقه، فراخوان عمومی مسابقه انجام شد و حدود 250 شخصیت حقیقی و حقوقی از ایران و دیگر کشورها در این مسابقه ثبت نام کردند.
وی افزود: با توجه به گستردگی موضوع مسابقه و ابعاد متنوع آن، برگزاری مسابقه در دو مرحله پیش بینی شد؛ نتایج مرحله اول که اشاره به ایده اصلی پروژه داشت، در آذرماه سال گذشته تحویل شد؛ 105 اثر به دبیرخانه ارسال و هیئت داوران 15 اثر را حائز شرایط لازم برای حضور در مرحله دوم دانستند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به مرحله دوم گفت: در مرحله دوم قرار شد شرکت کنندگان طرح جامع سه بعدی را ارائه دهند. زمان ارائه آثار نیز تا پایان سال 97 پیش بینی شد، اما تا اردیبهشت ماه98 تمدید شد.
وی با بیان اینکه در نهایت 12 شرکت کننده داخلی و 3 شرکت خارجی از اسپانیا، فرانسه و ایتالیا آثارشان را به دبیرخانه ارائه دادند، گفت: بعد از اینکه 10 اردیبهشت ماه سال جاری آثار به دبیرخانه ارسال شد، داوری آثار به مدت 3 روز با حضور همه داوران برگزار شد. از آن جا که آثار بسیار به هم نزدیک بودند، امکان انتخاب یک اثر به عنوان اثر برگزیده میسر نشد؛ و در نهایت هیئت داوران دو اثر را به عنوان رتبه نخست انتخاب کردند.
حاجی علی اکبری تاکید کرد: در ادامه تلاش کردیم بین این دو گروه که یکی ایرانی بود و دیگری ایتالیایی، یک کنسرسیوم تشکیل دهیم که این دو به صورت مشترک فرایند طراحی را پیش ببرند، اما این امکان فراهم نشد و با توجه به بررسی های انجام شده، گروه ایرانی برای تهیه طرح نهایی انتخاب شدند.
وی افزود: برنامه زمان بندی به این صورت است که حداکثر تا پایان مهرماه، بتوانیم نقشه های اجرایی متمرکز بر اقدامات کوتاه مدت را به شهرداری تهران تحویل دهیم. یعنی شهرداری در نیمه دوم سال جاری بتواند بخشی از اقدامات اجرایی را شروع کند.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ادامه داد: خروجی دیگر هم که مورد انتظار است، طرح جامع سه بعدی است که باید به مراجع ذی ربط مثل کمیسیون ماده 5 و شورای اسلامی شهر تهران ارائه و تصویب شود که فکر می کنم آماده سازی آن تا پایان سال به طول می انجامد.
حاجی علی اکبری همچنین گفت: و فعالیت سوم، بسته های سرمایه گذاری است که با مشارکت بخش خصوصی قابلیت اجرایی پیدا می کند و تا پایان سال 98 به سازمان سرمایه گذاری شهرداری ارائه می شود.

پروژه بازآفرینی فضای فوقانی خط آهن تهران – تبریز بلند مدت خواهد بود

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در ادامه گفت: آن چه به عنوان شخصیت این فضای شهری پیش بینی شده، این است که بخش عمده آن فضای باز شهری خواهد بود که بتواند فرصت های مناسب را برای اوقات فراغت ساکنان و تأمین نیازهای فرهنگی و اجتماعی فراهم کند.
وی تصریح کرد: بخش دیگری از پروژه که به ساخت و ساز اختصاص دارد، اولا حداقلی خواهد بود و در ثانی مربوط به خدمات مورد نیازی خواهد بود که در مناطق مجاور امکان ارائه آن را، به دلیل فشردگی بافت، نداریم.

حاجی علی اکبری تاکید کرد: یکی از مشکلات ما در بافت فرسوده، تامین زمین برای اجرای خدمات پشتیبان سکونت است و با توجه به این فضای گسترده، می توانیم به برخی از این مشکلات در این دو منطقه غلبه کنیم. ضمن اینکه خیلی مختصر هم ممکن است برخی پروژه های سرمایه گذاری داشته باشیم که با جذب سرمایه بخش خصوصی امکان تحقق خواهد داشت.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این مطلب که پیش شرط اصلی همه موضوعات، زمین است، گفت: زمین این محدوده، متعلق به شرکت راه آهن است و باید توافقی برای واگذاری زمین صورت بگیرد. مذاکراتی که آقای حناچی شهردار تهران با معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی انجام دادند، زمینه این توافق را فراهم کرده و گفتگو با شرکت راه آهن برای نهایی کردن کار ادامه دارد.
وی درباره مدت زمان اجرای این پروژه گفت: با توجه به عرصه 50 هکتاری پروژه و طول 9 کیلومتری آن (از بزرگراه نواب تا مسیل کن)، پروژه بازآفرینی فضای فوقانی خط آهن تهران – تبریز، پروژه ای بلند مدت است و قطعاً در کوتاه مدت به نتیجه نمی رسد. ضمن اینکه فرآیندی که برای طراحی آن پیش بینی کردیم، مشارکتی است و همه ذی نفعان باید مشارکت داشته باشند. این موضوع طبیعتاً زمانی را به پروژه تحمیل می کند. ضمن اینکه ساخت و سازی در این مقیاس هم در مدت کوتاه امکان پذیر نیست.
حاجی علی اکبری در خاتمه گفت: با این وجود، برنامه ریزی به صورتی انجام شده است که بتوان در کوتاه مدت به نتایج مشخص رسید. بنابراین قطعاً در دو سال آینده بخش هایی از پروژه اجرا شده و به بهره برداری خواهد رسید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: قبل
يکشنبه 14/7/1398 - 12:19
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10350 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 


دکتر برزین ضرغامی گفت: همزمان با آغاز هفته تهران طرح‌های گرافیکی با عنوان «شهر موزه تهران» اکران شده که در آن اماکن و جاذبه‌های گردشگری و دیدنی برای گردشگران و شهروندان تهرانی معرفی شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران, ضرغامی با بیان این مطلب ادامه داد: عمارت علی اصغرخان اتابک، کاخ سرخه حصار، عمارت سپه سالار، مدرسه انوشیروان دادگر، عمارت عین الدوله، امام زاده یحی و محمد، تندیس نبرد گرشاسب با اژدها در میدان حر، ساختمان مجلس شورای اسلامی‌ و ساختمان شورای ملی بخشی از اماکنی هستند که در این اکران‌ها با مشخصات کامل معرفی و آدرس آنها برای مراجعه راحتتر مردم اعلام شده است.

وی افزود: این اقدام با هدف آگاه سازی و آشنایی شهروندان با مکان‌های گردشگری و تاریخی شهر تهران صورت گرفته است.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اجرای برنامه‌ها و طرح‌های دیگر توسط این سازمان، گفت: در طرحی دیگر، شهرداری تهران فراخوانی برای برگزاری مسابقه نقاشی کودکان تحت عنوان «شهری که من دوست دارم» داده بود که بر همین اساس تقریبا 522 اثر از کودکان تهرانی به دستمان رسید. در این مسابقه نقاشی، کودکان 3 تا 14 ساله شرکت کردند و آثار آنها داوری و به مناسبت هفته ملی کودک از 14 تا 21 مهر و همزمان با هفته تهران، اکران خواهند شد.

وی افزود: در کنار هفته کودک و تهران، هفته نیروی انتظامی‌ را داریم که برای گرامیداشت این هفته هم اکران‌هایی صورت گرفته و می‌گیرد. به همین منظور با بکارگیری طراحان برجسته کشور طرح‌هایی به مناسبت این هفته به صورت گسترده در شهر تهران اکران شد.

ضرغامی با اشاره به شعار هفته ناجا، گفت: هفته ناجا با شعار «پلیس هوشمند، امین مردم» گرامی ‌داشته شده و سازمان زیباسازی شهر تهران با بهره‌گیری از فرمایشات مقام معظم رهبری بر اقتدار، مهربانی، ایمان و مجاهدت غیور مردان نیروی انتظامی‌ که امنیت را به ارمغان می‌آورند، اکران گسترده‌ای را در سطح شهر تهران صورت داده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: قبل
يکشنبه 14/7/1398 - 12:17
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10350 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳ با اشاره به نامگذاری ۱۳ تا ۱۹ مهر ماه به عنوان بزرگداشت هفته ملی کودک، از آغاز ویژه برنامه های این هفته با شعار " تهران شهری برای همه کودکان" خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، سبحانی با بیان اینکه دوران کودکی ، بهترین دوران برای رشد اکتسابی و فراگیری آموزش و نظارت اجتماعی ، مقررات اخلاقی و رشد اجتماعی است ،گفت: با توجه به دستور العمل بزرگداشت هفته ملی و روز جهانی کودک، اداره آموزش های شهروندی منطقه ۱۳ ضمن تشکیل کمیته اجرایی با برگزاری جلسه هماهنگی با مدیران اجتماعی نواحی، برنامه های اجرایی هفته ملی کودک را کلید زد.
وی برگزاری مسابقات آموزشی، نمایشگاه کاردستی کودکان،اهدای هدیه به کودکان بیمار،حضور کودکان در پروژه های شهری ،ملاقات کودکان با مدیران ارشد شهری، برگزاری اردوهای علمی آموزشی،تقدیر از کودکان هنرمند،روز سه شنبه های بدون خودرو،برگزاری اختتامیه هفته ملی کودک و... از جمله برنامه های منطقه ۱۳به مناسبت هفته ملی کودک برشمرد و افزود : این برنامه ها با هدف تاکید بر اجرای فعالیت های مصوبه شهر دوستدار کودک با همکاری حوزه های شهرداری تهران ، توجه به کودکان در راستای تقویت روحیه شادی، نشاط ، امید و پویایی به منظور حفظ رشد و سلامت جسم و روان، فرهنگسازی اجتماعی و برجسته سازی اهمیت دوران کودکی در این منطقه برگزار می شود.‍

زمان آخرین مطلب این کاربر: قبل
يکشنبه 14/7/1398 - 12:15
  • تعداد رکورد ها : 649244