abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10352 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، اکبر مختاری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام این خبر گفت: 598 مسابقه، جشنواره و برنامه ابتکاری ورزشی و تفریحی با هدف ترویج فرهنگ ورزش و تفریحات سالم و ایجاد شور و نشاط بین شهروندان در محله های منطقه طی شش ماه گذشته  برگزار شد.

به گفته وی، برگزاری مسابقه فوتسال دوستانه بین پیشکسوتان پرسپولیس و استقلال با کودکان کار، برپایی مهارتهای پایه ویژه کودکان، مسابقات اسکیت دختران حامیان محیط زیست، مسابقات دهگانه پارکی با حضور 680 شهروند در بوستانهای منطقه، مسابقات والیبال در قالب ویژه برنامه دختران، مسابقات جام رمضان آقایان در رشته های فوتبال، فوتسال، والیبال، بسگتبال و تینیس روی میز و انجام المپیاد ورزشی  محلات آقایان در دو سطح دور مقدماتی و منطقه ای از این جمله برنامه ها بوده است.

مختاری در ادامه درباه برنامه های ابتکاری که برای نخستین بار در تهران انجام شده است،  گفت: برگزاری المپیاد  سه گانه ورزشی دختران در ایران و برپایی دهکده ورزشی خانواده در سطح مناطق 22 گانه از برنامه های خلاقانه اداره تربیت بدنی منطقه بوده که برای نخستین بار در منطقه به اجرا درآمده است.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه اضافه کرد:  شهروندان همچنین در این مدت از  جشنواره های ورزشی شامل 6 همایش دوچرخه سواری ویژه بانوان و آقایان در راستای حمایت از کمپین سه شنبه های بیدود، 500 برنامه تفریحی در نواحی، 4 همایش پیاده روی خانوادگی، 14 برنامه گردش در ورزش، جشنواره تفریحی عصر نوین ویژه کودکان کار در تهران، جشنواره ماه مبارک رمضان در بوستان خلیج فارس در 14 شب، جشنواره شادستان با 20 سکوی ورزش در نواحی و26  برنامه  ملی و  مذهبی بهره مند شدند.

وی به برپایی 30 خیابان ورزش اشاره کرد و افزود: پویش دوشنبه های ورزشی با حضور شهردار و معاونین نیز با استقبال خوب شهروندان مواجه شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 8دقيقه قبل
دوشنبه 22/7/1398 - 16:41
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10352 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه 20 گفت: مسیرهای پیاده روی اربعین حسینی در محدوده منطقه 20 برای میزبانی از جاماندگان کربلا آماده شد و وسایل حمل و نقل عمومی در پایان مراسم شهروندان را به نقاط مختلف تهران خواهند رساند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20؛ ابوذر ریاضی گفت: با توجه به اینکه منطقه 20 مسیر انتهایی و محل تجمع راهپیمایان درروز اربعین است، تمهیدات ترافیکی، خدمات شهری و اجتماعی برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم و خدمات رسانی به زائران تدارک دیده شده است.

ریاضی گفت: در منطقه 20 خیابان های فدائیان اسلام، شهید رجایی، خیابان شهید غلامی(ورامین) و ضلع جنوب حرم حضرت عبدالعظیم (ع) از جمله مسیرهای اصلی پیاده روی اربعین حسینی هستند که به منظور برقراری امنیت کامل و راهنمائی زائران با همکاری پلیس راهور در محور فدائیان اسلام و ضلع جنوب و شرق حرم حضرت عبدالعظیم (ع) محدودیت های ترافیکی از ساعت 23 شب قبل از اربعین تا پایان مراسم راهپیمائی اعمال می شود.

وی افزود: انسداد مسیرهای مشخص شده با همکاری عوامل نیروی انتظامی، پلیس راهور و معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه 20از ساعت 23 شب قبل از اربعین تا پایان مراسم راهپیمائی انجام می شود.

وی با اشاره به کاهش سرفاصله زمان قطارها از سوی شرکت بهره برداری مترو برای ارائه خدمات ویژه در ایستگاه های مترو شهرری و جوانمرد قصاب گفت: تعداد 500 دستگاه اتوبوس از مبادی ضلع جنوب حرم حضرت عبدالعظیم(ع)،خیابان شهید زهره وند به مقاصد باقرشهر و کهریزک؛ از پارکینگ ضلع جنوب شرقی میدان شهدای شاملو به مقاصد نازی آباد، صالح آباد، راه آهن و خانی آباد؛ از تقاطع اتوبان شهید آوینی و خیابان سلمان فارسی(پارکینگ سیدالشهدا)به مقاصد قرچک، ورامین و پیشوا؛ از میدان بسیج ابتدای خیابان ورامین به مقاصد دولت آباد،شوش، خراسان و خاوران پیش بینی شده است.

ریاضی به اعمال محدودیت های ترافیکی اشاره کرد و افزود: 50 دستگاه ون از میدان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) تا پایانه مترو شهرری و از ابتدای بلوار امام حسین (ع) تا پایانه مترو جوانمردقصاب به صورت رایگان به راهپیمایان خدمات رسانی خواهد کرد و همچنین به منظور تسهیل تردد شهروندان پارکینگ های ضلع شرق و جنوب حرم آماده سازی شده است

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 8دقيقه قبل
دوشنبه 22/7/1398 - 16:21
azemandias ( تعداد مطالب : 247 ) ( تعداد نظرات : 2 )

همراه اول با ارائه یک پیام جدید، اقدام به رفع نگرانی زائران اربعین کرده است.
به گزارش تبیان و به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، اپراتور اول تلفن همراه با طراحی و ارائه یک پیام (Announce) جدید در شبکه خود، گامی در راستای حمایت از مشترکان برداشته است.
با در نظر گرفتن این آنونس جدید در شبکه، از این پس مشترکان همراه اول ضمن تماس با مشترکانی که در خارج از کشور دچار اتمام شارژ (مشترکان سیم کارت های اعتباری) یا قطع بدهی (مشترکان سیم کارت های دائمی) می شوند، با پیام «مشترک گرامی، شماره ای که با آن تماس گرفته اید به علت بدهی یا عدم موجودی کافی امکان پاسخگویی ندارد، در صورت تمایل می توانید با شماره گیری کد ستاره ۱ مربع نسبت به پرداخت بدهی یا افزایش شارژ ایشان اقدام فرمایید»، روبرو شده و می توانند به راحتی مشکل آنان را برطرف کنند.
بر این اساس مشترکان همراه اولی که جهت راهپیمایی اربعین در کشور عراق به سر می برند، ممکن است به دلیل اتمام شارژ یا قطع بدهی، این پیام جدید روی خطوط شان در مواجهه با تماس ها فعال شود.
لازم به ذکر است، مخاطبان این قبیل شماره ها (تماس گیرندگان با این سیم کارت های قطع بدهی یا اتمام شارژ)، می توانند با شماره گیری کد «ستاره یک مربع» (#۱*) نسبت به پرداخت بدهی یا افزایش شارژ سیم کارت های مذکور اقدام کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13ساعت و 12دقيقه قبل
دوشنبه 22/7/1398 - 13:22
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10352 ) ( تعداد نظرات : 46 )

سخنگوی ستاد اربعین شهرداری تهران اقدامات انجام شده در سفر اعضای شورای شهر تهران به کشور عراق را تشریح کرد.کامران زنگیشه در گفت و گو با شهرنوشت در تشریح اقدامات انجام شده در پی سفر دو عضو شورای شهر تهران (محمد جواد حق شناس و سید ابراهیم امینی) به کشور عراق اظهار کرد:  در دیدار با آقای مکارم، سرکنسول و مسئول اهم موارد قرارگاه اربعین نجف گزارش روند تصمیم گیری در خصوص مصوبه شورای اسلامی شهر تهران برای مشارکت شهرداری تهران در مراسم اربعین حسینی (ع) توسط نایب رئیس شورای اسلامی شهر مطرح شد.

وی ادامه داد: همچنین تشریح برنامه های کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین در نجف، برنامه های اربعین شهرداری کلانشهرها در نجف، برنامه های خاص شهرداری تهران در ایام اربعین ویژه نجف، بیان نقطه نظرات سرکنسول در موضوعاتی نظیر همکاری در حوزه انتقال دانش وتجربیات تخصصی آتش نشانی و بهشت زهرا و فضای سبز به سازمان های متناظر عراقی از جمله موارد دیگری بود که مطرح شد.

سخنگوی ستاد اربعین شهرداری تهران از دیدار با بختیاری،  مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف خبر داد و گفت: در این دیدار برنامه های کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین در نجف، برنامه های خاص شهرداری تهران در ایام اربعین ویژه نجف تشریح شد و بحث و تبادل نظر و توافق درخصوص همکاری فیمابین شهرداری تهران و ستادبازسازی عتبات عالیات در نجف در ایام اربعین خاصه برپایی چادرهای ویژه اسکان زوار، تامین محل اسکان و تغذیه (سه وعده) نیروهای اعزامی شهرداری تهران به نجف صورت گرفت.

زنگیشه با اشاره به دیدار با  آقای سید احمد طالقانی، عضو لجنه و مسئول املاک و مستغلات عتبه علویه(ع) عنوان کرد: در این دیدار برنامه های کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین در نجف و برنامه های خاص شهرداری تهران در ایام اربعین ویژه نجف تشریح و دغدغه عتبه علویه در خصوص حمل و نقل زوار در زمان بازگشت از نجف به ایران و لزوم تداوم فعالیت اتوبوس های ایرانی تا زمانی که زائرین در نجف هستند؛ مطرح شد.

وی با اشاره به دیدار با ابوزید، امین العام مزار میثم تمار تصریح کرد: در این دیدار ضمن تشکر مسئولان عراقی از همکاری های سال گذشته، برنامه های کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین در نجف،  برنامه های اربعین شهرداری کلانشهرها در نجف و برنامه های خاص شهرداری تهران در ایام اربعین ویژه نجف تشریح شد. همچنین نقطه نظراتی در خصوص دغدغه های مسئولین عتبه برای پذیرایی از زائرین در ایام اربعین در موضوعات لزوم تداوم حمل و نقل زوار از نجف به مهران تا 5 روز بعد از اربعین و درخواست سیستم های سرمایش به دلیل گرمای هوا مطرح شد.

سخنگوی ستاد اربعین شهرداری تهران با اشاره به  دیدار با موسوی، امین العام مسجد کوفه گفت: در این دیدار برنامه های کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین در نجف و کوفه و برنامه های خاص شهرداری تهران در ایام اربعین ویژه کوفه تشریح و تقاضاها و درخواست تولیت مسجد کوفه در خصوص ایام اربعین شامل افزایش تعداد نیروهای پاکبان اعزامی به منظور پوشش خدماتی مسجد سهله مطرح شد.

زنگیشه با اشاره به بازدید اعضای شورای شهر تهران از موکب 707 و دیدار با تیم پزشکی اعزامی شهر سالم و بسیجیان داوطلب اعزامی توضیح داد: همچنین اعضای شورای اسلامی شهر با  آقای سراجان،  مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات کربلا دیدار کردند و برنامه های کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین در کربلا و برنامه های خاص شهرداری تهران در ایام اربعین ویژه کربلا تشریح شد. همچنین بحث و تبادل نظر و توافق درخصوص همکاری فیمابین شهرداری تهران و ستادبازسازی عتبات عالیات در کربلا در ایام اربعین در موضوع برپایی چادرهای اسکان زائرین و درخواست ستاد مبنی بر تامین سرمایش چادرها بدلیل گرمای هوا صورت گرفت.

به گفته وی، دیدار با خدام الحسین در کربلا و دیدار با آقای منکوشی قائم مقام استانداری کربلا و سخنرانی وی با موضوعات اربعین و تشکر از اقدامات شهرداری تهران از جمله دیگر اقدامات انجام شده در این سفر بوده است.

سخنگوی ستاد اربعین شهرداری تهران از دیدار اعضای شورای شهر با سید جعفر موسوی، امین العام عتبه حسینیه (ع) خبر داد و گفت: در این دیدار برنامه های کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین در کربلا و برنامه های خاص شهرداری تهران در ایام اربعین ویژه کربلا تشریح شد. همچنین تولیت عتبه حسینیه (ع) از اقدامات سال گذشته شهرداری تهران تشکر کرد و نقطه نظراتی مبنی بر لزوم تداوم اقدامات در سال جاری و نیز تامین تغذیه نیروهای اعزامی شرداری تهران به کربلا در سه وعده از سوی وی مطرح شد.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 8دقيقه قبل
دوشنبه 22/7/1398 - 12:23
smhsherafatmoula ( تعداد مطالب : 38 ) ( تعداد نظرات : 1 )

 

 

بسمه تعالی

 

 

 

 

تقدیم به پیشگاه مقدس حضرت سیدالشهدا (ع)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قلم به تو فکر می کند و قطره های خون ترا ,  گریه می کند و کلمه های سرخ وقتی به کلمه سر می رسد  , صفحه را به آتش می کشد  و خورشید سرخ بر نیزه ,  روح ایثار را بی پایان می کند و ای حسین (ع) , توفان های سرخ نینوا , عشق الهی را از جان پاکت نمی گیرد و  باز هم آسمان های سرخ ,  شرمسار توست و عشق تو در قلب عارفان ,  غوغای سرخ می کند و شراره های عشق , مجال سکوت را می بَرد و اشک ها خیس و آرام بر گونه ها روان می شود و یاد پیکر بی سر تو , آسمان ها را به غمی ماندگار می کشد و ابرهای سیاه , خون گریه می کند و آتش های سرکش خیمه ات ,  قیامت سرخ است .  ای حسین (ع) در آن ظهر عاشورا  ,  تنهایی تو را , چشم های نورانی  رقیه (ع) می دید و اشک های  غم انگیز می ریخت .  امام شهید , کاش یکبار سیمای سرخ تو را در خواب می دیدم و خورشید تابناک تو  , سیاهی قلب مرا غرق در نور می کرد . فریاد تو در عرش , فرشته ها را به گریه می اندازد و با پیمان سرخ , خدا را پرستش می کنی و حرم سرخ تو , چه مظلوم است  . آری رؤیای شهیدان عاشق , بی سَر پیوستن به کاروان نیزه های نینوا است . جان ها غرق در دریای غم حسینی (ع) است و ستاره های سرخ نیزه ها ,  طواف کعبه درخشنده را معنی می کنند و یاد خدا را در دل های سرخ عزادار بر می انگیزند . ای حسین (ع) ,  قرن ها از ظهر عاشورا گذشت اما عشق تو , آتش به جان ها می کشد و دریا های سرخ را طوفانی می کند و اشک های ما , سیل خون است . و نور ایثارت ,  مصباح الهدی است که در سیاهی دنیا , می درخشد و دل ها را به معراج عشق الهی می بَرد . ای نور آزادگی , سلام خدای شهیدان بر تو باد . ای مظلوم تشنه , روح سرخ تو  , دریای بی پایان الهی را دید .

 

 

 

 

 

 

نویسنده : سید محمد حسین شرافت مولا

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
يکشنبه 21/7/1398 - 17:34
امیرمحسن سلطان احمدی ( تعداد مطالب : 27 ) ( تعداد نظرات : 0 )

به گزارش پایگاه تحلیلی عترتنا، مدیر روابط عمومی دفتر آیت الله جوادی آملی در تهران از راه اندازی سامانه پیامکی ارسال لینک دانلود اپلیکیشن مسابقه کتابخوانی کوثر کربلا خبر داد.

حجت‌السلام و المسلمین «امیرمیثم سعیدی» مدیر روابط عمومی دفاتر مرجعیت دینی و علمی آیت الله العظمی جوادی آملی در تهران با اعلام این خبر گفت: به منظور سهولت دسترسی و دریافت لینک دانلود و توضیحات مقدماتی درباره "مسابقه کتابخوانی کوثر کربلا" که برگرفته از آثار و اندیشه های حسینی «آیت الله العظمی جوای آملی» است، دفتر نمایندگی معظم له در تهران با همکاری پایگاه تحلیلی عترتنا سامانه پیامکی ارسال فوری لینک دانلود به شماره همراه مخاطبان را راه اندازی نمود.

وی ادامه داد: مخاطبین جهت دریافت توضیحاتی درباره این مسابقه و همچنین دانلود اپلیکیشن بر روی گوشی همراه خود می توانند عدد ۵ را به شماره ۳۰۰۰۵۰۲۶۹۰۰۱۵۷ پیامک نموده که به صورت آنی و رایگان بعد از ارسال عدد ۵ به این سامانه، لینک دانلود و اطلاعات مقدماتی و توضیحات این اپلیکیشن به همان شماره پیامک خواهد شد. ضمناً این سامانه امکان ارسال پیامک به مخاطبینی که دریافت پیامک تبلیغاتی را در گوشی خود مسدود نموده را ندارد و پیامکی از این سامانه دریافت نخواهند کرد.

مدیر روابط عمومی دفاتر مرجعیت دینی و علمی آیت الله العظمی جوادی آملی افزود: همچنین علاقمندان به  دریافت اپلیکیشن این مسابقه می توانند به سایت اصلی مسابقه به آدرس darajat.esra.ir و همچنین به سایت etratona.ir مراجعه نمایند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر به دفتر نمایندگی معظم‌له در تهران به آدرس میدان شهدا، خیابان مجاهدین اسلام، ایستگاه بهنام، پلاک 56 مراجعه و یا با شماره تلفن های 33503023 و33503573 تماس حاصل نمایند.

وی ادامه داد: این طرح از سوی معاونت فرهنگی دفتر مرکزی معظم‌له تا پایان ماه صفر در سراسر کشور در حال برگزاری است و مراسم اختتامیه آن در ماه ربیع الاول برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی افزود: در این اپلیکیشن چهار اثر مکتوب از کتاب های منتشر شده آیت الله العظمی جوادی آملی با عناوین: کوثر کربلا، کوثر اربعین، شکوفایی عقل در پرتوی نهضت حسینی و حماسه و عرفان به صورت رایگان عرضه شده است و محتوای مسابقه کتابخوانی از کتاب کوثر کربلا است که علاقمندان به شرکت در مسابقه می توانند در سایت درجات ثبت نام نموده و به صورت آنلاین به سوالات مسابقه پاسخ دهند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
يکشنبه 21/7/1398 - 16:50
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10352 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

براساس آخرین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، اسامی 16 محصول میادین میوه و تره بار که قیمت آنها 2 هزار تومان و کمتر از آن است، اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ ارزان‌ترین محصول میادین میوه و تره بار هندوانه است که هر کیلوگرم 610 تومان نرخ‌گذاری شده و به عبارتی، با پرداخت دو هزار تومان، یک عدد هندوانه به وزن حدود 3 کیلو و 300 گرم می‌توان از میادین خریداری کرد.
علاوه بر هندوانه، 15 محصول دیگر میادین میوه و تره بار که حداکثر 2 هزار تومان قیمت گذاری شده‌اند، شامل خربزه و دستنبو هر کیلوگرم 1700 تومان، خربزه مشهدی هر کیلوگرم 2 هزار تومان، بادمجان و بادمجان دلمه هر کیلوگرم 1700 تومان، پیاز زرد و سفید (صدفی) هر کیلوگرم 1900 تومان و چغندر بُرش هر کیلوگرم 1900 تومان است.
سایر محصولاتی که از جمله ارزان‌ترین محصولات میادین میوه و تره بار محسوب می‌شوند، مشتمل بر خیار سالادی هر کیلوگرم 2 هزار تومان، کلم سفید هر کیلوگرم 1200 تومان، کلم چینی هر کیلوگرم 1500 تومان، گوجه فرنگی بوته‌ای هر کیلوگرم 1800 تومان، گوجه فرنگی گلخانه‌ای هر کیلوگرم 1850 تومان و هویج هر کیلوگرم 2 هزار تومان است.
گفتنی است، در حال حاضر به طور متوسط قیمت انواع میوه‌های میادین میوه و تره بار 45 درصد نسبت به میانگین قیمت‌های سطح شهر ارزان‌تر است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 8دقيقه قبل
يکشنبه 21/7/1398 - 16:47
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10352 ) ( تعداد نظرات : 46 )

با توجه به استقرار شهرداری منطقه۱۳ در مرز خسروی و به منظور خدمت رسانی هر چه بهتر به زائران اربعین ، سومین اکیپ کارگری با بدرقه شهردار منطقه و جمعی از مدیران صبح امروز یکشنبه ۲۱ مهر ماه اعزام شد .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳ ،مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه در ابتدای مراسم در جمع نیرو های خدمات شهری با اشاره به جایگاه والای خدمت‌رسانی به زائران اباعبدالله الحسین (ع) گفت: شاید برای همه مردم امکان حضور در میان خیل عظیمی که رهسپار میعادگاه اربعین حسینی هستند وجود نداشته باشد، از طرفی هم لازم است در این سوی مرزها، به زائران اربعین حسینی خدمت‌رسانی شود که اجر آن کمتر از زیارت امام حسین (ع) نیست.
همراه با اعزام نیرو های کارگری، تجهیزاتی شامل علف تراش ، چمن زن ، بیل ، جارو و اره موتوری به مرز خسروی ارسال شد.
گفتنی است ، با توجه به تعداد چشمگیر زائران اربعین در سال جاری ، نیروهای خدمات شهری مستقر به صورت بی وقفه و شبانه روزی در حال فعالیت هستند که با اعزام سومین اکیپ نیرو های خدمات شهری ، کیفیت خدمت رسانی همچون روز های پیشین ادامه می یابد

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 8دقيقه قبل
يکشنبه 21/7/1398 - 16:33
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10352 ) ( تعداد نظرات : 46 )رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران گفت: در میان طرف های عراقی و زائران، در این میان رضایت كاملی از خدمات رسانی شهرداری وجود داشت.
محمدجواد حق شناس در گفتگو با شهرنوشت، با اشاره به سفر ٤٨ ساعته خود به عراق به منظور بازدید از فرآیندهای خدمات رسانی به زائران اربعین گفت: با آغاز به کار شورای پنجم، کمیسیون فرهنگی با نظر شورای شهر تهران، مسئولیت پیگیری مسائل مربوط به اربعین و نظارت بر حسن اجرای ماموریتی که به شهرداری تهران واگذار شده را در راستای خدمت دهی به زائران حضرت اباعبدالله(ع) بر عهده گرفت.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: در این سفر قرار بود بحث ساماندهی خدمات، اختصاص بودجه مناسب برای این ماموریت شهرداری که به عنوان وظیفه مورد توجه بوده و هست، سیاست گذاری دقیق و مناسب که با شرح وظایف شهرداری و انتظاراتی که تعریف شده و ماموریتی که از سوی ستاد مربوطه از وزارت کشور به شهرداری محول شده، بررسی و وظایف با کارکردها هم خوانی داشته باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با بیان این مطلب که در ستاد مرکزی اربعین 13 کمیته وجود دارد که مسئولیت یک کمیته با شهرداری است و آن کمیته خدمات شهری است، افزود: در این کمیته به نوعی وظیفه آماده سازی شهر نجف و کربلا و به خصوص هسته مرکزی این دو شهر که عتبه حضرت امیر(ع)، حضرت اباعبدالله(ع) و حضرت عباس(ع) برعهده شهرداری تهران است و شهرداری های کلانشهرها هم وظیفه کمک به شهرداری تهران را دارند.

حق شناس در ادامه گفت: با همین رویکرد سال اول شورای شهر در دوره پنجم مهندس هاشمی با عنوان رئیس شورای شهر تهران سفری به کربلا داشتند و از نزدیک روند خدمت رسانی را بازدید و نظارت و سیاست گذاری های شورا را تشریح کردند. ضمن اینکه در سال اول، رئیس شورای شهر تهران، دیدارهایی را با مقامات مسئول عراقی و مسئولین عتبات داشتند.

وی افزود: سال گذشته همین سفر تکرار شد؛ در آن سفر مهندس افشانی شهردار پیشین حضور داشت و امسال، این سفر برای بار سوم پیگیری شد و من و دکتر امینی نائب رئیس شورای شهر تهران به نمایندگی از شورای شهر، به همراه تعدادی از مسئولان ارشد مدیریت شهری سفری به کربلا و نجف داشتیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران توضیح داد: ما در این دوره، نشست هایی را با مسئولان ایرانی در عراق داشتیم؛ مانند سرکنسول ایران در نجف و همچنین روسای ستادهای بازسازی که در نجف و کربلا مستقر بودند. ضمن اینکه این دیدارها با مسئولان عتبه در نجف، کوفه و کربلا نیز برقرار شد.

این عضو شورای شهر تهران افزود: محور دیگری که در این سفر مورد توجه قرار گرفت دیدار با کارکنان اعزامی شهرداری تهران بود که بار اصلی وظیفه خدمات رسانی بر عهده آن هاست.
حق شناس گفت: ابتدا دیداری داشتیم با 500 نفر از خادمان داوطلب که در نجف حضور داشتند و از محل اسکان آن ها بازدید شد. در کربلا هم بالغ بر 1000 نفر نیروی خدمات رسان حضور دارند که در سه شیفت تقسیم کار می شوند. ما از نزدیک با آن ها صحبت کردیم و حتی معاون فرماندار کربلا هم در این دیدار حضور پیدا کرد.

وی تاکید کرد: خوشبختانه در این سفر دو روزه سعی کردیم با برنامه های فشرده مسائل را پیگیری کنیم؛ خوشبختانه هر ساله شاهد هستیم مسئولان مربوطه رضایتمندی بیشتری را از کاروان ایران مطرح می کنند.

حق شناس در ادامه گفت: همچنین بازدیدی داشتیم از موکب همکاران مان در بسیج شهرداری به نام موکب 707 که از موکب های بسیار فعال است و در بخش های متعدد خدمات رسانی می کند.
وی در خاتمه گفت: مدیریت شهری پایتخت همانند سال گذشته با تمام توان و انگیزه در خدمت زائران حسینی (ع) و انجام وظایف محوله به شهرداری است و در میان طرف های عراقی و زائران، در این میان رضایت كاملی از خدمات رسانی شهرداری وجود داشت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 8دقيقه قبل
يکشنبه 21/7/1398 - 16:30
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10352 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

شهرنوشت: معاون خدمات شهری شهرداری تهران از استقرار 4 هزار و 310 نیروی خدمات رسان در مرزها و کشور عراق به منظور برگزاری مراسم اربعین خبر داد.

مهندس مجتبی یزدانی ضمن اعلام این خبر گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته شهرداری های تهران ، رشت ، همدان و اصفهان هزار و 44 نیروی انسانی ، 50 دستگاه انواع ماشین آلات خدماتی ، 86 چشمه سرویس بهداشتی و 9 اکیپ آتش نشانی را در شهر کربلا مستقر کردند.

وی ادامه داد: هزار و 55 نیروی انسانی ، 38 دستگاه انواع ماشین آلات خدماتی ، 120 چشمه سرویس بهداشتی و 5 اکیپ آتش نشانی نیز با هماهنگی شهرداری های تهران، مشهد و کرج در شهر نجف اشرف حضور دارند.

به گفته رئیس کمیته خدمات شهری ستاد اربعین کل کشور؛ شهرداری تهران با 100 نیروی انسانی، دو دستگاه خودروی خدماتی و یک اکیپ آتش نشانی مسئولیت خدمات رسانی در شهر کوفه را برعهده دارند.

یزدانی تصریح کرد:همچنین با همکاری شهرداری های تهران و قم 100 نیروی انسانی به همراه هزار و 500 نیروی مردمی داوطلب سازماندهی شده و 2 اکیپ کامل آتش نشانی به زائران در مسیر پیاده روی نجف تا کربلا خدمات ارائه می دهند.

وی گفت: 2 هزار و 310 نیروی انسانی، 97 دستگاه انواع خودروی خدماتی، 218 چشمه سرویس بهداشتی و 16 اکیپ آتشنشانی از 13 تا 30 مهرماه برای خدمات رسانی به زائران در کشور عراق مستقر هستند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در پایان با اشاره به تعداد کلی نیروهای مستقر در مرزها و کشور عراق عنوان کرد: در مجموع، 4 هزار و 310 نیروی انسانی ، 284 دستگاه انواع ماشین آلات خدماتی و 42 اکیپ آتش نشانی در حال خدمات رسانی به زائران در مرزها و کشور عراق هستند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 8دقيقه قبل
يکشنبه 21/7/1398 - 16:4
  • تعداد رکورد ها : 649246