abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4316 ) ( تعداد نظرات : 35 )

 

 

 


شهردار منطقه 22 از ادامه اجرای عملیات رسیدگی و نگهداشت شهر در بوستان ها و پارکهای منطقه ای و فرامنطقه ای سطح منطقه خبر داد.

 


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، مولایی شهردار منطقه با اشاره به بکارگیری استفاده از تمامی ظرفیتها برای ارتقای سطح نگهداشت در طرح استقبال از مهر 96 در این خصوص گفت: با هدف بهسازی عرصه فضای سبز منطقه در کلیه پارکها و بوستان ها با تلاش کلیه همکاران در واحد امور شهری و فضای سبز منطقه عملیات رسیدگی و احیای درختان بوستان ها از جمله ترمیم تشتک درختان، آبیاری، شخم زنی، خشکه زنی، پوشال كشی سطح عرصه، چمن زنی و حاشیه زنی و قیم گذاری در بوستان های منطقه ای و فرامنطقه ای سطح منطقه در حال انجام است.

 


وی افزود: در این راستا عملیات شخم زنی 58 هكتار و تشتك زنی بیش از 6 هزار و 500 اصله از درختان، پوشال كشی 36 هکتار فاز شرقی چیتگر به منظور نفوذ آب و هوا به داخل بافت خاک و دسترسی بیشتر گیاه به آب و همچنین از بین رفتن آفات خاکزی و خشکه زنی 16 هزار و500 اصله از درختان فاز شرقی با هدف زیبا سازی منظر جنگلی، جلوگیری از حریق و کمک به جوانسازی درختان، جمع آوری سر شاخه های خشک از درختان عرصه فضای سبز فاز شرقی بوستان جنگلی چیتگر، چمن زنی و حاشیه زنی بیش از 8 هزار و 400 متر مربع در فاز غربی و پوشال كشی 15 هکتار آن به منظور ارتقاء زیبایی منظر جنگلی، حذف پاجوش و تنه جوش 200 اصله از درختان بوستان جوانمردان، آبیاری بیش از 20 هزار اصله از درختان عرصه جنگل وردآورد، تشتک زنی 458 اصله از درختان سطح عرصه جنگل وردآورد و ... انجام شده است.

 


شهردار منطقه 22 همچنین یادآور شد: در این راستا به منظور ایجاد سرگرمی و پرنمودن اوقات فراغت كودكان به همت عوامل توسعه فضای سبز احداث مجموعه بازی کودکان در فاز غربی بوستان جنگلی چیتگر و مجموعه بازی کودکان در بوستان رز، تعمیر لوازم  بازی كودكان در بوستان جوانمردان، تعویض كفپوش زمین بازی كودكان در بوستان بهار و بوستان کودک در حال انجام و به منظور بهبودی وضعیت رفاهی شهروندان نسبت به نوسازی آلاچیق های سطح عرصه فاز غربی بوستان چیتگر نیز عملیاتی صورت گرفته است.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 47دقيقه قبل
يکشنبه 26/6/1396 - 16:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4316 ) ( تعداد نظرات : 35 )

 

شهردار منطقه 10 در آستانه فصل بازگشایی مدارس و اجرای طرح استقبال از مهر از برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری و توزیع کیسه های بازیافت و مخازن مخصوص جداسازی کاغذ در مدارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، عباس بابازاده ضمن اعلام این خبر با اشاره به تمهیدات منطقه برای نهادینه سازی فرهنگ و آموزش تفکیک زباله از مبدا در بین دانش آموزان گفت: جداسازی زباله‌های خشک و تر و برگشت آن‌ها در چرخه‌ بازیافت نقش موثری در حفظ محیط زیست و کمک به اقتصاد کشور دارد بر همین اساس اولین گام در راستای اجرای این طرح آموزش و اطلاع‌رسانی به شهروندان در تمام سطوح به ویژه مراکز آموزشی و مدارس است.

وی فراهم سازی زمینه‌ مشارکت و همکاری شهروندان در اجرای بهینه‌ طرح را مهم برشمرد و افزود: تأمین و تحویل مخازن مخصوص جداسازی پسماند خشک به مدارس، تحویل کیسه های آبی رنگ بازیافت به مدارس، تکمیل ناوگان جمع آوری پسماند و خدمات دهی به مدارس و برگزاری کارگاه های آموزشی با محوریت تفکیک پسماند از مبدأ از جمله فعالیت های پیش بینی شده در طرح استقبال از مهر است.

شهردار منطقه با اشاره به تبلیغات محیطی و اطلاع رسانی بهینه به شهروندان یادآور شد: اعمال سیاست های تشویقی در قالب برگزاری مسابقات و اهدا جوایز، اجرای ویژه برنامه زنگ مهر بازیافت، توزیع کتب آموزشی، جمع آوری داروهای تاریخ مصرف گذشته، آموزش بهترین ها از دور ریختنی ها و ...  از دیگر برنامه های منطقه در طرح استقبال از مهر است.  

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 47دقيقه قبل
يکشنبه 26/6/1396 - 16:20
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4316 ) ( تعداد نظرات : 35 )

 

همزمان با ماه محرم برنامه های آموزشی بازیافت و تفکیک پسماند در اماکن مذهبی منطقه 19 ویژه نمازگزاران و عزاداران تدارک دید ه شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، مهرداد زنگنه فر معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اشاره به اهمیت جلب مشارکت شهروندان در امر تفکیک پسماند گفت: همزمان با فرارسیدن ماه محرم و افزایش توزیع نذورات در اماکن مذهبی کارشناسان محیط زیست با حضور در این اماکن به آموزش نحوه تفکیک پسماندها و اهمیت این موضوع می پردازند .

وی ادامه داد : در همین راستا پیش بینی می شود طی این ایام در بیش از 50 مسجد پر تردد سطح منطقه، 60 مخزن ویژه پسماند  و کیسه های زباله توزیع  شود.

 زنگنه فر  به برپایی ایستگاه های صلواتی در معابر منطقه اشاره کرد و افزود : به منظور ساماندهی ظروف یکبار مصرف در مقابل این ایستگاه ها، بیش از 30 مخزن با هدف تفکیک پسماند توزیع خواهد شد .

معاون شهردار خاطر نشان کرد : کارشناسان بازیافت با حضور در مساجد به بیش از 300 نمازگزار درخصوص مضرات استفاده از ظروف یکبار مصرف و جایگزینی آن با ظروف یکبار مصرف گیاهی و تجزیه پذیر آموزش خواهند داد.

همچنین آموزش هایی ویژه خادمین به منظور جمع آوری و تفکیک زباله تر از خشک  به همراه توزیع اقلام تشویقی پیش بینی شده است .

این مسئول به آموزش دیگر گروه های هدف در این ایام تاکید کرد و افزود:  تفکیک پسماند در مدارس، سرای محلات، پایگاه های بسیج و سایر اماکن با هدف ترویج استفاده از ظروف گیاهی توسط کارشناسان آموزش داده می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 47دقيقه قبل
يکشنبه 26/6/1396 - 16:14
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4316 ) ( تعداد نظرات : 35 )


مدارس شمال تهران با اجرای طرح حمایت از مدارس، آماده آغاز سال تحصیلی جدید و حضور دانش آموزان می شوند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سعید کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک با اعلام خبر فوق اظهار داشت : هدف از اجرای طرح حمایت از مدارس و کمیته اجرایی آن ، آموزش حقوق و تکالیف شهروندی محصلین و کمک به ارتقای هر چه بهتر سطح خدمات فرهنگی ، ورزشی ، آموزشی ، فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی به دانش آموزان است.
کارگران تصریح کرد: کمیته اجرایی جهت بررسی طرح حمایت از مدارس در سه بخش فعالیت تجهیزی ، عمرانی و برنامه ای مشخص شده است و بیش از 54 مدرسه شمال تهران در این طرح قرار گرفته اند و این اقدامات تا پایان شهریور ماه سال جاری و زمان بازگشایی مدارس به اتمام خواهد رسید.
معاون شهردار منطقه یک بخش تجهیزی را شامل تجهیز نمازخانه ها ، تهیه تجهیزات و لوازم ورزشی مورد نیاز مدارس و اماکن ورزشی ، خط کشی زمین های ورزشی ، تجهیز اتاق بهداشت مدارس ، هوشمندسازی مدارس، تعمیرات میز و نیمکت و... دانست .
وی افزود: تعمیرات نمازخانه ها ، سرویس‌های بهداشتی مدارس ، اتصال به شبکه فاضلاب شهری ، استفاده از انرژی های جدید جایگزین همانند سلول های خورشیدی ، آسفالت مدارس و... در بخش عمرانی خدمات قرار دارند

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 47دقيقه قبل
يکشنبه 26/6/1396 - 16:8
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4316 ) ( تعداد نظرات : 35 )

 

 

شهردارمنطقه 12 حمایت از مدارس سطح محدوده ی این منطقه را از اولویت های مدیریت شهری قلب طهران خواند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12 تهران، مهندس پیمان حسین محسنی شهردار این منطقه گفت: در راستای سیاستهای شهرداری تهران و منویات شهردار محترم پایتخت ، حمایت از مدارس از اولویت های مدیریت شهری در چهارچوب تفاهم نامه با آموزش و پرورش است.

وی افزود: نقش آموزش پرورش برهیچکس پوشیده نیست و حمایت از مدارس در پرورش نسل آینده ، رفتارسازی و در نهایت پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم است.

شهردار منطقه 12 با اشاره به اینکه در همین راستا تجهیز مدارس ، ایمن سازی ، ساماندهی سرویسهای دانش آموزان و همچنین ارائه محصولات فرهنگی در آغاز سال جدید تحصیلی از اقدامات اصلی این منطقه در طرح استقبال از مهر خواهد بود ، گفت: نوسازی تابلوهای هدایت مسیر ،  پاکسازی و شستشوی نمای مدارس ، ترمیم وسایل ورزشی ، رنگ آمیزی درب ، نما و المان های مدارس ، ترمیم فضای سبز داخل مدارس و محوطه بیرونی آن و ... از دیگر برنامه های شهرداری منطقه 12 در طرح استقبال از مهر است که در دوره ی جدید مدیریت این منطقه با جدیت پیگیری می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 47دقيقه قبل
يکشنبه 26/6/1396 - 16:4
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4316 ) ( تعداد نظرات : 35 )

 


 معاون فرهنگی و اجتماعی شركت بهره برداری مترو تهران گفت: به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های بسیج مهندسین صنعتی در ایوان انتظار میدان حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه برگزار می شود. 

 به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه محمد بنی حسن ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: ایوان انتظار به عنوان یك سازه بزرگ فرهنگی عرصه مناسبی برای نمایش دستاوردها و توانمندی های جوانان غیور این مرز و بوم است و به همین مناسبت نمایشگاهی با مشاركت و همكاری سازمان بسیج مهندسین صنعتی در معرض نگاه مسافران و عابران از این گذرگاه قرار می گیرد. 

وی تصریح كرد: در بخشی از این نمایشگاه مهندسی جنگ و دفاع مقدس به وسیله ماكت شبیه سازی شده و در كنار آن اختراعات و دستاوردهای دانش بنیان بسیجیان نیز در معرض دید عموم قرار گرفته است. 

معاون فرهنگی اجتماعی شركت بهره برداری مترو تهران افزود: بخش عمده ای برنامه های هفته دفاع مقدس به فعالیت های فرهنگی اختصاص دارد و این امر نیز در بخش های متنوع فرهنگی در اختیار علاقمندان حوزه دفاع مقدس قرار می گیرد.

 بنی حسن تصریح كرد: در هفته دفاع مقدس نمایشگاه عكس فعالیت های بسیج مهندسین در جنگ نیز برپا است هم چنین غرفه راویان جنگ پذیرای علاقمندان به شنیدن روایت جانفشانی رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس می باشند. 

معاون فرهنگی و اجتماعی شركت بهره برداری از برگزاری مسابقه اطلاعات عمومی دفاع مقدس و مسابقه نقاشی ویژه كودكان خبر داد و گفت: نمایشگاه دستاوردهای بسیج مهندسین صنعتی از 26 الی 31 شهریورماه از ساعت 16 تا20 میزبان مسافران مترو میدان حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف می باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 47دقيقه قبل
يکشنبه 26/6/1396 - 15:18
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4316 ) ( تعداد نظرات : 35 )

 

همزمان با روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت محمدحسین شهریار، ویژه‌برنامه «سر حلقه شوریده سران» با حضور جمعی از شاعران صاحب‌نام معاصر، دوشنبه ۲۷ شهریور ساعت ۱۷:۳۰ در خانه شعر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می‌شود.

به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران؛ روز ۲۷ شهریورماه به‌عنوان روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت سید محمدحسین شهریار نام‌گذاری شده است. به همین مناسبت برای دومین بار ویژه برنامه شب شاعران معاصر با عنوان «سر حلقه شوریده سران» با حضور جمعی از شاعران صاحب‌نام معاصر همچون محمدعلی بهمنی، عبدالجبار کاکایی و بهروز یاسمی و شاعران جوانی که صاحب کتاب هستند برگزار می‌شود.

ویژه‌برنامه «سر حلقه شوریده سران» ۲۷ شهریور از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۲ در خانه شعر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به نشانی: میدان ونک، بزرگراه شهید حقانی، بعد از ایستگاه مترو حقانی، ورودی کتابخانه ملی، جنب ساختمان باغ کتاب برگزار می‌شود

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 47دقيقه قبل
يکشنبه 26/6/1396 - 15:11
ostadsalam ( تعداد مطالب : 11 ) ( تعداد نظرات : 0 )

به گزارش خبرنگار ایرنا در رم، منصور احمدی محقق فوق دکترا در مقطع امنیت اطلاعات در دانشگاه کالیاری، موفق به طراحی و ارایه یک نرم افزار آنتی ویروس هوشمند و قوی بنام "IntelliAV" برای دستگاه های با سیستم عامل اندروید شد. 
وی به ایرنا گفت: نرم افزارهای آنتی ویروس زیادی برای سیستم عامل اندروید در بازار موجود است، اما تقریبا تمامی آنها بر اساس امضای ویروس است که فرار از آنتی ویروس را راحت تر می کند. روش های مختلفی بر اساس هوش مصنوعی طراحی شده که بیشتر بر روی دستگاه های اندروید نمی باشد و به صورت آفلاین کار می کنند. 
وی افزود: با اینکه تصور می شد استفاده از هوش مصنوعی به دلیل حجم پردازش بالای آن بر روی دستگاه اندروید امکان پذیر نباشد اما ما ثابت کردیم که این کار امکان پذیر است و این آنتی ویروس نتایج بسیار خوبی در مقایسه با پنج آنتی ویروس برتر دنیا بدست آورده است. 
جالب اینکه شرکت معتبر "AV-TEST " با آزمایش این نرم افزار ایرانی بر روی 500 ویروس جدید و رایج در سیستم اندروید، توانست 96 درصد آنها را با اینکه امضای آن را نداشت، شناسایی کند. نرم افزار ضد ویروس جدید ایرانی در تارنمای " intelliav.com" و در "گوگل پلی " موجود است. 
احمدی گفت: در حال حاضر یکی از سرویس های استفاده شده در نرم افزار در بعضی از کشورها مانند چین و ایران از سوی گوکل بلوک شده است اما در تلاش برای برطرف شدن آن هستیم تا هموطنان عزیز نیز بتوانند از آن استفاده کنند. در حال حاضر کاربران در ایران نیاز به تغییر موقت آدرس اینترنتی برای راه اندازی برنامه دارد. 

استاد سلام مرجع تخصصی تدریس خصوصی کامپیوتر و نرم افزار ,کلاس آنلاین ,تدریس خصوصی زبان انگلیسی تدریس خصوصی فتوشاپ و.....در این راستا شما کاربران عزیز را در جریان این امور قرار خواهد داد.

منبع: http://www.irna.ir/fa/News

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 7دقيقه قبل
يکشنبه 26/6/1396 - 11:29
ostadsalam ( تعداد مطالب : 11 ) ( تعداد نظرات : 0 )

به گزارش ایرنا، دبیر علمی چهل و یکمین دوره مسابقه ریاضی ایران روز جمعه در آیین اختتامیه این مسابقات افزود: این مسابقات با حضور 39 تیم از دانشگاه های معتبر کشور برگزار شد که دانشگاه صنعتی شریف در پایان رقابت ها توانست در جایگاه نخست قرا گیرد و دانشگاه تهران در مقام دوم و دانشگاه های امیرکبیر تهران و باهنر کرمان مشترکا سوم شدند.


مجتبی قیراطی ادامه داد: دانشگاه شهید بهشتی تهران نیز عنوان چهارم و صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تهران در مقام پنجم جای گرفتند.


وی با اشاره به نتایج انفرادی این مسابقات تصریح کرد: سید ابوالفضل نجفیان از صنعتی شریف، علیرضا شاولی کوه شور از صنعتی شریف و امیر حمزه خوشنام از دانشگاه باهنر کرمان موفق به کسب مدال طلای مسابقات شدند.
دبیر علمی این مسابقات خاطرنشان کرد: ارشیا قراگزلو، محمد اسماعیلی، فرزاد بازیان، آریا حلاوتی، امیرحسین میرنژاد، محمدمهدی طاهری، سیده فاطمه ارفعی، احمدرضا مرادزاده، محسن قدرتی، سید علیرضا توکلی، حبیب شیرعلی زاده و سید سهراب مدنی نیز مدال نقره مسابقات را از آن خود کردند.


قیراطی افزود: جلال پیردایه، محمد وقاری، آرمان شیردل، محمدجواد ذاکری، بهرام جوادی، محمد شیرانی، سعید اودک، حسین شکوهی زاده، مریم نوروزی، امیرمحمد اوحدی، پوریا باقرزاده، سید یغما مکی آبادی، وحید شاهوردی، علیرضا اشراقی، بنیامین دلشاد ممقانی، امیرحسین شاکر، علی عاشوری، زهرا رشادت، مهدی حسینی مقدم، وحید شمس الدینی، ماهور علویون و نیما رضایی نیز موفق به کسب مدال برنز شدند.
وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات در موضوعات جبر، آنالیز و ابتکاری برگزار شد، اظهار کرد: از بین 186 دانشجوی شرکت کننده در مسابقات، 35 نفر که بالاترین امتیاز را کسب کردند به مدال های طلا، نقره و برنز دست یافتند و نمرات اعضای هر تیم نیز طبق فرمولی خاص محاسبه و ترکیب و تیم های دانشگاهی حائز بالاترین نمره در قالب سه تیم برتر معرفی شدند.


به گزارش ایرنا، چهل و یکمین دوره مسابقه ریاضی ایران از 14 تا 17 شهریور به میزبانی دانشگاه شهرکرد برگزار شد.


در دوره پیشین این مسابقات، دانشگاه های صنعتی شریف، امیرکبیر، تهران، شیراز و کرمان موفق به کسب عنوان های اول تا پنجم شده بودند.


خبرنگار: خاطره حسین زاده**انتشار:جهانبخش صفری

استاد سلام برگزار کننده کلاس های خصوصی در زمینه های تدریس خصوصصی زبان انگلیسی تدریس خصوصی المپیاد ریاضی تدریس خصوصی المپیاد زیست کلاس آنلاین

و..... خواستار موفقیت روز افزون این عزیزان میباشد.

 


http://www.irna.ir/fa/Newsمنبع:

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 7دقيقه قبل
يکشنبه 26/6/1396 - 11:28
Akhund ( تعداد مطالب : 803 ) ( تعداد نظرات : 477 )

ام الفضل دختر حارث روزى حضور رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) شرفیاب شده عرضه داشت دیشب خواب وحشتناكى دیدم . ... در خواب دیدم مانند آن كه قطعه از بدن شما جدا شد و در دامن من افتاد . رسول خدا فرمود : خواب بسیار خوبى دیدى . به زودى فاطمه (علیها السلام) فرزندى خواهد آورد و آن فرزند در دامن تو خواهد بود و چون حسین (علیه السلام) متولد شد آن حضرت در دامن من قرار گرفت . روزى همچنان كه حسین (علیه السلامم) در دامن من بود به رسول خدا (صلی الله علیه وآله وسلم) وارد شدم . حضرت نگاهى به حسین نمود و دیدگانش اشك آلود شد . عرضه داشتم پدر و مادرم فداى شما باد چرا گریستید ؟ فرمود : هم اكنون جبرئیل بر من نازل شد و خبر داد امت من به زودى همین فرزند مرا شهید مىكنند و خاكى از خاك سرخ رنگ او براى من آورد . حاکم نیشابوری بعد از نقل حدیث می گوید :هذا حدیث صحیح على شرط الشیخین ولم یخرجاه .
__________________________________
 كتاب : المستدرك، نویسنده : الحاكم النیسابوری، جلد : 3، وفات : 405، تحقیق : إشراف : یوسف عبد الرحمن المرعشلی، توضیحات : طبعة مزیدة بفهرس الأحادیث الشریفة، ص176 به نقل از: (مجموعه مقالات و گفتار علمای اهل سنت) پدید آور: مولوی کاشانی ، مولوی عبدالرحمان چابهاری ، مولوی محمد یوسف حسین پور و مولوی مقیمی ناشر: آثار نفیس چاپخانه : شریعت چاپ اول زمستان 1388 مؤسسه آموزشی – پژوهشی مذاهب اسلامی و تاریخ مدینة دمشق ، ابن عساكر ، ج 14 ، ص 196 – 197 و البدایة والنهایة ، ابن كثیر ، ج 6 ، ص 258

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2ساعت و 22دقيقه قبل
يکشنبه 26/6/1396 - 5:44
  • تعداد رکورد ها : 632540