abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4316 ) ( تعداد نظرات : 35 )

 

شهردار منطقه 20 از تمهیدات ترافیکی ویژه بازگشایی مراکز آموزشی و آمادگی مدیریت شهری برای تامین نیاز سرویس مدارس این منطقه تا هزار دستگاه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20 شهر تهران، سید احمد صفوی با بیان این مطلب گفت: به منظور افزایش ضریب ایمنی تردد دانش آموزان، هماهنگی های لازم بین شهرداری، آموزش و پرورش و سازمان تاکسیرانی انجام شده و مدیریت شهری برای تامین نیاز سرویس مدارس منطقه 20، هزار دستگاه خودرو را پیش بینی کرده است.

صفوی به اجرای طرح ساماندهی سرویس مدارس اشاره کرد و افزود: استفاده از پیمانکارهای واجد شرایط از نظر مهارت و تخصص در چرخه حمل و نقل عمومی، برپایی جلسات توجیهی و آموزشی ویژه رانندگان و لزوم نصب برچسب سرویس مدارس و اعمال جریمه نقدی در صورت عدم استفاده از آن اقدامات انجام شده در این طرح ساماندهی است.

وی با اشاره به آماده باش عوامل ترافیکی و پلیس راهور در هفته اول مهر گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی در نقاط پرازدحام و منتهی به مدارس به میزان 20 درصد تقویت شده است و با توجه به دپوی ون های ویژه در پایانه مترو جوانمرد قصاب، دانش آموزان و خانواده های آنها مشکلی برای تردد نخواهند داشت.

شهردار منطقه 20 با اشاره به اینکه تمهیدات ترافیکی در قالب طرح استقبال از مهر طی سه مرحله اجرایی از 25 مرداد آغاز شده است، افزود: خط کشی 875 بلوک عابرپیاده، 58 هزار مترطول خط کشی محوری، همسطح سازی 77 نقطه، نگهداری و بهسازی 82 ایستگاه اتوبوس، نصب 229 علائم عمودی، ایمن سازی فضای پیرامونی 78 مدرسه و بهسازی پایانه های حمل ونقل عمومی از جمله مهمترین اقدامات انجام شده است.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 47دقيقه قبل
دوشنبه 27/6/1396 - 15:41
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4316 ) ( تعداد نظرات : 35 )

 

شهردار منطقه 12 تهران هدف اصلی تمامی ماموریت های قلب طهران را ارتقاء کیفیت زندگی با رویکرد بهبود مستمر اقدامات دانست.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12 تهران ، دکتر پیمان حسین محسنی شهردار این منطقه در نشست تخصصی با معاون و مدیران حوزه ی حمل و نقل و ترافیک ، با ابراز خرسندی از تلاشهای صورت گرفته ، از تشکیل کمیته بررسی طرح ها در قالب امورات جاری و برنامه های طرح ارتقاء کیفیت زندگی خبر داد و گفت: راهبرد اصلی منطقه 12 ، بودجه ریزی عملیاتی و تخصصی برای سال 97 و شش ماهه دوم سال 96 است.

وی با اشاره به اهمیت برنامه محوری در کلیه فعالیت ها افزود: از فعالیت های مناسب در حوزه حمل و نقل و ترافیک ، ضرورت مدیریت فضای ترافیکی تاکسی های ورودی و خروجی سطح منطقه 12 بوده و ما باید از این بخش حمایت های ویژه نماییم ، لذا شکل گیری پایانه های منطقه ویژه تاکسیرانی دارای اهمیت ویژه است.

شهردار قلب طهران همچنین به تقویت حوزه نظارت تصویری و کنترل مستمر شبانه روزی معابر ترافیکی منطقه تاکید و افزود: نصب دوربین های نظارتی و کنترلی در سطح ورودی های بازار تهران و آغاز فرایند هوشمند سازی ترددها در معابر ترافیکی چهار دیواری بازار از برنامه های پیش روست.

محسنی در ادامه ، اصلاح حاشیه اتوبان محلاتی در منطقه 12 با (نصب صداگیر و اصلاح فضای سبز) به منظور دستیابی شهروندان ساکن در اطراف آن به حداکثر آرامش زندگی را یکی از اولین اقدامات مدیریت شهری منطقه دانست که می باست صورت بگیرد.

شهردار منطقه 12 در پایان بر تقویت و اصلاح معابر ترافیکی جهت تردد با دوچرخه با هدف حمایت از حمل و نقل پاک تاکید و ابراز امیدواری کرد که در دوران جدید مدیریت شهری برنامه های حوزه ترافیک در قلب طهران منطبق بر سند چشم انداز و توسعه حمل و نقل عمومی و پاک به  پیش برود.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 47دقيقه قبل
دوشنبه 27/6/1396 - 15:40
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4316 ) ( تعداد نظرات : 35 )

 

 

دکتر عیسی علیزاده، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران درمورد فعالیت های سازمان زیباسازی در طرح استقبال از مهر گفت: در راستای برنامه های پیش بینی شده از سوی سازمان، مدارس محروم و چند مدرسه استثنایی به مبلمان متناسب با فضای مدارس تجهیز می شوند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر علیزاه با بیان اینکه شعار امسال در طرح استقبال از مهر "با مهر رو به فردا" است، ادامه داد: با توجه به این شعار تلاش کردیم تا بیشتر از سالهای قبل به موضوع مدارس محروم و استثنایی بپردازیم.

او با اشاره به اینکه مبلمان به کار رفته در این مدارس متناسب با فضای درس و مدرسه و ویژه دانش آموزان است ، افزود: توجه به وضعیت مبلمان و عناصر ورزشی داخل مدارسی یکی از موضوعاتی است که سازمان زیباسازی همواره به آن توجه داشته و تلاش کرده با تدوین قوانین، ضوابط و دستورالعمل های ویژه برای آنها علاوه بر بهبود فضای داخل مدارس، استاندارهای لازم را در سلامت دانش آموزان در این حوزه در نظر بگیرد.

به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در کنار تجهیز مدارس به این عناصر، تعمیر،شستشو و بازسازی این تجهیزات در دستور کار زیباسازی مناطق 22 شهر تهران قرار گرفته است.

دکتر علیزاه درمورد سایر فعالیت های سازمان زیباسازی شهر تهران در هفته آخر منتهی به مهر ماه و آغاز سال تحصیلی 96-97 گفت: اختصاص بیلبوردهای فرهنگی به تبلیغات هفته آغازی مهرماه یکی دیگر از فعالیت های سازمان زیباسازی در این حوزه است.

او با تاکید براینکه فعالیت ها در این حوزه در قالب کمپین دو هفته ای "بامهر رو به فردا" صورت گرفته است، ادامه داد: 150 عرشه فرهنگی و پرتال به تبلیغات اول مهر اختصاص داده شده است که این فعالیت ها در قالب کمپینی به مدت 2 هفته از 23 شهریورماه تا هفته اول مهرماه صورت گرفته است.

مدیرعامل سامان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه فعالیت های این سازمان در زمینه رسیدگی به فضای مدارس مختص به هفته های منتهی به مهرماه و شروع سال تحصیلی نیست، افزود: در خردادماه و همزمان با پایان زمان فعالیت مدارس زیباسازی، رنگ آمیزی و جداره سازی 284 مدرسه در شهر تهران را آغاز کرد که در این پروژه تلاش شده با طراحی و نقاشی تصاویر شاد برای دانش آموزان، فضایی با نشاط برای دانش آموزان فرهم شود تا در مهرماه با حال و هوای بهتری به استقبال تحصیل علم و دانش بروند.

دکتر علیزاه گفت: "با مهر رو به فردا" شعار سال تحصیلی است که شنبه آغاز می شود و این شعار بر روی تصاویری که بر عرشه پل ها اکران شده، حک شده است، سازمان زیباسازی شهر تهران تمامی تلاش خود را به کار گرفته تا تهران با فضایی جدید و شاد به استقبال مهرماه برود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 47دقيقه قبل
دوشنبه 27/6/1396 - 15:36
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4316 ) ( تعداد نظرات : 35 )


 
 
 
 
 

قائم مقام شهردار منطقه 17 از اجرای طرح استقبال از مهر در مدارس سطح محدوده و ایمن سازی مدارس فرسوده  خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 17، مهندس علی رضایی با اشاره به اجرای طرح استقبال از مهر در مفاد ترافیکی، خدمات شهری و فرهنگی گفت: در این منطقه مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی وجود دارد که بخشی از آنها در بافت فرسوده قرار گرفته و بیشتر از سایر مدارس به موضوعات ایمن سازی و بهسازی برای عبور و مرور کودکان نیاز دارند که به لطف الهی کوشش شده تا با شناسایی و احصای تمامی مشکلات و نیازهای این مدارس، بخش زیادی از آن مرتفع شود.

قائم مقام شهردار منطقه 17 با اشاره به اجرای بیش از پنجاه هزارمتر خط کشی طولی در معابر منطقه گفت: منطقه 17 علی رغم اینکه کوچکترین منطقه تهران است از معابر پررفت وآمدی برخوردار بوده که در قالب طرح استقبال از مهر، تابلوهای موجود در بسیاری از این معابر ترمیم و اصلاح شده و همچنین بیشتر از پنجاه هزارمتر طول در این معابر خط کشی صورت گرفته که با استفاده از رنگهای مرغوب و متناسب با موقعیت سوق الجیشی منطقه بوده و از دوام نسبتا خوبی برخوردار است.

علی رضایی با تاکید بر زیباسازی محیط پیرامونی مدارس گفت: دیوارهای بیرون مدارس همگی شستشو شده و طرح های متنوعی بر جداره های بیرونی مدارس منتخب نقاشی شده تا آغاز سال تحصیلی و حضور در مدارس را برای دانش آموزان جذاب تر کند. همچنین تلاش شده تا به مدارس در خصوص نگهداشت آبخوری و سرویس های بهداشتی کمک شایانی شود تا مشکلات این بخش از مدارس رفع شده و محیط ایمن و بهداشتی در اختیار کودکان و نوجوانان قرار گیرد.

مهندس رضایی انجام امور فرهنگی را از مهمترین اقدامات طرح استقبال از مهر دانست و تصریح کرد: برای روز اول مهر برنامه ریزی های متعددی جهت اجرای طرح های فرهنگی صورت گرفته که به صدا درآمدن زنگ مدارس به صورت هماهنگ و اجرای برنامه های متنوع تشویقی و ترویجی، از مهمترین اقدامات فرهنگی مدیریت شهری خواهد بود.

گفتنی ست ستاد استقبال از مهر در منطقه 17 از شهریورماه تشکیل شده که پس از احصا مشکلات و نیازهای مدارس و دانش آموزان، تدابیر لازم برای آغاز سل تحصیلی اتخاذ شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 47دقيقه قبل
دوشنبه 27/6/1396 - 15:25
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 5189 ) ( تعداد نظرات : 8 )

 


گاهی دانستن بیش از اندازه در رابطه با بیماری‌ها، می‌تواند برای یک فرد عادی حسابی دردسرساز شود بخصوص زمانی که آن فرد حساس هم باشد، این مساله باعث می‌شود به‌دنبال علائم بیماری در بدن خود بگردد.
 
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از چاردیواری، یکی از بیماری‌هایی که برخی خانم‌ها به آن حساسیت نشان می‌دهند و دائما از ابتلا به آن می‌ترسند، «مالتیپل اسکروزیس» - (MS ام.اس) است. بیماری‌ای‌ که برخی‌ها از آن غول می‌سازند در حالی ‌که یک فرد مبتلا به ام.اس، با وجود داشتن این بیماری، می‌تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد. دکتر بیژن بابایی شما را با این بیماری بیشتر آشنا می‌کند.


معمای بی‌جواب!

بیماری مالتیپل اسکروزیس (MS – ام.اس)، در واقع زمانی اتفاق می‌افتد که پلاک‌هایی سفت و سفید رنگ، روی غلاف‌های عصبی به وجود می‌آیند. این پلاک‌ها در جریان انتقال عصبی، غلاف آن قسمت از عصب را تخریب کرده و مانند یک مانع عمل می‌کنند و باعث اختلال در انتقال جریان عصبی می‌شوند. نتیجه ایجاد چنین پلا‌ک‌هایی ابتلا به بیماری ام. اس است، بیماری‌ای که هنوز دلیل اصلی ابتلای به آن مشخص نیست. برخی از بررسی‌های آماری نشان می‌دهند این بیماری در افرادی که عادت به خودخوری دارند یا درگیر مشکلات عصبی و روحی هستند، بیشتر دیده می‌شود. همچنین این بررسی‌ها نشان می‌دهد زندگی در منازل بدون نور خورشید و کمبود ویتامین D نیز در برخی از مبتلایان وجود داشته است. علاوه بر این، دیده شده که ابتلا به ام.اس در افرادی که رژیم غذایی نامناسب دارند، بیشتر است. البته این مساله را نباید از یاد برد، هر فردی که چنین ویژگی‌هایی داشته باشد، الزاما به ام.اس مبتلا نمی‌شود و همان‌طور که گفته شد علت قطعی ابتلا به ام.اس مشخص نیست.

نمای نزدیک یک بیماری

افرادی که به ام.اس مبتلا می‌شوند، می‌توانند دچار یکسری حملات شوند. گاهی فرد مبتلا به ام. اس یک بار دچار حمله می‌شود و بعد از آن حملات دیگری را تجربه نمی‌کند و زندگی عادی او ادامه دارد. برخی دیگر از افراد مبتلا به ام.اس، حملات متعددی را تجربه می‌کنند. اما در برخی از افراد، با هر بار حمله ناشی از بیماری، پلاک جدید به صورت پیشرونده در قسمت دیگری از اعصاب به وجود می‌آید. تمامی این موارد از فردی به فرد دیگر، متفاوت است و علائم ناشی از آن به این مساله بستگی دارد که پلاک‌‌ها کدام قسمت از اعصاب را درگیر کرده باشند. شاید برخی از افراد تصور کنند که ممکن است فرد مبتلا، یک مرتبه دچار حملات ناشی از ام.اس شود و در چنین شرایطی باید چه اقدامی برای او انجام بدهند، در پاسخ این سوال باید گفت حملات ناشی از ام.اس به‌صورت حملات تشنجی نیستند و خود فرد مبتلا به ام.اس می‌تواند از علائم پیش‌زمینه‌ای، متوجه وقوع حملات شود.

وقتی زندگی ادامه دارد

نگرانی‌های زیادی در رابطه با ابتلا به ام.اس وجود دارد و باید این نگرانی‌ها را کنار گذاشت، چون فرد مبتلا به ام.اس می‌تواند در صورت ابتلا به این بیماری، زندگی عادی خود را دنبال کند و ممانعتی برای ازدواج یا حتی بارداری او وجود ندارد. این دسته از افراد در زمان بارداری، به دلیل شرایطی که دارند، باید همزمان تحت نظر پزشک متخصص زنان و زایمان و پزشک متخصص مغز و اعصاب باشند. به دلیل ناشناخته بودن علت بیماری، هنوز درمان قطعی‌ای برای آن وجود ندارد و داروهایی برای فرد در نظر گرفته می‌شود که مانع از گسترش پلاک‌ها خواهد شد ولی پلاک‌های قبلی را درمان نمی‌کند. سبک زندگی افراد مبتلا به ام.اس بسیار مهم است و این دسته از افراد باید تغذیه مناسب داشته باشند و رژیم غذایی پرچرب و پرنمک همچنین فست‌فود نداشته باشند. علاوه بر این، افراد مبتلا به ام.اس باید ورزش‌ روزانه را حتما داشته باشند. بخصوص شنا در آب خنک برای بیماران مبتلا به ام.اس بسیار مفید است . افراد مبتلا به ام.اس باید روحیه و اعتماد به نفس خود را حفظ کنند و به کار و زندگی خود ادامه دهند. ام.اس بیماری‌ای است که یک تیم درمانی را می‌طلبد و فرد مبتلا و خانواده او، باید با این تیم درمانی در ارتباط باشند. تیم درمانی شامل پزشک، فیزیوتراپیست، متخصص تغذیه و روان‌شناس یا روان‌درمانگر است.

خانواده افراد مبتلا به ام.اس باید نحوه رفتار با فرد مبتلا را بدانند و به این مساله توجه کنند که بیماران مبتلا به ام.اس به ترحم احتیاج ندارند و می‌توانند بسیاری از کارهای سبک و ساده را به تنهایی انجام بدهند. متاسفانه بسیاری از مردم، درگیر اسم این بیماری‌ شده‌اند و ام.اس آن‌قدرها که بسیاری از افراد تصور می‌کنند، خطرناک و وحشتناک نیست.

زنان بین 20 تا 40 سال بخوانند

برای ابتلا به ام.اس، نمی‌توان محدوده سنی خاصی را مشخص کرد ولی به‌طور کلی، بررسی‌های آماری نشان می‌دهد این بیماری بیشتر در دوران جوانی و در سنین 20 تا 40 سالگی اتفاق می‌افتد. همچنین برخی از بررسی‌های آماری نشان می‌دهد ابتلا به ام.اس در خانم‌های جوان بیش از سایر افراد دیده می‌شود و شاید همین مساله باعث شده است خانم‌های جوان بیش از بقیه افراد دچار نگرانی شوند، اما تا زمانی که فرد از ابتلا به بیماری مطمئن نشده، جای هیچ نگرانی وجود ندارد و لازم نیست دائما به‌دلیل ترس از ابتلا به‌دنبال علائم بیماری در خود بگردد. به طور کلی ابتلا به ام.اس با علائمی همراه است؛ برای ‌مثال، ابتلا به ام.اس می‌تواند با حالت مورمور شدن اندام‌ها، کرختی، بی‌حسی، خستگی و کوفتگی بیش از حد همراه باشد.

همچنین افت ناگهانی دید چشم بویژه در یکی از چشم‌ها، یکی از علائم مهمی است که نباید آن را نادیده گرفت. البته در صورت بروز این علائم، باید بررسی‌های لازم مانند معاینه، ام.آر.آی (M.R.I)، تهیه مایع مغزی ـ نخاعی و نوار عصب برای فرد انجام شود تا بتوان از ابتلا به این بیماری مطمئن شد. افراد زمانی که با چنین علائمی مواجه شدند، پیش از هر چیز باید به پزشک عمومی مراجعه کنند تا پس از بررسی‌های دقیق و در صورت نیاز، به پزشک متخصص ارجاع داده شوند. البته انجام چنین کاری نه‌تنها در رابطه با بیماری ام.اس بلکه در رابطه با تمامی بیماری‌ها باید صورت بگیرد و پزشک عمومی، تشخیص اولیه را می‌دهد و افراد را به متخصصان مختلف ارجاع می‌دهد. انجام چنین کاری می‌تواند به تشخیص به‌موقع و درست بیماری‌ منجر شود و فرد مسیری درست را برای تشخیص بیماری خود پشت سر می‌گذارد، ضمن این‌که اتلاف وقت و هزینه، به حداقل خواهد رسید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 53دقيقه قبل
دوشنبه 27/6/1396 - 14:47
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 5189 ) ( تعداد نظرات : 8 )

 


گاهی دانستن بیش از اندازه در رابطه با بیماری‌ها، می‌تواند برای یک فرد عادی حسابی دردسرساز شود بخصوص زمانی که آن فرد حساس هم باشد، این مساله باعث می‌شود به‌دنبال علائم بیماری در بدن خود بگردد.
 
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از چاردیواری، یکی از بیماری‌هایی که برخی خانم‌ها به آن حساسیت نشان می‌دهند و دائما از ابتلا به آن می‌ترسند، «مالتیپل اسکروزیس» - (MS ام.اس) است. بیماری‌ای‌ که برخی‌ها از آن غول می‌سازند در حالی ‌که یک فرد مبتلا به ام.اس، با وجود داشتن این بیماری، می‌تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد. دکتر بیژن بابایی شما را با این بیماری بیشتر آشنا می‌کند.


معمای بی‌جواب!

بیماری مالتیپل اسکروزیس (MS – ام.اس)، در واقع زمانی اتفاق می‌افتد که پلاک‌هایی سفت و سفید رنگ، روی غلاف‌های عصبی به وجود می‌آیند. این پلاک‌ها در جریان انتقال عصبی، غلاف آن قسمت از عصب را تخریب کرده و مانند یک مانع عمل می‌کنند و باعث اختلال در انتقال جریان عصبی می‌شوند. نتیجه ایجاد چنین پلا‌ک‌هایی ابتلا به بیماری ام. اس است، بیماری‌ای که هنوز دلیل اصلی ابتلای به آن مشخص نیست. برخی از بررسی‌های آماری نشان می‌دهند این بیماری در افرادی که عادت به خودخوری دارند یا درگیر مشکلات عصبی و روحی هستند، بیشتر دیده می‌شود. همچنین این بررسی‌ها نشان می‌دهد زندگی در منازل بدون نور خورشید و کمبود ویتامین D نیز در برخی از مبتلایان وجود داشته است. علاوه بر این، دیده شده که ابتلا به ام.اس در افرادی که رژیم غذایی نامناسب دارند، بیشتر است. البته این مساله را نباید از یاد برد، هر فردی که چنین ویژگی‌هایی داشته باشد، الزاما به ام.اس مبتلا نمی‌شود و همان‌طور که گفته شد علت قطعی ابتلا به ام.اس مشخص نیست.

نمای نزدیک یک بیماری

افرادی که به ام.اس مبتلا می‌شوند، می‌توانند دچار یکسری حملات شوند. گاهی فرد مبتلا به ام. اس یک بار دچار حمله می‌شود و بعد از آن حملات دیگری را تجربه نمی‌کند و زندگی عادی او ادامه دارد. برخی دیگر از افراد مبتلا به ام.اس، حملات متعددی را تجربه می‌کنند. اما در برخی از افراد، با هر بار حمله ناشی از بیماری، پلاک جدید به صورت پیشرونده در قسمت دیگری از اعصاب به وجود می‌آید. تمامی این موارد از فردی به فرد دیگر، متفاوت است و علائم ناشی از آن به این مساله بستگی دارد که پلاک‌‌ها کدام قسمت از اعصاب را درگیر کرده باشند. شاید برخی از افراد تصور کنند که ممکن است فرد مبتلا، یک مرتبه دچار حملات ناشی از ام.اس شود و در چنین شرایطی باید چه اقدامی برای او انجام بدهند، در پاسخ این سوال باید گفت حملات ناشی از ام.اس به‌صورت حملات تشنجی نیستند و خود فرد مبتلا به ام.اس می‌تواند از علائم پیش‌زمینه‌ای، متوجه وقوع حملات شود.

وقتی زندگی ادامه دارد

نگرانی‌های زیادی در رابطه با ابتلا به ام.اس وجود دارد و باید این نگرانی‌ها را کنار گذاشت، چون فرد مبتلا به ام.اس می‌تواند در صورت ابتلا به این بیماری، زندگی عادی خود را دنبال کند و ممانعتی برای ازدواج یا حتی بارداری او وجود ندارد. این دسته از افراد در زمان بارداری، به دلیل شرایطی که دارند، باید همزمان تحت نظر پزشک متخصص زنان و زایمان و پزشک متخصص مغز و اعصاب باشند. به دلیل ناشناخته بودن علت بیماری، هنوز درمان قطعی‌ای برای آن وجود ندارد و داروهایی برای فرد در نظر گرفته می‌شود که مانع از گسترش پلاک‌ها خواهد شد ولی پلاک‌های قبلی را درمان نمی‌کند. سبک زندگی افراد مبتلا به ام.اس بسیار مهم است و این دسته از افراد باید تغذیه مناسب داشته باشند و رژیم غذایی پرچرب و پرنمک همچنین فست‌فود نداشته باشند. علاوه بر این، افراد مبتلا به ام.اس باید ورزش‌ روزانه را حتما داشته باشند. بخصوص شنا در آب خنک برای بیماران مبتلا به ام.اس بسیار مفید است . افراد مبتلا به ام.اس باید روحیه و اعتماد به نفس خود را حفظ کنند و به کار و زندگی خود ادامه دهند. ام.اس بیماری‌ای است که یک تیم درمانی را می‌طلبد و فرد مبتلا و خانواده او، باید با این تیم درمانی در ارتباط باشند. تیم درمانی شامل پزشک، فیزیوتراپیست، متخصص تغذیه و روان‌شناس یا روان‌درمانگر است.

خانواده افراد مبتلا به ام.اس باید نحوه رفتار با فرد مبتلا را بدانند و به این مساله توجه کنند که بیماران مبتلا به ام.اس به ترحم احتیاج ندارند و می‌توانند بسیاری از کارهای سبک و ساده را به تنهایی انجام بدهند. متاسفانه بسیاری از مردم، درگیر اسم این بیماری‌ شده‌اند و ام.اس آن‌قدرها که بسیاری از افراد تصور می‌کنند، خطرناک و وحشتناک نیست.

زنان بین 20 تا 40 سال بخوانند

برای ابتلا به ام.اس، نمی‌توان محدوده سنی خاصی را مشخص کرد ولی به‌طور کلی، بررسی‌های آماری نشان می‌دهد این بیماری بیشتر در دوران جوانی و در سنین 20 تا 40 سالگی اتفاق می‌افتد. همچنین برخی از بررسی‌های آماری نشان می‌دهد ابتلا به ام.اس در خانم‌های جوان بیش از سایر افراد دیده می‌شود و شاید همین مساله باعث شده است خانم‌های جوان بیش از بقیه افراد دچار نگرانی شوند، اما تا زمانی که فرد از ابتلا به بیماری مطمئن نشده، جای هیچ نگرانی وجود ندارد و لازم نیست دائما به‌دلیل ترس از ابتلا به‌دنبال علائم بیماری در خود بگردد. به طور کلی ابتلا به ام.اس با علائمی همراه است؛ برای ‌مثال، ابتلا به ام.اس می‌تواند با حالت مورمور شدن اندام‌ها، کرختی، بی‌حسی، خستگی و کوفتگی بیش از حد همراه باشد.

همچنین افت ناگهانی دید چشم بویژه در یکی از چشم‌ها، یکی از علائم مهمی است که نباید آن را نادیده گرفت. البته در صورت بروز این علائم، باید بررسی‌های لازم مانند معاینه، ام.آر.آی (M.R.I)، تهیه مایع مغزی ـ نخاعی و نوار عصب برای فرد انجام شود تا بتوان از ابتلا به این بیماری مطمئن شد. افراد زمانی که با چنین علائمی مواجه شدند، پیش از هر چیز باید به پزشک عمومی مراجعه کنند تا پس از بررسی‌های دقیق و در صورت نیاز، به پزشک متخصص ارجاع داده شوند. البته انجام چنین کاری نه‌تنها در رابطه با بیماری ام.اس بلکه در رابطه با تمامی بیماری‌ها باید صورت بگیرد و پزشک عمومی، تشخیص اولیه را می‌دهد و افراد را به متخصصان مختلف ارجاع می‌دهد. انجام چنین کاری می‌تواند به تشخیص به‌موقع و درست بیماری‌ منجر شود و فرد مسیری درست را برای تشخیص بیماری خود پشت سر می‌گذارد، ضمن این‌که اتلاف وقت و هزینه، به حداقل خواهد رسید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 53دقيقه قبل
دوشنبه 27/6/1396 - 14:40
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 5189 ) ( تعداد نظرات : 8 )

 


رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: در آب‌های معدنی غیر مجاز با بالا بودن میزان نیترات احتمال بروز سرطان در افراد افزایش می یابد.
 
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد حسین عزیزی رئیس انجمن صنایع غذایی ایران اظهار کرد: مصرف آب های معدنی بی نام و نشان و فاقد علامت استاندارد ، افراد را با مشکلات متعددی روبه‌رو می کند که بروز بیماری اسهال بخشی از این مشکلات است.

وی عنوان کرد: آب های معدنی بی نام و نشان ممکن است به صورت دستی و از آب شهری پرشده باشد، در این صورت هیچ خاصیت معدنی در آن دیده نمی‌شود و همچنین به دلیل شستشوی نادرست، ظروف آب معدنی دارای آلودگی های میکروبی فراوانی است.

عزیزی تاکید کرد: مهم ترین میکروبی که در بطری های آب معدنی غیر استاندارد رشد می کند "وبا" بوده که در محیط آب رشد کرده و سبب بروز مشکلات گوارشی برای افراد می شود و به همین خاطر مردم باید در خرید آب های معدنی دقت لازم را داشته باشند.

وی اظهار کرد: میزان نیترات موجود در آب های معدنی مسئله مهمی است زیرا این ماده معدنی اگر از یک حد مجازی فراتر برود سرطان‌زا بوده و در دراز مدت سرطان های مختلفی گریبانگیر افراد مصرف کننده می شود.

عزیزی گفت: یک آب معدنی استاندارد و سالم باید تمام املاح و مواد معدنی اش در حد مجاز تنظیم شده باشد و از هر گروه مانند کلسیم، منیزیم و پتاسیم و همچنین نیترات به میزان لازم در آن بکار رفته باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 53دقيقه قبل
دوشنبه 27/6/1396 - 14:39
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 5189 ) ( تعداد نظرات : 8 )

 

 


کم نیستند مردان و زنانی که در سراسر دنیا گرفتار خر و پف هستند و بسیاری از اطرافیان آنها را به همین دلیل سرزنش می کنند.
 
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از شفقنا، این اتفاق که عامل بسیاری از کدورت ها به ویژه میان زوجین شناخته می شود بهانه خوبی برای رونق گرفتن بازارهای انواع گجت های درمانی شده است، اما حقیقت این است که رفع این مشکل به همین سادگی نیست. کارشناسان می گویند انجام چند ورزش خاص، کارسازتر است.

تمام کسانی که برای درمان خر و پف به اسپری گلو، ضد احتقان بینی یا تراشه های دهانی متوسل شده اند خوب می دانند که خر و پف کردن به این سادگی ها از بین نمی رود. آمارها نشان داده است 60 درصد جمعیت جهان همراه با شریک زندگی خود درگیر این مشکل هستند.

به گفته یک مشاور گوش، حلق و بینی بخش اعظم مورد های خر و پف را می توان ارزان و ساده رفع کرد، آنهم تنها با انجام چند ورزش ساده گلو در پنج دقیقه. شاید لازم باشد این نه حرکت ساده را در دوره ای سه ماهه انجام دهید اما بسیاری از افراد با انجام تنها چند مرتبه این ورزش نتیجه گرفته اند.

زبانتان را تا جایی که می توانید از دهان به طور صاف بیرون بیاورید. سعی کنید نوک زبانتان به سمت نوک بینی و بعد چانه تا آنجا که می شود حرکت دهید. سپس آن را به سمت گونه چپ و راست خود حرکت کنید. این حرکت یعنی بردن زبان به چهار جهت را 10 بار تکرار کنید.

نوک زبان خود را در دهان به عقب ببرید، با این کار زبان به سمت نرم کام حلقه می شود. سپس آن را به جای اصلی بکشید و برگردانید تا جایی که پشت دندان های بالایی را لمس کند. این کار را 15 مرتبه با سرعت تکرار کنید.

نوک زبان را به نرمی بین دندان ها فشار دهید. این کار صدای زمزمه ای تولید می کند، عمیق شروع کنید و سپس تعدادش را بیشتر کنید تا جایی که صدا بم شود. این کار را 10 بار انجام دهید.

دهانتان را تا جایی که می توانید باز کنید و 20 ثانیه بگویید آااه.

دهان را ببندید و نفس عمیقی با بینی بکشید. در یک ست چهارتایی، این حرکت را پنج بار تکرار کنید و بین هر ست 5 ثانیه توقف کنید.

درحالی که دهانتان کاملاً بیرون است با بینی نفس های عمیق و طولانی بکشید. 20 مرتبه تکرارش کنید.

هوا را به طور مرتب برای 10 مرتبه با دهان بسته از دماغ به درون فرو ببرید.

درحالی که زبانتان تا آخرین درجه بیرون است نفس عمیق بکشید و صدای بم تولید کنید، مثل طوفان در هوا. این کار را 30 ثانیه انجام دهید.

هوا را به آرامی و کنترل شده به مدت 5 ثانیه ببلعید و تا جایی که احساس فشار در گلو کنید در همین حالت بمانید. این حرکت را 5 بار تکرار کنید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 53دقيقه قبل
دوشنبه 27/6/1396 - 14:23
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 5189 ) ( تعداد نظرات : 8 )

/عوارض ناگوار داروهای لاغری

 


یک متخصص تغذیه گفت: کاهش وزن می تواند از طریق کاهش آب بدن و کاهش توده عضلات بدن اتفاق بیفتد اما کاهش وزنی تبعات کمتری دارد که از طریق کاهش توده چربی باشد.
 
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، دکتر سعید حسینی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران اظهارداشت: همیشه منظور از کاهش وزن، کاهش توده چربی است. زیرا کاهش وزن هم می تواند از طریق کاهش آب بدن اتفاق بیفتد و هم می تواند از طریق کاهش عضلات بدن اتفاق رخ دهد اما کاهش وزنی تبعات کمتری دارد و چاقی را از فرد دور می کند که از طریق کاهش توده چربی باشد.

وی افزود: فردی که وزن خود را از طریق کاهش توده چربی کم کند؛ به طور معمول می تواند با یک رژیم مناسب در هفته نیم کیلو الی یک کیلوگرم وزن از دست بدهد.

این متخصص تغذیه تصریح کرد: متاسفانه روش هایی که کار را ظاهرا سریع پیش می برد و کاهش وزنی بیش از یک کیلوگرم در هفته برای فرد را به همراه دارد نه تنها تبعات چاقی را از بین نمی برد بلکه طبعات آن را بیشترکرده و فرد را در معرض بیماری های دیگری هم قرار می دهد.

حسینی ادامه داد: برای از دست دادن وزن بهتر است این موضوع جا بیفتد که به دنبال کاهش توده چربی باشیم نه کاهش وزن به هر روشی. متاسفانه از این موضوع بسیار سوءاستفاده می شود و بسیاری از داروهایی که تحت عنوان داروی لاغری در بازار موجود هستند کاهش وزن را سبب می شوند اما این کاهش وزن، کاهش توده چربی نیست.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران اظهار کرد: اگر ما در روز ۵۰۰ کالری منفی بشویم در آخر هفته ۵۰۰ گرم کاهش وزن خواهیم داشت و اگر در روز ۱۰۰۰ کالری منفی شویم در هفته می توانیم یک کیلوگرم وزن خود را کم کنیم. با همین نسبت می توان در نظر گرفت که یک فرد چقدر می تواند از طریق توده چربی، کاهش وزن داشته باشد.

وی همچنین تصریح کرد: داروهایی می توانند کمک کننده باشند که انرژی دریافتی ما را کم کند یا باعث شوند بدن ما بیشتر از حالت عادی کالری بسوزاند.

این متخصص تغذیه عنوان کرد: روزی یک ساعت ورزش باعث می شود ۱۵۰ الی ۲۰۰ کالری از بدن سوزانده شود و فرد در آخر یک هفته می تواند حدود ۱۵۰ الی ۲۰۰ گرم کاهش وزن داشته باشد.

وی افزود: متاسفانه اکثر داروهایی که تبلیغ می شوند داروهایی هستند که دفع آب بدن را زیاد می کند و رژیم های غلطی که در باشگاه ها توصیه می شود یا در شبکه های مجازی تبلیغ می شود روش های غلطی است که فرد را با کاهش توده عضلانی دچار کاهش وزن می کنند و این می تواند تبعات جدی برای فرد داشته باشد.

حسینی ادامه داد: کاهش توده عضلانی در طولانی مدت یا کوتاه مدت می تواند باعث کاهش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شود اما به سرعت وزن از دست رفته برمی گردد و به طور مثال اگر فردی ۲۰ کیلوگرم کاهش وزن داشته است، ۲۵کیلوگرم وزن باز می گردد و دیگر امکان از دست دادن وزن از طریق توده چربی امکان پذیر نخواهد بود.

وی در آخر افزود: هر فرد با مشورت با متخصص تغذیه و تنظیم برنامه غذایی که نیازهای بدنش تامین شود، می تواند در هفته حدود یک کیلوگرم وزن کم کند ولی کسانی که به دنبال کاهش وزن سریع هستند خود را در معرض کاهش توده عضلانی و کاهش آب بدن قرار می دهند که می تواند سبب بیماری های فراوانی شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 53دقيقه قبل
دوشنبه 27/6/1396 - 14:14
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4316 ) ( تعداد نظرات : 35 )

 

مدیر فرهنگی، هنری منطقه 21 و فرهنگسرای تهرانسر گفت: علاقمندان برای شرکت در دومین جشنواره فرهنگ، هنر و صنعت می توانند تا 30 مهر ماه سالجاری با مراجعه به وب سایت Jashnvar-fhs21.ir یا کانال تلگرامی جشنواره به آدرس @jashnvarehfhs21  نسبت به پر کردن فرم شرکت در جشنواره اقدام کنند و پس از آن آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به  نشانی تهرانسر، بلوار گلها، نبش کوچه چهاردهم ارسال کنند.

سید احمد موسوی افزود: این جشنواره در راستای عمل به  فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال با مشارکت بیش از 60 واحد صنعتی و تولیدی از سوی مدیریت فرهنگی، هنری منطقه 21 سازمان فرهنگی هنری شهرداری برگزار می شود.

وی ادامه داد: هنرمندان شاغل در واحدهای صنعتی و تولیدی می­توانند با ارسال آثار هنری خود در رشته های عکاسی، خوشنویسی، حجم و مجسمه و سفال، گرافیک و تصویرسازی، کاریکاتور، نقاشی و نگارگری، هنرهای ترکیبی و صنایع دستی، داستان کوتاه، شعر، فیلم نامه نویسی و نمایش نامه نویسی، موسیقی، طراحی (پارچه –لباس- نقشه فرش –صنعتی ) در این جشنواره شرکت کنند.

مدیر فرهنگی، هنری منطقه  21 گفت: انتخاب اولیه آثار هنری 15 تا 20 آبانماه سالجاری انجام و نتایج آن متعاقبا به هنرمندان اعلام می شود.

موسوی افزود: اختتامیه و اعلام منتخبان نهایی جشنواره 14آذرماه خواهد بود.

وی با بیان اینکه  به هنرمندانی که آثارشان در جشنواره انتخاب شود لوح تقدیر به همراه هدیه اهدا می شود افزود: به تمام هنرمندان راه یافته به بخش نمایشگاه گواهی شرکت در جشنواره اهدا می شود و از میان هنرمندانی که آثارشان به نمایش در آمده است 21 هنرمند انتخاب و با اهدای تندیس هنر و صنعت، دیپلم افتخار و جوایز نقدی  از آنان  تجلیل می شود.

موسوی گفت: امروز در آیینی با حضور امیرجاویدپور معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه 21، حجت الاسلام والمسلمین رسول مصائبی معاون فرهنگی شرکت پارس خودرو، علی شعبانژاد نماینده گروه خودروسازی سایپا و جمعی از نمایندگان کارخانه های صنعتی از پوستر دومین جشنواره فرهنگ، هنر و صنعت در فرهنگسرای تهرانسر رونمایی شد.

وی افزود: طرح پوستر این جشنواره از بین طرح های واصل شده به دبیرخانه این جشنواره توسط صاحب نظران و کارشناسان معاونت هنری  سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران انتخاب شده است.

موسوی گفت: با مدیرعاملان 60 کارخانه صنعتی واقع در منطقه 21 برای شرکت در این جشنواره مکاتبه شد که خوشبختانه بیشتر کارخانه ها برای مشارکت در این جشنواره همکاری و 13 کارخانه لوگوهای خود را در موعد مقرر برای درج در پوستر ارسال کردند.

 

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 47دقيقه قبل
دوشنبه 27/6/1396 - 13:21
  • تعداد رکورد ها : 632540