Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 5189 ) ( تعداد نظرات : 8 )

در گفت و گو با جام جم آنلاین مطرح شد؛
 نحوه صحیح استفاده از کوله پشتی
«نمی شود کاری کنید که کیف دانش آموزان سبک تر شود؟ آخه بچه هایمان گناه دارند! هر روز باید کلی دفتر و کتاب را ببرند و بیاورند، بخدا از کت‎و‎کول افتادند.» این جمله ها را خیلی از والدین در جلسات اولیا و مربیان شنیده اند. اگر شما هم از آن دسته از افراد هستند که بارها و بارها این سوال را پرسیده اید و در انتخاب کیف و کفش مناسب مدرسه دچار سردرگمی شده اید، حتما این مطلب، به کار شما خواهد آمد.
 
با نزدیک شدن به فصل مدرسه ها تب خرید لوازم التحریر و وسایل مدرسه حسابی داغ شده است، داخل مغازه های کیف و کفش، مملو از والدین و کودکانی شده که با ذوق و شوق به کیف و کفش های مدرسه نگاه می کنند. خرید کیف و کفش مناسب مدرسه، یکی از دغدغه های پیش روی خانواده ها بخصوص مادران در این روزهاست. به همین بهانه با یک فیزیوتراپیست در رابطه با بهترین انتخاب در خصوص خریداری کیف و کفش به گفت و گو نشسته ایم.

دکتر محمد اکبری عضو هیئت علمی دانشکده توانبخشی ایران در گفت و گو با جام جم آنلاین بیان کرد: والدین در خصوص تهیه کیف و کفش مدارس کودکانشان دقت داشته باشند، انتخاب مناسب و استاندارد در این زمینه حکم سلامت کامل اسکلت ها و ستون فقرات در طول سال تحصیلی را دارد. افراد در زمان خرید کفش مدرسه بهتر است از کفش های بندی استفاده نکنند چرا که محافظت از پاها بر عهده کفش است و کفش های بندی در این انجام این وظیفه موفق نیستند و همچنین کفش بندی برای پیاده روی اصلا گزینه مناسبی نیست، علاوه بر آن جلو و پشت کفش باید پوشیده باشد و پاشنه کفش حتما پهن و در حدود 2 الی 3 سانت ارتفاع داشته باشد.

وی متذکر شد: والدین به خاطر داشته باشند، کفش‌هایی که برای کودکان تهیه می کند باید پنجه‌های پهن داشته چرا که جهت تبادل هوا، جلوی آن باید 1 تا 1.5 سانتی‌متر با نوک پا فاصله داشته باشد، افراد در محکم بودن پاشنه کفش جهت حفظ آشیل پا دقت لازم را داشته باشند زیرا اگر آشیل پا حفظ نشود، خونرسانی به پا کاهش یافته و حالت کندگی آشیل پیدا می‌کند که این موضوع در کودکان در حال رشد بسیار مشاهده می شود.

این فیزیوتراپیست قوز شصت پا، کج شدن پا و ایجاد مشکل در راه رفتن را از تبعات استفاده از کفش نامناسب در کودکان در حال رشد دانست.

 

 

وی در ادامه افزود: وزن کوله پشتی باید متناسب با وزن دانش آموز باشد، افراد محتویات را طوری در داخل کوله پشتی تنظیم کنند که به طور متوسط حدود 30 درصد از وزن وی را دارا باشد. توصیه اکید به دانش آموزان می شود که کوله پشتی را روی هر 2 دوش خود قرار دهند و هرگز یک طرفه و روی یک شانه آن را برای مدت های طولانی حمل نکنند.

اکبری خاطرنشان کرد: در رابطه با ارتفاع کوله پشتی ها باید گفته شود، بالاترین قسمت کوله پشتی باید هم‌ارتفاع شانه ها باشد و نباید به هیچ وجه پایین تر از آن قرار گیرد. اندازه کیف باید متناسب با پایه آموزشی، سن و ساختار بدنی فرزندتان باشد و وقتی دانش آموز، آن را روی دوش می گیرد، باید کاملا احساس کنید که کودکتان کیف را حمل می کند، نه بالعکس.

این فیزیوتراپست در پاسخ به این سوال که کیف بهتر است یا کوله پشتی گفت: اگر کوله پشتی به طور صحیح (روی 2 دوش) حمل شود گزینه مناسب تری برای دانش آموزان است، اما افرادی که از کیف ها استفاده می کنند باید بدانند هر 5 دقیقه یکبار باید کیف را از دوشی به دوش دیگر منتقل کنند.

وی در رابطه با عوارض کیف و کفش های غیر استاندارد به جام جم آنلاین گفت: اما در صورتی که نسبت وزنی ذکر شده رعایت نشود، کیف سنگین و دارای ارتفاع نامناسب باشد ممکن است که در انحناهای ستون مهره ها اثر نامطلوب گذاشته شود همچنین باعث قوس ناحیه کمری و سینه ای را افزایش دهد، علاوه بر آن اگر در مدت زمان زیاد بطور ناصحیح حمل شود قوس جانبی غیر طبیعی برای فرد بوجود آورد که عوارض شدید تر آن در دراز مدت قابل مشاهده بوده و با گذر زمان در ساختار و عملکرد بدنی نتیجه سو بگذارد.

اکبری در پایان به والدین توصیه کرد: خرید کفش های بزرگ و نیز خرید کفش تنگ هر دو به یک اندازه، به سلامت پاهای کودک آسیب می زنند. والدین منتظر اندازه شدن کفش به پای کودک در ماه های آینده نباشند. قبل از خرید کفش مدرسه، به کف آن هم توجه کنید. اگر کف کفش صاف باشد، دانش آموز در حین بازی و ورزش در معرض خطر لیز خوردن خواهد بود. دانش آموزان دختری که به کفش های پاشنه دار علاقه مند هستند، می توانند حداکثر پاشنه 2 سانتی متری خریداری کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 53دقيقه قبل
سه شنبه 28/6/1396 - 12:0
ostadsalam ( تعداد مطالب : 11 ) ( تعداد نظرات : 0 )

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، 151 تا 200 در شرایط ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است». 
محمد رستگاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون هوای شهر تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 8امروز با 2 عددکاهش نسبت به روز گذشته بر روی عدد 83قرار گرفته و سالم است. 
وی با اشاره به افزایش غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون در 24 ساعت گذشته از 69به 74اظهار کرد: در همین مدت میزان آلاینده منوکسید کربن نیز از 29به35 افزایش یافته است. 
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: پارک قائم (منطقه 18)با شاخص 120، شهرداری منطقه 19با شاخص 116، پیروزی(منطقه 13) با شاخص 114 بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در 24 ساعت گذشته را داشتند. 
رستگاری افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه4 با شاخص31، دانشگاه شهید بهشتی (منطقه 1)باشاخص44و شهرداری منطقه 11 با شاخص55 نیز پاک ترین هوای شهر تهران در این مدت را داشتند. 
به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران؛ از ابتدای امسال کیفیت هوای پایتخت 9 روز پاک،153 روز سالم و 21 روز نیز برای گروههای حساس ناسالم بوده است. 

منبع: http://www.irna.ir/fa/News/82669584

استاد سلام مرجع تخصصی برگزار کننده دوره های تدریس خصوصی در زمینه های تدریس خصوصی زیست,تدریس خصوصی شیمی,تدریس خصوصی المپیاد شیمی,تدریس خصوصی المپیاد زیست,کلاس آنلاین و ... هوای پاک و سالم برای هم وطنان گرامی را از خدای منان خواستار است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 7دقيقه قبل
سه شنبه 28/6/1396 - 11:17
ostadsalam ( تعداد مطالب : 11 ) ( تعداد نظرات : 0 )

به گزارش ایرنا، مقبره الشعرای تبریز که بر اساس اسناد و مدارک تاریخی، مدفن 400 تن از شاعران و عارفان نامی و گمنام ایران زمین از جمله "شهریار ملک سخن" در طول حدود یک هزار سال اخیر است، امروز سفره فرهنگی-معنوی اش را برای میزبانی از میهمانان محمد حسین بهجت تبریزی، ملقب به "استاد شهریار" گشوده بود. 
مقبره استاد شهریار در زیرزمین مجموعه فرهنگی تفریحی "مقبره الشعرا" همزمان با پنهان شدن تدریجی خورشید عالمتاب در پشت ارتفاعات سر به آسمان ساییده "میشو" در غرب تبریز، میزبان قافله دوستداران فرهنگ و ادب ایران زمین بر بالین "استاد شهریار" بود که در سالروز مرگ وی که به حق "روز ملی شعر و ادب" نامگذاری شده است، برای گلباران مزار استاد در این محل گرد آمده بودند. 
شاعران بر دو گونه اند، بعضی بدلیل سرودن شعرهای عامه پسند و احیای آداب و رسوم محلی و فولکور مردمان منطقه ای در نزد مردم محبوب اند و برخی دیگر نیز به دلیل سرودن شعرهایی کلاسیک و در قالب و قوافی مطرح شعری نزد خواص محبوب و مقبول اند، اما شهریار شعر و ادب "محمدحسین بهجت تبریزی" به دلیل تسلط در هر حوزه شعری مقبولیت و محبوبیتی صد چندان نزد هر دو گروه دارد.
امروز دوستداران اش برای گلباران مزارش در مقبره الشعرا گرد آمدند و جالب توجه تر از اجرای مراسم، هارمونی ناموزون حضار است؛ چه پیرمردی کمر خمیده و هم عصر شهریار، شاعرانی تجربه اندوخته در مکتب شعری شهریار و نونهالانی که حتی به هنگام مرگ شهریار نیز به دنیا نیامده بودند، گل به دست و زمزمه حیدربابا بر لب دور تا دور مزار را گلباران کردند.
اگر حضور شاعرانی انبوه در این مراسم امری معمول و معهود است؛ چرا که شاعرانگی را با ذکر و ورد شعرهای روح افزای حافظ زمان، شهریار ملک سخن آموخته اند، اما حضور هنرمندانی از نوازندگان و خوشنویسان در مقبره شهریار و کتابت شعرهای شهریار به خط زیبای ثلث، نستعلیق و شکسته مراسم را تا حد شان والای این شاعر مردمی آراسته بود.
شهـرت شعری شهـریار چنان است که تمام کشورهای فارسی زبان و ترک زبان و هـر جا که ترجـمه یک قـطعـه او رفته باشد، هـنر او را می سـتایـند. 
منظومه "حیدر بابایه سلام" که در سال 1330 شمسی منتشر شد، از لحظه نشر مورد استقبال محافل ادبی داخلی و خارجی گرفت. 
"حـیـدر بابا" نـه تـنـهـا تا کوره ده های آذربایجان، بلکه به ترکـیه و قـفـقاز هـم رفـت و در ترکـیه و جـمهـوری آذربایجان چـنـدین بار چاپ شد. 
این منظومه از آثار جاویدان شهریار و نخستین شعری است که وی به زبان مادری خود سروده است. 
منظومه حیدربابا تجلی شور و خروش جوشیده از عشق شهریار به مردم آذربایجان است، این منظومه از جمله بهترین آثار ادبی در زبان ترکی است و در اکثر دانشگاه های جهان از جمله دانشگاه کلمبیا در آمریکا مورد بحث رساله دکترا قرار گرفته و برخی از موسیقیدانان مطرح جهان همانند هاژاک، آهنگساز معروف ارمنستان، آهنگ جالبی بر آن ساخته است.
از سوی دیگر دیوان اشعار فارسی شهریار ملک سخن نیز که کارنامه قطوری از افزون بر 70 سال فارسی سرایی شاعر بزرگ ایران زمین است، بارها و خارج از شمارش تجدید چاپ شده است تا دوستداران شعر و ادب در فلات ایران از چکامه های حافظ زمان در هر دو زبان "فارسی شکر" و "ترکی هنر" بهره ها گیرند و لذت ها برند.
دیوان فارسی استاد شهریار، یادآور خاطراتی از هفت دهه دوستی، همنشینی و هماوردی وی با بزرگان عرصه ادب فارسی همچون ملک الشعرای بهار، نیما یوشیج، هوشنگ ابتهاج و اسامی پرشمار دیگری است و هر یک از شعرهای این دیوان، گوشه ای از تاریخ ادبیات کشورمان را در این بازه زمانی در سینه مکتوم می دارد. 

** شهریار شاعر صاحب مکتب 
شهریار شناس تبریزی، استاد شهریار را یکی از پرچمداران شعر و ادبیات معاصر از مشروطه به این سو می داند و می گوید: هر شاعری صاحب مکتب نیست ولی شهریار هم در شعر فارسی و هم در شعر ترکی صاحب مکتب است.
ابوالفضل علیمحمدی نامگذاری 27 شهریور ماه به نام روز شعر و ادب را برازنده شهریار می داند و اضافه می کند: شهریار به راستی حافظ زمان است و در شعر صاحب مکتبی است که پیرو زیاد دارد.

** تشکیل ستاد ملی بزرگداشت استاد شهریار
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز فقدان استاد شهریار را ضایعه عظیمی در اقلیم فرهنگ و ادب و عرصه شعر و شاعری ایران زمین توصیف می کند و می گوید: تسلی بخش دل همه، نامگذاری به حق این روز بنام روز شعر و ادب فارسی است.
محمد محمدپور با بیان اینکه این روز می تواند زمینه تکریم و گسترش وفاق ملی در جامعه باشد، خواستار تشکیل ستاد ملی بزرگداشت استاد شهریار و روز ملی شعر و ادب فارسی است.
وی با اشاره به اینکه تبریز در سده های مختلف مهد شعر و ادب و خاستگاه بسیاری از تحولات شگرف ادبی، اجتماعی و سیاسی بود، خاطرنشان می کند: وظیفه ما تجلیل از مفاخر و مشاهیر خودمان است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی اضافه می کند: در مواجهه با دنیای خاص امروز که ارتباطات با شتاب خیره کننده ای در جریان است، با تکریم از بزرگان فرهنگ و ادب و اندیشه می توان جلوی گسست فرهنگی را گرفت.
محمدپور با بیان اینکه برای مقابله با تهاجم فرهنگی نیاز به معرفی و تکریم بزرگان مان داریم، اظهار می کند: ما باید در جهان امروز و در برابر فرهنگ های مختلف با قوت و با اتکا به داشته هایمان سرافرازانه بایستیم. 
روز بیست و هفتم شهریور ماه، سالروز درگذشت محمد حسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی روز ملی شعر و ادب نامیده شده است. 
از جمله دلایل انتخاب این روز این بود که شهریار هم از نظر توانایی ادبی، در عرصه های مختلف شعر طبع آزمایی کرد و هم با مردم می زیست و در کنار پاسداری از سنت های ادبی ایران زمین، سروده های عامه پسندی داشت.
در نهایت تسلط استاد شهریار به زبان و ادب فارسی و ترکی او را از همعصران خویش متمایز کرد و موجب شد که وی به نماد زبان و ادب ایران زمین تبدیل شود.
27 شهریور سالروز درگذشت محمد حسین بهجت تبریزی معروف به شهریار به عنوان روز شعر و ادب فارسی نام گذاری شده است.
این شاعر شیرین سخن در سال 1285 در تبریز چشم به جهان گشود و در سال 1367 چشم از جهان بست و در مقبره الشعرای تبریز آرام گرفت.
شهریار در سرودن انواع گونه‌های شعر فارسی مانند قصیده، مثنوی، غزل، قطعه، رباعی و شعر نیمایی تبحر داشت اما بیشتر از دیگر گونه‌ها در غزل شهره بود و از جمله غزل‌های معروف او می‌توان به "علی ای همای رحمت" و "آمدی جانم به قربانت" اشاره کرد. 
گزارش: نعمت مرادپور**انتشار: عزیزی راد

منبع : http://www.irna.ir/fa/News/82669282

استاد سلام مرجع تخصصی برگزار کننده دوره های آموزشی در زمینه های تدریس خصوصی,تدریس خصوصی ادبیان فارسی,تدریس خصوصی زبان انگلیسی,تدریس خصوصی زبان آلمانی,تدریس خصوصی زبان فرانسه و ... برگزار کننده کلاس آنلاین روز ملی شعر و ادب پارسی را به همه دوستداران ادبیات تبریک عرض مینماید.تدریس خصوصی زبان و ادبیات فارسی

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 7دقيقه قبل
سه شنبه 28/6/1396 - 11:6
Akhund ( تعداد مطالب : 803 ) ( تعداد نظرات : 477 )

دوستی در صفحه اجتماعی خود با عنوان (ما و عصر مردگان) نوشته اند:
(ما همیشه برای زنده های خود مرگ و برای مرده های خود زندگی آرزو می كنیم. این گونه است كه همیشه در عصر مردگان به سر می بریم.تا این روحیه بر ما حاكم باشد، توسعه و ترقی برای ما خوابی بیش نخواهد بود.)
در تأیید گفته ایشان بزرگی می گفت:
رسم و عادت ما این است که زنده ها را (تحلیل) و مرده ها را (تجلیل) می کنیم
یعنی تا وقتی در قید حیاتیم رفتار و گفتار و سکنات و اعمال و همه چیز همدیگر را زیر ذره بین قرار می دهیم و نه (خوشبینانه) و نه (واقع بینانه) بلکه متأسفانه (بدبینانه) درباره اش قضاوت می کنیم بدیهایش را برجسته و خوبیهایش را حتی المقدور کمرنگ می کنیم و نادیده می گیریم احتمالا بخاطر رقابت ، حسادت و چشم و همچشمی و یا امراض دیگر ...بعد از مرگ هم ، باب تجلیل گشوده میشود بدیهایش را بکلی نادیده می گیریم و حتی خوبیهای نبوده اش را برجسته می کنیم اینجاهم نه بد بینانه و نه واقع بینانه بلکه خوش بینانه قضاوت می کنیم ...البته پرداختن به این موضوع حوصله و مجال بیشتری می طلبد اما توصیه این است که باید قدر همدیگر را تا زنده هستیم بدانیم .فراموش نکنیم که همه ما انسانهای خطاکار هستیم معصوم نیستیم اما خوبیهایی هم داریم که نباید نادیده گرفته شود و کوتاه و مختصر این شعر در این قسمت گویاست:
بیخبر از هم دگر آسوده خوابیدن چه سود؟!
بر مزار مردگان خویش نالیدن چه سود؟!
زنده را تا زنده است باید به فریادش رسید
ورنه بر سنگ مزارش آب پاشیدن چه سود؟!
گر نرفتی خانه اش تا آن دمی که زنده بود
خانه صاحب عزا تا صبح خوابیدن چه سود ؟
گر نکردی یاد من تا آن دمی که زنده ام
بعد مرگم اشک و آه و نالیدن چه سود !!!؟

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2ساعت و 22دقيقه قبل
سه شنبه 28/6/1396 - 5:54
Akhund ( تعداد مطالب : 803 ) ( تعداد نظرات : 477 )


حافظ، ابو المؤید، ابو محمد، موفق بن احمد بن ابى سعید اسحاق بن مؤید مکى حنفى، معروف به «اخطب خوارزم». (568 -484) فقیهى دانشور، حافظى مشهور، صاحب حدیثى با اسناد فراوان، خطیبى پرآوازه، آگاه از سیره و تاریخ، شاعر و ادیب، بوده است. خطیب بزرگترین عالم حنفی است که درباره‏ امام حسین علیه ‏السلام قلم زده و کتاب عظیم و بزرگ «مقتل الحسین علیه‏ السلام» را نگاشته است. مقتل الحسین ، مهم‏ترین کتاب او است که بر جای مانده است. این کتاب با عنوان «شرح غم حسین(ع)» به فارسی ترجمه و منتشر شده است.
مؤسسه آموزشی پژوهشی مذاهب اسلام (mazaheb.com) با اندک تصرف و تغییر می توانید این کتاب را از لینک زیر دانلود کنید

http://cdn.ahlolbait.com/files/12/download/sharhe-ghame-hoseyn.pdf

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2ساعت و 22دقيقه قبل
سه شنبه 28/6/1396 - 5:13
Akhund ( تعداد مطالب : 803 ) ( تعداد نظرات : 477 )


آیه ذیل یكی از آیاتی است كه در باره توسل به رسول خدا صلی الله علیه وآله وارد شده وعلمای شیعه واهل سنت به آن استناد كرده اند: وَلَوْ أنَّهُمْ إذْ ظَلَمُوا أنْفُسَهُمْ جَاءُوكَ فَاسْتَغْفَرُوا اللهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُوا اللهَ تَوَّاباً رَحیماً(نساء/64) اگر ایشان وقتی به خودشان ظلم كردند نزد تو آیند پس از خداوند طلب بخشایش كنند ورسول خدا هم برای ایشان طلب بخشایش كند مسلما خداوند را توبه پذیر وبخشنده خواهند یافت. رفتن به نزد رسول خدا صلی الله علیه وآله برای طلب بخشایش در این آیه عام است ؛ شامل حیات ایشان و بعد از مرگ ظاهری می شود .
علمای اهل تسنن در مورد این آیه كلمات بسیار جالبی دارند. نووی در بحث زیارت رسول خدا صلی الله علیه وآله می نویسد: ... نزد قبر رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم بودم كه بیابانگردی آمد وگفت سلام بر تو ای رسول خدا . از خداوند شنیدم( كلام خدا در قرآن) كه اگر ایشان وقتی به خودشان ظلم كردند نزد تو آیند پس از خداوند طلب بخشایش كنند ورسول خدا هم برای ایشان طلب بخشایش كند مسلما خداوند را توبه پذیر وبخشنده خواهند یافت . ومن به نزد تو آمدم واز گناه خود طلب بخشش كرده و تو را شفیع نزد پروردگارم قرار می دهم .سپس این شعر را خواند كه ای بهترین كسی كه دربهترین جایگاه دفن شده است كه ازبوی خوش آنجاهمه جابوی خوش گرفته است . جانم فدای قبری كه تو ساكن آن هستی كه در آن اسوه كامل در عفت وجود وكرم مدفون است سپس بازگشت . پس چشمانم سنگین شده در خواب رسول گرامی اسلام صلی الله علیه وآله وسلم را دیدم پس فرمودند كه ای عتبی به سراغ اعرابی برو و به او بشارت بده كه خداوند گناهان او را آمرزید.(1)
دمیاطی می نویسد: بعد از زیارت ابو بكر و عمر برای سلام به فاطمه زهرا به بیت وی كه در داخل ضریح است می روی چون بنا بر قولی در آنجا مدفون است ولی قول برتر آن است كه در بقیع دفن است .پس می گویی سلام بر تو ای دختر رسول برگزیده ...پس به وسیله وی بر پدرش توسل می جویی سپس به همان جای اول  در روبروی صورت شریف- بازگشته می گویی الحمد لله رب العالمین خدایا بر سرور ما محمد وبر آل وی درود فرست . سلام بر تو ای رسول خدا. خداوند به درستی بر تو كتاب خود را نازل كرد كه در آن گفت : كه اگر ایشان وقتی به خودشان ظلم كردند نزد تو آیند پس از خداوند طلب بخشایش كنند ورسول خدا هم برای ایشان طلب بخشایش كند به تحقیق خداوند را توبه پذیر وبخشنده خواهند یافت (آیه 64 نساء) پس من به نزد تو آمده ام در حالیكه از گناهانم طلب بخشایش می كنم واز تو طلب شفاعت به نزد خداوند می كنم . (2)
و ابن قدامه گوید:
سپس به نزد قبر رفته پس پشت خود را به سمت قبله می كنی ورو به سمت قبر ومی گویی سلام بر تو ای پیغمبر ورحمت خدا و بركات وی ....خداوندا تو گفته ای وكلامت درست است كه اگر ایشان وقتی به خودشان ظلم كردند نزد تو آیند پس از خداوند طلب بخشایش كنند ورسول خدا هم برای ایشان طلب بخشایش كند به تحقیق خداوند را توبه پذیر وبخشنده خواهند یافت (آیه 64 نساء).بدرستیكه من به نزد تو آمده ام در حالیكه از گناهانم طلب بخشایش می كنم و از تو می خواهم كه در نزد پروردگارم شفیع من باشی ...سپس كمی جلوتر رفته ومی گویی سلام بر تو ای ابو بكر ...(3)
___________________________________
(1) كنت جالسا عند قبر رسول الله صلی الله علیه وسلم فجاء أعرابی فقال السلام علیك یا رسول الله سمعت الله یقول ( ولو أنهم إذ ظلموا أنفسهم جاءوك فاستغفروا الله واستغفر لهم الرسول لوجدوا الله توابا رحیما ) وقد جئتك مستغفرا من ذنبی مستشفعا بك إلی ربی ثم أنشأ یقول یا خیر من دفنت بالقاع أعظمه فطاب من طیبهن القاع والاكم نفسی الفداء لقبر أنت ساكنه فیه العفاف وفیه الجود والكرم ثم انصرف فحملتنی عینای فرأیت النبی صلی الله علیه وسلم فی النوم فقال یا عتبی الحق الاعرابی فبشره بان الله تعالی قد غفر له
 (المجموع - محیی الدین النووی - ج 8 - ص 274)

(2) ثم بعد زیارة الشیخین یذهب للسلام علی السیدة فاطمة رضی الله عنها فی بیتها الذی داخل المقصورة للقول بأنها مدفونة هناك ، والراجح أنها فی البقیع فیقول : السلام علیك یا بنت المصطفی ... ویتوسل بها إلی أبیها ( ص ) . ثم یرجع إلی موقفه الأول قبالة وجهه الشریف ، فیقول : الحمد لله رب العالمین . اللهم صل علی سیدنا محمد ، وعلی آل سیدنا محمد . السلام علیك یا سیدی یا رسول الله . إن الله تعالی أنزل علیك كتابا صادقا ، قال فیه : (ولو أنهم إذ ظلموا أنفسهم جاؤوك فاستغفروا الله واستغفر لهم الرسول لوجدوا الله توابا رحیما) وقد جئتك مستغفرا من ذنبی مستشفعا بك إلی ربی .
إعانة الطالبین - البكری الدمیاطی - ج 2 - ص 357
(3) ثم تأتی القبر فتولی ظهرك القبلة وتستقبل وسطه وتقول السلام علیك أیها النبی ورحمة الله وبركاته ... اللهم انك قلت وقولك الحق ( ولو أنهم إذ ظلموا أنفسهم جاءوك فاستغفروا الله واستغفر لهم الرسول لوجدوا الله توابا رحیما ) وقد اتیتك مستغفرا من ذنوبی ، مستشفعا بك إلی ربی ... ثم یتقدم قلیلا ویقول السلام علیك یا أبا بكر.
المغنی - عبد الله بن قدامه - ج 3 - ص 590 - 591

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2ساعت و 22دقيقه قبل
سه شنبه 28/6/1396 - 5:5
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4316 ) ( تعداد نظرات : 35 )


رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار از استقبال کم نظیر سایر کلانشهرها از کمپین "نه به کیسه پلاستیکی در نانوایی ها" خبر داد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، دکتر محمد مهدی گلمکانی رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار با اظهار اینکه بعد از روز 21 تیرماه که به نام روز بدون کیسه پلاستیکی نام گذاری شده این مرکز برنامه خود را با محوریت کمپین "نه به کیسه پلاستیکی در نانوایی ها" به صورت پایلوت در سطح شهر تهران اجرایی کرد، گفت: این طرح هم اکنون با استقبال زیادی مواجهه شده و امید است تا آخر سال تمام نانوایی های سطح شهر تهران به این کمپین بیپوندند.
وی در ادامه افزود: علاوه بر تهران سایر کلانشهرها هم از طرح فوق استقبال کرده و تاکنون 15 شهر و کلانشهر به کمپین فوق پیوسته اند.
گلمکانی گفت در گام اول هدف فرهنگ سازی و آشنایی شهروندان از مضرات تماس مستقیم نان داغ با کیسه پلاستیکی جهت برگشت شهروندان به فرهنگ سنتی خرید نان با کیسه پارچه ایی است و امید است در گام بعدی با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر نهادهای ذیربط عرضه کیسه های پلاستیکی در نانوایی ها ممنوع گردد

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 47دقيقه قبل
دوشنبه 27/6/1396 - 16:28
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4316 ) ( تعداد نظرات : 35 )

 


ورودی جنوب غربی ایستگاه مترو میدان ولیعصر (عج) با حضور مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه افتتاح شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، دکتر محمد احمدی بافنده با بیان اینکه ورودی جنوب غربی یکی از پرتردد ترین ورودی های این ایستگاه خواهد بود افزود: به دلیل نزدیکی این ورودی به بلوار کشاورز و همین طور مجاورت با ایستگاه BRT تجریش – راه آهن، پیش بینی می کنیم که مسافران از این ورودی بیش از سایر ورودی های استفاده کنند.

وی ادامه داد: دلیل اینکه ورودی جنوب غربی نسبت به سایر ورودی ها با تاخیر ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفت این بود که باید عملیات عمرانی ساخت محوطه میدان ولیعصر (عج) به اتمام می رسید تا فضای مورد نیاز برای ساخت این ورودی در اختیار شرکت هولدینگ قرار بگیرد.

دکتر احمدی بافنده با قدردانی از زحمات شرکت هولدینگ در ساخت سریع این سازه افزود: با افتتاح خط ۶ مترو تهران ایستگاه میدان ولیعصر (عج) تبدیل به یک ایستگاه تقاطعی می شود که روزانه پذیرای حجم بالایی از مسافران است به همین خاطر نیاز بود تا هرچه سریعتر ورودی های این ایستگاه تکمیل شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۲۷ دستگاه پله برقی در ورودی های ایستگاه میدان ولیعصر (عج) فعال هستند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 47دقيقه قبل
دوشنبه 27/6/1396 - 16:21
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4316 ) ( تعداد نظرات : 35 )

 

 

مولایی شهردار منطقه 22 با حضور در مددسرای آفتاب نیلوفری منطقه در جریان روند فعالیت ها و اقدامات این مرکز قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، مولایی شهردار با بیان اینکه این مددسرا تنها مرکز نگهداری از مددجویان زن در سطح منطقه می باشد، ابراز کرد: شهرداری منطقه 22 تلاش دارد تا ضمن پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی در منطقه مددجویان را به چرخه واقعی زندگی اجتماعی بازگرداند. بر این اساس به معتادان و آسیب دیدگان اجتماعی که به این مرکز مراجعه می نمایند بعد از تهیه بانک اطلاعاتی خدماتی همچون مشاوره، مددکاری اجتماعی، روانشناسی، خدمات بهداشتی،  و .... در قالب برنامه هایی مانند مصاحبه، مشاوره، آموزش، توانمندسازی و ارتقا وضعیت سلامت جسمی و روانی به آنها ارائه می شود.

 

وی افزود: این مجموعه به زنان بی سرپرست، بی خانمان و آسیب دیده ای که نیازمند آموزش و توانمندسازی هستند، اختصاص داده شده و در آن کارشناسانی خواهند بود که به این افراد آسیب دیده در زمینه های مختلف ارائه خدمات می دهند. با تهیه بانکهای اطلاعاتی از مددجویان و  اطلاع از توانمندی های آنها در حوزه های مختلف تلاش خواهد شد بخش کارآفرینی برای این افراد نیز به شکل ویژه ای صورت گیرد و سپس با آموزش آنها به بازگشتشان به خانواده و اجتماع کمک شود.

 

وی بی توجهی به آثار و پیامدها و نتایج زیان بار و غیرقابل جبران آسیب های اجتماعی در جامعه را غیر قابل انکار دانست و گفت: باید تلاش نماییم تا با همکاری و همیاری همدیگر و با هدف گذاری های صحیح و اجرای برنامه های زیرساختی با هدف کاهش آسیب ها و افزایش بهره وری افراد آسیب دیده در جامعه اولا در بحث پیشگیری و ثانیا در درمان معضلات اجتماعی قدم بردارند و افرادی را که شاید مورد بی مهری در جامعه قرار گرفته و دچار لغزش شده اند و به عنوان مددجو،کارتن خواب و یا آسیب دیده اجتماعی در جامعه شناخته می شوند را کمک نماییم

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 47دقيقه قبل
دوشنبه 27/6/1396 - 16:18
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4316 ) ( تعداد نظرات : 35 )

 

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری  منطقه دو  از مناسب سازی و تثبیت جزیره ایمنی در  معابر پر تردد دانش آموزان در منطقه دو خبر داد

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو ، حمید رضا رنجبر با اعلام این مطلب اظهار داشت : باتوجه به نزدیک شدن به ایام بازگشایی مدارس، طرح استقبال از مهر  و همچنین جهت تسهیل در تردد معلولین و سالمندان معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه دو  اقدام به مناسب سازی در 20 مقطع نموده است که این روند باعث افزایش ایمنی و سهولت در تردد شهروندان خواهد شد .

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری  منطقه دو تصریح کرد : جهت ارتقاء ایمنی و نظم در عبور و مرور و جلوگیری از تداخل و تصادفات وسایل نقلیه در نقاط حادثه خیز و بخصوص معابر پر تردد دانش آموزان اقدام به تثبیت و اجرای رفیوژ میانی و هدایت خودروها در مسیر اصلی نموده ایم که عملیات موجب کاهش چشمگیر تصادفات و خسارات به خصوص در تقاطع ها شده است.

رنجبر در ادامه افزود  :   بدیهی است با اجرایی شدن این طرح گام موثری جهت رضایت شهروندان به ویژه  دانش آموزان  در بازگشایی مدارس برداشته شد

زمان آخرین مطلب این کاربر: 10ساعت و 47دقيقه قبل
دوشنبه 27/6/1396 - 16:12
  • تعداد رکورد ها : 632540