abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3911 ) ( تعداد نظرات : 34 )

 

 

میرزایی معاون امور شهری و محیط زیست منطقه 22 از اجرای برنامه های ویژه هفته بدون نایلکس در محلات منطقه با شعار " كیسه پلاستیكی كمتر، زمین پاک تر، زندگی بهتر " با هدف فرهنگسازی در استفاده از مواد تجزیه پذیر در چرخه محیط زیست خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، میرزایی معاون امور شهری منطقه ضمن تاکید بر لزوم فرهنگسازی در خصوص استفاده از مواد تجزیه پذیر و عدم استفاده از مواد نایلونی تا حد امکان توسط شهروندان خاطرنشان کرد: با توجه به تاثیرات مخرب کیسه ها و ظروف پلاستیکی واحد محیط زیست منطقه به منظور اجرای طرح سوپرمارکت و نانوایی سبز در محلات مختلف تلاش می کند تا با همکاری نانوایی ها و سوپر مارکت های دوستدار محیط زیست و مشارکت شهروندان در استفاده از کیسه های پارچه ای و تجزیه پذیر در جهت آگاهی بخشی و ارتقا سطح آگاهی عمومی در خصوص مضرات بهداشتی و زیست محیطی بکارگیری کیسه های نایلونی و پلیمری با شعار نه به کیسه های نایلونی این طرح را اجرا نمایند.
وی یادآور شد:این طرح به عنوان یکی از پروژه های کانون محیط زیست محلات دوازده گانه منطقه در نانوایی هاو سوپرمارکت های سطح منطقه اجرا می شود.در این طرح کیسه های پارچه ای در اختیار شهروندان قرار می گیرد تا از این طریق فرهنگ مصرف نکردن کیسه های پلاستیکی و پلیمری نهادینه شود.
میرزایی از آغاز اجرا و راه اندازی کتابخانه سبز در سرای محلات منطقه خبر داد و گفت:طرح کتابخانه سبز با اهدای بیش از 150 کتاب در حوزه محیط زیست و اختصاص جایگاهی مختص به این نوع کتابها در سرای محلات سطح منطقه از جمله سرای محله صدرا و المپیک به منظور کمک به گسترش آگاهی شهروندان در ضرورت حفاظت و صیانت از طبیعت و محیط زیست اجرا شد.

وی یادآور شد: واحد محیط زیست و انرژی منطقه 22 نسبت به آموزش محیط زیستی و عدم مصرف کیسه پلاستیکی در سرای محلات منطقه، نصب بنر و پوستر، توزیع بروشور، توزیع کیسه های پارچه ای بین شهروندان از دیگر اقدامات محیط زیستی در هفته بدون نایلکس به منظور حساس سازی اقشار مختلف جامعه نسبت به محیط زیست و نهادینه ساختن الگوهای رفتاری صحیح در این زمینه بود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 8دقيقه قبل
سه شنبه 3/5/1396 - 15:18
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3911 ) ( تعداد نظرات : 34 )

 

شهردار منطقه 19از فعالیت پایش و دفع آفات نباتی در بوستانها، جنگل کاریها و قطعات فضای سبز منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، دکتر پیمان قربانی با اشاره به تشدید این فعالیت در فصل تابستان گفت: پایش درختان از فصل بهار شروع شده است اما با توجه به افزایش آفات و بویژه سفیدبالکها در ایام تابستان، این اقدام با سرعت و شدت بیشتری ادامه خواهد یافت.

وی به نصب تله های فرمونی جهت جذب و دفع آفات سوسک پوستخوار کاج اشاره کرد و افزود: این اقدام در 8 نقطه منطقه شامل بوستانهای 22 بهمن، شریعتی و بهشت، جنگل کاری های یاس، طوبی، اسماعیل آباد و قدس و نیز اتوبان قم از پل حرم مطهرتا عوارضی قم صورت گرفته است.

قربانی ادامه داد: به منظور کنترل آفات، ترمیم تنه درختانی که دارای حفره های توخالی هستند در سطح منطقه در حال انجام است. این فعالیت از ناحیه یک شروع شده و در ناحیه 3 در حال اجرا است.

شهردار منطقه از اقدامات ویژه مرکز آموزش و مشاوره گل و گیاه را کنترل آفت سفیدبالکها اعلام و بیان کرد: به همین منظور ضمن پایش درختان توسط کارشناسان این مرکز در سطح منطقه، کارتهای زرد و نوار زرد روی درختان توت در کلیه بوستانها و قطعات فضای سبز اتوبانها و بلوارهای سطح منطقه انجام شده است.

وی در بخش دیگری به پاکسازی زمین های بایر سطح منطقه اشاره کرد و گفت: تاکنون 50 هزار متر مربع زمین بایر از خاک و نخاله پاکسازی شده و درهمین راستا نیز 450 کامیون نخاله جمع آوری شده است.

قربانی خاطرنشان کرد: برای محدود کردن دسترسی به زمینهای بایر و پیشگیری از تخلیه خاک و نخاله در این زمینها، حریم زمینهای بایر با استفاده از 150 عدد نیوجرسی مسدود شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 8دقيقه قبل
سه شنبه 3/5/1396 - 15:13
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3911 ) ( تعداد نظرات : 34 )

 

معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری منطقه دواز ایمن سازی و اصلاح رمپ راستگرد بزرگراه یادگارامام ( ره ) شمال به خیابان گراوندی در منطقه دو خبر داد   

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو ، حمید رضا رنجبر با اعلام این خبر گفت : معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه دو با هدف ایمن سازی رمپ راستگرد بزرگراه یادگارامام ( ره ) به خیابان گراوندی اقدام به کاهش عرض مقطع ورودی و استاندارد سازی معبر، با انجام اصلاحات هندسی مورد نیاز نموده است.
وی افزود : کوچک مقیاس بودن طرح، بهره وری بالا و هزینه اندک اجرایی وکاهش هزینه های نگهداری تعمیرات ترافیکی در محل، از ویژگی های طرح اجرا شده می باشد.

رنجبر در ادامه اجرای ایمن سازی معابر منطقه دو گفت : ضلع شمال تقاطع بلوار پاکنژاد  و بلوار دریا در سطح منطقه دو ایمن سازی شده است

وی در ادامه افزود : باتوجه به تخلفات مکرر رانندگان و انحراف به چپ آنها جهت تامین حرکت شمال به شرق در تقاطع بلوار پاکنژاد – دریا معاونت حمل و نقل و ترافیک اقدام به اجرای طرح خشکه چینی، نسبت به افزایش طول رفیوژ میانی ضلع شمالی تقاطع و کاهش عرض دهانه دوربرگردان شمال به شمال نموده است که اجرای این موجب رضایتمندی شهروندان در این محور عبوری وسایل نقیله شده است .

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 8دقيقه قبل
سه شنبه 3/5/1396 - 15:12
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3911 ) ( تعداد نظرات : 34 )

 

معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه15، از توسعه شبکه های آبرسانی فضاهای سبز شهری و جنگلکارهای در این محدوده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مهندس نوروزی با اعلام خبر فوق افزود: این عملیات به منظور حفظ محیط زیست، مدیریت مصرف انرژی و صرفه جویی در مصرف ‌آب اجرا و به همین منظور  6 هزار متر لوله گذاری و آبیاری قطره‌ای احداث شده است.

 به گفته وی اکنون این عملیات در جنگلکاری های بی بی شهر بانو و شهید آوینی انجام شده وبه بهره برداری رسیده است.

معاون امور شهری و محیط زیست منطقه با اشاره به احداث مخازن ذخیره آب افزود: این مخازن در بوستان های نیلوفر به حجم500 متر مکعب، ولیعصر به حجم 600 مترمکعب، خلیج فارس به حجم 250 مترمکعب و در  بزرگراه شهید  شوشتری با 500 مترمکعب احداث شد و اکنون در حال بهره برداری است.

مهندس نوروزی در ادامه به خط انتقال مخزن آب  از بوستان سروناز به بزرگراه شهید شوشتری اشاره و خاطر نشان کرد: این عملیات به طول هزار متر در حال انجام است.

وی در پایان یادآور شد:  شبکه آبرسانی جنگلکاری های پشت دانشگاه آزاد اسلامی درشهرک  قیامدشت نیز به طول هزار متر در حال احداث است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 8دقيقه قبل
سه شنبه 3/5/1396 - 15:11
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3911 ) ( تعداد نظرات : 34 )

 

شهردار منطقه 12 تهران از گشایش موزه عروسک و فرهنگ ایران در نیمه اول مرداد ماه در قلب طهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12 تهران؛ عابد ملکی با بیان این مطلب افزود: موزه عروسک های ملل   مجموعه ای از عروسک های ایران شامل عروسک های مردم ساخت قومی ایران ، عروسک های سلسله های تاریخی ایران ( طراحی و ساخت پریچهر رحیمی )، عروسک های پدیدآورندگان و خادمان ادبیات کودک ایران ( طراحی و ساخت مژده دانش پژوه ) و مجموعه ای از عروسک- مجسمه های زنان مناطق مختلف ایران با پوشش هر منطقه ( طراحی و ساخت سارا حسینی) را در فضای جدید خود با عنوان« موزه عروسک و فرهنگ ایران» به نمایش خواهد گذاشت.

وی ادامه داد:  این فضای جدید را شهرداری منطقه 12 شهر تهران  در قالب بنایی واقع در دروازه دولت کوچه فیات در اختیار این موزه قرار داده است .

شهردار قلب طهران با اشاره به تامین هزینه مرمت موزه عروسک ها توسط شهرداری منطقه بیان کرد: این موزه در راستای حمایت از بخش خصوصی در حوزه ی گردشگری در اختیار موزه عروسك های ملل با مدیریت آقایان علی گلشن و مسعود ناصری دریایی قرار گرفته و در مرداد ماه 1396 گشوده می شود .

به گفته وی؛ هدف از تاسیس این موزه آشنایی مردم به ویژه نسل جوان با عروسک های قومی ایران ، پوشش زنان مناطق مختلف ایران و نیز تاریخ ، هنر و فرهنگ مردمان بومی ایران است.

ملکی تاکید کرد: این موزه پایگاهی جهت ترویج قصه های قومی ایرانی در میان نسل جوان است .

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 8دقيقه قبل
سه شنبه 3/5/1396 - 15:10
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3911 ) ( تعداد نظرات : 34 )


مدیر ورزش بانوان شهرداری منطقه 4 گفت: به مناسبت فرارسیدن دهه کرامت برنامه های متنوع ورزشی ویژه بانوان منطقه 4 برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4، عصمت همتی با بیان این مطلب گفت: همزمان با ولادت با سعادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) و آغاز دهه مبارک کرامت برنامه های ورزشی ویژه بانوان و دختران منطقه 4 اجرا خواهد شد.
همتی هدف از برگزاری برنامه های دهه کرامت را حفظ ارزش های دینی و اسلامی ذکر کرد و گفت: گرامیداشت اعیاد و مناسبت های مختلف فرهنگی و مذهبی بهترین فرصت برای شناساندن بزرگان دین به عنوان الگوی مناسب برای آحاد مختلف جامعه و بخصوص جوانان است.
وی در ادامه تشریح کرد: به مناسبت ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر از دختران محجبه ورزشکار در ایستگاه های فعالیت بدنی سطح منطقه 4 با عنوان نمونه های برتر حجاب و عفاف تقدیر می شود. همچنین برنامه های ورزشی متنوعی در رشته های بومی محلی، شطرنج، دارت، طناب کشی، اردوهای تفریحی ورزشی و ... در بوستان ها، فضاها و اماکن ورزشی ویژه دختران و بانوان منطقه 4 برگزار خواهد شد.
مدیر ورزش بانوان منطقه 4 در پایان خاطر نشان کرد: برنامه های ورزشی دهه کرامت از روز سوم مرداد ماه همزمان با ولادت حضرت معصومه (س) آغاز خواهد شد و تا 13 مرداد مصادف با ولادت باسعادت امام رضا (ع) ادامه خواهد یاف

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 8دقيقه قبل
سه شنبه 3/5/1396 - 15:5
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3911 ) ( تعداد نظرات : 34 )

 


معاون اموراجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶ از آغاز جشنواره داستان تابستان در پارک لاله خبر داد و گفت: نمایشگاه، بازارچه، غرفه‌های ورزشی، قرآنی و آموزشی فرهنگی در پارک برپا شده و هر شب برنامه های شاد و متنوع برای شهروندان برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۶، مهرشاد الله ویردی اضافه کرد: جشنواره داستان تابستان در دو مرحله از یکم تا بیستم مرداد و از یکم تا بیستم شهریور در میدان آبنمای پارک لاله برگزار می شود و شهروندان می توانند با حضور در پارک لاله از برنامه های پیش بینی شده بهره ببرند.
او با بیان اینکه اجرای نمایش و موسیقی سنتی از جمله برنامه های تدارک دیده شده برای جشنواره تابستانی پارک لاله است گفت: برگزاری برنامه ها و جشن های مردمی تاثیر بسزایی در افزایش سطح شادی جامعه خواهد داشت.
الله ویردی همچنین از برگزاری جشنواره بزرگ قرآنی منطقه در دارالقرآن منطقه در مسجد لاله خبر داد.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶ ادامه داد: برگزاری جشن ها و برنامه های متنوع فرهنگی برای بوستان های بزرگ منطقه پیش بینی شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 8دقيقه قبل
سه شنبه 3/5/1396 - 15:3
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3911 ) ( تعداد نظرات : 34 )

 

سی و هشتمین مرکز خیریه استان تهران با مشارکت شهرداری منطقه 11و کمیته امداد امام خمینی(ره) در سرای محله امیریه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11؛ سید عباس طباطبایی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 11 در ارتباط با اهداف این مرکز نیکوکاری که نخستین مرکز خیریه در سرای محلات این منطقه است؛ گفت: با توجه به سکونت نیازمندان و نیز افراد خیر و متمول در محله امیریه؛ تأسیس و راه اندازی مرکزی که بتواند حلقه واسطی میان این دو گروه باشد ضرورت داشت. از این رو مرکز نیکوکاری امیریه به عنوان اولین مرکز در سرای محلات منطقه 11 افتتاح شد.

طباطبایی همچنین افزود: یکی از چالش های پیش روی مراکز خیریه چه مراکز دولتی و چه مراکز خصوصی تعداد زیاد متقاضیان و اطلاعات پراکنده از نیازمندان و نیکوکاران به شکل توامان است که با رایزنی و جلسات مشترکی که با کمیته امداد داشتیم؛ پیرامون تجمیع بانک های اطلاعاتی مربوط به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سایر افراد شناسایی شده در سرای  محلات به تفاهم رسیدیم. البته امیدواریم که مراکز دیگری چون سازمان بهزیستی نیز در تجمیع بانک های اطلاعاتی مربوط به افراد نیازمند مشارکت داشته باشند.

سید ابوالفضل پرپنجی قائم مقام کمیته امداد استان تهران نیز ضمن اعلام خرسندی از راه اندازی این مرکز خیریه گفت: مرکز خیریه امیریه می تواند در فعال سازی ظرفیت های شغلی درون محله ای برای توانمند سازی اقتصادی، اجتماعی بهداشتی و درمانی  نیازمندان و شناسایی نیازمندان و خیرین در سطح محله مثمر ثمر باشد.

پرپنجی همچنین افزود: با افزایش تعداد این مراکز خیریه درون محله ای، پرونده های مربوط به کمیته امداد در ارتباط با افراد ساکن در محلات از جمله محله امیریه به این مراکز داده می شود تا مراکز خیریه دسترسی مطلوبی به افراد نیازمند تحت پوشش کمیته و خیرین داشته باشند.

وی داد: مراکز نیکوکاری با هدف نهادینه‌سازی فرهنگ احسان و نیکوکاری به صورت محله محور، شناسایی خیران و نیازمندان واقعی محله و ارائه خدمت به نیازمندان از طریق کمک‌های مردمی در محل سکونت و گسترش ارتباطات بین مردم در محله آغاز به کار کردند تا امکان فعالیت داوطلبانه مردمی برای خدمت‌رسانی به نیازمندان را فراهم کنند.

قائم مقام کمیته امداد استان تهران با اشاره به این که مرکز نیکوکاری محله امیریه؛ سی و هشتمین مرکز نیکوکاری استان تهران است که فعالیت خود را آغاز کرده است؛ یادآور شد: یکی از پایگاه‌های ایجاد مراکز نیکوکاری مساجد است و با توجه به این که مساجد از معنویت خاصی برخوردار هستند؛ با استفاده از مشارکت مردمی می‎توانند در جهت خدمت‎رسانی به مردم موفق‎تر عمل کنند

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 8دقيقه قبل
سه شنبه 3/5/1396 - 14:58
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3911 ) ( تعداد نظرات : 34 )

 

 

حامد رضایی، معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه پروژه حذف زوائد و پیرایش شهری محور انقلاب در دستور سازمان قرار دارد، گفت: یکی از نتایج بهسازی فضاهای شهری، حذف زوائد و الحاقات بصری مانند مرمت نما و جداره ها، برداشتن زوائد و بهسازی بالکن های نامناسب احیا و ارتقای کیفیت نما و منظر شهری است.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، او با اشاره به احیای محور انقلاب، ادامه داد: احیای محورهای اصلی شهر منجر به زنده شدن شهر می شود.

حامد رضایی با تاکید براهمیت محور و انقلاب و داشتن فضاهای تاریخی و در عین حال یک فضای فرهنگی مهم، افزود: محور انقلاب داری سابقه تاریخی و فرهنگی بسیار خوبی است که نباید آن را نادیده گرفت به همین دلیل همزمان با اجرای پروژه پیرایش شهری در این محور به شناسایی فضاهای تاریخی پرداختیم.

معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه محور انقلاب، دارای 20 پلاک با ارزش تاریخی و هویتی مربوط به دهه 40 و 50 شمسی است، گفت: پیرایش و مرمت نمای این پلاک ها با توجه به قدمت تاریخی و اهمیتی که داشتند در اولویت کار سازمان قرار گرفته و مطالعات تاریخی و طرح های مطالعاتی برای این کار صورت گرفت.

او با تاکید بر اینکه در محور انقلاب یک پلاک مربوط به دوره قاجار می باشد، افزود: متاسفانه به مرور زمان و به دلیل فرسودگی فضا و محیط سیما منظر شهری کیفیت این بنا پایین آمده است و بنا تاریخی فوق متروک شده.

حامد رضایی، ضمن اعلام این خبر مالکان اکثر بناهای تاریخی و با هویت محور را ترک کرده اند تاکید کرد پروژه حذف زوائد و بهسازی نما می تواند منجر به بالابردن کیفیت این بناها و تمایل صاحبان و مالکان برای برگشتن آنها به محور شود.

معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه بعد از حذف زوائد بصری از این محور، شاهد رونق فضاهای فرهنگی در محور انقلاب بوده ایم، گفت: بهبود فضاهای بصری و مرمت و احیا این خانه های تاریخی منجر به تمایل بازگشت مالکان به این خانه ها شده است.

او با اشاره به تمایل حضور صاحبان مشاغل مختلف برای بازگشت به ساختمان هایی که پیش از این رها کرده اند، ادامه داد: با توجه به احیا و باززنده سازی فضاهای تاریخی محور انقلاب، بسیاری از مالکان قصد بازگشت به املاک رها شده  را دارند و از تخریب بناهایی که در اختیار داشته اند، منصرف شده اند.

حامد رضایی به اقدامات صورت گرفته در محدود میدان فردوسی تا چهارراه ولیعصر(عج) اشاره کرد و گفت: تابلوهای معرف کاربریهای تجاری که برای این محدوده طراحی شده با استفاده از المان هایی است که در جداره این محور تاریخی وجود دارد که در این خصوص کارعلمی و مطالعاتی صورت گرفته است.

او همچنین به بهسازی مبلمان شهری و ساماندهی و روشنایی این محور اشاره کرد و ادامه داد: ساماندهی پایه چراغ ها کیوسکهای مطبوعات ، سطل زباله، نیمکت و راهبند و تبدیل فضای بی دفاع شهری که در زیر پل کالج قرارداد به فضای شهری با کیفیت از جمله اقدامات پیش بینی شده از سوی سازمان زیباسازی در این محور خواهد بود.

به گفته معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران اقدامات بهسازی و مرمت در محور انقلاب تا پایان سال 96 به سرانجام می رسد و قطعاّ شاهد یک فضای فرهنگی در خور شان تهران در این محور خواهیم بود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 8دقيقه قبل
سه شنبه 3/5/1396 - 14:56
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 3911 ) ( تعداد نظرات : 34 )

 

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه از اجرای طرح پنجشنبه های پاک با راه اندازی پویش "از خودمان شروع کنیم" با شعار احترام به عابر پیاده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، رضا زلفی ضمن اعلام این خبر گفت: با هدف ترغیب و تشویق شهروندان به استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه پاک و ایجاد روحیه شادابی و نشاط  و ترویج و تبیین مقررات راهنمایی و رانندگی پویش "از خودمان شروع کنیم" با مشارکت نهادهای مردمی راه اندازی شد.

وی افزود: اعضای این کمپین پنجشنبه های هر هفته از ساعت  18 از پارک آموزش ترافیک منطقه با دوچرخه برای ترویج "فرهنگ دوچرخه به جای خودرو"  و "برای هوای پاک شهر رکاب بزنیم" به سوی مناطق دیگر و منزل شهدا رکاب می زنند

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4ساعت و 8دقيقه قبل
سه شنبه 3/5/1396 - 14:53
  • تعداد رکورد ها : 631224