ezadehashemian ( تعداد مطالب : 2 ) ( تعداد نظرات : 0 )

test

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 53دقيقه قبل
شنبه 1/7/1396 - 14:9
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4347 ) ( تعداد نظرات : 35 )

 

آیین بازگشایی سال تحصیلی جدید با به صدا درآوردن زنگ مدرسه دخترانه حضرت مریم (ع) در شهرک شهید محلاتی توسط فرماندار شمیرانات، رییس اداره آموزش و پرورش منطقه یک تهران و معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک ، در شمال تهران آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک ، سعید کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت : در این مراسم که روز شنبه اول مهر ماه برگزار شد عزت ا... خانمحمدی فرماندار شمیرانات و محمد رضا خدابنده رییس اداره آموزش و پرورش منطقه یک شهر تهران با به صدا درآوردن زنگ مدرسه ، آغاز سال تحصیلی جدید را اعلام کردند.
کارگران با اشاره به طرح بازباران در مدارس شمال تهران اظهار داشت: طرح باز باران با هدف رفع مشکلات عمرانی مدارس و مراکز آموزشی در شمال تهران اجرا شد و طی آن عملیات تجهیز، بهسازی و نوسازی، ایمن سازی و بازسازی محیط های آموزشی منطقه یک انجام شد.
وی گفت: تعداد 54 مدرسه در این طرح قرار گرفتند که تا پایان شهریور اقدامات لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید در آنها به اجرا رسید.
معاون شهردار منطقه یک آموزش های شهروندی را یکی از مهمترین اقدامات شهرداری در راستای ارتقاء کیفیت زندگی شهری و آشنایی بیشتر دانش آموزان و خانواده ها با اصول صحیح شهر نشینی دانست و گفت: : آموزش فضای سبز به دانش آموزان با استفاده از ظرفیت مراکز کلینیک گل و گیاه، برگزاری کارگاه و کلاس آموزشی در مدارس با محوریت تفکیک پسماند از مبدا، آموزش شهروندان و دانش آموزان در حوزه ایمنی ، تأمین و توزیع مخازن مخصوص جداسازی کاغذ در مدارس، توزیع لوازم التحریر به همیاران بازیافت، توزیع تله چسبی در مدارس، اجرای طرح هر درب بطری یک لبخند و طرح ویژه جمع آوری کاغذ بخشی از فعالیت هایی است که در بخش اقدامات شاخص و ویژه متناسب با ایام بازگشایی مدارس و استقبال از مهر در حال اجراست.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 32دقيقه قبل
شنبه 1/7/1396 - 14:8
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4347 ) ( تعداد نظرات : 35 )

 

سید محمود میرلوحی معاون اجرایی شورای شهر تهران،ری و تجریش، صبح امروز با حضور در دبیرستان دخترانه عترت واقع در منطقه 17 تهران، زنگ آغاز سال تحصیلی را نواخت.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 17، دانش آموزان دبیرستان دخترانه هوشمند عترت، صبح امروز میزبان معاون اجرایی شورای شهر تهران ، قائم مقام شهردار منطقه 17 و جمعی از مدیران شهری بودند تا نخستین روز از سال تحصیلی جدید را با یاد و خاطره شهدای گرانقدر دفاع مقدس گرامی بدارد.

مهندس سیدمحمودمیرلوحی عضو شورای اسلامی شهر تهران به همراه مهندس رضایی قائم مقام شهردار منطقه با حضور در این مدرسه دخترانه، پس از سخنانی کوتاه در جمع دانش آموزان، زنگ آغاز سال تحصیلی را نواخت.

میرلوحی با تبریک آغاز سال تحصیلی گفت: امسال همزمانی آغاز سال تحصیلی و ایام سوگواری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) شور و شعور خاصی برای دانش آموزان به همراه داشته که امیدواریم با آغاز سالی حسینی(ع) در مسیر آزادگی و ایثار گام برداریم.

معاون اجرایی شورای شهر تهران حضور در یک مدرسه دخترانه را اتفاقی خوب تعبیر کرد و افزود: امروز یکی از روزهای خوب زندگی من است که در مدرسه ای دخترانه حضور دارم. من سه فرزند دختر دارم که مدارج بالای تحصیلی را طی کرده و هر کدام موفقیتهایی را در زندگی و امور تحصیلی کسب کردند و معتقدم این اتفاق که امروز در یک دبیرستان دخترانه در منطقه 17 حاضر شدم تا آغاز سال تحصیلی را با یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس گرامی بدارم، اتفاق بسیار خوب و مبارکی ست .

میرلوحی در گفتگو با مدیران شهری گرامی داشت یاد و خاطره شهدا ،جانبازان و ایثارگران را امری ضروری دانست و عملکرد مدیریت شهری در خصوص طرح استقبال از مهر و ایمن سازی مدارس و معابر را مورد ارزیابی قرار داد.

قائم مقام شهردار منطقه 17 با اشاره به خدماتی که از سوی مدیریت شهری در قالب طرح استقبال از مهر صورت گرفته، تصریح کرد: در این منطقه مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی وجود دارد که بخشی از آنها در بافت فرسوده قرار گرفته و بیشتر از سایر مدارس به موضوعات ایمن سازی و بهسازی برای عبور و مرور کودکان نیاز دارند که به لطف الهی کوشش شده تا با شناسایی و احصای تمامی مشکلات و نیازهای این مدارس، بخش زیادی از آن مرتفع شود.

علی رضایی با تاکید بر زیباسازی محیط پیرامونی مدارس گفت: دیوارهای بیرون مدارس همگی شستشو شده و طرح های متنوعی بر جداره های بیرونی مدارس منتخب نقاشی شده تا آغاز سال تحصیلی و حضور در مدارس را برای دانش آموزان جذاب تر کند. همچنین تلاش شده تا به مدارس در خصوص نگهداشت آبخوری و سرویس های بهداشتی کمک شایانی شود تا مشکلات این بخش از مدارس رفع شده و محیط ایمن و بهداشتی در اختیار کودکان و نوجوانان قرار گیرد.

پس از نواختن زنگ حسینی توسط معاون اجرایی شورای شهر تهران، حاجی سلطانی رییس آموزش و پرورش منطقه به به همراه مهندس رضایی قائم مقام شهردار منطقه17 و مدیران فرهنگی و شهری، از کلاسهای هوشمند این دبیرستان دخترانه بازدید کرده و سایت کامپیوتری و IT این دبیرستان را افتتاح کرد.

گفتنی ست دانش آموزان این دبیرستان با امضای طوماری با شهیدان گلگون کفن هشت سال دفاع مقدس که در همین منطقه سکونت داشتند، تجدید پیمان کرده و یاد و خاطره شان را گرامی داشتند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 32دقيقه قبل
شنبه 1/7/1396 - 14:6
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4347 ) ( تعداد نظرات : 35 )

 

 


به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای تهرانسر مراسم معرفی و بازخوانی کتاب همه سیزده سالگی ام با حضور چهره سال هنر انقلاب اسلامی و نویسنده اثر و مهدی طحانیان که کتاب خاطرات او را از دوران حضور درجبهه و اسارت را روایت می کند برگزار شد.
عصر پنج شنبه 30 شهریورماه 96مراسم معرفی و بازخوانی کتاب همه سیزده سالگی ام به نویسندگی گلستان جعفریان وبا حضور بیش از 150 نفر از اساتید،هنرمندان، نویسندگان و علاقه مندان منطقه از جمله استاد مرتضی سرهنگی چهره برتر انقلاب و مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در سالن مجتمع فرهنگی پیامبر اعظم محله تهرانسر برگزار شد.
محتوای این کتاب که مورد تقدیر و تایید اهل فن قرار گرفته درباره دوران 8 سال دفاع مقدس است و خاطرات یک رزمنده و اسیرجنگی نوجوان را روایت می کند. این مراسم در آستانه هفته دفاع مقدس و با هدف گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و همچنین حفظ ارزش های دفاع مقدس به همت مدیریت فرهنگی هنری شهرداری منطقه 21و فرهنگسرای تهرانسر برگزار شد.
گفتنی است در پایان مراسم به نفرات برگزیده و برتر مسابقه کتاب خوانی عید تا عید جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 32دقيقه قبل
شنبه 1/7/1396 - 14:1
"وقايع نگار" ( تعداد مطالب : 165 ) ( تعداد نظرات : 3 )


🗓 تقویم روز 

 

 

 شنبه
 ۱ مهر سال ۱۳۹۶ هجری خورشیدی
 ۲ محرم‌الحرام سال ۱۴۳۹ هجری قمری
 ۲۳ سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی

📿 ذکر روز: ۱۰۰ مرتبه «یا رب العالمین»

🗒 مناسبت‌ها:
ورود كاروان اباعبداللَّه الحسین (ع) به سرزمین كربلا (61 ق)


تولد "حضرت امام خمینی" رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در خُمین (1281 ش)

 

آغاز ثبت احوال و صدور شناسنامه به تصویب هیأت وزیران (1297 ش)


روز بازگشایی مدارس

 

 روز دهقان


 آغاز كار "دانشكده هنرهای دراماتیک" سابق و دانشكده "سینما و تئاتر" فعلی (1343 ش)


 حمله نیروی هوایی ارتش به خاک دشمن متجاوز یک روز پس از آغاز جنگ (1359 ش)


كشف سیاره "نپتون" توسط دو دانشمند فرانسوی (1846م)


 روز ملی و اعلام استقلال و تشكیل حكومت پادشاهی "عربستان سعودی" (1932م)


درگذشت "زیگموند فروید" روان‏پزشک و روان‏كاو معروف اتریشی (1939م)

 

 مرگ "ادواردْ راس" زبان‏شناس و مستشرق خاورشناس برجسته انگلیسی (1940م)


درگذشت "اوریان لووریه" منجم فرانسوی و كاشف سیاره نپتون (1877م)

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 3دقيقه قبل
شنبه 1/7/1396 - 14:0
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 4347 ) ( تعداد نظرات : 35 )


 
 

بانک‌پاسارگاد به همراه چند بانک دیگر ایرانی، دو قرارداد تأمین مالی خارجی (فاینانس) را با بانک‌های «اوبر بانک» اتریش و «دانسکه» دانمارک به ترتیب به ارزش یک میلیارد یورو و 500 میلیون یورو امضاء کرد. این قراردادها با حضور سید احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی، محمد خزاعی رییس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی، عبادالله مولایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش، مدیران‌عامل و اعضای هیأت‌مدیره بانک‌های ایرانی منعقد شد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد، قرارداد یک میلیارد یورویی 14 بانک ایرانی از جمله بانک‌پاسارگاد، با «اوبر بانک» اتریش، نخستین قرارداد تأمین مالی بانک‌های ایران با بانک‌های اروپایی‌ پس از برجام به‌شمار می‌رود. «اوبر بانک» یک بانک منطقه‌ای در قلب اروپاست که در کشورهای همجوار اتریش نیز فعالیت دارد.

بر اساس این خبر، قرارداد دیگری به ارزش 500 میلیون یورو، بین 10 بانک ایرانی از جمله بانک‌پاسارگاد، با «دانسکه‌بانک» دانمارک منعقد شد. «دانسکه بانک» در 16 کشور دنیا فعال است و علاوه بر خدمات بانکی برای مشتریان شخصی، تجاری و نهادی، خدماتی در حوزه بیمه و مسکن نیز ارائه می‌کند.

به موجب این قراردادها، منابع این دو بانک اتریشی و دانمارکی برای تأمین مالی پروژه‌های عمرانی و تولیدی‌ بخش خصوصی و دولتی که مجوزهای لازم را طی مراحل قانونی در داخل کشور اخذ کرده‌اند، تخصیص خواهدیافت.

گفتنی است بانک‌پاسارگاد به ‌عنوان بانکی موفق در صحنه داخلی و بین‌المللی، به سبب کارنامه درخشان خود همواره مورد توجه بسیاری از بانک‌ها و نهادهای خارجی قرار گرفته‌است. این بانک همچنین برای ارائه کلیه خدمات ارزی از جمله گشایش انواع اعتبارات اسنادی دیداری و مدت‌دار، حوالجات ارزی، خرید و فروش و افتتاح حساب‌های ارزی و همچنین صدور انواع ضمانتنامه‌های ارزی و خدمات مربوط به صادرات کالا در خدمت هم‌میهنان گرامی است.

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 32دقيقه قبل
شنبه 1/7/1396 - 13:48
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 5230 ) ( تعداد نظرات : 8 )


یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به برخی روش های کاهش وزن گفت: مصرف برخی موادغذایی تاثیرات شگرفی در چربی سوزی و کاهش وزن افراد دارد.
 
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، مهدی شادنوش متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره مصرف انواع چربی سوز‌های طبیعی برای کاهش وزن بیان کرد: میزان کالری مواد غذایی اهمیت زیادی دارد و هیچ چـیز را نمی‌توان جایگزین یک رژیم غذایی متعادل و برنامه ورزشی منظم کرد.

وی افزود: مصرف سوپ یکی از راهکارهایی است که تاثیرات شگرفی در چربی سوزی و کاهش وزن افراد دارد به طوری که در یک تحقیق نشان داده شده است که زنان باید از بین سه پیش غذا با ۲۷۰ کالری یک مورد را انتخاب می‌کردند، افرادی که سوپ مرغ و برنج را انتخاب کردند، ۱۰۰ کالری کمتر از سایرین انرژی دریافت کردند.

وی نوشیدن آب را یکی دیگر از موادی معرفی کرد که نقش مهمی در کاهش وزن دارند و افزود: تحقیقات جدید اشاره بر این دارند که نوشیدن آب، سبب تسریع کاهش وزن و کاهش اشتها می شود و با کمک به دفع سدیم و سموم بدن، نفخ و باد شکم را نیز از بین می‌برد.

شادنوش مصرف چای سبز را روش دیگری برای کاهش وزن و چربی سوزی طبیعی دانست و گفت:: عصاره چای سبز، متابولیسم بدن را افزایش می دهد و به کاهش وزن کمک می‌کند همچنین چای سبز خواص ضد سرطانی نیز در خود دارد و از بروز بیماری‌های قلبی نیز جلوگیری می‌کند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی مصرف انواع میوه‌ها مانند سیب، گلابی و گریپ فروت را در کاهش وزن موثر دانست و تصریح کرد: گریپ فروت سرشار از ویتامین C است و باعث پایین آوردن سطح انسولین خون می‌شود که به کاهش وزن می‌انجامد، مصرف سیب و گلابی که به دلیل فیبر بالا و کالری کم باعث می‌شود که احساس گرسنگی برطرف شود و فرد غذای کمتری مصرف کند.

وی با اشاره به این که هریک از این مواد غذایی مفید برای کاهش وزن، در معده احساس پری ایجاد می‌کند، اظهار کرد: میوه‌های تازه و آبدار، سبزیجات و سوپ کالری‌های موجود در مواد غذایی را کاهش می دهد و با وجود مصرف موادغذایی بیشتر، کالری کمتری دریافت کنید؛ در واقع میوه‌های پر فیبر، سبزیجات و حبوبات دستگاه گوارش را سلامت و سطح انسولین خون را در حد تعادل نگاه می‌دارد که باعث می‌شود چربی کمتر در بدن ذخیره شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 20دقيقه قبل
شنبه 1/7/1396 - 13:43
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 5230 ) ( تعداد نظرات : 8 )


بسیاری از افراد سیگاری برای در امان ماندن از زیان‌های دخانیات اقدام به ترک آن می‌کنند؛ اما برای جلوگیری از ابتلا به سرطان ریه، باید اقدامات دیگری نیز انجام داد.
 
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از آنا، برخی گزارش ها حکایت از آن دارد که آثار سموم ناشی از مصرف دخانیات بعد از ترک سیگار همچنان در ریه افراد باقی می ماند و اگر ریه این افراد سم‌زادیی نشود، در معرض ابتلا به سرطان قرار خواهند گرفت.

سایت خبری «بولد اسکای» هند در گزارشی خاطرنشان کرد از آنجا که هدف اول از ترک سیگار پاکسازی ریه‌ها از آلودگی ناشی از استعمال دخانیات است، بنابراین اگر این واقعیت نادیده گرفته شود، افرادی که دخانیات را ترک کرده‌اند همچنان در معرض ابتلا به سرطان کُشنده ریه قرار خواهند داشت.

این گزارش مصرف ۷ نوشیدنی از جمله آب هویج، گریپ فروت، آب توت وحشی، پیاز، زنجبیل، آب لیمو و آب آناناس را برای کسانی که مصرف دخانیات را ترک کرده اند، ضروری دانسته است تا افراد ضمن کاهش آثار زیانبار دخانیات بر ریه‌ها، آنها را سم‌زدایی کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 20دقيقه قبل
شنبه 1/7/1396 - 13:39
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 5230 ) ( تعداد نظرات : 8 )

 


محققان میکروتراشه ای ابداع کرده اند که می تواند عفونت های چشمی تهدید کننده بینایی را در عرض چند دقیقه تشخیص دهد.
 
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا ، نسخه اولیه این دستگاه که توسط محققان دانشگاه ساوت هامپتون در آمریکا ساخته شده است، می تواند خصیصه های یک باکتری را مانندایی کولی و سودوموناس(Pseudomonas) با سرعت بالا تشخیص دهد؛ همچنین این دستگاه نیاز به کشت باکتری ها را در آزمایشگاه یا استفاده از آزمایش حساسیت به آنتی بیوتیک که نتیجه آن بین 48 ساعت تا دو هفته مشخص می شود، برطرف می سازد.


مهندسان با همکاری متخصصان چشم در دانشگاه ساوت هامپتون برای آزمایش این میکروتراشه از نمونه های بافت آلوده شده در آزمایشگاه استفاده کردند اما اکنون قصد دارند که یک مطالعه پایلوت روی 30 بیمار از جمله آزمایش هایی در آفریقا و آسیای جنوبی انجام دهند.
عفونت های قرنیه زمانی رخ می دهد که قرنیه توسط یک شیء خارجی و از طریق رشد باکتری و سایر میکروارگانیسم ها که اغلب توسط لنزهای تماسی آلوده ایجاد می شوند، آسیب می بیند.


هر سال شمار زیادی از موارد عفونت های قرنیه در سراسر جهان تشخیص داده می شود که حدود یک سوم آنها مرتبط با استفاده از لنزهای تماسی هستند.


پرویز حسین پزشک مشاور متخصص چشم در دانشگاه ساوت هامپتون گفت: ضخامت قرنیه تنها نیم میلی متر است و عفونت ها می توانند به سرعت گسترش یابند و این ساختار را از بین ببرند بنابراین درمان به موقع بسیار حائز اهمیت است؛ از طرف دیگر با این مشکل نیز روبرو هستیم که درمان بسته به نوع باکتری موجود می تواند بسیار متفاوت باشد.


وی افزود: این یافته ها با وجود اینکه اکنون مبتنی بر آزمایش هستند اما می توانند دستاورد مهمی برای تشخیص درمان عفونت های قرنیه داشته باشند زیرا این میکروتراشه ظرفیت کاهش زمان تشخیص از دو هفته تا تنها چند دقیقه را دارد و می تواند آنتی بیوتیک های صحیح را فورا برای درمان مشخص سازد.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 20دقيقه قبل
شنبه 1/7/1396 - 13:38
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 5230 ) ( تعداد نظرات : 8 )

 

 


برخی مکمل ها همراه با یک رژیم سالم، ورزش منظم، مدیریت استرس و ... از بهترین گزینه ها برای رفع کمردرد هستند. به طوری که با مصرف آنها شاید نیازی به مصرف قرص های مسکن نداشته باشید.
 
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از آوای سلامت، فراموش نکنید که برای مصرف هر نوع مکمل، از پزشک تان مشورت بگیرید، بخصوص اگر در حال مصرف داروهای دیگری هم هستید چون ممکن است دچار عوارض ناشی از تداخل دارویی شوید. در اینجا ۵ مکمل طبیعی برای کاهش موثر درد کمر معرفی شده است:

ویتامین دی: اگر شما مبتلا به درد کمر هستید، کمبود ویتامین دی می تواند این درد را تشدید کند. مطالعات نشان می دهد که کمبود ویتامین دی در مبتلایان به تنگی کانال نخاع نیز شایع است. مصرف روزانه ۱۵ میکروگرم ویتامین دی برای اکثر مردم ضروری است. می توان با قرارگیری روزانه ۲۰ دقیقه در معرض نور خورشید، و مصرف مواد غذایی غنی شده با این ویتامین، کمبود آن را جبران کرد.

امگا ۳ و اسیدهای چرب: مصرف این نوع چربی ها باعث کاهش میزان التهاب در بدن می شود. التهاب یکی از اصلی ترین دلایل ابتلا به کمردرد است. مکمل های امگا ۳ به صورت کپسول در دسترس هستند و البته برای دریافت دوز مناسب آنها باید با پزشک تان مشورت کنید چون مصرف دوزهای بالاتر این مکمل ها می تواند خطر خونریزی را افزایش دهد و یا با داروهای رقیق کننده خون تداخل داشته باشد. مصرف ماهی های چرب مانند ماهی آزاد، ساردین، ماهی تن و همچنین مصرف سبزیجات تیره رنگ نیز امگا ۳ بدن را تامین می کند.

زردچوبه: خواص ضد التهابی زردچوبه، این ادویه پرطرفدار، ثابت شده است؛ آنهم برای کاهش دردهای مفصلی و کمردرد. زردچوبه برای بیشتر افراد بالغ بی‌ خطر است؛ زردچوبه به عنوان یک مکمل غذایی برای افرادی که بیماری کیسه صفرا دارند، توصیه نمی ‌شود؛ زیرا باعث تشدید این بیماری ‌ها می ‌گردد.

گلوکوزامین و کندراتین: این دو ترکیب به صورت طبیعی در بدن وجود دارند؛ اسید گلوکونیک به صورت مایع و در مفاصل و کندراتین در غضروف دور مفاصل وجود دارد. اگرچه تحقیقاتی در زمینه تاثیر مکمل ‌های اسید گلوکونیک و کندراتین بر روی افرادی که کمردرد دارند، وجود ندارد؛ اما تحقیقاتی وجود دارد که نشان می‌ دهد این مکمل‌ها بر روی درد مزمن زانو تاثیر دارند. بیشتر افراد از این مکمل‌ها برای دردهای مزمنی همچون درد بخش پایین کمر استفاده می ‌کنند. پزشک شما فاکتورهای شخصی شما از جمله سن و سلامت عمومی را بررسی کرده و دوز مناسب از این مکمل را برایتان تجویز می ‌کند.

کپسایسین: کپسایسین یک مکمل غذایی نیست بلکه به صورت کرم است و روزانه ۳ تا ۴ بار روی پوست مالیده می ‌شود. این کرم از طریق حساسیت‌ زدایی کانال‌ هایی که سیگنال درد را به گیرنده‌ های مغزی می‌ فرستند، کار می‌ کند. طبق بررسی ها کپسایسین از دردهای اسکلتی عضلانی می کاهد و تاثیر آن به مدت ۴ تا ۸ هفته باقی می ماند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 20دقيقه قبل
شنبه 1/7/1396 - 13:36
  • تعداد رکورد ها : 632627