• Nombre de visites :
  • 373
  • 24/10/2007
  • Date :

PRESSTV Dünya literatüründe mantık ve adalet’in egemenliğinde bir dönüm noktası olmalıdır

                       

PRESSTV Dünya literatüründe mantık ve adalet’in egemenliğinde bir dönüm noktası olmalıdır

 

03/07/2007

İslami İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad PRESSTV’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, adalet yanlısı medya organının, Peygamberlerin risaletini devam ettirdiğini ve bu yolla hak batıl sınırlarının daha şeffaf olması ve gerçeklerin insanlığa yansıtılması için çaba göstermemiz gerektiğini söyledi.

Mesaj iletmenin bir nevi mücadele ve cihad olduğunu ve bugün doğmakta olan medya organının dünya mazlumlarının yanında yer alması ve kendi yorum ve haberlerini dünya mazlum ve mahrumlarının yarına hazırlaması, zamanında kitlelere ulaştırması gerektiğini söyleyen İslami İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, insanlığın günümüzde  sultacı ve emperyalist güçlerin kontrol ve denetimi altındaki kitle iletişim araçları vasıtasıyla yoğun bir saldırı ve haber bombardımanına tabi tutulduğunu, ancak ilahi ve insani düşüncelerin sınır tanımadığını, dünya olayları ve halkların konumu karşısında sessiz kalınamayacağını, İran’ın sulta düzeni tarafından saldırıya uğramaması durumunda bile  dünya olayları karşısında sessiz kalınamayacağını ve üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmekle mükellef olduğumuzu söyledi.

Hatırlanacağı üzere Presstv 24 saat boyunca İngilizce yayın yapacak ilk haber kanalıdır ve kendi sesi ve görüntüsünü tüm dünyaya ulaştırmaya çalışmaktadır. PRESSTV şimdilik ana faaliyetini dünyanın muhtelif 22 ülkesinde 30’un üzerinde muhabirle başlatmış ve her yarım saatte bir dünyanın son olaylarını gerekli yorumlar ve belgesellerle birlikte muhataplarına ulaştırmaktadır. PRESSTV’nin şimdilik İstanbul’da muhabiri olup Türkiye’nin diğer bazı önemli illerinde de muhabir bulundurmayı hedeflemektedir.

 

Bu şebekenin yayın hayatına girmesiyle birlikte İİC. Radyo Televizyon kurumu dış yayınlar bölümünde farklı dillerde 4 Televizyon şebekesi ve 31 yabancı Radyo yayınına sahiptir. Dinlemekte olduğunu Türkçe yayınlarımız da bu çatı altında kendi faaliyetlerini sürdürüyor.

 

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)