• Nombre de visites :
  • 397
  • 24/10/2007
  • Date :

Uluslararası İslam mezhepler takrib kurumu’nun masum imamların türbesine yönelik kınama bildirisi

                               

Uluslararası İslam mezhepler takrib kurumu’nun masum imamların türbesine yönelik kınama bildirisi

 

17/06/2007

Bir kez daha nifak unsurları Irak’ta işgalcilerin himayesi ile Samerra kentinde iki masum imamın mukaddes türbesine yönelik saygısızlıkta bulunarak çirkin yüzlerinden maskelerini düşürdüler. Bu gün Irak’ta işgalci güçler ve onların etnikçi işbirlikçileri Samerra’da o hazretin değerli zürriyesine saygısızlık ederek İslam ümmetine meydan okuyor ve ancak Müslümanların uyanıklığı, birlik ve dayanışması ve dini mukaddesat ve İslami kimliği savunma yolundaki azim ve iradeleri, yaratılmaya çalışılan krizlerin üstesinden gelebilir.

Uluslararası İslam mezhepler takrib kurumu işgalci güçlerin ve onların münafık işbirlikçilerinin masum imamların türbesine yönelik saldırılarını kınarken bu tür sinsi çabaların İslam ümmetinin mezhebi oyunlara karşı daha uyanmalarından başka hiç bir işe yaramayacağını ve sadece Müslümanların birlik ve beraberliğini ve İslami dayanışmaya sebep olacağını belirtir.

Tüm İslam dünyası liderleri ve ulemasına düşen görev, tüm imkanlarını bu tür komplolara karşı seferber etmek ve İslam dini ve Kuran'ı Kerim’in vurgu yaptığı müslümanların vahdeti için tüm çabalarını sarf etmektir.

Uluslararası İslam mezhepler takrib kurumu tüm Müslümanların, ister şia ister sünni, acı ve kederine yol açan bu acı olaya karşın buna karşı koymanın en etkin yolunun, Irak halkına yönelik her türlü komploya karşı Şii ve Sünni kardeşlerin vahdetine vurgu yapılmasıdır ve bu tür acı olaylar asla İslam ümmetinin vahdetine ve yüce değerlerine en ufak bir zarar veremeyeceği bilinmelidir.

 

 

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)