• Nombre de visites :
  • 526
  • 24/10/2007
  • Date :

Ayetulah Hamenei: Irak’ta Samarra saldırısının sorumlusu işgal güçleriyle Siyonist casusluk birimleridir

                            

Ayetulah Hamenei: Irak’ta Samarra saldırısının sorumlusu işgal güçleriyle Siyonist casusluk birimleridir

 

16/06/2007

İslami Devrim Lideri Ayetullah Ali Hamenei, Irak'ta Askeriyeyn türbesine düzenlenen saldırının arkasında Müslümanlar arasında fitne çıkarmaya çaba gösteren Siyonist rejime ve ABD’ye bağlı casusluk birimlerinin bulunduğunu açıkladı.
    Ayetullah Hamenei, Samerra kentindeki Ehl-i Beyt İmamlarının kabrinin bombalanması üzerine yayınladığı mesajında, İmamların kabrini bombalayanların ABD ve İsrail ajanları olduğunu belirterek, Irak'taki ve bütün dünyadaki Müslümanların düşmanların çıkarmaya çalıştığı Şii-Sünni çatışması komplosuna karşı uyanık olmalarını istedi.

Ayetullah Hamenei, Ehl-i Beyt imamlarının kabrine yapılan saldırının sadece Şii Müslümanların değil, bütün dünya Müslümanlarının kalbini yaraladığını ve ABD'nin dünya Müslümanları arasında öldürücü bir iç savaş çıkarmayı, etnik ve mezhebi gerilimi artırmayı amaçladığını belirtti.

Samerra'daki Ehl-i Beyt İmamlarının türbesinin asırlar boyu Şii ve Sünni Müslümanlar tarafından ortaklaşa korunduğunu ve hiç bir zaman da buraya karşı herhangi bir saygısızlıkta bulunulmadığını, ancak Irak'ın işgaliyle birlikte geçen dört yılda iki kez korkunç saldırılara maruz kaldığını belirten İslam İnkılabı rehberi, Amerika'nın Müslümanlar arasında fitne ateşi yakmaya çalıştığını Ehl-i Beyt İmamlarının kabrinin bombalanmasının sorumluluğundan da kaçamayacağını vurguladı.

"Bugün İslam'ın düşmanları dünyanın her bir yanındaki Müslümanlar arasında onları birbirine düşürerek etnik ve mezhebi gerginlikleri ateşlemeye çalışmaktadır. Bundan dolayı da bütün Müslümanlar bu gibi komplolar karşısında uyanık ve dikkatli olmalıdır" diyen Ayetullah Hamenei, bütün dünya Müslümanlarını, İslam alimleri ve aydınlarını, Irak'taki hem Şii ve hem Sünni Müslümanları İslam düşmanlarının bu tefrikacı siyasetlerine karşı İslam birliğini korumaya çağırdı.

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)