• Nombre de visites :
  • 351
  • 24/10/2007
  • Date :

Filistin ve İsrailli çocuklar barış yolculuğunda

                          

Filistin ve İsrailli çocuklar barış yolculuğunda

 

03/06/2007

Filistin ve İsrailli çocuklar ülkelerinde yaşanan sorunlara dikkat çekmek amacıyla Paris’te bir dizi etkinliğe katılacaklar.

Filistin ve İsrailli çocuklar Ortadoğu’da kalıcı bir barışın gerçekleşmesi ve ülkelerinde yaşanan sorunlara dikkat çekmek amacıyla Paris’te bir dizi etkinliğe katılacaklar.
    Milli Eğitim Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu (UNICEF) tarafından desteklenen ve bir hafta sürecek olan proje kapsamında, 12 ile 15 yaşları arasındaki 10 Filistinli ve 10 İsrailli genç çocuk Paris’te çeşitli sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek barış mesajlarını sunacaklar.
      İsrail ve Filistinli çocuklar ‘barış yolculukları’ boyunca pedagojik, kültürel, turistik ve eğlence içerikli bir dizi aktiviteyi paylaşacaklar. Barış yolculuğunun amacı aynı zamanda Ortadoğu’da kalıcı bir barışın sağlanması için yarının gençleri olan bu çocukların birbirlerine düşman değil komşu olduklarını görmelerinin kaçınılmaz olduğu anlayışından hareketle onların birbirlerini yeniden keşfetmesini, tanımasını sağlamak.
    UNICEF’in de desteklediği bu ‘barış yolculuğu’nda Paris’teki çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret edecek olan İsrail ve Filistinli çocuklar bu kurum ve kuruluşların dikkatini bölgede barışın sağlanmasına çekmeye çalışacaklar.
    1-8 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan bu etkinlik Peres Barış Merkezi (İsrail), Al Quds Diyalog ve Demokrasi Merkezi (Filistin) ve Fransa İzcilik Federasyonu ile Fair Events Derneği tarafından organize ediliyor. 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)