• Nombre de visites :
  • 286
  • 24/10/2007
  • Date :

İslam İnkılabı Ayetullah Hamanei: Milletler Bush’tan nefret ediyor, Ahmedinejad’a sevgi besliyor

       

İslam İnkılabı Ayetullah Hamanei: Milletler Bush’tan nefret ediyor, Ahmedinejad’a sevgi besliyor

 

23/05/2007

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, dünya zorbası Amerika’ya karşı tek direniş gösteren İran milletinin, uluslararası alanda takdir edildiğini söyledi.

İran İslam İnkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, üniversite öğrencilerinin siyasi sahnede yer almaları gerektiğini hatırlatarak, üniversitelilerin siyasi düşünceye sahip olmalarının gerekli olduğunu kaydetti ve ”Düşmanların oyunlarına karşı son derece uyanık olunmalı ve üniversitelilerin açıklamaları düşmanların suiistifade etmelerine neden olmamalı” dedi.

Üniversite öğrencilerinin ülke içi ve uluslar arası meseleler karşısında tepkisiz kalmamaları ve kendi görüşlerini, düşüncelerini ortaya koymaları ve açıklamaları gerektiğinin altını çizen İslam İnkılabı rehberi, Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, Tahran'daki gönüllü milis teşkilatı (Besic) üyelerine yaptığı konuşmada, “Besici düşüncenin İran'ı, siyasi arenada otoriter Amerika’ya karşı dünya milletlerin uyanış ve direnişinin komuta merkezi haline getirdiğini” kaydetti ve “Uyanıklık, yalnızca Amerika’ya karşı nefret beslemekle olmaz’ dedi.

Amerika’nın İran aleyhindeki faaliyetleri kapsamında propaganda saldırısına da çok büyük ağırlık verdiğini hatırlatan İslam İnkılabı rehberi, “İran'ın geleceğinin parlak olduğunu” belirterek, “Bugün uluslararası siyasi arenada önemli ve belirleyici bir konuma sahibiz. İran, dünya siyasetinde çok güçlü bir bombanın patlamasına neden oldu. Bu bombanın gücü, Amerika’nın Hiroşima'ya attığı bombadan bin kat daha güçlüdür. Maalesef Amerika kendi otoriter siyasetini sürdürüyor, Avrupalılar da buna karşı bir şey yapamıyor. Eski Sovyetler Birliği’nin parçalanmasından sonra maalesef dünya Amerika’nın sultasına girmiştir aka İran milleti, sergilediği tutumla bu zorba gücün temellerini ve prensiplerini sorguluyor. Bu gerçek, Amerika zorba gücü için bütün zehirlerden daha acıdır” diye konuştu.

Milletlerin Amerika’dan derin bir nefret ettiğinin en bariz örneğinin Bush’un gittiği ülkelerde aldığı tepkilerde görüldüğünü söyleyen İslam inkılabı rehberi ama İran cumhurbaşkanının gittiği ülkelerde yoğun bir sevgi seliyle karşılaşmasının milletlerin İran’a duydukları sevginin göstergesi olduğunu söyledi. Gönüllü İslam erlerinin, maneviyat ve ahlak açısından en iyi şekilde donanım içinde olmalarının önemli bir zaruret olduğuna temas eden İslam İnkılabı rehberi, gönüllü erlerin İran’ın geleceğinde çok önemli rollerinin olacağını belirtti.

Gönüllü İslam erlerinin ülkenin gelişmesi ve ilerlemesinde de önemli rollerinin olacağını söyleyen Ayetullah Hamenei, bu doğrultuda, bilim, teknoloji, siyaset, kısaca sosyal hayatın her alanında faal rol almaları gerektiğini belirten İslam İnkılabı rehberi, üniversitelerde öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarının karşılanması gereğine de temasla, gönüllü İslam erlerini ülke için büyük bir kazanım olduğuna dikkat çekti. İslam inkılabı rehberi, üniversite öğrenciliğinin yanı sıra milis güç olmanın bir iftihar olduğunu da belirterek, milis güçlerin İran İslam Cumhuriyeti’nin gurur kaynağı olduğunu söyledi.

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)