• Nombre de visites :
  • 317
  • 24/10/2007
  • Date :

İran ABD ile herşeyi konuşacak

 

                     

İran ABD ile herşeyi konuşacak

 

22/05/2007

İran'nın birçok alanda hatalarını kabul ettiği ve aynı davranışı ABD'den de bekleyerek her şeyi konuşmaya hazır olduğu bildirildi.

İran Dışişleri Bakanı Muttaki “Irak politikası üzerine yeni açılımlarımız var. Bunu ABD'ye sunacağız. ABD ile hatalarımızı da konuşacağız” dedi

İran Dışişleri Bakanı Menuçehr Muttaki, Ürdün Ölü Deniz'deki Dünya Ekonomik Forumu'nda İran'ın Irak politikası üzerine yeni açılımları olduğunu belirterek, ay sonundaki ABD-İran görüşmelerinde bunu sunacaklarını söyledi. “Amerika'yı bölgede yeni bir kaos oluşturacak pozisyonda görmüyoruz. Bunun olmasına şans tanımayız.

İRAN'NIN TAVSİYELERİ OLACAK

Bölgede oluşturulan krize bakarak yeni bir savaşa girme olasılığı görmüyorum” diyen Muttaki, Bağdat'ta yapılacak ABD-İran görüşmelerinde yeni politikaların masaya yatırılacağını, İran'ın bölge ve Irak hakkında tavsiyelerinin olacağını belirtti.

Mutteki “Toplantıda eski politikalarımızı gözden geçireceğiz; önceki yapılan yanlışları konuşacağız. Irak'tan başka bir konuyu tartışmayacağız. Görüşlerimizi, analizlerimizi anlatacağız. ABD'ye Irak ile ilgili yeni politikalar sunacağız” dedi.

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)