• Nombre de visites :
  • 350
  • 24/10/2007
  • Date :

İranlı doktorlar dünyada kimyasal silah mağduru insanları tedavide ilk sırada yer alıyor

                       

İranlı doktorlar dünyada kimyasal silah mağduru insanları tedavide ilk sırada yer alıyor

 

13/05/2007

İran İslam Cumhuriyeti Şehit Beheşti Tıp Bilimleri Üniversitesi Göz Hastalıkları Araştırma Merkezi Başkanı Dr. Muhammed Ali Cevadi çok sayıda kimyasal silah mağduru gazinin bulunduğu İran’da İranlı doktorların dünyada bu kimyasal silah mağduru hastaları tedavi etmekte ilk sırada yer aldığını açıkladı.

Dr. Cevadi konuyla ilgili İrna muhabirine yaptığı açıklamada, İran’da kimyasal silahlardan etkilenen ve çeşitli göz hastalıklarına maruz kalanların tedavisinin tamamen İran’da yapılabildiğini hatırlatarak, İranlı doktorların kimyasal silahlardan etkilenerek görme yetisini kaybetmiş bir çok hastanın tedavisinde başarılı olduklarını ve bu hastalara görme yetisini yeniden kazandırdıklarını belirtti.

Dr. Cevadi İran’da bu hastaların artık yurtdışına tedavi amaçlı gönderilmelerine gerek kalmadığına değinerek, kimyasal silah mağduru hastaların en basit operasyonlarından organ ve doku nakillerine kadar birçok zor ameliyatın da İran’da başarıyla yapıldığını ve insanların görme yetisinin yeniden kazandırıldığını vurguladı.

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)