• Nombre de visites :
  • 333
  • 24/10/2007
  • Date :

Haddad Adil: Düşmanlar Müslümanlar Arasında Fitne Peşinde

 

                       

Haddad Adil: Düşmanlar Müslümanlar Arasında Fitne Peşinde

 

09/05/2007

İslami İran Meclis başkanı Gulamali Haddad Adil,  İslam ülkelerinde  fitne çıkarmaya dayalı  çabaların düşmanın  en tehlikeli  komplosu odlunu söyledi.

İran ve Umman parlamentolar arası dostluk grubu başkanı Seyf el’Kelbani’yi kabul eden Haddad Adil, başta Irak, Filistin, Lübnan ve Afganistan olmak üzere  bölge sorunlarına temas ederek,  1.Dünya Savaşı’ndan  bu yana  hiçbir zaman İslam Dünyası’nın bu kadar cinayetle ve düşmanların müdahaleleriyle  karşı karşıya gelmediğini söyledi.

Irak’ta yaşanan olayların bütün Müslümanlar ve İslam ülkeleri için aslında büyük ibret olduğunu  belirterek,  İslam ülkelerinin kendi sorunlarını halledemediklerinde bunu büyük bir fırsat bilen  emperyalist güçlerin, İslam ülkelerini işgal ettiklerinin açık bir şekilde görüldüğünü söyledi.

Filistin meselesinin İslam dünyasının geçmişten beri gelen  derin yarası olduğunu söyleyen İran Meclis başkanı,  İslam ülkeleri ve müslümanların, İslam dünyası meseleleri karşısında ortak mesuliyete sahip olduklarını ve bundan çakmamaları gerektiğini söyledi. Sözkonusu görüşmede İran-Umman parlamentolar arası dostluk grubu başkanı da,  iki ülke arasında  ilişkilerin çok iyi düzeyde olduğunu  belirterek,   İslam ülkeleri arasında ilişkilerin her alanda gelişmesinin düşmanların komplolarını minimum düzeye indireceğini söyledi.

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)