• Nombre de visites :
  • 305
  • 24/10/2007
  • Date :

İsrailli askerin yolu yanlışlıkla İran'a düştü

                                  

İsrailli askerin yolu yanlışlıkla İran'a düştü

 

 

    07/05/2007

    İsrail ordusundan bir askerin yolu yanlışlıkla İran'a düşünce, İranlıların kendisini öldüreceklerini düşündü ancak beklenenin aksi olunca o da İranlıları İsrail'e davet etti.

    İstanbul - Bombay seferini yapan THY’ye ait uçağın geçen cuma günü Tahran’a tam iki kez acil iniş yaptığı, İsrailli bir yolcunun başına gelenleri medyaya anlatmasıüzerineortayaçıktı.

    İsrail gazetesi Haaretz’de adı sadece "Benny" olarak belirtilen bu yolcu, Tahran’a acil iniş yapılması üzerine, Yahudi olduğu için İranlılardan kötü muamele görmekten korktuğunu anlattı.

    Ancak korktuğu başına gelmedi. "Benny", Y-Net internet sitesine şöyle konuştu: "Bana kötü davranmasınlar diye İngilizim dedim ama, İsrailli olduğumu anladılar. Buna rağmen gayet iyi davrandılar, hatta uğurlarken bir müzik kutusu hediye ettiler. Bana ’yine gel’ dediler.

    Ben de onları, barış sonrası için İsrail’e davet ettim. Korkumun esas nedeni orduda ihtiyat askeri olmam. Laptopumda üniformalı fotoğraflarım vardı. Onları görmelerinden korktum."

    123 yolcusuyla Hindistan’ın Bombay kentine giden THY uçağı, cuma günü teknik nedenlerle Tahran’a acil iniş yaptıktan sonra arıza giderildi ve uçak hareket etti.

    Ancak uçak yeniden arızalanınca Tahran’a ikinci sefer acil iniş yapıldı. Yolcular vizeleri bulunmadığı için terminalde sabahladı.

    Cumartesi günü İstanbul’dan gönderilen teknik ekip arızayı giderip bu uçakla geri döndü. Bombay yolcuları ise teknik ekibi getiren uçakla yollarına devam ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)