• Nombre de visites :
  • 293
  • 24/10/2007
  • Date :

Olmert'in yaygaralarına tepki

    30/04/2007

Olmert'in yaygaralarına tepki

    Siyonist rejimin başbakanı İran'ın barışçı nükleer faaliyetlerine karşı son iddialarında bu faaliyetlerin 10 günlük bir saldırı sırasında ve bin Crouse füzesinin fırlatılması ile ağır bir şekilde hasar göreceğini ileri sürdüğü belirtiliyor.
    Alman Focus dergisine konuşan Olmert İran'a karşı askeri seçeneğin hala gündemde olduğunu, belki İran'ın nükleer programının tamamen yok edilemeyeceğini ancak ağır darbe indirmenin mümkün olduğunu belirtti.
    Olmert ayrıca İran'ın nükleer programının Tahran'ın iddia ettiği kadar ilerlediğinden kuşku duyduğunu, ancak durdurulması için de yeterli zamanlarının bulunduğunu kaydetti.
    Olmert'in açıklamasına tepki gösteren İran meclisinin milli güvenlik ve dış politika komisyonu başkanı Burujerdi, Olmert'in daha önce Hizbullah gibi partizan bir gruba karşı savunma gücünü arttırması gerektiğini ve böylece bölgede yaşadığı fiyaskonun tekrarlanmasını engellemesi gerektiğini söyledi.
    Olmert'in açıklamalarını yaygara olarak niteleyen Burujerdi İran'ın nükleer teknolojisinin tamamen yerli olduğunu ve UAEA genel müdürünün de belirttiği gibi bu teknolojinin bombardımanla yok edilemeyeceğini kaydetti.
  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)