• Nombre de visites :
  • 382
  • 24/10/2007
  • Date :

Hekim: Şiilerle ehli Sünnet arasında sorun yok, sorun terördür

    28/04/2007

Hekim: Şiilerle ehli Sünnet arasında sorun yok, sorun terördür

    Irak İslam inkılabı meclis başkanı Şiilerle ehli Sünnet arasında sorun bulunmadığı Irak milletinin ortak sorunun terör olduğunu söyledi.
    Seyyit Abdulaziz Hekim Irak halkının en önemli sorunun Şiilerle Sünnileri bir birine düşürmek isteyen terör olduğunu belirtti.
    Irak İslam inkılabı yüksek meclisinin bildirisinde Hekim'in El-Mahmudiye ile El-Latife bölgeleri aşiret reisleri ve tanınmış şahsiyetleriyle görüşmesinde yaptığı açıklamada Şiilerle Sünnilerin bir arada yaşadıkları ve İslam, ehli beyit sevgisinin onları birbirlerine kenetlediğini söylediği belirtiliyor.
    Hekim, ayrıca teröre karşı ortak tutum izlenmesi ve vahdet ve dayanışmayla teröristlerden fırsatın alınması gerektiğini söyledi. Hekim El-Mahmudiye halkının terörle mücadele hareketine katılması hususunda bu bölgenin önemli nokta sayıldığını belirtti ve bu bölge halkının Irak hükümetine yardımcı olmak istedikleri zira bölgedeki Şii ve Sünni aşiretlerin teröristlerin tehditlerine maruz kalıp zorunlu göç durumunda kaldıklarını söyledi.  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)