• Nombre de visites :
  • 321
  • 24/10/2007
  • Date :

Heniye Bakanın istifasını kabul etmedi

    25/04/2007

Heniye Bakanın istifasını kabul etmedi

    Filistin İçişleri Bakanı Hani El-Qawasimi'nin istifasını sunduğu fakat Başbakan Heniyye'nin istifayı kabul etmediği bildirildi.


    Filistin İçişleri Bakanı Hani El-Qawasimi'nin istifasını sunduğu fakat istifasının kabul edilmediği bildirildi.

    Başbakanlık sözcüsü Gazi Hamed, İçişleri Bakanı Hani El-Qawasimi'nin de hazır bulunduğu bakanlar kurulu toplantısından sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, El-Qawasimi'nin Başbakan Heniyye'ye istifasını sunduğunu, Heniyye'nin ise istifayı kabul etmeyerek İçişleri Bakanı'nın görevine devam etmesini istediğini söyledi.

    İçişleri Bakanı'nın istifasının önündeki engellerin kaldırılıp kaldırılmamasına bağlı olduğunu belirten Hamed, istifa konusu kesin bir karara bağlanana kadar El-Qawasimi'nin görevinin başında olacağını ve bakanlar kurulu toplantılarına katılacağını kaydetti.

    Mekke Anlaşması gereğince HAMAS tarafından içişleri bakanlığına önerilen bağımsız Hani El-Qawasimi'nin istifasının ardında Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın Muhammed Dahlan'ı ulusal güvenlik danışmanı olarak atamasının yattığı bildirildi.

    Abbas'ın El-Qawasimi'yi ikinci plana itmek Dahlan'ı bu göreve tayin ettiğini ifade eden Filistinli kaynaklar, bu şekilde İçişleri Bakanı'nın güvenlik güçleri üzerinde kontrol kurmasının engellendiğini söyledi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)