• Nombre de visites :
  • 308
  • 24/10/2007
  • Date :

İslam dünyası direniş kültürü ile tanışmalı

 

    24/04/2007

İslam dünyası direniş kültürü ile tanışmalı

    Uluslararası İslami mezhepler takrib kurumu genel sekreteri Ayetullah Tashiri İslam dünyası terör kurbanı başlığı ile düzenlenen oturumun kulisinde gazetecilere yaptığı açıklamada İslam ümmetinin İslami uyanışı yaygınlaştırması gerektiğini belirterek görevimiz düşman karşısında uyanıklılığı güçlendirmek ve direniş kültürünü yaymak, dedi.
    Ayetullah Tashiri uluslararası direniş kültürü kongresinin İslam dünyası terör kurbanı başlıklı oturumunun basın toplantısı bölümünde yaptığı açıklamada bu gün İslam dünyası dünya istikbarının saldırısına maruz kaldığını ve onların binbir hile ile İslam ümmetinin vahdetini kırmak istediğini ve bu yolda türlü fitnelere başvurduğunu kaydetti.
    İslam dininin en önemli taaliminden birinin inkılapçı ruhun korunması olduğunu kaydeden Tashiri şöyle devem etti: İslam ümmeti her şartların altında bu duyguya sahip çıkmalı ve asla inkılapçı ruhundan uzaklaşmamalı. Dünya müstekbirliği Şii Sünni tefrikası çıkarma peşinde ve hatta Arap dünyasını İran aleyhinde kışkırtıyor. Ama İslam dünyası uyanık olmalı ve tabi bu uyanış yüzeysel olmamalı, öyle olmalı ki Kuran'ı Kerim'in geleceğini inşa etmeli. Çünkü bizim görevimiz büyük güçlere karşı uyanışımızı arttırmak ve direniş kültürünü yaygınlaştırmaktır. Müslüman kitleler bu kültürle elbette ki tanışmalıdır. Bu yüzden cihad ve şehadet gibi kavramları ifrat ve tefritten uzak öğrenmeleri gerekir. Şimdi şehid Mutahhari'nin şehadet yıl dönümünde bu oturumu düzenlemiş bulunuyoruz ve düşmanın terörü İslam adına mal etme çabalarını incelemek istiyoruz.
    Oturuma çok sayıda İranlı yetkilinin yanısıra Filistin, Lübnan ve diğer İslam ülkeleri ve gayri müslim ülkelerden de çok sayıda bilginin katıldığı belirtiliyor.  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)