• Nombre de visites :
  • 295
  • 24/10/2007
  • Date :

Hamas: Esir Takas Şartlarımıza Uyun! Yoksa...

    22/04/2007
    İslami Direniş Hareketi Hamas, Gilad Şalit'in salıverilmesi için ortaya koyduğu şartların derhal kabul edilmesi gerektiğini belirterek, İsrail terör rejimine son vurucu mesajını gönderdi.

    Siyonist teör rejiminin Filistinli direniş gruplarıyla imzalaması beklenen esir değişimi anlaşmasına gereken önemi vermeyerek, türlü entrikalar yolu ile anlaşma girişimini başarısızlığa uğratma çabalarına Filistinli liderlerden sert yanıtlar gelmeye devam ederken Hamas'ın Lübnan temsilcisi Usame Hamdan'ın 'tehditvari' açıklaması siyonist basının gündemine oturdu.

    "Anlaşma sadece ve sadece direniş guruplarının şartları ile gerçekleşecektir. Hiç kimse direnişçilerin ilk günden itibaren öne sürdüğü şartlar yerine gelmeden Gilad Şalit'in yüzünü görmeyi hayal etmesin" diyen Usame Hamdan, sert bir mesaj vererek sözlerine şöyle devam etti: "Şayet anlaşma (şartlar kabul edilmez ve) başarısızlığa uğrarsa Siyonistleri bu anlaşmadan çok daha ağır şartlara boyun eğdirecek daha çok asker kaçırma eylemlerinin önü açılacaktır. Bunun gerçekleştirilebileceğinden kimsenin şüphesi olmasın."

   Hamdan açıklamasında üç farklı noktaya değindi. Birincisi Siyonist düşmana yönelik idi. Hamdan direnişin asla sona ermeyeceğini, Filistin halkının haklarını gaspeden Siyonistlerin sonunun ise er ya da geç 'yok oluş' olduğunu belirtti. Hamdan'ın ikinci mesajı da esirlerin özgürlüklerine kavuşması hakkındaydı. Hamas hareketinin esirlerin haklarını her zaman koruyacağı ve tüm esirlerin özgürlüklerine kavuşuncaya kadar hiç bir çabadan geri durmayacaklarını bildirdi. Hamdan son olarak Hamas bağlılarına ve tüm Filistinlilere tesviyelerde bulunarak "Biz Allah'tan başka hiç kimseden korkmuyoruz. Ne kada acı olsa da ölüm bizler için artık yemek yemek kadar, uyumak kadar basit bir şey haline gelmiştir ve bizi asla korkutacak bir şey değildir. Büyük önderlerin, şehidlerin, zindanlardaki kardeşlerimizin, dünya müslümanlarının üzerimizdeki dualarını her an hissedin ve bizlerden neler beklediklerini unutmayın. Allah'ın ipine sımsıkı bağlanarak işgalciler karşısında onurluca direnmekten daha izzetli bir şey olmadığını en iyi bizim bilmemiz gerekmiyor mu! " dedi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)