• Nombre de visites :
  • 321
  • 24/10/2007
  • Date :

Meşal: Filistin hâlâ ana sorun

     11/04/2007
Meşal: Filistin hâlâ ana sorun

     Halit Meşal, Irak'ın işgalinin 4. yıldönümünü değerlendirdiği konuşmasında Filistin'in hâlâ ana sorun olma özelliğini koruduğunu söyledi.
     HAMAS Hareketi Siyasi Büro Şefi Halit Meşal, Irak'ın işgalinin ve işgal sonrası yaşanan kanlı olayların Filistin davasını etkilediğini fakat Filistin davasının hâlâ ana sorun ve Ortadoğu istikrarının temeli olma özelliğini koruduğunu söyledi.

     Meşal, Irak'ın işgalinin 4. yıldönümü nedeniyle yaptığı değerlendirmede Filistin sorununun diğer bütün sorunların ekseninde olduğunu, büyük güçlerin de bunu anladığını ve Filistin sorunu çözülmeden bölgede istikrarın mümkün olmayacağını kaydetti.

     Bazı Arap ülkelerinin Filistin davasını ihmal ederek Irak sorunuyla ilgilenmesini eleştiren Meşal, bu ülkelerin Irak sorununun çözümünde de etkili olamadığını ifade etti.

     Amerika'nın Ortadoğu'yu demokratikleştirme projesine de değinen Halit Meşal, Amerikan Yönetimi'nin içinde bulunduğu krizden çıkmak için çeşitli projeler ortaya attığını fakat bölgenin demokratikleşmesi noktasında ciddi olmadığını belirtti.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)