• Nombre de visites :
  • 316
  • 24/10/2007
  • Date :

Davudi: İranlı diplomatın serbest bırakılmasının İngiliz askerlerle irtibatı yok

     09/04/2007
Davudi: İranlı diplomatın serbest bırakılmasının İngiliz askerlerle irtibatı yok

     İslami İran Cumhurbaşkanı birinci yardımcısı Perviz Davudi, Irak'ta kaçırılan İranlı diplomat Celal Şerefi'nin serbest bırakılmasının, İran karasularını ihlal eden İngiliz askerlerin, İran cumhurbaşkanı tarafından affedilmesiyle hiçbir irtibatının olmadığını söyledi.
     Davudi, ülkelerine döndükten sonra bazı İngiliz askerlerin zoraki sözlerini değiştirmelerinin, tamamen İngiliz yönetiminin bir mizanseni olduğunu belirterek, 15 askerden yalnızca 6'sının basına çıkarılması ve bundan önce de bu askerlerin ülkelerine döndükten sonra derhal sorgulamaya alınmaları bütün her şeyi açıklamaktadır dedi.
     Irak'ta İranlı diplomatların kaçırılmasının kabul edilemez olduğunu söyleyen İran cumhurbaşkanı yardımcısı, Bu uluslararası kanun ve ilkelerin çiğnenmesidir, Irak'ın kontrolünden sorumlu işgalcilerin bu kaçırmalar karşısında cevap vermeleri gerekiyor dedi.
      Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde serbest bırakılan İranlı diplomat Celal Şerefi, kendisini CIA adamlarının sorguladığını ve sürekli işkenceye maruz kaldığını söylemiş ve işkence izlerini göstermişti.
  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)