• Nombre de visites :
  • 410
  • 24/10/2007
  • Date :

Somali Direnişi Kayıp Verdirmeye Başladı

     31/03/2007
     Somali'nin başkenti Mogadişu'da direnişçilerle çatışan 7 Etiyopyalı askerin öldüğü bildirildi.
     ABD'nin hava saldırısı desteğiyle Şeriat Mahkemeleri'nin yönetimindeki Somali'yi işgal eden Etiyopya askerleri kayıp vermeye başladılar.

     Etiyopyalı askerlerin ölümüyle dün ölenlerin sayısı 22'ye yükseldi. Ülkenin çeşitli yerlerinde kontrolü ele geçiren, ABD desteğindeki Etiyopya ordusu ve işbirlikçi güçlerin Şeriat Mahkemeleri'ni 3 ay önce yenilgiye uğratmasından bu yana ilk kez Etiyopya askerlerinin öldüğü belirtiliyor.
     AFP muhabiri, başkentin güneyinde Etiyopya ordu üniforması giymiş 5 askerin cesedinin sokaklarda yattığını gördüğünü, 2'sinin cesedinin de mahalle sakinleri tarafından iplerle yerlerde sürüklendiğini anlattı. Öldürülen 2 Etiyopyalı askerin cesedini sürükleyen ve aralarında kadınların da bulunduğu 20 kişilik grubun, Onları öldüreceğiz, Mogadişu sokaklarında sürükleyeceğiz! dediğini aktaran muhabir, Etiyopya ordusuna ait bir aracın da alevler içinde olduğunu belirtti.
     Bir başka AFP muhabiri de, Mogadişu havaalanında bir Etiyopya uçağının 10 kadar yaralı Etiyopya askerini tahliye ettiğini söyledi. Etiyopya ordusu, ülkenin büyük bir bölümünün kontrolünü elinde tutan Şeriat Mahkemeleri'ne karşı Somali'ye resmen 2006 sonunda müdahale etmişti.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)