• Nombre de visites :
  • 300
  • 24/10/2007
  • Date :

Hamas Mücahidleri Atağa Geçti!

     20/03/2007

Hamas Mücahidleri Atağa Geçti!

     Sabah saatlerinde bir siyonist teknisyenin Kassam tugayı sniper timi tarafından vurulmasıyla başlayan operasyon, düşman ordusunun askeri bir birlğinin pusuya düşürülmesi ile devam etti.

     İslami Direniş Hareketi (Hamas) askeri kanadı Şehid İzzettin el Kassam Tugayı yeni hükümetin kurulmasının ardından siyonist hedeflere karşı saldırılarına hız verdiler. Dün saat 11:00 sularında Karni geçiş bölgesine yakın bir bölgede siyonist bir teknisyene(40) düzenlenen suikast ile başlayan operasyonlar devam ediyor. Siyonist yetkililer vurulan teknisyenin ağır yaralı olarak Beersheba's Soroka hastanesine kaldırıldığı açıkladı.

    Kassam mücahidlerinin siyonist teknisyenden sonraki hedefleri ise hareket halindeki bir düşman askeri birliği oldu. Öğleden sonra yine aynı bölgede 5 zırhlı araçtan oluşan hareket halindeki düşman kuvvetlerine havan topları saldırısı ile başlayan operasyon, siyonistlere destek gücü gelmesiyle çıkan şiddetli çatışmalarla devam etti. Kassam tugayı biraz önce yaptığı açıklamada mücahidlerin Allah'ın izniyle sağ salim döndüklerini ve 2 askeri aracın imha edildiğini, bunun yanısıra, ambulanslara taşınan yaralı işgalci askerlerin mücahidlerce gözlemlendiğini ifade etti.Siyonist ordu yetkilileri ise bölgeyi şuan kontrol altında tuttuklarını ve takviye sağlık birimleri ve askeri birliklerin ulaştığını açıkladı.

    İzzeddin el Kassam Birlikleri yayınladıkları bir bildiride Batı Şeria'da düşmanın halkımıza yönelik saldırılarına ve gözaltılara cevap olarak gelen bu operasyonlarımızda mücahidlerimiz bir siyonisti vurdular ve Karni geçiş bölgesindeki siyonist askerleri birliklere havan topları ile başarılı bir saldırı gerçekleştirdiler bu operasyonda da 2 askeri araç imha edildi. Siyonist düşmana karşı eylemlerimiz tüm meşru zeminlerde devam edecektir denildi.

     Siyonist rejim başbakanlığı sözcüsü David Baker tarafından yapılan açıklamada bu terör saldırısı yeni kurulan Filistin hükümetinin terörü reddetmemesinin ve uluslararası anlaşmaları ihlal etmesinin açık bir örneği denilerek Filistin hükümetinin siyonist rejime karşı direnişte kararlı olduğunu belirtti.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)