• Nombre de visites :
  • 352
  • 24/10/2007
  • Date :

İran Atom Enerjisi Kurumu Yardımcısı: İran Nükleer Enerjisi Tıp ve Sanayinin Hizmetinde

     15/03/2007

İran Atom Enerjisi Kurumu Yardımcısı: İran Nükleer Enerjisi Tıp ve Sanayinin Hizmetinde

    İran Atom Enerjisi Kurumu'nun araştırma işleri yardımcısı Muhammed Kannadi, İran barışçı nükleer enerjisinin tıp, tarım ve sanayinin hizmetinde olduğunu söyledi.
    Ayetullah Seyyit Mahmud Haşemi Şahrudi bu görüşmede Iraktaki güvensizlik ve fitnenin işgalciler ve emperyalistlerin faaliyetlerinin sonucu olduğu ve güvenliğin sağlanmasının Irak için iyi bir gelecek sağlayacağı gibi Ortadoğu güvenliği için de faydalı olacağını söyledi.
    İran yargı organı başkanı ayrıca güvenliğin korunması ve emperyalist fitnesinden kurtulmanın tek yolunun Iraklı gruplar ve Şii-Sünni arasında vahdetin korunmasıdır dedi ve Iraklı yetkililerin Şii-Sünni arasında vahdet oluşturmasını bekliyoruz dedi. Şahrudi İran'ın İslam mezhepleri ve gruplar arasında vahdeti koruma ilkesi doğrultusunda Irakta vahdet ve güvenliği desteklediğini söyledi.
    Irak cumhurbaşkanı yardımcısı Tarık El-Haşemi ise ikili ilişkiler ve bu ilişkilerin bölge üzerindeki etkilerinin önemi üzerinde durarak Tahran-Bağdat ilişkilerinin çok yönlü olarak gelişmesinin zaruri olduğunu belirtti.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)