• Nombre de visites :
  • 322
  • 24/10/2007
  • Date :

İslam ülkeleri Aksa için İsrail'e baskı yapmalı

     04/03/2007

İslam ülkeleri Aksa için İsrail'e baskı yapmalı

     Cuma günü Arap birliği genel sekreteri ile görüşen Filistin İslami hareketinden bir heyet, siyonist rejmin Aksa camiine yönelik son saldırılarını kanıyarak kazıların devam etmesi Aksa camiini yakmanın yanısıra bazı yapı değişikliliğine de sebep olacağını ve bu yüzden İslam ülkelerinin İsrail'e baskı yapması gerektiğini vurguladı.
     Mehr haber ajansının haberine göre Aksa camiini kurtarma çabaları çerçevesinde Filistin İslami hareketinden bir heyet bir haftadan beri Mısır'da bazı Arap birliği yetkilileriyle görüşmelerde bulunuyor. Söz konusu heyet çeşitli İslami dernek ve kuruluşlara gönderdikleri mektuplarda durumu anlatarak İslam ülkelerinin kazıları durdurması için siyonist rejime baskı yapmasını istediler.
     Kudüs İslami yüksek konseyi başkanı şeyh Sabri Siyonist rejimin Kudüs'ü yahudileştirme ve İslami mekanlara saldırı çabalarını kınayarak Aksa camiine yönelik saldırının sadece Babülmugarebe ile sınırlı olmadığını ve tüm camiyi kapsadığını, Siyonistlerin bu camiyi ele geçirerek yapısını değiştirmeyi amaçladığını, konu ile ilgili acil girişimlerin gerektiğini vurguladı.
     Kudüs'ün Müslümanların tarihi ve dini hakkı olduğunu kaydeden şeyh Sabri Siyonist rejimin 1967 yılından beri Aksa camiine yönelik saldırılarını sürdürdüğünü ve altında bazı geçitler inşa ettiğini hatırlattı.
     İsrail'in Babülmagarebe'de sinagog inşa etmeye çalıştığını ve Barak duvarında da Yahudiler için ibadet yeri kurduğunu ve sinagogu açtıktan sonra nesiller kafilesi adlı bir müze açmak istediğini kaydeden şeyh Sabri Siyonist rejimin inşa ettiği alt geçitlerin oldukça derin olduğunu ve Aksa camiinin ortasına kadar uzandığını vurguladı.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)