• Nombre de visites :
  • 345
  • 24/10/2007
  • Date :

Hizbullah’tan MOSSAD’a Lübnan’da Casusluk Suçlaması

    03/03/2007 

Hizbullah’tan MOSSAD’a Lübnan’da Casusluk Suçlaması

     Lübnan Direniş Hareketi Hizbullah, Lübnan'da İsrail adına çalışan bir casusluk şebekesi ortaya çıkardıklarını bildirdi.
    El'Alem Kanalı'na demeç veren Hizbullah Enformasyon sorumlusu Hüseyin Rehal, sözkonusu Mossad için çalışan sözkonusu casusluk şebekesinin, bir Avrupa ülkesinin himayesinde Hizbullah liderleri ve Lübnan milleti aleyhinde çalıştığını ortaya çıkardıklarını ve bu doğrultuda bir kişiyi tutuklattıklarını söyledi.
    Bu arada Hizbullah'ın üst düzey yetkililerinden Mahmud Komati de, Mossad'ı, Lübnan Hizbullah hareketi direnişinin kırılması için uluslar arası arenada şom faaliyetler yapmakla suçladı. Komati, Mossad'ın Hizbullah'la ilgili bilgileri uluslar arası süper güçlerde verdiğinin ortaya çıktığını belirterek, ‘bu durum açık bir şekilde Hizbullah aleyhinde uluslar arası şeytani güçlerin bir oyununun olduğunu göstermektedir dedi. Hizbullah yetkilisi, İsrail'in Lübnan'a yönelik ‘33 Günlük Savaş'ın ağır kaybını henüz unutamadığını ve bunun faturasını Hizbullah'tan çıkarmak için bundan sonra her alanda fitne ve fesat çıkaracağını ama Lübnan halkı ve Hizbullah'ın bu konuda son derece uyanık olduğunu söyledi.
    Öte yandan Lübnan'ın tanınmış devrimci alimlerinden Allame Fazlullah, Lübnan topraklarında İsrail sınırına yerleşen Uluslararası Barış Gücü'nden, Amerika'nın taşeronu olmamasını istedi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)