• Nombre de visites :
  • 517
  • 24/10/2007
  • Date :

İran Devrim Muhafızları: İran'ı Mütecavize Mezar Ederiz

    24/02/2007

İran Devrim Muhafızları: İran'ı Mütecavize Mezar Ederiz

    İran İslam Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Murtaza Seffari, Fars Körfezindeki dış güçlerin askeri filolarından ve onların hareketliliğinden korkmadıklarını söyledi.

    İranın kuzeyinde yeralan Buşehrde dün akşam açıklama yapan Sefari, düşmanların İrana yönelik askeri ve siyasi açıdan tam bir psikolojik savaş uyguladıklarını ama bu savaşın kendileri için önemli olmadığını zira İranın 8 yıllık bir savaş tecrübesiyle başta psikolojik olmak üzere düşmanın her türlü senaryolarına karşı hazırlıklı ve karşılık verecek konumda olduğunu söyledi.

    Mehr Haber Ajansı'nın bildirdiğine göre, İranlı askeri yetkili, Fars Körfezindeki bu güçlerin bir kısmını zaten Afganistan ve Irakın işgal amacıyla bölgeye geldiğini hatırlatarak, Afganistan, Irak ve hatta Kuveytin Saddam rejimi tarafından işgal edildiği dönemde Fars Körfezi bölgesindeki savaş gemilerinin sayısının 300 civarında olduğunu ama bu rakamın 100 civarında olduğunu ve bu gemilerin de hareketliliğini İranın dikkatli bir şekilde gözetlediğini söyledi.

    İranın askeri açıdan çok büyük bir ilerleme kaydettiğini söyleyen Seffari, İranın askeri stratejisinin ülkeyi savunmak olduğunu ve bunun için de asla hiçbir kaygısının olmadığını zira İran ordusunun ülkeyi savunacak konumda bulunduğunu belirterek, Bunun en açık örneği İranın son zamanlarda gerçekleştirdiği çeşitli askeri tatbikatlardaki gücüdür dedi.

    İran İslam Muhafızları Ordusunun Deniz Kuvvetleri komutanı, İslami İrana yönelik muhtemel saldırılar konusuna da temas ederek, Bu gibi tehditler psikolojiktir ama eğer birileri İrana saldırmak gibi bir niyete girerlerse o zaman İran topraklarını mütecavize mezar ederiz ifadesini kullandı.

    İranlı askeri yetkili, İranın savunma ve askeri açıdan tamamen kendine yeterli olduğunu belirterek, Bu durum bizim düşmana karşı elimizi güçlendirmiştir zira artık ülkemizi savunma konusunda dışa bağımlı değiliz dedi.

    Mehrnews

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)