• Nombre de visites :
  • 414
  • 24/10/2007
  • Date :

İsrail'de üçlü görüşme sona erdi

    20/02/2007  

İsrail'de üçlü görüşme sona erdi

 
    ABD Dışişleri Bakanı, İsrailli ve Filistinli liderlerle yaptığı üçlü görüşmeden sonra net bir açıklama yapmadı.

    Rice, Kudüs'te Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve İsrail Başbakanı Ehud Olmert ile bir araya geldiği üçlü toplantıdan sonra yaptığı açıklamada, Abbas ve Olmert'in çok yakında yeniden bir araya gelmeyi kabul ettiklerini söyledi.
    2 saatten fazla süren toplantıdan sonra Rice, Olmert ve Abbas'ın, engellerin kaldırılması, bölgesel ve uluslararası destek sağlanması ve barışa ulaşılması arzularını teyit ettiklerini kaydetti.
    RİCENULL ÇALIŞMALARI OLAYINDA MÜSLÜMANLAR HAKLI
    ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, İsrail'in Mescid-i Aksa yakınlarında başlattığı kazı çalışması konusunda müslümanların endişe etmekte haklı olduğunu söyledi.
   Filistinlilerin El Eyyam gazetesine beyanat veren Rice, Güvenlik konusunda bazı endişeler var. Fakat kazı çalışmalarında belli sınırların aşılmaması konusunda da çok haklı endişeler var dedi.
    Amerikalı Bakan Rice, İsrail'i kazı çalışması hususunda ilgili tüm taraflarla istişare yapmaya çağırdı. Endişeleri İsrail'e ilettiklerini ifade eden Rice, İsrail'de bunun tüm tarafların anlaşması icap eden bir süreç gerektirdiği anlayışının hakim olduğu zannında olduğunu bildirdi.
    Müslümanlar, kazı çalışmalarının Mescid-i Aksa'nın temeline zarar vereceğinden endişe ediyor.
    Rice, gazetecilere yaptığı bu kısa açıklamadan sonra soruları yanıtsız bırakarak odadan çıktı.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)