• Nombre de visites :
  • 413
  • 24/10/2007
  • Date :

Ahmedinejad:Dünün Saddam destekçileri bugünün sözde demokrasi savunucuları !

Ahmedinejad:Dünün Saddam destekçileri bugünün sözde demokrasi savunucuları !

    İslami İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, barış amaçlı nükleer çalışmalara devam edeceklerini söyledi.
    İran'ın güneyinde yeralan Huzistan eyaletine bağlı Abadan'a giden ve burada 24.ncü Bakanlar Kurulu toplantısını gerçekleştiren Ahmedinejad onbinlerin katıldığı halka hitaben de bir konuşma yaptı.
    Ahmedinejad, konuşmasında zorbalık ve kötülük yanlıları ve müttefikleri, İran'ın ilerlemesi ve kalkınmasını önellemek yolunda bu yanlış yolunu sürdürmeleri halinde sonunda İran milletinin hakkını kabul etmek zorunda kalacaklarını söyledi.
    Tahran yönetiminin nükleer planlarına devam edeceğini belirten İslam İran Cumhurbaşkanı, İran'a yaptırım uygulamayı öngören BM kararının da geçersiz olduğunu söyledi.
    Ahmedinejad, yine Huzistan eyaletine bağlı Ahvaz kentinde de onbinlerce insana hitaben yaptığı konuşmada, İran milleti akıllıdır ve nükleer planlarına sadık kalacaktır, bunu tam anlamıyla savunmaya hazırdır dedi.
    Ahmedinejad, Saddam diktatörünü İran'a saldırtan ve 8 yıllık savaşta bu caniye her türlü kitle imha silahları veren Batılı güçlerin bugün sözde demokrasi ve özgürlük adı altında emperyalist siyasetlerini sürdüklerine dikkat çekti.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)