• Nombre de visites :
  • 560
  • 24/10/2007
  • Date :

Ahmedinejad: Sadam sırlarıyla gitti!

Ahmedinejad: Sadam sırlarıyla gitti!

    İran Devlet Başkanı Mahmud Ahmedinejad, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in idam edilmesinin, sırların ve işlenen suçların ortaya çıkmasını engellediğini söyledi.
    İran devlet televizyonu, Ahmedinejad'ın, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'yle bugün geç saatlerde telefonla görüştüğünü duyurdu.
    Ahmedinejad'ın Talabani'ye, bu idamın, Saddam'ın zalim yönetimi sırasında işlediği suçların ve sırların ortaya çıkmasını engellediğini iletti.
    Mahmud Ahmedinejad, Saddam'ın ölümüyle ve Irak hükümetinin güçlenmesiyle, Irak'ta halk için tam bir güvenliğin hakim olmasını umduğunu belirtti.
    İran devlet televizyonu, Saddam'ın ölümünü, İnsanlığa karşı en korkunç suçları infaz eden Saddam idam edildi şeklinde duyurmuştu.

    Hamaney mesajında bugünün İslam dünyasında ayrılık ve ihtilaflardan söz edenlerin büyük tarihi bir günah işlediğine işaret ederek, Müslümanlar arasında birbirini tekfir edenlerin, Filistin, Lübnan ve Irak'ta halkın direnişi ve haklı isteklerine karşı çıkanların, ABD ve Batılı sömürgeciler lehinde çalışanların affedilmeyecek tarihi hata yaptıklarını ve İslam dünyasının gelecek nesillerinin bu hataları affetmeyeceğini belirtti.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)