• Nombre de visites :
  • 354
  • 24/10/2007
  • Date :

Ahmedinejad: ‘Güvenlik Konseyi'nin yaptırım gibi kararları İran halkının birlik ve beraberliğini bozamaz'

                                                                                                          

Ahmedinejad: ‘Güvenlik Konseyi'nin yaptırım gibi kararları İran halkının birlik ve beraberliğini bozamaz'

     İslami İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, BM Güvenlik Konseyi'nin İran'ın nükleer teknolojiden mahrum etmeye dayalı kararının İran milletinin ilerlemesinden en küçük bir olumsuz etkisinin olmayacağını söyledi.
    Bakanlar Kurulu oturumunda bu açıklama yapan Ahmedinejad, Amerika ve İngiltere'nin uzun zamandır İran'ın ilerlemesi ve kalkınmasını önleme planında olduklarını ve bu çerçevede İran'ın en tabii hakkını tehdit ettiklerine vurgu yaparak, yaptırım gibi kararlar ve dayatmaların İran halkının ilerlemesini önleyemeyeceğin zira İran milletinin birlik ve beraberlik içinde nükleer teknolojiden barış amaçlı yararlanma konusunda kararlı olduğunu söyledi.
    Nükleer teknolojiye genç ve kabiliyetli İranlı bilim adamlarınca sahip olunduğunu hatırlatan Ahmedinejad, nükleer teknolojide çifte standardın kabul edilemez olduğunu söyledi.
    İran'ın nükleer teknolojinin barışçı olduğunu tekrarlayan Ahmedinejad, İran'ın askeri teçhizat açısından da kendine yeterli olduğunu zira bütün askeri teçhizatların da İranlı bilim adamlarınca ülke içinde yapıldığını söyledi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)