• Nombre de visites :
  • 404
  • 24/10/2007
  • Date :

Papa'nin yeni hedefi Kudüs


   

Papa'nin yeni hedefi Kudüs

    Roma Katolik Kilisesi'nin lideri Papa 16. Benediktus, Ortadoğu'daki Hıristiyanlar için yayımladığı özel Noel mesajında, Kudüs'ü ziyaret etmek istediğini belirtti.
    Papa 16. Benediktus, selefi II. Jean Paul'ün 1984'te yayımladığı Redemptionis anno adlı belgede, Hz. İsa'nın yaşadığı mekanlardan biri olan Kudüs'ü, İbrahim'in manevi oğullarının yüreklerindeki vatan şeklinde nitelemiş olduğuna dikkat çekti.
    Hıristiyanların kendilerini Hz. İbrahim'in manevi mirasçıları saydıklarına ve Hz. İsa'nın yaşadığı bölgeyi de kutsal saydıklarını hatırlatan 16. Benediktus, Takdiri ilahinin, kurtuluş tarihinin hadiselerinin meydana geldiği yer olması hasebiyle kutsal sayılan o toprakları ziyaretimi mümkün kılmasını ümit ediyorum. Böylece, 'İbrahim'in manevi oğullarının yüreklerindeki vatan' konumundaki Kudüs'te dua edebilmeyi umuyorum dedi.
    Papa 16. Benediktus, Ortadoğu'daki Katoliklerin sayısında, bölgedeki güç koşullar ve göç nedeniyle giderek bir düşüş kaydedildiğine üzüldüğünü de belirtti.
    Hıristiyanları Ortadoğu'daki dindaşlarını yalnız bırakmamaya da davet eden 16. Benediktus, Bölgedeki Hıristiyanları şimdi cesur olmaya çağırıyorum ! diye konuştu.
    Papa 16. Benediktus'un, Ortadoğu'daki Hıristiyanlara hitaben yayımladığı Noel mesajında, Müslümanlar veya Yahudileri açıkça anmaması da dikkati çekti.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)