• Nombre de visites :
  • 428
  • 24/10/2007
  • Date :

Filistin'de ateşkes için büyük adım

    Filistin İslam topraklarında, iç ve dış düşmanların İsrail'i daha güvenli hale getirmeye dayalı, Filistin direnişini kırmaya yönelik komplo HAMAS tarafından yenilgiye uğratıldı.

    Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) Sözcüsü Muhammed Aziz, ateşkesin ardından El Fetih ve HAMAS'ın rehin alınan tüm Filistinliler'i serbest bıraktığını açıkladı.

    Filistin'deki son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulunan HAMAS Sözcüsü Aziz, Tüm rehineler serbest bırakıldı. HAMAS olarak, güvenlik ve barış için neler yapabileceklerimizi tartışıyoruz. Rehin alma taraftarı değiliz, fakat El Fetih bazı üyelerimizi rehin alınca, askeri kanadımız böyle bir gereklilikten hareketle rehin alma eylemleri gerçekleştirdi. Fakat şimdi hepsini serbest bıraktı dedi.

    Bu arada terör rejiminin saldırılarına temas eden ve işgalci İsrail'in bundan sonra Gazze'den atılacak roketlere karşı misilleme hakkını kullanacağına dair aldığı karar hakkındaki bir soruya Aziz, Ateşkesi ilk bozan İsrail oldu. Ateşkes tüm Filistin'i kapsıyordu. Fakat İsrail, Batı Şeria'da El Fetih ve İslami Cihad üyelerine saldırı düzenledi. Buna karşın bu gruplar da İsrail'e reaksiyon gösterdi. İslami Cihad önceki gün İsrail'i vurdu. Eğer İsrail tüm Filistin'de ateşkese uyarsa sorun olmaz, ancak uymazsa Filistin'de daha büyük bir direnişle karşılaşır ve İsrail sandığı gibi Gazze'yi işgale kalkışamaz diye cevap verdi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)