• Nombre de visites :
  • 438
  • 24/10/2007
  • Date :

ABD'den Lübnan'daki iç karışıklığın sürmesi için 500 milyon dolar yardım!

 

ABD'den Lübnan'daki iç karışıklığın sürmesi için 500 milyon dolar yardım!
   Washington Post gazetesi, Amerikan yönetiminin, Lübnan'da muhalefet tarafından meşruluğunu kaybettiği bildirilen başbakan Sinyore hükümetinin ayakta kalması için Lübnan'a 500 milyon dolar yardım yapıldığını yazdı.

    Gazete, Lübnan'da halkın ve siyasi partilerin büyük ekseriyetinin Sinyora'ya karşı olmasına rağmen Sinyore'nin AB ve Amerika'nın desteğiyle hükümeti feshetmemekteki kararlılığının perde ardında Sinyore'nin Batı düşüncesini ve siyasetlerini temsil etmesinin bulunduğunu yazdı.

   Amerikan dışişleri bakanı Rice da geçtiğimiz günlerde, Sinyore hükümetinin Hizbullah ve diğer güçlere karşı gelebilmesi için Amerika'nın Sinyore hükümetini askeri ve mali açıdan destekleyeceğini bildirmişti.

   Hizbullah ve diğer muhalefet partileri, Sinyore'yi başta İsrail olmak üzere Amerika ve diğer dış güçlerle işbirliği yapmakla suçluyor.

   Lübnan'da muhalefetin gösterileri ise yaklaşık bir aydır kesintisiz devam ederken Arap Birliği genel sekreteri Amru Musa da, Lübnan'da barış ve güvenliğin sağlanması amacıyla Lübnan'daki ikametini temdit etmiş bulunuyor.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)