• Nombre de visites :
  • 385
  • 24/10/2007
  • Date :

Beyrut'un merkezinde Sinyora'yı koltuğundan edecek dev gösteri


    Lübnan'da Başbakan Fuad Sinyora liderliğindeki Amerikan yanlısı olmakla suçlanan ve Lübnan anayasasına meşruluğunu kaybetmiş olan hükümetin görevden ayrılması için yapılan mitinge yüz binlerce kişi katılıyor.
    Beyrut'un merkezinde, Hizbullah liderliğindeki muhalefetin çağrısıyla yapılan gösteri nedeniyle binlerce asker ve polis görev yapıyor.
    Kentteki iki meydana yayılan gösteri alanında ise Hizbullah gönüllüleri olası kargaşaya izin vermemek için çanta ve kimlikleri kontrol etti. Alanlardaysa Lübnan bayrakları sallanıyor ve marşlar çalınıyor.
    Başbakan Sinyora, bugün düzenlediği basın toplantısında, hükümetin meşruluğunu kaybettiğine değinmeksizin ülkenin geleceğinin tehlikede olduğunu ancak demokrasilerinin protestoların şok etkisini sindirebilecek güçte olduğunu söyledi.
    Lübnan muhalefeti, Başbakan Sinyora'yı ulusal birlik hükümeti kurmaya zorlamak amacıyla 1 Aralıktan beri Beyrut'un merkezinde gösteriler yapıyor.
    Amerika ve Batının çıkarlarına hizmet etmekle muhalefet tarafından ağır dille eleştirilen ve aynı zamanda Amerika ve Batılı ülkelerce de açık bir şekilde desteklenen Sinyora'nın gösterilerin bu haliyle devam etmesi halinde ne zamana kadar direneceği konusunda ise şüpheler var.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)