• Nombre de visites :
  • 372
  • 24/10/2007
  • Date :

Ahmedinejad: 'Çökmekte olan siyonist İsrail'i ABD bile kurtaramaz'


   İslami İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, terör rejimi İsrail'in hamileri olan Amerika ve İngiltere'nin artık yokolmaya yüztutmuş siyonist rejimin varlığını sürdürme konusunda şüphe içinde olduklarını belirterek, bütün müslümanların ve İslam ülkelerinin üzerine, terör rejimi İsrail'i tanımayan ve kararlı bir şekilde mücadele veren Filistin halkı ve direnişçilerine destek vermelerinin insani ve dini bir görev olduğunu hatırlattı.
   Terör rejimi İsrail ve hamilerinin Filistin hükümeti ve halkına yönelik baskı ve dayatmalarının, Filistin'den taviz koparmak olduğunu söyleyen Ahmedinejad, 'Ama, Filistin halkının taviz vermez kararlılığı karşısında bu rejimin bu siyasetlerini daha fazla sürdüremeyeceğini göreceğiz' dedi.
   Kanser tümörü İsrail'in en büyük hamisi olan Amerika'nın İsrail'in varlığını sağlamak için büyük bir çıkmazda olduğunu söyleyen Ahmedinejad, 'artık bu çürümüş rejimi Amerika da kurtaramaz, zira direniş düşmanların bütün oyunlarını bozmuştur' dedi.
    Bugün İslam'ın yeniden ihyası için çok büyük bir gün olduğunu söyleyen İran Cumhurbaşkanı, 'Filistin topraklarında yıllardır mücadele veren HAMAS ve direnişçilerin seçimle işbaşına gelmesi sıradan bir olay değildir ve bu büyük bir gelişmedir' dedi.
    İslami İran Cumhurbaşkanı bölgede son zamanlarda gündeme getirilen Sünni ve Şii ihtilafı gibi sun'i konuların da aslında İslam düşmanlarının yine müslümanlar ve İslam ülkelerindeki sultasını sürdürmek için hazırladıkları bir tuzak olduğunu belirterek, Sünni ve Şii müslümanların kardeş olduğunu belirtti ve düşmanların bu pis emellerinde de başarılı olamayacaklarını söyledi.
    Ahmedinejad, Filistin, Lübnan, Irak ve Afganistan gibi dünyanın ve İslam topraklarının önemli yerlerinde yaşanan komploların sıradan olmadığını bunların gerçekte dünya siyonizmi ve emperyalizminin ortak hazırladıkları planlar çerçevesinde sürdüğünü belirterek, müslümanların gelişmeler karşısında uyanık olmaları gerektiğini söyledi.
    İslami İran cumhurbaşkanı Filistin topraklarının, İslam ümmetinin bedeninin ayrılmaz bir parçası olduğunu belirterek, müslümanların Filistinlilerin derdiyle dertleştiklerini ve sevinçleriyle sevindiklerini belirterek, İslami İran milleti ve devletinin Filistin'e olan bağlılığını ve desteğini sürdüreceğini söyledi.
    Sözkonusu görüşmede Filistin hükümeti başbakanı İsmail Heniyye de, Filistin halkının sürdürmekte olduğu direnişi taviz vermeden ve İsrail'i tanımadan Filistin halkının hakkının iadesine kadar ve Kudüs'ün hürriyetine kavuşturulmasına kadar sürdüreceğini söyledi.
    Amerika ve diğer İslam düşmanlarının Filistinliler arasında fitne çıkarmaya çalıştıklarını belirten Heniyye, Filistin halkının bunu bilincinde olduklarını belirterek, Allah'ın izniyle bu gibi oyunlara gelmeyeceklerini ve işgalci İsrail'i tanımayacaklarını söyledi.
    Heniyye ayrıca İran Cumhurbaşkanı ve İranlı diğer yetkililerin Filistin konusunda sergiledikleri tutumu takdir ederek, bu tutumun bütün İslam ülkeleri ve milletlerince örnek alınmasını arzu etti.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)