• Nombre de visites :
  • 370
  • 24/10/2007
  • Date :

Nükleer dosya, İran'ın ilerlemesini önlemek için bahane


    İslami İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İran'ın nükleer faaliyetlerine yönelik tepkilerin temelinde, İran'ın ilerlemesini önlemenin bulunduğunu söyledi.
    İran'ın kuzeyinde yeralan Mazenderan eyaletinin Behşehr kentinde halka hitaben konuşan İran Cumhurbaşkanı, ‘Amerika ve İngiltere'nin dünyada en büyük nükleer silah ve atom bombası üreten devletler olduğunu belirterek atom bombalarına sahip olan bu gibi ülkelerin İran'ın nükleer teknolojiden barış amaçlı yararlanmasına izin vermemeleri kabul edilemez bir küstahlıktır' dedi.
    Nükleer silahları tekelinde bulunduran bu gibi zorba devletlerin, bu silahlarla diğer ülkelere sultalarını sürdürmeye çalıştıklarını söyleyen İslami İran Cumhurbaşkanı, ‘İslami İran, nükleer teknolojiden barış amaçlı yararlanma konusunda büyük bir merhale katetmiş ve hiçbir güç İran'ın bu hakkını elinden alamaz' dedi.
    İslami İran Cumhurbaşkanı, İran'ın bağımsızlık ve ilerlemeye dayalı siyasetlerinin, dünyada milletlerin ve bağımsızlık yanlısı devletlerin İran'dan ilham almalarına vesile olduğunu hatırlatarak, dünya zorbalarının artık dünya kamuoyuna verecekleri hiçbir şeyin olmadığını söyledi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)