• Nombre de visites :
  • 360
  • 24/10/2007
  • Date :

İslam İnkılabı rehberi: ‘İslam ülkeleri İslami kimliklerini korumalı'


  İran İslam İnkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, Müslüman devletler ve milletlerin, İslami kimliklerini korumaları ve İslam dünyasının potansiyel gücünden en iyi şekilde yararlanılması gerektiğini söyledi.
  Bugün Tahran'da Gambiya Cumhurbaşkanı El'Haci Yahya Came'yi kabulünde bu açıklamayı yapan Ayetullah Hamenei, İslam ülkelerinin bütün imkanlarını, İslam ülkelerinin sorunlarının giderilmesi için kullanılması halinde sorunların çok kolay ve hızlı bir şekilde çözüleceğini hatırlatarak ‘O zaman İslam ülkeleri ve Müslüman milletler kendilerini daha güçlü hissederek sorunlarını da rahat bir şekilde halledecekler' dedi.
  İslam ülkeleri ve Müslüman milletler arasında yardımlaşma ve işbirliğinin kaçınılmaz bir zaruret olduğunu söyleyen Ayetullah Hamenei, Müslüman milletler ve devletlerin birlik ve beraberliğinin zorba güçlere karşı direnişlerinin artması ve bağımsızlıklarının güçlenmesine vesile olacağını söyledi.
Sözkonusu görüşmede Gambiya cumhurbaşkanı da, İran İslam Cumhuriyeti'nin bölge ve dünyada önemli bir konuma sahip olduğunu belirterek, İslam milletinin İran'la gurur duyduğunu söyledi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)