• Nombre de visites :
  • 389
  • 24/10/2007
  • Date :

Ahmedinejad: ‘ABD ve Siyonist İsrail çöküş trendine girmiştir’

Ahmedinejad: ‘ABD ve Siyonist İsrail çöküş trendine girmiştir'
İslami İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ‘Bugün Şeytan gücün sahibi Amerika ve onun desteğindeki siyonist İsrail çöküş trendine girmiştir' dedi.
İran'da ‘Besic' olarak bilinen Milis güçlere hitaben konuşan İslami İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, bölge devletleri ve milletlerinden düşmanların hile ve komplolarına karşı uyanık olmaları çağrısında bulunarak ‘Bölgedeki yabancı ve fitneci güçlerin eli bu bölgeden kesilmelidir' dedi.
İslami İran cumhurbaşkanı Amerika ve İngiltere'nin bölgedeki fitne ve tefrika çıkarmak suretiyle terör rejiminin bölgedeki konumunu güçlendirmeye çalıştıklarına temasla Amerika ve İngiltere liderlerine hitaben, Artık bölge milletlerinin sözünü dinleme vaktiniz geldi zira milletleri zorbalık, tehdit ve diğer yollarla korkutma ve sulta altına alma dönemi bitmiş olup çöküş döneminiz de başlamıştır dedi.
Amerika ve İngiltere'nin dünya milletleri arasında asla yerlerinin olmadığını söyleyen Ahmedinejad, Irak'tan en kısa zamanda çekilmeniz sizin yararınıza olur zira bundan daha fazla bu ülkede kan dökmeyin dedi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)