• Nombre de visites :
  • 452
  • 24/10/2007
  • Date :

İsfahan’da Uluslararası Kur’an-ı Kerim ve Modern Toplum Meseleleri Konferansı çalışmalarına başladı

İsfahan’da Uluslararası Kur’an-ı Kerim ve Modern Toplum Meseleleri Konferansı çalışmalarına başladı
 

İran İslam Cumhuriyetinin İsfahan kenti Kur’an-ı Kerim ve Modern Toplum Meseleleri adlı uluslararası konferansına ev sahipliği yapıyor.

İran Düzenin Yararını Teşhis Konseyi başkanı Haşimi Rafsancani'nin de katıldığı üç gün sürecek konferansa Mısır, Suriye, Pakistan, Türkiye, Irak, Gana, İngiltere, Çin, Tunus, Sudan ve Lübnan’dan Kur’an-ı Kerim araştırmacıları katılmaktadır.

İran İslami İlişkiler ve Kültür kurumu başkanı Mahmud Muhammedi Iraki konferansa çeşitli ülkelerden 40 makale ve toplamda 206 makalenin gönderildiğini hatırlatarak, 50 makalenin uzmanlık komisyonu tarafından seçildiğini ve bu makalelerin Farsça, Arapça ve İngilizce olarak yayınlanacağını ve bu yayınlanacak makalelerin 40’ının yabancı katılımcılara ait olduğunu belirtti.

Konferansta Kuran ve Bilim, Kuran ve Ekonomi, Kuran ve Siyaset, Kuran ve Sosyal meseleler adlarıyla komisyonlar kuruldu.

Konferansta ayrıca İslam aleminin tanınmış müfessir ve Kuran araştırmacısı Ragıb-ı İsfahani de anıldı.

İslam konferansı örgütünün (İKÖ) İslam dünyası 2006 kültür başkenti seçtiği İsfahan’da gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim ve Modern Toplum Meseleleri adlı uluslararası konferans İslami Kültür, Bilim ve Eğitim Kurumu (ISSCO), İran İslami İlişkiler ve Kültür Kurumu, İran islami Kültür ve Araştırma Kurumu ve İsfahan Üniversitesi'nin desteğiyle düzenleniyor.


kaynak irna haber ajansı

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)