• Nombre de visites :
  • 335
  • 24/10/2007
  • Date :

Haşimi Rafsancani: İran Filistin milletinin hamisidir

Nizamın maslahatını belirleme kurumu başkanı Ayetullah Haşimi Rafsancani, Filistin dış işleri bakanı ile yaptığı görüşmede Filistinli mücahidlerin İslam ekseni üzerinde siyonist rejimle mücadelesinin zaferlerinin sebebi olacağını söyledi.
Mehr haber ajansının haberine göre görüşmede Rafsancani hakkın batıla galip gelmesinin ilahi sünnet olduğunu kaydederek şöyle konuştu: Filistinlilerin hakları kazanmak için verdiği mücadele yolu çok engebelidir. Bu yolda bir çok ilahi sınama söz konusudur, ancak kesin zafer Filistin milletinindir.
Rafsancani sabırla birlikte olan akılcılık ekseni üzerinde hareket etmenin, mücadelenin gereksinimlerinden olduğunu kaydederek şöyle devam etti: Siyonist rejim ve destekçileri bir çok sorunla karşı karşıyadır, fakat dikkatli olun çünkü onlar sıkıştığı zaman kurtulmak için tehlikeli işlere baş vurabilir.
Filistin milleti arasında hakim olan cihad ve mücadele atmosferini olumlu değerlendiren Rafsancani İran İslam cumhuriyetinin dış politikası gereği sürekli Filistin milletini desteklediğini vurguladı.
Görüşmede uluslar arası ilişkilere egemen olan ahlak dışı atmosferi eleştiren Filistin dış işleri bakanı da şöyle konuştu: dünyanın güçlü devletleri ve uluslar arası kurum ve kuruluşlar siyonist rejimin Filistin halkına yönelik cinayetlerini kınayıp durduramadı veya durdurmak istemedi.
Gaspedilen haklarını geri almak için mücadelenin Filistin milletinin isteği olduğunu kaydeden Filistinli yetkili HAMAS’ın asla İsrail rejimini tanımayacağını bir kez daha tekrarladı.
  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)